9/10
morningrise 2015 júl. 05. - 23:50:20 9/10
(137/417)
SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER!

Ezt én írtam: "Szerintem az egyik alternatív idõsíkban az emberek még nem tudták a Sarah-t megvédeni, mert akkor éppen nem volt birtokukban az idõgép és ott csúful megölhette a T1000-es a Sarah-t. Azért nem tudták elküldeni, mert akkor okos volt a Skynet, bevonta a Johnt, és magáévá tette, majd 2014-be elküldte,..."

Ezt te: "Ez ott bukik hogy ha Sarah meghal a múltban akkor a jelen is változik, nincs John Connor, nincs kit 2014-be küldeni. Errõl szólt eddig minden film".

válasz: De azt ne felejtsd el, hogy sok-sok idõsík van. Van olyan idõsík, ahol gyõznek a gépek, pl. a védtelen 9 éves Sarah-t értelem szerûen kivégzi a T1000-es a jövõbõl, mert az emberek nem tudnak egybõl utána küldeni vkit, csak egy késõbb idõben, de az már megint másik idõsík. Én így fogom fel. Ha láttad a Vissza a Jövõbe 2-õt, abban is sok alternatív, kicsúszott idõsík van, ezt ebben a filmben is így kell elképzelni. A T1000-es mindig a látott személy alakját veszi fel, ezért is nem néz ki Robert Patricknek, mert azt a rendõrt 95-ben ölte meg és akkor vált azzá külsõre.

Ja, és az ázsiai T1000-es elbûvölõ!!! Szerintem Robert Patricken nõtt fel, a mozgása, a gesztikulálása, a nézése az ugyanolyan ijesztõ, õrült és gonosz. Zseniális alakítás, nekem õ a favorit, kár hogy kinyírják hamar. :P !!!
----
Közben utánaolvastam, és elvileg '73-ban a legelõször elküldött T-800 kicsinálja a T1000-est, más kérdés, hogy hogyan? :P azt nem mutatták, csak a nagy csúzlit a Schwarzi vállán, de az édeskevés hozzá. Már csak azért is kellett megölnie, mert 11 évig nem bujdoshattak, hát az országot, nem a várost tették volna tönkre. :D

A 84-es, új idõsíkba pedig szerintem kb. már bármelyik jövõbeli idõsíkból érkezhetett az ázsiai T1000, hiszen azt ne felejtsük el, hogy nem látunk minden idõutazást. A T3 elfelejthetõ már, mert nem kapcsolódik hozzá, de ott is mondják, hogy a 90-es években több Terminátor is a John életére tört. Valószínûleg a gonosz John Connor, aki átváltozott T3000, küldte vissza a T1000-est az új 84-es síkba, mert tudta, hogy a T1-bõl ismert régi idõsíkos T800-as kudarcot vallott, hiszen a Sarah lelõtte. Az igazából lényegtelen is, mikor küldte vissza, mert az a fõ, hogy megtette, az idõsíkok már amúgy is kuszák. :P
---
A másik érdekesség, amit olvastam hivatalos személyektõl - akiknek közük van a film rendezéséhez - az az, hogy a T5000-es, aki elkapta 2029-ben a Johnt az idõutazáskor, az nem a mi általunk ismert idõsíkokból jött, hanem barangolt egy jó tucatnyit az idõcsapdákban, sok mindent látott és utána mondta is a Connor elkapásakor, hogy hosszú utat tettem meg... Tehát éppen így verte át, amire készült.

Mi a T5000-es célja a hivatalos személyek szerint? Hát az, hogy minden idõsíkban nyerjen a Skynet!! Így megvan a magyarázat, miért érdekli õt a másik idõsík. A T3000-es Connor is éppen ezért nem öli meg a szüleit. Szerintem ez zseniális ötlet, és többek között éppen emiatt meg a lejjebb említett O'Brienes szál miatt nézem meg újból moziban. :)

A T3000-est úgy képzelem el, mint Deppet a Transzcendens filmben, ahol majdnem teljesen emberinek tûnik gondolkodásra, de egy virtuális, berögzött szörny/gép.

Ami utólag picit zavar, az a túlvirtualizált akciójelenetek, amik nem olyan élethûek... De belefér. :) Nekem mindig a sztori számított többet, mint az akció.

