9/10
GONDOCS 2015 júl. 22. - 22:14:54 9/10
(257/417)
Röviden az idõutazásról. A film abban a jövõben kezd 2029 amit az elsõ részben beszéltek. Kyle ryse-t ebbõl a jövõbõl küldik 1984-be, ami már egy alternatív idõsík, ide küldik a t800ast (20??/2???) 1973-hogy megmentse a 19 sarah conort.Oké, nos, elõszõr megérkezik a t-800 2029bõl-1984-be oké õt hamar le is rendezik, de itt már itt van a t1000 is akit valószínûleg egy másik alternatív jövõbõl küldtek de õt Kyle ryse likvidálására.(az eredei t1000-est91-be küldték. (Talán egy kínai skynet küldte XD), Oké õtis elintézik. A t800ból kinyert csippel és a kész idõgéppel elmennek egy alternatív 2017be ahol a genesys veszi majd át az uralmat de akkor már itt van a szintén 2029-bõl küldött nanobotokkal génkezelt John Conor. Itt elpusztítják a skynet-genesyst az idõgépet és Johnminatort. Meg ugye itt van a fiatal kyle reese is. Õt mért nem próbálta elpusztítani hybrid terminator?
7/10
jmisi31 2015 júl. 22. - 20:36:30 7/10
(256/417)
Ember?! Egy kicsit próbáld meg az 1984-es A halálosztót áthelyezni a mai idõbe, mintha most jelent meg volna moziba... aztán mindenfajta elfogultság nélkül mond már meg, mennyire állná meg a helyét?! Õszintén... semennyire!!!
Az a baj veletek nagy Terminator-rajongókkal, hogy túlságosan elfogultak vagytok!!!
Elfogadom a véleményt, ha az helyén kezeli a dolgokat, de esetedben nincs olyan a filmmel kapcsolatban, amibe ne kötöttél volna bele és ez kissé frusztráló...
Tény, hogy 1984-ben egy nagyon jó film volt, hogy kultusz lett és én is még alábeszélõs VHS-korszakban remegtem, amikor a felrobbant kamion roncsaiból felállt a nagy fémkolosszus :) De az már elmúlt, és már ne haragudj, de ha mai film lenne, akkor nemhogy kult-státuszba nem kerülne, de elfelejtõdne... igen hamar a maga B kategóriájával együtt!!!
Az, hogy számodra nem közelíti meg a 3-4-et sem, az csak azt bizonyítja, mennyire felületesen gondolkozol és igazi T1-2 fun vagy, amivel nem lenne baj, csak épp pont a történet alaplogikájában rejlõ oltári hibát nem akarod észrevenni, amit ez legalább megpróbált letisztítani a mai kornak megfelelõ elvárásokkal...
Sosem lesz már olyan Terminátor film, mint akkor... jobb ha megszokod... én már a számomra silány 3. után rájöttem... neked is le kellett volna esnie 12 évvel ezelõtt!!!
2/10
sawyerx 2015 júl. 22. - 15:39:51 2/10
(255/417)
Kész, vége, a terminátor már nem terminátor. Az elõzetesek alapján nem voltak nagy elvárásaim, a 84-hez kapcsolódó eseményeknek kifejezetten örültem. 1 hete néztem meg, de egybõl nem akartam véleményt írni, mert kitiltanak még a végén.
Mégis mi a retkes rosseb akart ez lenni? A-tól Z-ig majdnem minden karakter humorizál, nem lehet komolyan venni semmit, a Bad Boysos résznél gondolkodtam, hogy kimegyek a p*csába, mert ezt a sz*rt végigszenvedni... Már az elején lerítt róla, hogy meg sem fogja közelíteni az elsõ két részt, de még a harmadik-negyediket sem.

"A szereplõk is jók. Arnie nem igényel kommentárt, Kyle Reese figurája nem igényel drámai alakítást, és Sarah Connor remek kis cukicsaj valahol a régi T1 és T2 Sarah Connorja között."

