10/10
Bigpapa 2015 júl. 07. - 08:54:44 10/10
(157/417)
Végre tegnap meg tudtuk nézni. Nincs vele semmi baj.Nekem nagyon bejött. Jók a poénok, Arnie 100 évesen is terminátor lesz, ahogy Stallone a Rocky. És ez vitathatatlan.
Jól megoldották a robot öregedését, nekem ez a Jay gyerek nem jön be, a Die Hard 5-ben is egy kalap fos volt. Emilia meg....hát nem egy Linda Hamilton. :D
A fõ gonosz jó, a sztori is jó, tetszett,ahogy az elején hozták az elsõ rész hangulatát,még a szemeteskocsi sofõrje is hasonlított az eredetire. Egyedül a helikopteres rész volt nekem sok,de amúgy oké.
Pár baki azért volt: páncélautó ajtaja hol leszakadva,hol épségben, majd megint sehol,stb

SPOILER
Azért örültem volna, ha kiderül,ki küldte vissza a jó Arnie-t, és ki a rosszat akkoriban? ki törölte ki a memóriáját?
SPOILER vége

A stáblista közben van egy jelenet, aki nem várta meg, az így járt :D

Nekem 10/10 mert a T3 óta vártam egy Terminátor filmre (senki se nevezze a megváltást terminátor filmnek) és most végre megkaptam. Kár, hogy kormányzó volt Arnold,mert így lehetett volna közben még egy film. De talán majd akövetkezõ :D
offtopic
cellasto 2015 júl. 07. - 08:47:20
(156/417)
nem csak neked
7/10
jmisi31 2015 júl. 06. - 23:36:13 7/10
(155/417)
Most néztem meg még egyszer...
Olvasva a hsz-eket megosztok egy pár gondolatot!
Soha a büdös életbe nem fogjuk megkapni a régi terminátoros érzést már csak abból kifolyólag sem, hogy akkoriban a 80-as, 90-es években még gondolatában sem voltunk annak, hogy tepsiméretû "kijelzõkkel" rohangálunk az utcán egyszerre 10-50 emberrel beszélgetve, a híreket olvasva, stb... Azok a filmek(T1-2) a maguk idejében úgy ütöttek nagyot, de a mai korban csak egy silány, kb. B kategóriás movie-nak mennének el!!!
Az idõsíkok keverése nem annyira érthetetlen. Az alapot soha nem fogjuk már megtudni, hisz volt egy alap John Connor, akinek sosem tudjuk meg, ki volt az igazi apja. A Halálosztó már egy második vagy akár sokadik idõsíkon futott, amibõl következett az, hogy a második részben Dison alkotja meg a skynetet, amit alapból megint csak nem fogunk megtudni, kis alkotta eredetileg. És ez még csak a két legegyszerûbb kérdés...
Lehetne folytatni, csak épp már lényegtelen... mert az idõsíkok elfedik egymást, sok ezer magyarázatot találva és még több kérdést felvetve, amibe most nem igazán kéne belemenni!
Hogy miért is jó ez a folytatás igazából?! Mert végre szakított a hagyományokkal és minden pozitív szereplõ életben maradt!!! Hogy nem arra álltak rá a készítõk, hogy látványban vigyék a prímet! Nem mellesleg lényegében nem is próbálkozott lezárni a történetet, ahogy azt az elsõ kettõ megpróbálta!
Nekem most is pozitív csalódás, sõt!!!
Tudom, mindenkinek más az ízlése, de sosem szabad egy filmet úgy nézni, hogy hasonlítgatjuk a többi részéhez, elõzményéhez vagy épp más filmhez... mert akkor minden filmben van hiba, logikátlanság, stb!!!
Kovács kolléga 2015 júl. 06. - 22:21:47
(154/417)
Érdekes, hogy amikor a moziban lementek a film elõtti trailerek, akkor az Everest is ott szerepelt a menüben, benne két Terminátor-színésszel, Sam Worthingtonnal és Jason Clarke-kal. Utóbbiról majd ezután derül ki, hogy be tud-e futni mozisztárként. Elõbbi viszont egyre látványosabban csúszik ki az A-kategóriából. Kevés színész kapott annyi ziccert, mint õ, de úgy néz ki, nem az új évezred Harrison Fordja (elsõ számú kalandhõs) lesz majd belõle, hanem a Michael Biehnje (jobb sorsra érdemes B-fazon). Az Avatarnak a XXII. századra tervezett tíz folytatása lehet az utolsó reménye. Az egyik közeljövõbeli filmjét egyébként Jonathan Mostow rendezi majd az imdb szerint, aki amúgy nem nagyon szaggatta mostanában az istrángot.