Ha ezzel lezárnák örökre a szériát, szerintem akkor lenne kerek. Mellékgondolatok meg kimondatlan dolgok meg mindig lesznek a szériában, de akkor jó egy film. :)

Már rég volt olyan, hogy egy délutánt bogarásszak egy film története után a neten, úgyhogy történetbõl kiváló.

SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER! SPOILLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER!
xdm 2015 júl. 05. - 23:34:55
(136/417)
Csak azt nem értem, hogy vannak itt, akik szerint ez a "nagyon bejött" kategória, és 8 meg 10 pontokat adnak rá.... Én értem, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, nadehát ez egy trashmovie! Nehogymár a szemetet értékeljük...

Amúgy igazi hardcore scifirajongóknak a T1 az über szint, már a T2 is nyálasabb. A T3, meg salvation a hulladék kategória.
8/10
zsotya010 2015 júl. 05. - 23:18:03 8/10
(135/417)
Azért a 10/2-nél már maga Arnold játéka is magasabb pontszámot érdemelne, ha minden más tényleg egy kalap f*s lenne a filmben, de én ezzel nem értek egyet.
8/10
zsotya010 2015 júl. 05. - 23:01:59 8/10
(134/417)
Elég jó lett szerintem, bár a története tényleg katyvaszos SPOILER a Genisys elvileg elpusztult, de az elején a kivetített ipse emebri testben mégis elkapta John Connort, a megváltás Storyja 2018-ban játszódott rég bekövetkezett az Ítéletnap és szó sem volt a Genisysrõl, bár rendben elfogadom, hogy az egy másik idõsík volt, ahol Rise 18 éves volt, de tetszett a visszautalás a haláltáborokra és, hogy ott látta elõször John Connort, miközben végzett egy terminátorral és ekkor felcsillant a remény. SPOILER VÉGE.
A látvány jó volt, a CGI jó volt Arnold ismételten eljátszotta, hogy csak õ lehet a T800-as, ha nem õ lenne az tönkretenné az egész sorozatot, egyébként jól játszott, Clark mint 4. John Connor elment és nekem szimpatikus az ürge, a csaj is megállta a helyét, a Kyle Riset alakítónál választhattak volna jobbat is, mind a megváltásban szereplõ jobban tetszett, Bien pedig egyértelmûen sokkal jobb volt az elsõ részben, kicsit monoton egy figura volt.
A film pörög, rengeteg benne az akció, az elsõ rész jelenetei rendben lettek újra átdolgozva, nagyon bejött.
Ha a sorozat részeit értékelnem kellene akkor:
az elsõ egy 8-as-t,
a második 10-est,
a harmadik egy gyenge 8-ast,
a negyedik 9-est,
és az új rész is egy 8-ast érdemelne.
Nem bántam meg a mozit, oda való.
xdm 2015 júl. 05. - 22:56:56
(133/417)
Mi volt ez a nyálaskodás? Ez terminátor ? Szóval szénné szarrá gyalázzák a régi fasza kis scifiket ezzel a remake dologgal. Ennyire nincs pénz hálivúdban? Meg ötlet? Csak a régiekbõl tudnak táplálkozni? De még azt is szarul... Egy kalap fos volt maga a film, nemhogy a jegy árát nem éri meg, hanem még azt a 2 órát se, amit rá fordítana akárki. 91'ben a t2 össze vissza veri ezt a mocskot. 2015ben ennyire futja? A szememnek nem hittem, annyira bóvli az egész.

Spoiler
A végén a genesis (skynet) senki se védi? Két õr véd egy egész idõutazó komplexumot ???? Röhej...
Miért is mondja a genesis magáról, hogy skynet? Nem tök mind1 a név? Ja, hogy a nézõ is tudja, hogy itt most ez az ami a gonosz... köszönjük szépen a szájbarágást.
Az akció részek halál bénák, az a helikopteres bohóckodás egy vicc. Már majdnem vártam flash gordont, hogy jöjjön egy ûrhajóval, és le amerikaifocilabdávalledobja a meggonoszultdjzsonkonnort.... atyaég....

