offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:14:23
(672/1272)
Nekem ez a tommyboy ismerös, de hirtelen nem tudom hova rakni, hogy miket hordott és hol össze, de nem fogok vissza olvasni :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:10:11 Előzmény Valezius
(671/1272)
Pontosan, ez az arcról felismerõs dolog elég gáz volt, a t1ben még azt sem tudták hogy mi Sarah pontos neve, meg címe, mert sok nyílvántartás megsemmisült, ami logikus is, itt meg beszkenelik kb a szemretináját. Elég gáz volt, megölte az egész alapmítoszt, amit a t1 meg t2 képviselt, hogy nem tudnak semmit JC-ról, és úgy kell levadászni :$
offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:07:13 Előzmény Zogmund
(670/1272)
Kétféle vonal van az idõutazásban.


Az egyik fõ vonal: Terminátor, idõzsaru, vissza a jövõbe, ahol eltérõ dimenziók és idõsíkok vannak, vagyis ha valamit változtatsz a múltban, az kihat a jövõre!!! Ez legélesebben az idõzsaruban jött ki, ahol volt egy idõvonal, amit figyeltek, hogy következik-e be változás. A vissza a jövõben is el el kezdett Marty a fényképrõl tünedezni, úgyhogy újra össze kellett hoznia a szüleit.


A másik vonal a 12 majom, és a hozzá hasonló filmek. Mindenképpen nézd meg a 12 majmot is, fantasztikus film, fantasztikus alakításokkal. A 12 majom lényege, hogy a múlt úgy történt meg, hogy már vissza voltunk utazva, úgyhogy csak egy fajta jövõ van, mégpedig az, amibõl vissza utaztál.


A terminátor pedig az elsõ két részig nem tartalmazazott sok logikai bakit, egyet kivévve, illetve az elsõ résszel még lehet azt is mondani, hogy azok az események mindenképpen bekövetkeztek, hiszen úgy adott képet Kyle-nak, úgy küldte vissza õt.

A második rész kevert be úgy, hogy jött még két gép, és felrobbantják a cyberdyne-t, de azzal csak elodázzák, ezt pedig a 3 mondja.

Tehát ilyen alapon a terminátor valóban a két koncepció között van, vagyis az ítélet nap minden képpen bekövetkezik, ez a végzet, csak az a kérdés, hogy mikor???????????????????
offtopic
wukovsky 2009 júl. 02. - 22:00:19 Előzmény Zogmund
(669/1272)
Ha azt szeretnéd látni, hogy a múltban harcolnak a Skynet ellen, akkor nézd a sorozatot, ott kökeményen megy a harc.


Spoiler

Pl fejlesztenek egy másik mesterséges inteligenciák, ami komoly erkölcsi alapnevelést kap, és így a virtúális világban vehetik fel skynet-el a harcot, vagyis ott, ahol annak elõtte nem tudták, arról nem is beszélve, hogy vissza van küldve különbõzõ akciókra vagy 10-20 terminátor, meg van 15 ember.

Nagyon jó volt :)
TheOriginalP 2009 júl. 02. - 21:02:43
(668/1272)
Húha, én vagyok itt az egyetlen, aki semmilyen következtetést vagy jóslatot nem akar kilátni a Terminator filmekbõl, hanem csak végig nézi õket, mert szórakoztatóak?
Valezius 2009 júl. 02. - 18:10:04
(667/1272)
Valahogy mindig ezekhez a témákhoz lyukadunk ki :)

Szerintem a Skynetet nem lehet a múltban elpusztítani, egyszerûen nincs visszatartó erõ, ami rávenni a tudósokat, hogy ne fejlesszenek ebbe az irányba, és bumm végül létrejön. Persze talán ha máshogy jön létre, akkor nem lesz gonosz, hanem olyan lesz, mint a Mátrixban, na az sokkal jobb :)

Én szeretem az idõutazásos dolgokat. Persze helye van a kritikának minden ilyennél, de nem a vak kritikának. Mivel nincs gyakorlati tapasztalatunk, így bárhogy mûködhet a dolog. Általában ha valaki visszakerül a múltba nem azonnal változik meg a jövõ, pedig ugye tök logikus lenne (visszakerült, és "meg van írva", hogy mi történik ott vele, és mit okoz ez késõbb) De hát mégha nem is így gondol valaki az idõmechanikára, ezt el kell nézni mindenképp. Stb. Szerintem kb korrektül meg van csinálva az idõutazás téma, nem a hibákat kell keresni, hanem a magyarázatokat, amik nagyjából összeolvasztják logikus rendszerré az egészet.