Jai Courtney viszont továbbra is keményen nyomul akciófilmes sztárként. Két filmje is tervbe van véve és egyik sem régi moziklasszikus folytatása/rebootja, úgy hogy meg lehet nyugodni. A leendõ színészpartnerek között Shia Labeouf és Margot Robbie is ott van, tehát nem B-filmek lesznek. Szerintem a srác jól megdugta valamelyik hollywoodi nagykutya bûnronda, senkinek nem kellõ lányát, ezért kapja a spéci szerepeket.
mcload21 2015 júl. 06. - 22:05:51
(153/417)
Már az elõzetesbõl is látszott, hogy nagy csalódás lesz, de arra nem gondoltam, hogy még a T3-tól is ócskább.
Melyik lesz a következõ régi, nagy film, amihez legyártanak valami szemetet? ...elõzményt, folytatást, sorozatot stb.
Andrew8 2015 júl. 06. - 21:44:03
(152/417)
http://www.denofgeek.com/movies/terminator/35970/terminator-genisys-david-elliso...

Általános nagy interjú.
A producerek válaszoltak pár kérdésre. Elõjöttek a lukak is a sztoriban.
Itt egy hosszú interjú velük, de volt egy másik mely konkrétan a nyitva hagyott részekre összpontosít.

http://www.denofgeek.com/movies/terminator/36008/terminator-genisys-22-questions...
10 kérdés és 10 válasz. Ami igazából 22 . :D


Terminator: Genisys
Nekem bejött a film ritmusa. Nagyon pörgõs volt, és az elején az elsõ 20-30 percben jó nosztalgiafaktora is volt. Pont elõtte néztem meg az 1. részt és nagyon hasonlóak voltak a jelenetek csak kicsit megcsavarták a benne lévõ szereplõket. :) Nekem bejött Emilia Clarke játéka de tény nem Oscar szint, nem ér fel Linda Hamiltoné-hoz. De az õ karaktere más is az alternatív idõsík miatt és amiatt hogy már 9 évesen mellé került Arnie és azóta õ a papusa. Máshogy is viselkedik más karaktert más jellemzõket kellett hoznia ezért Emilia Clarke-nak. Jai Courtney továbbra is bambán tud nézni, de a Die Hard 5 -höz képest talán fejlõdött egy hangyányit. A film igazi sztárja Swarzi, aki szerintem hozza majdnem azt a minõséget, amit eddig megszoktunk tõle a Terminator filmekben. Sõt a 2. résznél sokkal jobb volt a játékba és a szövegei. A humor se volt annyira erõltetett mint a 3. részben, de volt pár félresikerült poén. Minden jelenet amiben benne volt valahogy jobb lett.
Jason Clarke nehezen lett fenyegetõ hatású de végül a film vége felé egyre félelmetesebb erejû lett és ár jobban érzõdött. Összességében azért nem ért fel Robert Patrick-hez. Az ereje mondjuk nagyobb volt a T3000-esnek valahogy mégse tudták teljesen kiaknázni, hogy igazán félelmet keltsenek mindig, csak néha sikerült ez.
A sztoriban lévõ lyukak egyrészt a producerek miatt van hisz pár választ a 2. részre hagytak hogy talán azt is nézzék. Másrészt talán ötlettelenségben is voltak... :) De nagyon kel la filmre figyelni hogy mindenki mindent megértsen. Így is elõjött pár kérdés. Ezeket a linkelt interjúban pedzegetik.
a zenéjét is sokan szidták de szerintem 80%-ban illetek a zenék a jeletekhez. Pár akciójelenetnél éreztem túl egyszerû, 'olcsó', túl agyonhasznált hangzást. Volt új fõtéma és a régi 2. rész fõtémáját, is 2-3-szor megidézték nagy zenekari hangszereléssel. A filém végén pedig a 2. rész fõtémája egyben, teljes egészében hallható a stáblistánál csak robusztusabb kiadásban. Értitek. :D
Stáblista utáni jelenet nézte valaki? Hát nem volt hosszú, de folytatás várható. :)
John Connor karaktere bennetek milyen érzést keltett? Hogy oldották meg az átalakulását.? Talán már nem spoiler 2-3 trailer után. :)
Fõleg a sztori egyes részein, 1-2 mellékszereplõn, (Jai-en kíóül alig kapott szerepet J. K. Simmons akit a 2. részre már tovább vinnének egyébként. ) no és a néha bugyuta párbeszédek és félrefordítások okán van. (pl I am old not obsolute, Öreg vagyok, de nem elavult kb, a filmben viszont öreg vagyok, de legalább vagyok. :D
Az õ karaktere egyébként kicsoda az 1. részbõl? Folyton utalnak rá.