10/2 szégyen gyalázat, hogy ez a terminátor széria része
6/10
shoc 2015 júl. 05. - 22:23:57 6/10
(132/417)
"Nálam csak Arnie miatt nem nézhetetlen. A történet egy nagy baromság, tele logikátlanságokkal és már-már teljesen értelmezhetetlen idõparadoxonokkal. A színészek is botrányosak, Jai barátunk megint hozta a formáját, de Emilia is kritikán aluli volt, Jason Clarke-ról nem is beszélve. A friss Oscaros J.K. Simmons nem lett volna rossz, de... Feltûnik, tok érdekes szál, oszt eltûnik....

Ja, meg az a jelenet, SPOILER!!!!!!

Reese elmeséli, hogyan fõztek pálinkát John Connorral a poszt apokaliptikus jövõben.
WTF?
6/10
shoc 2015 júl. 05. - 22:10:33 6/10
(131/417)
Egyetértek. Nekem is az 1-2 es a Christian Bale verzió nagyon bejött. Csodálkozom, h valaki ezt jobbnak ítéli meg mint a "megváltást."
Svarci iránti tiszteletbõl nem írok negativat a filmrõl. Õ nekem most is tetszett. Kicsit erõltetett volt, de azért Õ egész jó volt.
Jópofa poénjai voltak. Ugyes volt (lett volna) az elsõ részbe való belepiszkalas ötlete is. (Svarci: upgradeltem magam:)))

Ez a Jay meg az osszekarmolt arcú csávó 70 százalékkal többet szerepelt mint kellett volna.
Nem értem miért kellett ezeknek az antiszineszeket nyomni, es ráadásként ennyi értelmetlen párbeszédet a szajukba adni.
7/10
convar 2015 júl. 05. - 21:32:11 7/10
(130/417)
"Szerintem az egyik alternatív idõsíkban az emberek még nem tudták a Sarah-t megvédeni, mert akkor éppen nem volt birtokukban az idõgép és ott csúful megölhette a T1000-es a Sarah-t. Azért nem tudták elküldeni, mert akkor okos volt a Skynet, bevonta a Johnt, és magáévá tette, majd 2014-be elküldte,..."

Ez ott bukik hogy ha Sarah meghal a múltban akkor a jelen is változik, nincs John Connor, nincs kit 2014-be küldeni. Errõl szólt eddig minden film.

A többi nekem már magas.


"Az is tetszett, hogy a Kyle Reese a 2029-bõl 1984-ben történõ repülése közben átérzett egy másik idõsíkot, ahol a Sarah végigsimogatja a kezét gyerekként. Abban az idõsíkban Sarah már tudta, hogy mit kell mondani a kisgyereknek, mert az idõsebb Kyle már elmondta neki, hogy ezt magától a Sarah-tól hallotta korábban, gyerekkorában. Az igen tetszett, hogy a Sarah valakitõl korábban ugyanazt a mondatot hallotta, majd a filmben levõ fõ és eltorzult idõsíkban ugye a Kyle elmondta neki, már õ is hallotta, és ezért mondja el a kis Kyle-nak. Kinek mi a véleménye?"

Az hogy a tököm tele van már ezzel a 66 ezer idõsíkkal :)
7/10
convar 2015 júl. 05. - 21:26:03 7/10
(129/417)
Én is megnéztem..... hát, meglehetõsen ambivalens érzéseim vannak. Egyrészt, kb. azt kaptam amire számítottam - sõt, még rosszabbra, amilyen marketing kampánya volt a filmnek. (Más kérdés hogy egy T fanként ennyivel meg kell-e elégednem, tényleg jó kérdés.) És az a nagy büdös helyzet hogy amíg tartott a moziban még nagyjából élveztem is. Persze hol van már az a félelemfaktor mint a T1-ben, mind a jövõtõl, mind maguktól a gépektõl. Popcorn zúzda van itt kéremszépen, semmi más.

