!% 2015 júl. 15. - 19:18:06
(217/417)
MNég annyit hogy ha skynet tudott emberi formát ölteni akkor neki kellett volna visszamennie Connor alakjában ,mert biztos hogy fejlettebb volt mint a T-3000.
!% 2015 júl. 15. - 19:14:35
(216/417)
Lehet igazad van de ezek csak feltételezések mert nem kapunk rá magyarázatot.Semmi értelme nem volt annak hogy Connor bepalizza õket.Mert minek ha így is védtelenek voltak.És nem kellett volna megölni õket csak átalakítani.Mondjuk az lehet hogy nem tudta õket átalakítani csak a skynet.De ez is csak elmélet de ez lenne a legjobb magyarázat arra hogy miért nem tette meg.És ne migaz hogy ezt a készítõk nem vették észre.A másik ha a skynet képes volt emberi formát ölteni akkor miért nem õ ment vissza?Sõt az lett volna az igazi csavar ha maga a skynet ment volna vissza.Azt megnéztem volna hogy harcolnak magával a skynettel.Ehelyett Connorból csináltak rossz fiút.Ez nagy hiba volt mert a szerepe nem hiteles és teljesen súlytalan.Semmit nem tudunk meg róla azonkívül hogy õ a T-3000.Nem tudjuk mire képes.Az 1. és 2. részben pont azért volt félelmetes a 2 terminátor mert látszólag elpusztíthatatlanok voltak.Fõleg a T-1000.Nálam még most ez viszi a pálmát.Vagyis úgy értem hogy nagyon jól elhitették a nézõvel mert megvolt az az atmoszféra ami a késõbbi részekben sehol nem volt.A T-3000 pedig egy kicsit sem volt félelmetes.Meg a skynet gépei úgy is leállhattak hogy a skynet kapcsolta ki õket de annak meg mi értelme volt mert csak azért hogy Connort késõb át tudja alakítani,Ugyan már.Ennyi erõvel átalakíthatott volna mást is és az is fel tudta volna venni Connor alakját.
Meg a skynet nem maradhatott aktív mert mondták és láttuk hogy a központot felrobbantották a szerverrel együtt.Az idõugrásokról meg ne is beszéljünk.Meg ha Connor tudta hogy a skynetnek van idõgépe akkor miért nem ment oda korábban hogy megakadályozza a visszaküldést?
d112 2015 júl. 15. - 18:21:06
(215/417)
A film maga a katasztrófa. Úgy vonszolta végig a filmet maga után Arnold Schwarzenegger.
metan 2015 júl. 15. - 15:43:02
(214/417)
Engem Michael Biehn is irritált. Az Alien 2-ben már jó volt, a Wyatt Earp-ben is. Szóval nálam 1:1.
Connornak miért kellett eljátszania a jófiút? Mert bepalizni akarta õket, félrevezetni, lelassítani a Genisys online voltáig, nem kinyírni. Különben meg sem születik, nemdebár? Teljesen logikus, hogy hármójuk közül a 800-101-nek ment neki.
Ha a skynet nem pusztult el akkor miért állt le az összes gép. Mert mondjuk egy biztonsági mentés volt vagy mi, online kapcsolat nélkül?
Az idõsíkozás meg annyira nem bonyolult, csak az elvarratlan szálak lógnak. Tudod, majd nézd meg a folytatást.
A Deja Vu, na az lett elcseszve.
offtopic
Csonger 2015 júl. 15. - 13:17:30
(213/417)
Ronin.
6/10
jani-wan 2015 júl. 15. - 11:38:31 6/10
(212/417)
Óriási csalódás.

***SPOILER***
Ami tetszett, a régi CGI Arnold CSM-101 azzal a gáz hajviselettel, és persze öreg Schwarci. Igaz volt olyan jelenet ahol már túl lazára veszi a figurát és nem eléggé robot.
Még elég jó volt a kínai T-1000 is.
A többi szemét.
A történet katasztrofális. John Connor mint fõgonosz? Tényleg nem tudják már hogy milyen f@szságokat találjanak ki. Arról nem is beszélve hogy ezt már úgy össze-vissza idõsík vonalazták, hogy nincs az az Einstein aki ezt ép ésszel kibogozza. Filmnézés közben ezen gondolkodni, vagy megpróbálni megfejteni azt zagyvaságot amit Arnie hadovál, szigorúan tilos, különben a kevés élvezhetõ dolog is elveszik a filmbõl.
A szereplõk is rosszak. Michael Biehn után ez a Reese unszimpatikus gagyi lett. Ráadásul állandóan azt néztem hogy ennek mekkora feje van? Kétszer akkora mint a nõé. És a nõt gondolom azért castingolták mert nagyon hasonlít a nézése Linda Hamiltonra, de valahogy nem illik bele a szerepbe. És tényleg Matt Smith miért kellett ide? Más nem ért rá?
A látvány jó lenne, de ez is tele van értelmetlenül túlzásba vitt látványakciókkal, mint a busz a hídon, a helikopteres rész stb...