Na ne idegesíts fel. A színészekkel eléggé melléfogtak. Nem tudom, hogy az elsõ részbõl te mit fogtál fel, de igenis igényel drámai alakítást, fõleg eredei hanggal jön át az a megtört katona, aki a filmtörténelem számomra egyik klasszikus alakja. Kyle korábban mesélt az éhínségrõl és nyomorról, ennek ellenére jai courtney olyan debella állat, hogy lehetetlen elképzelni, hogy valaha is éhezett volna. Biztos elette mások patkányhúsát. De ez még a legkisebb gond, a fõ baj az, hogy dzséj színésznek állt. Sarah soha a büdös életben nem volt cuki csaj a két rész között. Még a T1 elején azt mondom, hogy kis csendes szerencsétlen szendeszûz, de Emilia Clarke milliókkal le van maradva tõle, és nem csak azért, mert Linda Hamiltonnak volt kiállása és hihetõen alakított. A mostani Sarah szimplán egy üvöltözõ hülyegyerek, körülbelül ugyanaz, mint a Trónok harcában, ott is mindig hisztizik. Ezek a mai fiatalok nem valók színésznek. Na és akkor ami hatalmas, de hatalmas csalódás volt: Arnold/terminátor úr egy röhejes családi vígjáték mellékszereplõje lett. Már csak a beröhögések hiányzotak az összes jelenetébõl, mert hogy ez meg sem közelíti azt a halálosztót, amitõl gyermekként rettegtem, az hótziher. Hol van a gép, ami fapofával végiggyilkolt egy rendõrkapitányságot, aki egy mozdulattal szabta ki egy punk szívét, vagy aki átprogramozása után jobban megértette az emberi életet, mint maga az ember? Nem, itt egy komplett barmot csináltak belõle. Bár azt mindenkibõl.

Most a sok logikai hülyeségbe nem megyek bele, az idõutazásba meg pláne nem, fõleg emiatt a film miatt nem éri meg a gondolkodást. Pusztuljon csak el a következõ részben a világ, ha ilyen ökrök lakják. Az egyetlen értékelhetõ karakter a T-1000 volt, sajnos nem sokáig. Az akciójelenetek unalmasak voltak, semmi meglepõ, CGI CGI hátán, lehetetlenségek tömkelegével. "Oké hogy film, de a jó scifi attól jó még mindig a szememben hogy ha nem is a jelenben, de megvalósulhat esetleg, és nem basszák meg a fizikát (túlzottan)." - pontosan.

Eddig sajnáltam, hogy sok akkora fanatikus, mint én úgy gondolja, hogy a T1-T2 után nincs terminátor-film, de most már én is ezt az elvet vallom. És csalódtam Arnie-ban és Cameronban, õk a premier elõtt ugyanis istenítették ezt a "filmet"...
10/10
Eddyboy 2015 júl. 22. - 10:58:10 10/10
(254/417)
De valamiért mégis is tudta, hogy a jön a fiatalkori cimbora, mert ott várta a környéken.

A bunyót jobban el kellett volna nyújtani és kidolgozni.
Ja, és ott volt a papa kezébe, a kis vízipisztoly is.:)
Blindmouse 2015 júl. 21. - 23:40:53
(253/417)
Nah, fogtam magam és megnéztem, hát vegyes a véleményem kissé.
Még emésztem kicsit az élményt.
7/10
jmisi31 2015 júl. 21. - 23:24:41 7/10
(252/417)
Azért azt mindegyikõtök elfelejti, hogy nemcsak a látvány miatt került bele a Schwarzi Jr. és Schwarzi Sr. bunyó, hanem, mert mondjuk rohadtul nem tudták, hogy pontosan mikor is érkezik és hova!!! Mondjuk a napot tudták, de logikusan gondolkozva, ha tudom az érkezés helyét és idejét, akkor ott várom egy aknavetõvel azt annyi... csak az már túl egyszerû lenne... lényeg, hogy nem tudták, ezért sietett Sarah, hogy tiszta pozíziót találjon, míg Senior papa feltartja az ifjú titánt! Az idõ keveredésébe meg értelmetlen belemenni, mert az elsõ rész is már egy másik paradoxon volt, a második már egy harmadik vagy akár 8-ik és így tovább... ami tény, hogy a T3-nál és a Salvation-nél jóval logikusabban és okosabban lett felvázolva!!! Nekem harmadik nézésre is bejött, úgy hogy még mindig a T2 a kedvenc, az az alap, de némi utánérzést visszaadott a régmúlt idõkbõl!!!
10/10
Eddyboy 2015 júl. 21. - 11:51:53 10/10
(251/417)
Nem volt rossz jelenet, csak egy kicsit elsiették.
Elõször is a "papának" kellett volna nyernie, magától.:)
Növelte volna az öreg tekintélyét.
A verekedést egy kicsit jobban el kellett volna nyújtani, hogy még több csihi puhé legyen.
Az öreg jól megveri a fiatalt, és õ enged bele egy olyan töltényt, amit Sarah lõtt ki.
Így lett volna a jó szerintem.