Bár az akciók egy jó része sztem el lett b*szva. Én amitõl különösen többet vártam volna az az öreg vs. fiatal T-101 összecsapása. (Bár az is igaz hogy logikailag még annyi fightnak sem volt értelme.) Az meg hogy megreped a talaj a lábuk alatt csak mert... hát ez az, miért is? :D

SPOILER!!!
Viszont a T-1000-t szépen elintézték, az szépen ki volt dolgozva.
SPOILER VÉGE

Viszont, hamár nincs feeling és az akciójelenetek is olyanok amilyenek, egy-két poén legalább jó volt és sokakkal ellentétben sztem nem vitték túlzásba õket. Nekem azért nem tûnt paródiának a film. A párbeszédekkel úgy ált. szintén nem volt különösebb bajom, sõt némileg meglepõ módon egy csomó tényleg egészen természetesnek, életszerûnek hatott (azért persze nem mind, a gondok ált. ott kezdõdtek amikor az idõsíkokkal kapcs. kezdtek magyarázkodni :D).

Valamint, amit szintén a film pozitívumaihoz sorolnék az az, hogy az új Sarah Connor, aki ha Hamilton és Headey utódjának nem is jó, de legalább szép :))))

Schwarzit már nem is említem, õ itt is nagyon badass. És ha vmit el kell ismerni amit nagyon jól kitaláltak az a terminatorok élõszövetének öregedése, ennek köszönhetõen abszolút hiteles tudott lenni ennyi évesen is a szerepében.

Sokadrészt, mivel most már kezdenek leülepedni a látottak, azt kell mondjam hogy nem nagy szám a sztori sem, sõt külön hiba hogy belekavar az 1. 2. rész történéseibe is. Túl sok már ez az idõutazás az az igazság. Inkább a Salvation-t kellett volna folytatni, abban még rengeteg potenciál lett volna.

Szóval, összességében 7 csillag - de hozzá kell tennem hogy igazából a 7. csillagot csak azért kapta mert T film (amúgy egy hatost érdemelne). Ezt tartom az eddigi leggyengébb T filmnek. A rangsor egész pontosan nálam így néz ki:

1. TSCC (igen, nagyon elfogult vagyok vele, elismerem)
2. T1
3. T2
4. Salvation
5. T3
6. Genisys
7. Salvation - The Machinima Series


U.i.: tudom néhol kissé komolytalan az írásom, de ez is csak a filmhez fûzõdõ érzéseimet tükrözi, mivel maga a film is folyamatosan a komoly és a komolytalan között lavírozott végig. Ebbõl kifolyólag egyszerûen nem tudom összességében elég komolyan venni ezt a filmet. Még azthiszem emésztenem kell a látottakat :) És ordít egy dvd-s újranézésért.


7/10
9/10
morningrise 2015 júl. 05. - 18:30:09 9/10
(128/417)
Én, mint nagy Terminátor 1-2 fan, azt kell mondjam, hogy ez nagyon jól sikerült! 10/9!!!

Az idõsíkokat nagyon jól összetoldották, kicsit a Vissza A Jövõbe sorozat hangulatát idézte nekem fel, amit szintén szeretek. :) Az egész film kerekké tette a históriát, nyilván az idõsíkot meg szétbarmolta, de legalább van min elmélkedni a film után, mi hogyan is történik az alternatív jövõkben.

Azért 10/9 és nem 10/10, mert azért a hangulata nem volt komoly a Terminátor 1-2-höz képest, ugyanis sok a poén benne. Ugyan van pár nagyon jó poén, de túl sok lett a nem megnevettetõ, hanem mosolygós poén.

SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!

Ami nem volt világos a filmben, az a következõ:

A '73-ban visszaküldött T800-as modell (Schwarzi) az kinyírta a folyékony fém T 1000-est vagy bujdostak az 1984-es jelenlegi idõsíkig, ahol megérkezett Kyle Reese? Nekem úgy tûnt, bujdostak elõle 84-ig, bár elég morbid, hogy 11 éven keresztül bujkáltak elõle, de szerintem így történt, mert nem tudta volna megölni akkoriban még a T1000-est. Kinek mi a véleménye?

Mikor küldték vajon vissza a gépek a T1000-est 1973-ba? Miután Kyle Reese 2029-ben visszament 1984-be? Vagy akkor csak a John Connor sejtjeit "skynetesítették" és elküldték a Connort 2014-be, hogy várja meg a 2017-et és védje meg a Skynetet az új idõsíkban levõ Sarahtól, Reesetõl és az idõs Schwarzitól? Szerintem párhuzamosan elküldték a T1000-est 1973-ba, hogy ölje meg csírájában a fiatal Sarah-t és elküldték a Johnt gépiesítve 2014-be, hogy védje meg abban a síkban a 2017-es jövõt, amikor a Genisys életre kél.