Az érthetõ nálam, hogy Skynet tud Kyleról, dehogy arcról felismerje az durva volt. Ehhez az kellett volna, hogy korábban találkozzanak, de azt vajon hogy élte túl...
És miért Kyle az elsõ a listán? Lehet, hogy a Skynet megfejtette az idõ titkait? :)
Zogmund 2009 júl. 02. - 16:38:04
(666/1272)
Na várjál! Ez milyen hülyeség, hogy a jövõt nem tudod megváltoztatni, ha már visszamentél a múltba és ott változtattál dolgokon??? Ráadásul, ha elodázol valamit, az nem változtatás??
Amúgy meg a T3 -ban nem az volt, hogy nem lehet megváltoztatni a jövõt, hanem, hogy a SkyNet "felébredését" nem tudták megakadályozni. (Egyébként a T3 -on látszott, hogy azt csak azért csinálták, hogy trilógia legyen... sajnos....)
De nem is az lenne a lényeg, hogy ne csináljanak SkyNet -et, hanem, hogy meg tudják-e írni úgy, hogy ne tudjon "öntudatra ébredni".

Az idõutazás témája elég kényes szerintem, majd ha tudom megnézem, amit ajánlottál.
Zogmund 2009 júl. 02. - 15:32:49
(665/1272)
Épp ezt mondom én is :D
No persze nem akarok általánosítani, ha valaki ezeken a dolgokon könnyen túlteszi magát, vagy eszébe se jut, akkor annak könnyen bejöhet, mert van egy erõs hangulata a T filmeknek.
Na de én nem ilyen vagyok :) (még ha nem kéne nagyon komolyan venni ezt a vonalat, akkor talán azt mondanám, ok, de így...)
Zogmund 2009 júl. 02. - 15:20:36
(664/1272)
Nem is akarom :)
Csak gondoltam meg is magyarázom, hogy miért húzom le a filmet :)
Amúgy meg nemcsak idõparadoxont írtam, hanem azt is, hogy az emberek, hogy lehetnek ennyire buták, hogy nem jut eszükbe a SkyNetet a múltban elpusztítani, szal ez mért csak egy gépnek jut eszébe, hogy a múltban huncutkodjon??? Ennyire csököttek lennénk?? :D
Zogmund 2009 júl. 02. - 15:09:50
(663/1272)
Az a bajom a terminátor filmekkel, és így ezzel is, hogy az egész alapkoncepcióban annyi logikai baki van, hogy emiatt a filmek története már teljesen lényegtelen, marad az akciójelenetekben való "gyönyörködés" meg a hangulat (bár a hangulatára is erõsen rányomja a bélyegét a sok hiba... :S)
Ebben a részben is:
nem tök mindegy Connornak, hogy meghal az apja vagy sem?? Ha meghal, legfeljebb visszaküld valaki(ke)t, hogy semmisítse meg a SkyNetet (mint ahogy azt 1x már "majdnem" sikerült (csak hát folytatni kellett a filmet...)). Ha a múltban a SkyNetet elintézik, akkor meg van nyerve az egész háború...
Amúgy meg ez is tök illogikus, hogy az apja csak a jövõben születik... Csak azt árulja el nekem valaki, hogy elõször, hogyan született meg Connor?? Amikor még "nem volt jövõ", akkor nem tudtak még visszaküldeni senkit sem...
Az ilyen nagy bakik mellett már teljesen eltörpül, hogy pl.: ha valaki lezuhan egy helikopterrel, majd még egy terminátor teljes erõbõl hozzácsapja a helikopter falának, akkor hogy nem tört el egy csontja sem, vagy ha valaki (bár cyborg, de attól a borító hús valódi) úgy esik rá a vízre, hogy még vagy 4-5 -öt kacsázik is, azon hogy nem lesz egy horzsolás sem, stb....

Szóval, mint gondolom ezekbõl már kiderült ;) nekem nem egy szívem csücske ez a sorozat, a Salvation meg csak egy pirinkóval jobb szerintem mint a T3, s mint tudjuk az a leggyengébb láncszem.
8/10
Stillnes 2009 júl. 01. - 14:52:27 8/10 Előzmény wukovsky
(662/1272)
Jó film, 8-ast adtam rá, de a kettõ még mindíg jobb.