Idõutazásról :
Sok paradoxon volt de a legtöbb ilyen filmben mindig van.
Az viszont szerintem jó lett mint a Potter 3. részében hogy a jövõbõl jött utal a fiatal kori énjének vagyis fiatalkori önmagának ami jól jön majd a jövõben.


A 3-4. résznél szerintem jobb bõven, az 1-2. nél pedig nem. S tetszett hogy tényleg nem tudhattuk mi lesz a szerelõkkel, mert a sok idõutazással és az alternatív idõsíkkal szinte bármit megoldhatnak majd. Cameron mondta, hogy újraindította felfrissítette a Terminátor franchise-t ilyen szempontból igen talán.

A végén attól a bizonyos fejlesztésrõl mi a véleményetek ezt hogy hívják majd, mi lesz a neve? :)
A JW-nél jobb nosztalgia és jobb újítás faktorral élt szerintem.
Plusz a mai digitális modern korra is utalt. Kicsit néha gagyi módon, de legalább uralt az esetleges veszélyekre.


70-75%
Kovács kolléga 2015 júl. 06. - 19:19:40
(151/417)
Kérdés az, hogy mi az a Terminátor-hangulat?

Nos, szerintem mindez akkor áll fenn, ha egy erõsen pesszimista jövõképû, helyenként nyomasztó filmet kapunk, ahol a látszólagos happy end ellenére is ott a végzetszerûség. A látványos akciók és Arnie nevezetes egysorosai mellett fontos kellékek a Hitchcock-filmeket idézõ suspense-ek is. A jó Terminátor-filmnél fontos, hogy a nézõben végig ott legyen a félelem és a szorongás a legyõzhetetlennek tûnõ gépek miatt. Fontos a drámai hatás elérése miatt, hogy a pozitív karakterek közül valakinek meg kell halnia/el kell pusztulnia vagy valami elkerülhetõnek tûnõ rémségnek mégiscsak be kell következnie.

A harmadik és a negyedik rész dicsérete, hogy mindkét esetben próbálkoztak az eredeti feeling visszaadásával, de a félresikerült forgatókönyvek, a béna rendezõk és a helyenként rosszul válogatott színészek miatt mindez csak részben sikerült. Ilyen szempontból nem baj, hogy a Genisys nem folytatta az elõdök stílusát, mert egy laza kalandfilm még a maga hibáival is élvezhetõbb, mint egy elrontott dráma. Viszont akkor ismerjük el, hogy ez nem egy hagyományos Terminátor-film, hanem olyasféle népszórakoztatás, mint amilyenek Stephen Sommers "klasszikusai" voltak (A múmia 1-2, G. I. Joe) vagy a Marvel-filmek közül A galaxis õrzõi.

Azzal sajnos nagyon nem tudok egyetérteni, hogy teljesen átírták az eddigi alaptörténetet. Képzeljük csak el, hogy decemberben a Star Wars 7 úgy érkezne, hogy lényegében újraforgatják az ep4-et és az ep5-öt, ám kiderül, hogy Han Solo egy birodalmi ügynök. Ugye mekkora lenne a felháborodás?