Ítélet:
tészta-lekvár-tészta
!% 2015 júl. 15. - 09:19:04
(211/417)
Ezek még az elfogadható kérdések. SPOILER:Connornak miért kellett eljátszania a jófiút.Hisz amikor megtalálja õket meg vannak bilincselve és ráadásul a T-800-as sincs ott.Szóval simán bement volna mindkettõt átalakítja és kész.Ehelyett megvárta míg megjön a T-800 és vele együtt elmenekülnek.A másik hogy ha a skynet nem pusztult el akkor miért állt le az összes gép?Meg az is vicces hogy T-3000 mindegyiknél erõseb gép volt akkor hogy lehet hogy a T-800-as simán elintézte a végén?Mert a T2-ben a T-1000 csúnyán elbánt a T-800-zal pedig az fejletlenebb volt.
10/10
honfoglalo111 2015 júl. 15. - 01:45:22 10/10 Előzmény morningrise
(210/417)
A 3 legnagyobb kérdés, amire nem kaptunk választ:

(1) Milyen anyaggal ölték meg a T-1000-est? (Szerintem valami erõs sav lehetett, Sarah lúgos oldattal spriccelhette le a kezét, mikor rácseppent)
(2) Miért nem fertõzte meg John Sarah-t, mikor a film vége felé kezét nyakába mélyesztette? John is így fertõzték meg.
(3) Az öreg Svarcit ki küldte vissza? Ez majd a folytatásban biztos kiderül.
10/10
Attlas 2015 júl. 14. - 23:49:50 10/10
(209/417)
Én is ma néztem meg IMAX moziban. Nekem nagyon, nagyon tetszett! Telerakták a filmet csavarral. Idõ ide, idõ arra, történet így, történet amúgy. Volt benne bõven érzelem, izgalom és poén. Van olyan jó mint az elsõ, illetve második rész. A harmadiknál pedig sokkal jobb.
proklima 2015 júl. 13. - 23:43:45
(208/417)
Szerintem semmi gond nincs ezzel a filmmel....
Akik ócsárolják, had ócsárolják.
Én az összes Terminátor filmet láttam, szerintem ez pászol a többihez...
A 10-es skálán 9 pont (ts:9).
!% 2015 júl. 13. - 21:12:26
(207/417)
A Transformers filmek meg még ennél is rosszabbak.Attól hogy taroltak a kasszáknál még szar filmek voltak.A 4. résszel pedig bebizonyították hogy tudnak lejjebb menni. A legrosszabb mozifilm-sorozatok egyike.
Kovács kolléga 2015 júl. 13. - 20:43:24
(206/417)
Ha valaki vissza akarja verni a fikázókat, akkor rendkívül könnyû dolga van, amennyiben az általa megvédett film...

... tarol a kasszáknál (Transformersek, Jurassic World).
... tarol az Oscar-gálán (Gravitáció).
... az imdb-átlaggal, ikonikus jelenetekkel, karizmatikus színészi teljesítményekkel bizonyítja, hogy itt valami fontos dolog született(A Wall Street farkasa) .

A Genisysnél az a baj, hogy a jelek szerint itt semmi érték nem képzõdött.
Okos Tóni 2015 júl. 13. - 20:42:17
(205/417)
***** SPOILER *****

Irgalmatlan nagy trágya ez a film, nehogy megnézd moziban. Annyit sem ér meg, hogy munkahelyi wifin letöltsd.
Kovács kolléga 2015 júl. 13. - 20:37:09
(204/417)
És akkor a gondolatmenetem végére is jutok. Lehet, hogy a Terminátornál is azt kellett volna csinálni, mint amikor a James Bond-franchise fõnökei Sam Mendest szerzõdtették a Skyfall rendezésére.
A "Csináljad, baz'meg" színvonalú iparoslegények helyett egy karakteres rendezõ kellett volna, aki hosszabb távon is kezébe veszi a projektet.