A megváltozott, sokadig idõsíkban meg az emberek szerintem elküldték a T800-ast (Schwarzit) 1973-ba hogy védje meg Sarah-t a T1000-tõl. Más nem igen lehetett.

Itt két másik vélemény angolul, hogy a O'Brien nyomozó lehetett az, aki visszaküldte a T-800-ast, mert ártatlannak hitette magát, és tudott a dolgok alakulásáról. A 84-tõl 2017-ig készülõdõ Schwarzival szövetkezhetett és innen tudta, mikorra kell visszaküldeni a 73-as évben a T-800-ast. Szerintem ez a leghihetõbb.

http://geektyrant.com/news/speculation-on-detective-obriens-larger-role-in-terminator-genisys

http://www.enstarz.com/articles/76591/20150328/terminator-5-spoilers-extended-genisys-tv-spot-reveals-new-villain-video.htm

Szerintem az egyik alternatív idõsíkban az emberek még nem tudták a Sarah-t megvédeni, mert akkor éppen nem volt birtokukban az idõgép és ott csúful megölhette a T1000-es a Sarah-t. Azért nem tudták elküldeni, mert akkor okos volt a Skynet, bevonta a Johnt, és magáévá tette, majd 2014-be elküldte, és a 2029-es jövõig akkor megint a gépek uralkodtak, így az emberek kezében nem volt ott az idõgép. Ez nyilván egy db, rossz, alternatív múlt és jövõ, de egybõl az emberek nem tudhatták elküldeni a Schwarzit 73-ba a T1000-es nyomába, mert leigázták õket épp. Ki mit mond? :)

Az tetszett, hogy Sarah az új idõsíkban úgymond az apjának nézte a T800-ast, hiszen úgymond a T1000-es megölte a szüleit 73-ban és a T800-as nevelte fel. Így a modell "emberítése" újabb ötletet kapott.

John Connor 2017-ben azért nem akarja megölni a szüleit, mert a sejtjei még emberiek maradtak valamennyire és csak meg akarja õket gyõzni, hogy milyen jó a Skynet? Én így értettem, mert kismilliószor kinyírhatta volna õket.

Az is tetszett, hogy a Kyle Reese a 2029-bõl 1984-ben történõ repülése közben átérzett egy másik idõsíkot, ahol a Sarah végigsimogatja a kezét gyerekként. Abban az idõsíkban Sarah már tudta, hogy mit kell mondani a kisgyereknek, mert az idõsebb Kyle már elmondta neki, hogy ezt magától a Sarah-tól hallotta korábban, gyerekkorában. Az igen tetszett, hogy a Sarah valakitõl korábban ugyanazt a mondatot hallotta, majd a filmben levõ fõ és eltorzult idõsíkban ugye a Kyle elmondta neki, már õ is hallotta, és ezért mondja el a kis Kyle-nak. Kinek mi a véleménye?

Az idõsíkok összecsúsztatásában nagyon tetszett az, hogy a T1000-es lövésének effektjei igen hasonlítottak a T2 elemeihez. Az is igen tetszett hogy az 1984-es punkok hasonlóak voltak, a kamerák szinte ugyanazok voltak, kukás autós ugyanaz volt, még a mozzanatok is igen hasonlóak voltak, a csöves, akitõl a Kyle gatyát lopott hasonló volt, a mondatok is hasonlók voltak ott, a rendõrös üldözés jelenetei is, az autók stb. Ugyanolyan márkájú cipõt és kabátot lopott a Kyle. Szuper!!! :)
---

Angol cikkek az idõvonalról, és egyéb idényes spoilerek, vélemények:

http://screenrant.com/terminator-genisys-timeline-changes-explained/3/

http://screenrant.com/terminator-genisys-mid-credits-scene-explained-time-travel/

http://www.themoviespoiler.com/2015Spoilers/TerminatorGenisys.html

https://www.yahoo.com/movies/heres-what-that-confusing-terminator-genisys-122959329272.html

https://www.reddit.com/r/movies/comments/3btd1t/official_discussion_terminator_genisys_spoilers/

http://www.theguardian.com/film/2015/jul/01/terminator-genisys-director-had-unpleasant-talks-over-trailer-spoilers
---
Örülnék neki, ha nem lenne folytatása, mert így kerek az egész, de úgyis lesz folytatása. :D

SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!! SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER!!!SPOILER VÉGE!!!