Igaz, tényleg ápgrédelt:)
Amúgy az jó volt, amikor a polialoid szabályzó darukarral svárci odasuhint dzson konor bácsinak, és felszeleteli, mint a felvágottat.
Az azért nem gyenge jelenet.:)
offtopic
Blindmouse 2015 júl. 21. - 02:15:03
(250/417)
Ezt mesélje már el nekem valaki hogy a TX hogy irányít fullmechanikus gépeket távirányítással... icipici nanobotok rángatják a gázbowdent, és tekerik a kormányt a rendõrautóban? mer én ennél a pontnál ábrándultam ki a T3-ból teljesen, és vált a szememben egy gyerekmesévé.

Oké hogy film, de a jó scifi attól jó még mindig a szememben hogy ha nem is a jelenben, de megvalósulhat esetleg, és nem basszák meg a fizikát (túlzottan).
10/10
offtopic
honfoglalo111 2015 júl. 20. - 23:26:37 10/10
(249/417)
***spoiler***
"Csak miért olyan kis légycsapóval várta a fiatalabb haverját, amikor tudta, hogy mikor jön, és hova?"

Tényleg ez volt a leglogikátlanabb a filmben. Talán mert verekedni akart? Nagyon erõltetett, hatásvadász jelenet volt, amit csak azért tettek bele, hogy lássuk kicsit egymással verekedni a 2 Svarcit.
A legkézenfekvõbb az lett volna, ha Sarah már eleve ott van a helyén a puskával, és amint meglátja, már lõ is. Nem bunyó közben, elkésve érkezik... Tán egy fontos hívása volt, melyet nem tudott lerakni?XD

"Meg az is fura, hogy a t-1000-es cimbora ledob egy kis fémgolyót, és a fiatal t 800-as újra feltámad.
Há mégis hogy van ez?"

Az elképzelhetõ, hogy ezzel a cseppel kijavította a sérüléseit, ezért kelt életre. A film végén Svarci is szert tesz egy új képességre a fémfürdõ után, össze tudnak épülni. (Upgradelt :D)
Itt is az lett volna a logikus, ha kiszedik belõle a chipet, vagy legalább a fejét szedik le, hogy még véletrelül se tudjon felkelni.

De ha minden logikusan ment volna, nem volna izgi a film! :)
5/10
giggs985 2015 júl. 20. - 21:32:21 5/10
(248/417)
Pont az a baj, hogy Sarah Connor sosem volt "aranyos kis cukicsaj"...
10/10
Eddyboy 2015 júl. 20. - 13:02:12 10/10 Előzmény mro26
(247/417)
Én azóta megnéztem még1x.:)

A "papa" keze elvileg azért "reszket" a film alatt többször is, mert a fiatalabb haverja egy "kissé" kicsavarta a film elején, amikor "barátkozni próbált".

Csak miért olyan kis légycsapóval várta a fiatalabb haverját, amikor tudta, hogy mikor jön, és hova?
Ez elég "éretlen viselkedés" volt, ahogy az öreg mondaná.
Meg az is fura, hogy a t-1000-es cimbora ledob egy kis fémgolyót, és a fiatal t 800-as újra feltámad.
Há mégis hogy van ez?

Amúgy jó volt a jelenet.
1/10
trikaja 2015 júl. 20. - 09:15:56 1/10
(246/417)
Nagyon gagyi lett. Nem volt benne az a tipikus világvége érzés, mint az elsõ 3-ban és még a négyben is ott volt az a rossz hangulat itt meg az elsõ 20 perc után elmentem volna elõle, de ha már ott voltam végig kellett néznem. Egyszerûen nulla színvonalú, újat nem tudtak kitalálni csak az elsõ rész másolata volt bizonyos részeknél.
Kovács kolléga 2015 júl. 19. - 20:16:29
(245/417)
A Mad Max nagyon jó film, a Jurassic Worldnek pedig már csak egy dzsudzsáknyi dollárt kell összegereblyézni ahhoz, hogy minden idõk harmadik legsikeresebb filmje legyen.