Még egy gondolat: az új Terminátor-filmnek olyannak kellett volna lennie, mint amilyen a Mad Max 4 volt. Látványban és technikai megoldásokban falrengetõnek, miközben úgy teremtenek új karaktereket és (folytatható) alaptörténetet, hogy közben megadják a tiszteletet az elõdöknek.
8/10
mro26 2015 júl. 06. - 18:47:33 8/10
(150/417)
Nekem felemás érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban (szó szerint).
Nagy Terminator fan vagyok, még a 3. rész is kellemes film (nem kiemelkedõ de kikapcsolódásra okés), a Salvation az amit megvetek de kegyetlenül.

Mikor felröppentek az elsõ hírek infók a filmmel kapcsolatban, hogy Schwarzi visszatér majd mint Terminator, Jai mint Kyle stb. én már temettem a filmet. Akármennyire is imádom Arnoldot úgy gondoltam nem kéne erõltetni ha már reboot akkor legyen új gép ne csak mindig a 101-es modell (mint a T1-ben ahol Arnold testépítõ bajnok haverja Franco volt az egyik T-800 a jövõben). The Rock simán vinné a szerepet példának okáért, no de mind1. Az elsõ trailerek meggyõztek, hogy lehet érdemes várni és talán ezt a filmet vártam a legjobban.

NEKEM A FILM ELSÕ FELE MINDENT VITT, MÉG AZT GONDOLTAM LEHET OLYAN JÓ MINT AZ ELSÕ VAGY AKÁR MÉG A MÁSODIK RÉSZ IS
Innentõl SPOILERes:
Az elsõ fele mikor a háború idejében illetve 84-ben játszodik az nagyon hangulatos, izgalmas érdekes. Viszont mikor ugranak az idõben a jelenbe onnantól számomra már lapos volt, nem volt annyira izgalmas.

SPOILER vége

Kellemes film, Jai mint Kyle SZ*R :D semmi nem emlékeztetett a régi Reese-re. Arnold meglepõen király volt öregként is mint kiborg. Johnt érdekes volt látni ellenségként (kár hogy ellõtték elõre). Hangulatra nem annyira Terminatoros max az elsõ fele de ott is csak azért mert ismerõs jelenetek voltak, vagy olyanok amire kiváncsiak voltunk de az elsõ részben nem mutatták meg (jövõben játszódó dolgok).

Furcsálom, hogy milyen kevés bevétellel nyitott, annyira nem volt rossz film. Bõven jobb mint a T3 és T:Salvation együtt :)
Megnézem mégegyszer de már nem moziba annyira nem vágyom rá. Nem úgy mint a Jurassic World-öt amit kétszer néztem, pedig a Terminatort jobban vártam.
8/10
zsotya010 2015 júl. 06. - 17:47:22 8/10
(149/417)
Jah, nagyon jó, hogy a harmadik résztõl kezdve le van hulladékozva az egész sorozat, de akkor már megemlíteném, hogy a sokak által a legjobbnak ítél elsõ rész is a végén a digitálisan elkúrt látványával és az újraszinkronizált stereós hangjával csak lejjebb viszi az értékét még akkor is, ha a feszültség és a színészi játék tényleg megvolt.
Én tudom, hogy a technika még nagy semmi volt akkor, de mikor azt a fémvázas terminátort megláttam a végén a mozgásával együtt, majdnem elsírtam magam (konkrétan ez meg mif*szom, valamivel el kell kúrni egy jó filmet érzés kerülgetett, olyan technikával annyira nem kellett volna erõltetni több percen keresztül). Az más kérdés, hogy késõbb azért megbékéltem vele, de nem sûrûn néztem meg és ez tetszik egyeseknek, vagy nem a két új filmben sokkal jobban néztek ki, de a T2-ben is hála az égnek már lényegesen javítottak rajta.
A Blu-Rayre rakott szinkronnal meg tényleg elérték, hogy meg se vegyem, jah és ugyanazt a szemetet készülnek kiadni újra, mert a lemezre az a szerencsétlen monohang tényleg már nem férne rá a másik szemét mellé.
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 06. - 17:22:05
(148/417)
Ilyenformán az elsõ résznek is egy nagy katyvasz az egész forgatókönyve, hisz nulla logikája van az alaptörténetnek.
Rel ixo 2015 júl. 06. - 15:24:23
(147/417)
Aki letöltötte kamerás felvételként az alapból kérem álljon sarokba és ne a szétpixelezett homályos képminõség után alkosson véleményt a filmrõl!
Aki meg REÁLIS képet akar alkotni a filmrõl spoiler mentesen vagy nem tudja eldönteni megnézze-e moziban az olvassa el:
Úgy látom divattá vált lehordani ezt a filmet és senki nem írta még le normálisan a véleményét.