10/9.
8/10
Horus 2015 júl. 05. - 14:00:08 8/10
(127/417)
Lázár Ervintõl tudom, hogy a "Dömdödöm" azt jelenti, hogy "Szeretlek!"...
A T-800/Terminator/Arnoldtól megtanulhatjuk, hogy most már a "Dö'döm-döm-dö'döm, dö'döm-döm-dö'döm..." is azt jelenti, csak keményebben! :-)
Tetszett a film, nagyon is.

spoiler

A Skynet/Matt Smith/Dr. Who fejérõl kicsit hiányzott a fez (Because fez is cool!)és a kezébõl egy szónikus csavarhúzó, de - sajnos - ez nem volt egy nagy szerep idõtartamát tekintve. Persze lehet, hogy csak kívülrõl kicsi, belülrõl sokkal nagyobb! :-D

spoiler vége

A Terminator: Genesys jó lett. Szerintem lesz olyan bõven, akinek többször is nézõs.
7/10
jmisi31 2015 júl. 05. - 12:35:01 7/10
(126/417)
Még hogy James Cameron nélkül nem lehet jó Terminátor filmet csinálni...
Itt egy jó példa!!! Mondhatni felhasználta az elsõ két rész kliséit, a 3-4 hibáit kijavítva és egy normális egésszé összegyúrva :) Csak így tovább, már ha lesz... Schwarzi már tényleg öreg - ahogy a filmben is mondja -, de simán elvitte a karakterét, sõt!!! Nálam ez a film simán jobb, mint az utolsó kettõ és ki merem jelenteni - az elsõ kettõn nõttem fel -, hogy felnõtt az elsõ kettõhöz! James Cameron most azért kicsit foghatja a fejét, hogy lecserélte a legjobb ötletét és filmjét a szerintem legrosszabb Farkasokkal Táncoló feldolgozásra(Avatár)! Ennyi tud az öreg... nem volt új ötlete, hát írtak helyette mások.
Senki ne mondja, hogy az elsõ kettõ hibátlan meg alap, mert már az elsõ részhez is kapásból 4 kérdésem lenne, ami logikailag teljesen felborítaná az egészet, a másodikról nem is beszélve!!! A harmadikat eleve ott rontották el, hogy nem foglalkoztak az idõ tényével, hanem a sorsra... bocsánat... a végzetre fogták az egészet! A negyedik rész igenis jó volt, mert legalább kaptunk egy kis ízelítõt a jövõrõl, igaz, lehetett volna jobb is, de a 3-nál mindenképp jobb lett!!!
Ha az elsõ kettõ 10/10, a harmadik(a látvány végett) 7/10, a negydik 8/10, akkor ez nyugodtan 9/10, ha lehetne 9,5/10!!!
Akinek ez nem tetszett, az túlságosan nagy James Cameron fun, amivel fentebb már írtam egy kis esszét :)
Aki pedig nem értette, hát istenem, azért ehhez a történethez ész is kell sajna...
A színészi játékot meg hagyjuk már a francba... egy scifi-akciófilmhez nem szükséges nagy színészi játék, arra ott vannak a drámák!!!
Én jót szórakoztam... és mint az elsõ kettõt, ezt is napokon belül megnézem még vagy kétszer :D
6/10
lacee83 2015 júl. 04. - 17:16:25 6/10
(125/417)
Szerintem nagyon gyenge lett a film. A színészek hiteltelenek, még Arnold sem az igazi a legtöbb poén erõltetett.
A története egy nagy katyvasz az eddigi részekbõl. A látvány rendben volt de én nem csak ezért váltottam jegyet. Alig vártam hogy vége legyen ennek a sületlenségnek.
A terminátor film (1-2) nagyont tetszik a 3 közepes szint lett. A terminátor-megváltás egy fokkal már jobb volt.
offtopic
_goldie_ 2015 júl. 04. - 13:22:50
(124/417)
off
az összes hozzászólás gomb nem mûködik be kell menni a forumra kikeresni a filmet
http://forum.port.hu/viewforum.php?forum_id=1

a film fõ oldalán mire elolvasom a hozzászólásokat /az új dizánj miatt/ kifolynak a szemeim
gratula.....!!!
offtopic
adamnagysweetmovie 2015 júl. 04. - 12:50:09
(123/417)
Szasztok,
nem tudja vki, hogy lehet az új fórumot használni?
Hogy lehet véleményt, hozzászólást írni?
És hogy látható az összes topicban írt hozzászólás?