Arnold hiányzott belõle, ezért nem lehet összehasonlítani az elõzõket ettõl a résztõl és éppen ezért az én generációmnak szerintem az elõzõ részek jobban tetszettek ennél.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 28. - 17:07:22 Előzmény iR T-800u
(661/1272)
Avval, hogy amikor találnak egy kis darabot az egyik pengéjével, és bevizsgálják, és közlik hogy nincs benne a mengyelejev féle periodusos rendszerben, na én azzal magyarázom, hogy olyan kicsi sisakba bele fért minden, mert olyan anyagokból épült, amikhez nekünk közünk sincs :D


Valóban, a kigyók hõképet alkotnak, illetve szaglás alapján tájékozodnak, ami igen igen fontos, szóval ha a skynet okos, akkor tudnak szagolni a T-k, végülis orruk van :D
6/10
norbitron 2009 jún. 28. - 17:06:52 6/10
(660/1272)
Marcus nagyobbat alakított,mint Connor,szerintem!Nem tudtam eldönteni kinek szurkoljak!Arnold képmása vicces a végén,terminándorok jók!De alapjában véve nálam nem üti a régi terminátorok lécét!
9/10
hoyt seriff 2009 jún. 28. - 14:20:25 9/10
(659/1272)
Rosszabbra számítottam. Igaz nem adta vissza a régi feelinget, de a 3.-nál jobban tetszett még úgyis , h Arnold nem szerepelt benne(csak az arca).
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 27. - 23:21:10 8/10 Előzmény wukovsky
(658/1272)
http://www.youtube.com/watch?v=uOqovuDixTY
Nem találtam arra vonatkozó információt, hogy külön CCD chip lenne infravörös célra ezekben a kamerákban, szóval nagyon naivan fogalmazva, a miniatürizálás megoldja majd a kettõs üzemmódot, és a jó képminõséget.

Hõkamerához csak annyit: csörgõkígyó. Jó, nem ugyanaz, de mûködik és kicsi! :D

Szaglás.. Na ne akarjunk már mindent! Még csak az hiányzik, hogy egy terminátorlány megjegyezze "büdös a szád, John!" :D

A Ragadozó, na ott mivel magyarázod, hogy az a sok cucc mind befér a sisakba? :P
offtopic
wukovsky 2009 jún. 27. - 21:48:28 Előzmény iR T-800u
(657/1272)
Az állatvilágban a Bagolynak van a legkomolyabb szeme, de az egész koponyáját kitölti, és nem is tudja mozgatni öket, így ha oldalra akar nézni, a fejét kell fordítatni, szóval van olyan bagoly, ami 270 fokban ki tudja tekerni a nyakát :$


A kutyák és a macskák is igen kivállóan látnak a sötétban, mivel az ember nappali elõlény volt, ezért felesleges volt a "természetnek" jó éjjeli látást fejleszteni, és még abban is eltérünk, hogy a férfiakra inkább a csõ látás jellemzõ, míg a hölgyekre a periférikus látás :$

Azért a hõkamerához nagyobb méret szökséges még jelenleg is, ami elég jó szolgálatot tesz egy éjszakai vadásznak :)

Ha már itt tartunk, a Ragadozónak elég komoly látó készüléke volt igen igen sok spektrumban tudta használni :)

Viszont arra lennék kiváncsi, hogy egy vadász terminátornak milyen szaglása lehet, mert azért az sem egy utolsó dolog :D
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 27. - 00:54:59 8/10
(656/1272)
Egyszerû a választ: több észre és nagy adatbázisra, meg hiteles burkolatra, minden másban már megfelelõ, ha a váz emberi méret.

Nem tudom, hogy az ember retinája optimális esetben hány megapixelnek felel meg, de gondolom nem sokkal vannak elmaradva a jelenlegi CCD-k (ha egyáltalán), az optika meg nem valami nagy akadály, az állatvilágban megoldotta a természet, ezt idõvel utánozhatjuk a technika segítségével.

Az egy dolog, hogy a profi fotósok nagy gépeket használnak, mert ott azé elõfordulgatnak 39 megapixelek is egy képnél, meg hát csak könnyebb trükközni a beállításokkal egy akkora gépen, stabilabban lehet fogni, miegymás.

Kíváncsi lennék lehet e majd építeni átlátszó CCD chipet, mert ha igen, akkor lehet majd rétegezni, úgy mint most tervezik a napelemeknél a hatékonyság megnövelése érdekében.