Tetszett,hogy óvatosan csak halvány utalásokkal,de próbálták a gépies Schwarzenegger-t emberi kötõdéssel felruházni Sarah Connor karaktere iránt,nem mentek át hülyébe de mégis ott volt aminek ott kellett lennie.
Igaz most Kyle Reese és Sarah Connor viszi inkább a fõ szálat John Connor és a T800-s helyett, de Schwarzenegger sem szorult háttérbe,pont annyi volt amennyi kellett a végkifejlethez, ahol is visszaköszönt a T2-s hangulat. Hiába Schwarzenegger még mindig jól hozza a terminátort,ahogy mondta is,már öreg….de még van! :)

Ami tetszett:
Az idõben való mozgás egy külön pluszpontot érdemel részemrõl,mert egy ilyen alapvetõen idõutazásról szóló filmnél óriási ziccer volt már anno is mindig kihagyni az idõutazást,én ezt mindig hiányoltam. Hiába jötttek vissza a T sorozatokban mindig az idõbe, sose láttuk az idõgépet,és sose használták ki a szereplõk az idõgép nyújtotta 2. lehetõség esélyét. Jól összefûzték a régi T filmek jeleneteit az új immár más végkimenetelû jövõével, sz is rendben volt. Az is jó,hogy a Skynet már nem csak a szokásos unalomig ismert végítélet napját akarja non-stop elhozni,hanem mint tényleges MI-t mutatták és végre nem csak a minden gépbe vagyok típusú maszlagot nyomták a szánkba,hanem kapott egy saját fizikai formát is. Látványos,pörgõs film.

Ami nem tetszett:
Tudom a T filmek sose a vérrõl szóltak,de azért a T1-2-ben igenis voltak véresebb jelenetek,amik érzékeltették,hogy nem babra megy a játék. Ez itt nem volt meg, nekem hiányzott!
A párbeszédek…Néhol a film közepétõl kicsit civakodó tinédzser hangulat kerekedik ami nekem nagyon nem tetszett. DE szerencsére ezek általában max 30-50 másodpercig zajlanak és utána már döcögünk is tovább,így azt mondom nem zavaróak,sõt biztos lesz akiknek akár poénosak hatnak majd ezek a jelenetek. Részemrõl kimaradhattak volna….
Színészek közül Jai Courtney megint hozta a mamlasz ovis elõadás módját amin a film végére kicsit javított ugyan,de akkor is nagyon gyenge volt.Elsõre és utoljára a Spartacus c. sorozatba láttam normális színészi játékot tõle! El kéne ezt a srácot felejteni már a fejeseknek.(mondjuk manapság sok ilyen van, így nem is rónám fel hibaként)
Emilia Clarke elhittem neki a végére Sarah Connor-t persze itt nem az erõs anyai szerep dominált mint anno,inkább a fiatal de már tapasztalt robot által nevelt Sarah Connor-t láttuk,de ez végül is meg volt. Más kérdés,hogy a szövegek nála is néha átmentek kis tinédzser királynõs dumába,ami zavaró volt arra a pár percre is.