Lehet ez még csak gyerekbetegség, de egyenlõre csak válaszolni enged, ezért írtam válaszként ezt is.
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 04. - 08:08:34
(122/417)
"de volt egy arcszerkezete, és elhittük"

Már aki. ;)
mapk 2015 júl. 03. - 23:00:59
(121/417)
Schwarci jó, mint mindig, a rendõr visszahozása is jó ötlet volt, maga a film nem az igazi. Az elsõ két rész hangulata csak elvétve jön elõ, de sztm az, már nem is igen fog visszajönni.:) Nem is vártam ilyesmit.
A filmnek inkább, az elsõ rész után szabadon, "Terminátor-A Poénosztó" címet adtam volna, mivel Schwarci ontja.:) És kicsit paródiajellege is van az egésznek.
A többiekrõl:
A kiscsaj, hát...Hamilton anno szintén elég cingi volt, de volt egy arcszerkezete, és elhittük. Az apajelölt, meg a Tulok, ez se nyert. Lehet a 80as években se találtak erre a szerepre megfelelõ színészt, de volt bennük annyi, hogy nem erõltették legalább.:D A fiuk, felnõttként úgy néz ki mint egy megtermett napközis, aki összecsokizta az arcát. Elviselhetõek azért,(hogy valami jót is:) és ez nem árt, egy 2 órás filmnél.

10/7
7/10
domo.robi 2015 júl. 03. - 21:10:27 7/10
(120/417)
Ta-tam-tam-ta-tam
Ta-tam-tam-ta-tam

*** SPOILEREK ***

Érdemes volt eddig várni! Megtudtam amit már úgyis mindenki tud: a Facebook leigázza az emberiséget. Nem erõszakkal, és atomtöltetekkel, és Dzsádzsmentdéjekkel, hanem az emberek önként hajtják igába a fogyasztói kultúrában megfáradt, média által kimosott üres fejüket. Köszi az üzenetet, ezt csak az nem látja aki órákat tölt a fácsén naponta. Cirka másfél milliárd ember... Na jó, levonva a céges usereket és a kamuprofilokat, akkor is marad kb. 1 milliárd.

Ez aztán a beszivárgás! Nem kell ide té-nyolcszáz, té-ezer, té akkor is jól érzed magad, ha lájkolhatsz napi 5 cicás képet. Tényleg kiirtják a gépek az emberiséget? Igen. Lehet ellenük harcolni? Igen. Magadból kell számûzni a gépeket, különben úgy jársz, mint John Connor.

John, John, rossz fiú voltál. De nem baj, majd apu és anyu (meg nagypapi) majd megnevel. Csak az atyai pofonok itt shotgunnal osztódnak ki, és anyuka szelíd nevelése is lyukat üt a hasadba... Szerencsére nagypapi sem viccel, mágnesboxerrel veri péppé a rossz útra tért ifjat. Nagyon üdítõ volt látni, hogy a minden filmben védelmezett John Connor most a jók célpontja lesz.

Skynet, lánykori nevén Dszeniszisz, túl sok mozit nézett, ezért is érezte úgy, hogy a Mátrixhoz hasonló megoldást választ. Maga a megtestesült gonoszság. Kár, hogy a Mátrix óta már egy párszor lelõtték ezt a poént, az elmúlt hetekbõl épp csak a Bosszúállók jut eszembe. És az is eszembe jut, hogy akkor ki nyúlta az ötletet kitõl? Ki volt az ötletgazda, ki volt elõbb?

Na jó, ez a kérdés a Terminátor sorozatban értelmetlen. Miután a történet vett egy Vissza a jövõbe 2. fordulatot, már nem lehet tudni, hogy ki kivel van, és mikor, és legfõképpen miért? Szerencsére Arnold erre beszól a párhuzamos idõsíkokról egy jót, és így már mindjárt más.