Azért felötlik néha bennem, hogy pl. a Gravitáció óta szabadon grasszáló Alfonso Cuaron mit tudott volna összehozni Terminátor-témában. A Harry Potternél már bizonyította, hogy remekül be tud illeszkedni egy már mûködõ franchise-ba, Az ember gyermekével éppen a posztapokaliptikus mûfajban csinált egy kultikus filmet (tudom, tudom, anyagilag nem volt sikeres...), a Gravitáció pedig egy vizuális mestermunka volt, szédületes bevételekkel.

És hát ugyan ki illene jobban a Terminátor világába, mint egy mexikói...
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 13. - 20:36:08
(203/417)
"az Avatar révén még õ volt a király"?

Én azért jól emlékszem, hogy akkor nagyon sokan szétfikázták azt a filmet is. Mint ahogyan manapság is divat. :)
Kovács kolléga 2015 júl. 13. - 20:26:11
(202/417)
Annak idején az Alien-filmeknek az adta a vonzerejét, hogy a pályafutásuk elején lévõ, ötletekkel teli fiatal rendezõk csinálták az egyes filmeket, egytõl-egyig a maguk stílusában (Scott, Cameron, Fincher, Jeunet). A késõbbiekben mindannyian befutottak, és fõszereplõi lettek az Oscar-gáláknak.

A Cameron utáni korszakban a Terminátor-projektnél is új arcnak számító direktorok kaptak lehetõséget, de egyelõre ezzel véget is ér a párhuzam. Sem Jonathan Mostow, sem McGee nem csinált semmi izgalmasat a Terminátor után és szerintem Alan Taylor sem fogja megváltani a világot. Sajnos a rendezõkkel rendre nagyon mellényúltak.
Kovács kolléga 2015 júl. 13. - 20:19:56
(201/417)
Igazság szerint azt sem tudjuk, hogy Cameron jelenleg milyen filmet csinálna. 2009-ben az Avatar révén még õ volt a király, de azóta több rendezõ is keményen beleerõsített a sci-fi - akció - kaland mûfajában (Christopher Nolan, Joss Whedon, J. J. Abrams, Michael Bay, Alfonso Cuaron). Nagyon kíváncsi lennék, mire jutna ebben az erõs mezõnyben Cameron, de ahhoz végre újra bele kellene ülnie a direktori székbe.
!% 2015 júl. 13. - 19:13:39
(200/417)
Mikor értik meg hogy egyedül James Cameron tud(ott) igazi Terminátor filmet csinálni.Ehhez képest a 4. tényleg megváltás.A 3. és 4. rész is jobb volt ennél.A sztori olyan katyvasz hogy nem igaz.A készítõk nem akartak megállni a rossz 3. és 4. rész urán.És az a legrosszabb hogy még lesz folytatása.Az jó ötlet volt hogy végre láttuk a skynetet nem csak hallottunk róla.Schwarzenegger hozta amit kell.Ezen a 2 dolgon kívül semmi jó nincs a filmben.Az volt a vicces hogy a T-800-ast 1 perc alatt elintézték.A T-1000-t is alig 10 perc alatt.A sztori több sebtõl vérzik.Már a készítõk sem tudták hogy mi van.10/5
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 13. - 17:13:49
(199/417)
- hiteles akciók?

Mondj már egyetlen akciófilmet ahol hiteles akciók vannak! ;)
AvatáR Gil Maerth 2015 júl. 13. - 10:06:01
(198/417)
Megmondom mi kéne:
- kevesebb CGI
- rusztikus sztori, kevés vagy semmi extra
- hiteles akciók
- az elsõ két terminátorba ijesztõk voltak a robotok. manapság valahogy ez nem jön át.
- hangulat !
- több fény. A sötétség nem mindig jelent komor/nyomasztó hangulatot! (lásd: genisys)

Az elsõ részben például még a sercegõs bakancstalp-lépésnek is külön hangulata volt.
az pedig hogy egy sorozatgyilkolásból teljesedett ki, külön pikantériát adott neki.
Ilyesmit várok én.