Összességében:
Részemrõl egy jó, akár többször is megnézhetõ filmet kaptunk.
Ha kicsit többet gyúrtak volna még a forgatókönyvre és elfelejtették volna ezt a buta tinédzser stílust és poénkodást a beszédekben akkor igazán méltó utódja lett volna a T filmeknek. Így viszont csak egy élvezhetõ,szerethetõ folytatás lett.
7/10
wintermoots 2015 júl. 06. - 14:08:57
(146/417)
az azért vicces, ha olyanok húzzák le nagyon a terminátor-folytatásokat, akik szerint az avengers 1-2 és a the dark knight kiemelkedõen jó sci-fi akciófilmek...
7/10
convar 2015 júl. 06. - 12:20:28 7/10
(145/417)
Azért a kultúrsznobizmusnak is van határa.
Kovács kolléga 2015 júl. 06. - 11:35:38
(144/417)
Ha van értelmetlen, agysejtpocsékló tevékenység a világon, akkor a film egyes "csavarjain" és "idõparadoxonain" történõ elmélkedés bizonyosan annak minõsíthetõ. Egy nagy katyvasz az egész forgatókönyv. Nagy szerencse, hogy mindezt az alkotók is érezték, ezért könnyedebbre vették a film egészét, és így egész elviselhetõ lett.

Amúgy nagy hiányosságnak tartom, hogy a készítõk meg sem kíséreltek egy új karaktert beemelni a történetbe, csak az eddigieken élõsködtek. A T-1000, a Terminatrix, Kate Brewster vagy Marcus Wright után igazán jöhetett volna egy új kulcsszereplõ (J. K. Simmons nyomozója lehetett volna az, de akkor nem öt percet kellett volna neki adni).
9/10
morningrise 2015 júl. 06. - 09:01:03 9/10 Előzmény Csonger
(143/417)
"A CGI-Arnold hihetetlen jó lett. Ezerszer jobb, mint a pár évvel ezelõtti változat, pedig már akkor is csúcstechnikát alkalmaztak a trükkösök."

Ez mikor volt??? Ezt nem tudom.

John Connor színésze igen jó szerintem, és a T2-õs Connorra hasonlít is, ha visszaemlékszel a jövõbeli jelenetre a T2 elején. Még a hegek is hasonlók. Szerintem õ nagyon jól alakított. Az applikáció nagyon nagy ötlet, igazán modern és korszerû, hihetõ.


Válaszok a kérdéseidre az én szemszögömbõl:

John Connor T-3000-esként be akarta építeni a rendszerbe a szüleit. Olyan, mint a Transzparensben Johnny Depp szerintem, aki látszólag ember, de csak annak a virtuális kivetülése. Õ nem gép, nem ember, õ egy virtualizált gonosz, aki nem gyilkolni akar, hanem meggyõzni. Ha úgy vesszük, ez a második leghatásosabb Terminátor a T1000 után szerintem, csak nem gyilkol annyit. Ez jó újítás.

"Miért éppen egy lomha nagy iskolabusszal kellett menekülni? Parkoltak ott motorok is". - Szerintem ismételték a T3-at a pörgõ repüléssel. Meg talán biztonságosabb, mint a motor. :D

"Mitõl repült a levegõbe a busz? John leszakított valami alkatrészt, és belenyomta az aszfaltba. De mitõl repült a levegõbe a busz??" - Az a jelenet nekem sem tetszett,

Az idõutazós témában kérdéseim:
- A pszichológus hogyan emlékezhetett Kyle-ékra, ha a korábbi filmekben látott események meg sem történtek? - Az nem a pszichológus volt, kevered a Silbermannal! Az az O'Brien nyomozó, akit meglõttek vállon az új síkú 84-ben. Valószínûleg õ küldhette vissza a T800-ast 73-ba, mert az öreg T800-as megadott neki 84-tõl 2014-ig minden infót. Csak hülyének tetteti magát, és õ tud mindent. :) Én így gondolom, és pár ember is így gondolja a neten. :) O'Brien ugye nincs a T1-ben meg T2-ben sem, mert akkoriban 84-ben még nem úgy történt a Kyle üldözésének jelenete. Lehet ott volt a közelben a T1 történésében O'Brien, de nem volt kulcsszereplõ.

Silberman kár nincs a filmben, de a T3-ban is igen öreg volt már szegény.