Arnold egyébként az, aki elviszi a hátán az egész filmet, apuval, anyuval és rosszgyerekkel együtt. Mert hát valljuk meg õszintén: nem a törékeny nõ, vagy a jövõbõl jött védelmezõ katona volt a Terminátor fémjele, hanem az Arnold által alakított T-800-as - a fémcsontváz az állatira kigyúrt test alatt. Csak sajnos a test öregszik, még ha a végén az "upgrade" viccesen meg is oldja a kérdést.

A film nekem bejött Arnold sokadik búcsúkoncertjére is megvettem a jegyet. A többi dolog - hiányosságok, fentebb leírt problémák - nem is zavart igazán.
Kovács kolléga 2015 júl. 03. - 19:06:55
(119/417)
Néhány gondolat, amelyekben van egy méretes nagy SPOILER is!





1. Óva intenék mindenkit attól, hogy a jelenlegi Cameront fetisizálja. Amikor a legendás Terminátor-filmek készültek, akkor JC egy kreativitással és ötletekkel teli fiatal rendezõ volt. Ma viszont egy pénzéhes öregúr, aki ül a százmillióin és kamerák birizgálásával van elfoglalva. Semmi garancia arra, hogy ha õ rendezne egy új Terminátor-filmet, akkor nem mûvelné ugyanazt, mint annak idején Lucas a Star Wars-prequelekkel.
2. A három legutóbbi Terminátor-film közül a Mostow-féle egy teljesen korrekt munka volt, amelyiknél máig nem értem, miért kap annyi fikázást. Oké, Nick Stahl tényleg béna volt, de késõbb a méltatlanul túlhype-olt Christian Bale sem tudott mit kezdeni a szereppel. A Salvation nagyon el lett rontva, leginkább azzal, hogy itt sikerült összehozni a legrosszabb rendezõt és befejezést. A mostani film legfõbb érdeme, hogy végre mert szakítani az egyre erõltetettebb drámaisággal és vidámabbra lett hangszerelve. Ezt az is bizonyítja, hogy ez az elsõ Terminátor-film, ahol egyetlen pozitív szereplõ/gép sem "hal meg", és nincs benne visszafordíthatatlan értékvesztés sem.
3. Nem hiszem, hogy ebbõl a filmbõl trilógia lesz. Svarci egyre látványosabban öregszik és már most is erõltetett volt a szerepeltetése. Elvileg nélküle is lehetne Terminátor-film, de nem ezekkel a szereplõkkel (Jai Courtney? Emilia Clarke? Jaj...)
4/10
iopi 2015 júl. 03. - 08:45:33 4/10
(118/417)
Terminator Genisys

A legnagyobb félelmem a filmmel kapcsolatban, miszerint nem lesz benne legalább egyetlen olyan pillanat sem, amiben elõjön a Terminator hangulat, szerencsére alaptalan volt. 120 perc elteltével felcsendült Brad Fiedel klasszikus, kicsit áthangszerelt fõtémája, ami szerintem zseniális volt és visszaadta azt az érzést, hangulatot amire több mint 20 éve várok. Ami a vége fõcím elõtt volt az szimpla bohóckodás. Az Expendables filmekben szerettem ezt, viszont egy Terminator cím alatt nekem nem mûködik ez a koncepció. Immár 3. ízben bizonyították be, hogy Cameron nélkül nem létezik jó Terminator film. A korábbi részekre történõ utalások bájosak és rendben voltak. Szóval ha elvonatkoztatunk a hivatalos Terminator sorozattól (Terminator 1-2) és fekszenek a Terminator remakek, paródiák (Terminator 3, The Terminators, Terminator - Megváltás), akkor bátran ajánlom, ráadásul ebben még Schwarzi is megjelenik!

Viccet félretéve, jó volt Schwarzit a nagy vásznon látni, ahogy bohóckodik és a Gáti Oszkárnak is örültem, de emlékezetes jelenetek, feszültség, stílus, idézhetõ szövegek, emlékezetes karakterek híján egy átlag Marvel film szintjére süllyedt. Az elsõ 2 film extrái között azért megállná a helyét.

4/10