8/10
offtopic
iR T-800u 2009 júl. 28. - 19:34:47 8/10
(772/1272)
..meg fogja is a bajt okozni.

Írtam, mer' nem bírtam elviselni, hogy csak olyan rövidet írtál. :P (TSCCbe is néz be! :D)
offtopic
wukovsky 2009 júl. 28. - 19:23:40 Előzmény iR T-800u
(771/1272)
Köszönöm a kiokosítást :)

Igen, az a rész nekem is nagyon tetszett, hogy egy fejlettebb inteligencia elõítéletektõl mentesen, csak békében akart egymás mellett élni, és a mi természetünk volt az, ami a bajt hozta :D

Apropó, lassan írhatnál a CG-be is, mert egyedül még csak én szóltam hozzá, és elég ciki :D
offtopic
wukovsky 2009 júl. 28. - 19:22:31
(770/1272)
ha láttad a mátrix c filmet, ott nem valami emberi a robotok külseje :$

Ha láttad a terminátor c filmet, ott sem minden robot külseje emberi.

És azért kell emberi külsejû robotokat is csinálni, mert a legtöbb mai technológia emberekre van tervezve, repülök, teherautók, bánya gépek, és a többi, tehát ha a skynet biztosítani akarja az ipari termelést, akkor szüksége van humanoid felépítésû robotokra is, akik át tudják venni egy ember helyét, amíg nem automatizálják teljesen a termelést :$
Csonger 2009 júl. 28. - 16:09:00
(769/1272)
Mert ezek beszivárgó robotok. Az a dolguk, hogy elvegyüljenek, amíg a célszemélyt meg nem lelik.
privateryan 2009 júl. 28. - 14:56:13
(768/1272)
Csak azt nem értem (többek között), hogy miért kell emberi külsejû robotokat gyártani? ha egyszer úgyis leigázzák az emberiséget, kiirtanak mindenkit, akkor mi szükség van az olyan robotokra, akiknek emberi arcuk van? Vagy emberi külsejük.
Sztem semmi értelme
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 júl. 27. - 23:38:29 8/10 Előzmény wukovsky
(767/1272)
"Animátrix"

Váó, errõl nem is tudtam! O.o
A Második reneszánsz.. ûber, benne van minden ami érdekelt egy géplázadással kapcsolatban. Különösen tetszett az ahogy kihangsúlyozták azt, hogy az emberiség vezetõi a fõkolomposok mindig. A bégetõ csorda meg gondolkodás nélkül gyûlölni kezdi azokat akiket a vezetõk ellenségnek kikiáltanak.

"Nem tudom a címét, de a lényeg, hogy a híper okos védelmi kompjuter (amerikai) átveszi az uralmat és kényszeríti a fehérházat és a kreml-t, hogy kössenek békét egymással"
http://www.imdb.com/title/tt0064177/
wiliwonka 2009 júl. 26. - 22:46:25
(766/1272)
Szerintem meg nem volt rossz. Nekem is a második a kedvencem, de ez is egy jól sikerült darab.
10/10
idõjós1010 2009 júl. 25. - 11:16:33 10/10 Előzmény wukovsky
(765/1272)
Mondjuk JC a második részben még komoly kis ördög, vagány, kis zseni volt, de a harmadik részben már csak egy átlagos paslag. Így nem meglepõ hogy a negyedik részre sem lett belõle komolyabb ember. Ezt a harmadik részben ba.szták el, a negyedikbe csak tovább vitték az elcseszett figurát.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 22:07:31
(764/1272)
Nekem a 3 beli karaktere sem tetszett, ott nem roncs lett belõle, hanem egy 0. Ha úgy vesszük a kettõben véghez vitte élete fõ mûvét, csapást mért a skynetre még mielõtt elvadulhatott volna. Tovább élnek az anyjjával, békében, nyugalomban, kicsit bújkálva, de viszonylag normálisan.