Az éjjellátás sem tûnik a jövõre vetítve valami nagy problémának, ha már házilag is építhetünk..
http://www.youtube.com/watch?v=L9mwGeDAxhk
Egyébként a videó közben kapott el a roham.. ami annyit tesz "lehet, hogy csak mi (mint nézõk) látjuk a terminátorok izzó szemét, mert a kamera rögzíti az infravörös tartományt is? :D"

A kettõ együtt most sem túl hatalmas.
http://www.youtube.com/watch?v=wJLEFHVgXuo
Ügye mennyire hasonít a 888 szeme erre?
(egyébként rém undorító, mert emlékeztet egy az afrikában elõforduló parazitára ami a szemgolyóban telepszik meg, na az pont ilyen, fujj, na ettõl félelmetes egy terminátor, nem attól hogy terminátor! (itt jegyezném meg, hogy aki afrikába megy nyaralni szerintem komplett idióta! annak aki ott született, részvétem) mennyivel szebb a 800 szeme, az csak összetett szemnek látszik mint egy rovaré.)

A T-700 említésével mondasz valamit, egyébként a T4-ben lévõ 600asokat szerintem pokoli nagy hiba volt ennyire eltúlozni. Ilyen méretekkel felesleges volt emberi koponyáról mintázni, senki sem veszi be gumibõrrel borítva, hogy ember.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 26. - 22:24:15 Előzmény iR T-800u
(655/1272)
Ami viszont még tisztázatlan, hogy egy beépülõ modellnek és egy vadász modellnek mire van szüksége.


Az éjjellátó készülék alapvetõen nem olyan kicsi, és a profi fotósok is javarészt áttértek a digitális fényképezõ gépekre, a gépeik mégsem lettek kisebbek, ellenben a civil fotosokkal, ahol már olyan parányi gépek vannak, hogy az csak na.


Ennek oka, hogy fizikálisan az objektív rész, ami a jó képért felelõs, nem tehetõ kisebbé, tehát hiába a nano technológia, vannak olyan részek, amelyek egy határon túl, nem miniatürizálhatóak jobban.


Egyértelmû, hogy mondjuk egy t-600-asnak alapvetõen éjjellátó hõkamerás objektívvel kell rendelkezni, ami azért foglal helyet, volt is szép nagy feje.

Vajon a T-800 esetében van -e erre hely.


Kyle Reese még elég hibásan, azt mondta az elsõ részben, hogy nappal lapulni kell, de éjszaka lehet mozogni. Nos az ember vs ember háborúban egy jó ideig ez így is volt, hiszen az ember éjszaka nem lát, de egy gép tökéletesen lát éjszaka, onnantól, hogy egy ember tök vakon mászkál az éjszakában, és harcol egy olyan gép ellen, aki tökéletesen látja õt, elég egyértelmû a küzdelem kimenetele.

Ami tetszett a T-4-ben, hogy a harcok java része nappal történt, vagyis akkor amikor kiegyenlítettek az erõ viszonyok, vagyis mi emberek is jól látunk :$


Egyébként a T800-ból is készül biztosan harctéri változat is, mondjuk t-700 néven :$ Ebbõl abból egy kicsit kevesebb, de ebbõl abból egy kicsit több:)


Azért adok esélyt a további részeknek, hátha tanulnak a hibáikból :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 26. - 13:09:14 8/10
(654/1272)
Ha fényalapúra helyezik át az adatátvitelt, ez is megoldódik. Elvileg. Ez egy terminátor chip problémáit is megoldja, gondolom. Ha viszont nem, akkor ott van az amit már korábban említettem, az IBM nanocsöves megoldása amivel szépen ki lehet vezetni a hõt a három dimenzióban egymás mellett/felett elhelyezett magok közül.

A kettõ együtt csak használ.
10/10
szagergo 2009 jún. 26. - 09:45:50 10/10
(653/1272)
A gödrös jelentnél nagyon érezhetõ szerintem az a több mint 30 perc! amit kivágtak a filmbõl, szerintem most rengeteg értetlenséget, ezek hiánya okoz. Remélhetõleg a DVD rendezõi változatában mindenki választ kap, addig meg felesleges vitázni, nagyon megvágták sajnos a filmet, hogy a "karikába" beleférjen.

Nálam még mindig 9/10, de ha Marcus visszatér a köv. részben, akkor 10/10 ez is :).