A Terminator Genisys viszont tényleg gáz.
xdm 2015 júl. 19. - 19:22:27
(244/417)
Egyszerûen döbbenetes, hogy hol tart most a hálivúdi film ipar. A T1, annak idején, a komorságával, a szikárságával, a bárgyú beszólás-mentességével, a rideg akció jelenetekkel (rendõrségi mészárlás), hiába egy scifi-akció, még is komolyan lehetett venni, izgulni, rettegni a fémszörnytõl, az elpusztult jövõtõl, stb. És ezt a szintet, nem hogy utolérni nem képesek, hanem fényévekre kerülnek tõle minden egyes ilyen filmmel, mint ez is adott esetben. Jurassic worldre, meg mad maxra már ki sem térek, mert azok az über trash szint. Ha ez így megy tovább tényleg meghal a mozi, abban az értelemben, ahogy ezt Dustin Hoffman is értette. Kiüresedett parasztvakítássá silányul a filmmûvészet... semmi átadni való, semmi tartalom, csak a felszín, a külsõség, a junkfood. Szomorú ez.
Belmont 2015 júl. 19. - 16:31:13
(243/417)
A véleményeket olvasgatva csak annyit mondanék, hogy az idõutazós filmeknek megvan az a bája, hogy nagyobb a szabadságuk az újabb részek készítõinek. Ezen kár vitatkozni, szerintem teljesen jól megoldották. Ez nem nyögvenyelõs folytatás, hanem a T1, T2 és a Sarah Connor Chronicles átgyúrva. És ezt úgy mondom, hogy szerintem a T3 vagy a Salvation se volt rossz, csak épp „sokat markolt, keveset fogott". A Genisys végre nem akar több lenni önmagánál, meg nem is veszi komolyabban magát a kelleténél (szerintem teljesen jók a néhol már Commando-szintû egysorosok, beszólások, meg persze a folytonos vigyorgás). Igaz, én még ahhoz a korosztályhoz tartozom, akik a „Halálosztót" is kis pisisen alámondásos videókazettáról izgulták-rettegték végig. És azt a hangulatot már idõgéppel se lehetne visszahozni. Pedig egynéhány agyatlan kommentelõ megérdemelné.

A szereplõk is jók. Arnie nem igényel kommentárt, Kyle Reese figurája nem igényel drámai alakítást, és Sarah Connor remek kis cukicsaj valahol a régi T1 és T2 Sarah Connorja között.
offtopic
Sz Peter 2015 júl. 19. - 15:25:37 Előzmény Csonger
(242/417)
Azt, hogy hihetõen vannak megcsinálva, megint csak ki lehetne kezdeni.
Lásd pl mikor az XM-et próbálják leszorítani és az még véletlenül sem fékez, hogy az Audi elõrébb kerüljön és így tudjanak rá lõni. ;)
Egyébként tényleg jó a film és messze kiemelkedik a többi közül!
10/10
honfoglalo111 2015 júl. 19. - 01:03:13 10/10
(241/417)
Egy biztos, egyiket sem könnyû elpusztítani. Szerintem a T-X még az olvadt fémet is kibírná, amit a T-1000 nem. Emlékszünk, egy kis hidrogénbomba kellett a T3 végén az elpusztításához.

Intelligensebb is: a T2-ben a kutyás kérdéssel jól beugratták a T-1000-et... (Vulfi és Max) A T-X a film végén nem elpusztította a T800-ast, hanem ötletesen átprogramozta, hogy hasznára legyen. (Hozzá kell tenni, a mostani T5-ben is feltámasztotta a T-1000-es a gonosz T-800-ast, de könnyen csapdába lehetett csalni.)
10/10
honfoglalo111 2015 júl. 18. - 21:38:11 10/10
(240/417)
T5 utójelenet (Gigaspoiler) - Ha nem láttad, most pótolhatod!