- "Miért mondja Sarah, hogy Kyle meg fog halni, miközben õt védelmezi az elsõ Terminátortól? Hiszen azt épp nemrég iktatták ki, és vonszolták magukkal nájlonba bugyolálva. Onnantól kezdve Sarah-nak fogalma sem kéne hogy legyen Kyle jövõjérõl". - Kyle kikényszeríti tõle, mi a baja. A Sarah elmondja, hogy hogy halna meg, ha nem lenne más idõsík. A jövõjét nyilván az új síkban nem tudja. Sok értelme valóban nincs annak, hogy ezt mondja neki, de így izgi. :)

"- Ha Kyle és Sarah 30 évet ugranak elõre az idõben, akkor John fogantatása is el kéne tolódjon. Vagyis innentõl fogva a kis Kyle lesz idõsebb, mint a kis John…" Ez valóban így van! 2015 körülszületik meg a John, és ez egy újabb idõsíkot vetít ki.

"- Amikor Kyle a film végén a gyerekkori önmagával beszélget, nem kéne abban a pillanatban megjelennie az emlékei között ugyanennek az eseménynek, a kiskori énje szemszögébõl?" - szerintem nem, mert az nem történt meg vele. Õ csak a 2029-bõl 84-be utazás közben a nexus miatt látott más síkokat, és az nem az õ múltja. Annak a kisgyereknek a múltját a T5 eseményei befolyásolták éppen, tehát a T5-ös Kyle a filmben szabta meg, hogy mi fog történni a kis Kyle jövõjében!

Remélem meg tudtam válaszolni õket. :)
9/10
morningrise 2015 júl. 06. - 08:40:21 9/10 Előzmény xdm
(142/417)
Igazán? :) Szerintem rajtam kívül kevesen látták többször a T 1-2-õt. Meg kell érteni a T5 történetét, és nem egybõl lehurrogni. :) Meg írjál hosszabb leírást a T5-rõl helyettem, és akkor elhiszem, mekkora fan vagy hozzám képest. ;)
8/10
Újvállalkozó 2015 júl. 06. - 01:41:23 8/10
(141/417)
8/10

Ezt a filmet úgy kell nézni, mint a Expendables-t és akkor biztos, hogy tetszeni fog. :) Látványos, poénos, akciódús. :)
Csonger 2015 júl. 06. - 00:36:35
(140/417)
újabb SPOILERek

A helikopteres jelenetet kihagytam. A T2-ben valaki tényleg átrepült a felüljáró alatt. Az úgy marhalátványos volt, és minden tiszteletem a pilótáé (aki már nem él, ha jól tudom).
De amit ebben a filmben látványos akciójelenetként mûveltek a helikopterekkel, abban semmi élvezhetõ nem volt. A kevesebb néha több.

A T-ezrest amúgy mivel nyírták ki? Mi volt az, ami a plafonról csöpögött, és még Sarah-ra is veszélyes volt? És aztán mivel fújta le magát? Ezt nem vágtam.

Egyébként én azt hittem, hogy Sarah-t megfertõzte John (mintha belemélyesztette volna az ujját a nyaki ütõerébe). Az elég nagy fordulat lett volna, ha Kyle-nak Sarah-t le kell lõnie, mielõtt teljesen átalakul õ is. És akkor az a befejezés, hogy Sarah meghal, nem születik meg John, nem indítja el a Skynetet, és nincs ítéletnap. Happy End azzal a csavarral, hogy épp Sarah Connor megölése, azaz a legelsõ filmbéli Terminátor küldetése az, ami az egész nukleáris apokalipszist megakadályozza.
Csonger 2015 júl. 06. - 00:12:26
(139/417)
SPOILERek lehetnek

Ami tetszett:

- A harmadik részt nyíltan semmibe veszi ez a film: az ítélet napján 1997-re datálja, szó sincs arról, hogy 2003-ra tolódott volna.
- Óriási ötlet volt, hogy az eddigi összes filmben egyetlen reményként feltüntetett John Connor most a fõellenség lett. Ez nem is spoiler, hiszen már az elõzetesbõl kiderül.
- Nagyon remekül, aprólékosan rekreálták az elsõ film nyitójeleneteit. A munkagépben dolgozó szivaros öreg néger teljesen ugyanúgy néz ki, mint annak idején. A punkok bár nem azonos arcvonásúak (amit itt többen szóvá is tettek, de hát könyörgöm, az eredeti színészeket mégsem hívhatták vissza), de a piásüveg széttörése a távcsövön stimmelt, sõt Kyle érkezését is egy az egyben megcsinálták: az utcán elmegy egy rendõrautó, a járdán egy fehérpólós néger sétál egy csajjal, és amint a kamera a sikátorra svenkel, egy vizsla-szerû kutya jelenik meg. Az áruházban a ruha leemelése, a cipõméret csekkolása, majd a teljesen ugyanolyan cipõ felhúzása, és a tépõzár letapasztása… Csupa olyan mozzanat, ami azt mutatja, hogy nem felületesen utánozták le a régi filmet.
- A CGI-Arnold hihetetlen jó lett. Ezerszer jobb, mint a pár évvel ezelõtti változat, pedig már akkor is csúcstechnikát alkalmaztak a trükkösök.
- Emilia Clarke arca szinte teljesen ugyanolyan, mint a fiatal Linda Hamiltoné. Ha a frizuráját is olyan 80-as évek belire lövik be, akkor meg sem lehetne mondani, hogy másik színésznõt látunk.
- Jó ötlet volt, hogy a második részbõl kivágott, majd a DVD-verzióra visszahelyezett mosolygós poént itt is elsütötték. A T800-as egyszerûen képtelen normálisan mosolyogni, akármelyik példányáról is legyen szó. :)
- Én még az öreg terminátorról is el tudom hinni, hogy ha kell, akkor egy megállíthatatlan halálosztó. Szerintem Schwarzi egyáltalán nem volt gáz a filmben.
- 84-ben is félelmetes volt belegondolni, hogy majd a jövõben a gépek átveszik az irányítást. De hogy hogyan, azt nemigen lehetett akkor elképzelni. Azóta viszont lett internet, mobiltelefon, táblagépek, közösségi háló. És tényleg mindenki valamilyen érintõképernyõs kütyüvel mászkál. Így sokkal hihetõbbé, valóságosabbá válik a Terminátor jövõképe.

Ami nem tetszett:
- A Terminátor csak Arnold lehet, de Johnt már a huszonharmadik színész játssza el. Még csak nem is törekednek arra, hogy nagyjából hasonló arcú legyen az eddig látottakkal. Elég a szokásos heget rátenni az éppen aktuális színész arcára, és kész van John Connor.
- Nem értettem, hogy egyáltalán mi volt a célja Johnnak. Mit akart Kyle-tól és Sarah-tól? Miért ment értük a kórházba? Hova akarta vinni õket? Miben nyilvánult meg a gonoszsága? Csupán azért volt õ a gonosz, mert tudjuk, hogy a gépek ebben a filmben gonoszak? (Egyet kivéve persze.) Az egyik alkalmazottját megölte, mert nem akart szemtanút, ebben ki is merül minden gonosz tette. De minek is volt szerencsétlen ember a tanúja? Hogy lezuhant egy helikopter. Bezzeg az a rengeteg ember, aki látta Johnt a lángokból kisétálni nanorobotok halmazaként, azoknak nem kellett meghalniuk.
- Miért éppen egy lomha nagy iskolabusszal kellett menekülni? Parkoltak ott motorok is.
- Mitõl repült a levegõbe a busz? John leszakított valami alkatrészt, és belenyomta az aszfaltba. De mitõl repült a levegõbe a busz??

Az idõutazós témában kérdéseim:
- A pszichológus hogyan emlékezhetett Kyle-ékra, ha a korábbi filmekben látott események meg sem történtek?
- Miért mondja Sarah, hogy Kyle meg fog halni, miközben õt védelmezi az elsõ Terminátortól? Hiszen azt épp nemrég iktatták ki, és vonszolták magukkal nájlonba bugyolálva. Onnantól kezdve Sarah-nak fogalma sem kéne hogy legyen Kyle jövõjérõl.
- Ha Kyle és Sarah 30 évet ugranak elõre az idõben, akkor John fogantatása is el kéne tolódjon. Vagyis innentõl fogva a kis Kyle lesz idõsebb, mint a kis John…
- Amikor Kyle a film végén a gyerekkori önmagával beszélget, nem kéne abban a pillanatban megjelennie az emlékei között ugyanennek az eseménynek, a kiskori énje szemszögébõl?
xdm 2015 júl. 05. - 23:57:23
(138/417)
Hát te minden vagy, csak terminátor fan nem, nem vedd sértésnek :)