Olyannyira tetszett a film, hogy másodszor is megnéztem!:)
Sokan nem várják meg, de van egy 0,5 perces zárójelenet a végefõcím közben, ami elõre vetíti a folytatást.
Itt azt láthatjuk, hogy a robbanásban nem semmisült meg a Skynet magja, a romok alatt egy piros izzó gömb formájában továbbra is megvan, sõt megjelenik a T-5000-es hologramja is.

A teljes mid-credits scene: https://www.youtube.com/watch?v=-L6W5p1VHlE&app=desktop
7/10
convar 2015 júl. 18. - 17:24:55 7/10 Előzmény Gladyator
(239/417)
"Sarah Connor vasszüze kicsit fiatalra sikerült."

Emilia Clarke semennyivel nem fiatalabb a Genisysben mint Linda Hamilton a T1-ben. Hamilton 1956-ban született, míg Clarke '86-os születésû. A két film bemutatásának éve 1984 ill. 2015. Ki lehet számolni.
7/10
convar 2015 júl. 18. - 17:11:17 7/10 Előzmény JoeM
(238/417)
Na ez most rosszul esett tõled :( Legalábbis ami a Salvationra vonatkozik.

Fõleg azért mert nem értem hogy mondhatsz ilyet. A két film uis, ha jobban belegondolunk távolabb nem is állhatna egymástól.


Az egyik egy meglehetõsen jól fényképezett, sok kaszkadõrmunkával elkészített és ezek miatt is egy összességében egészen jó komor hangulatú posztapokaliptikus scifi, amely szerette volna továbbvinni, gondolni a T3 történetét, szakítva olyan addigi konvenciókkal mint pl. hogy nincs T film Schwarzenegger nélkül (jó, azért pár percig csak volt egy kis kikacsintás rá), vagy hogy egy T filmnek kötelezõ eleme kell hogy legyen legalább egy idõutazás. Tehát, legalábbis bizonyos elemeket tekintve próbált elõremutató lenni. És értékteremtõ, mert végre megint mutatni akart vmi újat, vmi mást. Ne feledjük hogy a Salvation csak az elsõ rész lett volna, a késõbbiekben végre meg akarták volna mutatni nekünk a totális háborút is, amit az addigi részekben csak a mézesmadzagot húztak nekünk.

A másik meg egy "Schwarzi kell bele mindenképp, me' az kell a népnek", "idõutazás is kell ám bele, de legalább 4, mert az olyan kafa, ki nem szarja le hogy már ember ki nem bogozza a rengeteg idõsíkot", "haladjunk inkább megint hátrafelé, és vigyük vissza egészen a T1-ig a sztorit, mer akkor majd lesz ám egy komoly nosztalgiafaktor is" féle CGI show elsõsorban tinik számára, amely a tetejébe néha túlzottan is sokat vicceskedik.

Oké tudom, te a Salvation-t is csak 1x láttad mert nem fogott meg, tudom, írtad. De azért ezeket a különbségeket úgy gondolom akkor is látnod kellene, akármilyen is rég is láttad már a Salvation-t és akármennyire is kopnak az emlékeid róla.


A Salvation-nak sztem egyetlen komoly hibája van, de az mondjuk tényleg nem kicsi: az a T-800 viselkedése Connorral szemben: 66x megölhetné, de inkább folyton csak dobálja meg pofozgatja. Ezt nagyon fájó volt látni a Skynet elvileg egyik leghatékonyabb gyilkológépétõl, aki a T1-ben ugye még azzal kezdett hogy kitépte a manus szívét azt szevasz. Persze ebbe is bele lehetne magyarázni vmit, pl. hogy nagyon új volt még az a T-800 és esetleg vmiért nem sikerült tökéletesen a programozása (pl. vmi okból belekerült a chipjébe egy olyan nem kívánatos mellékprogram is hogy "elõbb játssz vele mint macska az egérrel"), de azért én is érzem hogy ez már nagyon csak belemagyarázás lenne a dolgokba. McG így tartotta látványosnak és kész. Esetleg ha az eredeti véggel készült volna el a film, tehát ahogyan elõször tervezték, hogy Connor meghal, talán akkor egy egész más koreográfiát kapott volna az egész. Vagy legalábbis kaphatott volna, és akkor (de tény hogy csak akkor) a T1 és a T2 után számomra megszületett volna egy újabb tökéletes T film.