Aztán mégis megtörténik a 3rész, ahol egy kicsit maga alatt van, ami alapvetõen érthetõ, na de azért nem annyira, mint a 4-ben láthattuk. CB úgy magára húzta a rosszfiú karaktert, hogy az csak ne, csak nem volt semmi, amit eljátszhatott volna :$
Valezius 2009 júl. 24. - 21:09:52
(763/1272)
JC karaktere nem igazán tudott kibontakozni. De legyen igazad, nem olyan, mint a kettõben.
JCt születésétõl fogva arra nevelték, hogy õ lesz az emberiség vezére (a sorozatban ismerjük meg a "gyerekkorát"), aztán bezárják az anyját, õ egyedül marad, ez tovább edzi a fiút. Itt jutunk el a 2 részig, ahol bumm. Minden vége tér, többé már nincs ellenség, és nincs célja az életének. 14évet élt, és minden amit eddig csinált nem ér semmit.
Így lesz belõle a 3. részre egy roncs, és bizony ezek az évek erõteljesebben hathatnak egy emberre, mint a gyerekkora. Úgy látszik 2018-ra se tudta kiheverni teljesen.
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 21:01:46 10/10
(762/1272)
Nem tudom, hogy egyáltalán az embereknek lesz-e hol összerakni egy ilyet.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 20:47:56
(761/1272)
Nagyon jelentõs technológiai különbség soha sincsen. Amerika megcsinálta az atombombát, rá 5 évre volt az oroszoknak is, viszont amikor ledobták hirosimára, akkor a már fogságban lévõ német atomtudósok fogták és szépen levezették, hogy hogyan is csinálták a bombát, vagyis Õk már régóta nagyon is jól tudták, hogy hogyan kell megcsinálni, csak nem akarták megcsinálni. Valamint ha a gringok nem kaparintják meg a nehéz víz készletüket, akkor még jó idõ lett volna nekik a bomba.

Amit ki akarok hozni, hogy általában a küzdelmek kiegyenlítettek, és a pillanatnyi hadi szerencse dönt, lásd amikor a spanyol armada elpusztult a viharban :$
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 20:21:51 10/10
(760/1272)
Így érthetõ, meg logikus tényleg, de szerintem ez még vagy 1000évig elképzelhetetlen lesz.
De az biztos hogyha ilyenekbõl egyszer összeállna egy hadsereg, hát az elpusztíthatatlan lenne.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 20:14:46
(759/1272)
egy minusz 180 fokos löty, amit folyékony nitrogénnek hívnak folyik rá, aminek következtében a nanobotok egymáshoz tapadnak képtelenek egymáson elcsúszni, tehát a mozgásra, egyszerûen megdermedt a csóka, rideggé vált, vagyik törékennyé. Ekkor a 9 millissel arnie bele küld egy astala vista bébi golyót, amitõl parányi kis darabokra esik. Na ez hülyeség volt, mert a kis darabok hamarabb olvadnak fel, mint egy nagy darab, de ezt hagyjuk. Felolvad, és egybe folyik.

Sajnos a 90 évek elején még nem nanobotban gondolkoztak, hanem szó szerint folyékony fémben, ezért is neveztük higany embernek, és ezért használtak azoknál a képsoroknál higanyt, ami úgy viselkedik hogy megkeresi egymást, és egyesülnek a higany cseppek :$
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 20:07:31 10/10
(758/1272)
Korrekció: Ez a rendõr nem sok milliárdnyi nanobotra esett szét,.................
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 20:06:28 10/10
(757/1272)
Ez a rendõr nem sok milliárdnyi nanobot esett szét, ahogy én néztem ez szétolvadt mint egy ólomkatona. Ez a T1000-es szabályos cseppekbõl állt össze. Csepp alakzatba rendezõdtek volna a nanobotok?
Én ezek valahogy úgy képzelem el mint azt a sok apró akármit pl a Jason-X c filmben. Nem tudom láttad-e, vagy emlékszele-e rá, vagy hogy azok a sz--arok mik voltak, de az a sok apró (talán lehetett nanobot is) ha jól emlékszem egy csajt, ill annak sebeit gyógyították be pillanatok alatt. Aztán távoztak. Mint sok kis szorgos hangya.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 19:56:50
(756/1272)
Nos ezt Cameron úr sem közölte egészen makulátlanul. De kb, mint már említettem, nanoméretû kicsiny kis robotokból épül fel. Mindegyikük hordoz magában egy kicsiny tudást, és amikor össze állnak, akkor a sok kicsi sokra megy elven, már nagy tudást hordoznak együttesen. Úgy ahogy az agyunk egy egy sejtje csak parányi információt tárul, de ezeket egy olyan bonyolult alkotásba össze rendezve, mint az agy, bizony bizony már egy mûremeket kapunk. Nos ilyen módon képzeld el a T-1000-st is, valamint olyan módon, hogymint egy kaméleon változtatja a külsejét, színét, fényét(mattabb, fényesebb) a tapintás meg érdekes, mert ha megnézed a filmet, akkor nem sok mindenkivel érintkezik, és akivel mégis, azt legtöbbször megöli :$
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 19:38:14 10/10
(755/1272)
Van amit nehezebb bemérni, oké, ez nyilván így van, de az volt a cél hogy eljusson minden emberhez. Az volt a cél hogy fogni lehessen minden készüléken.

Az olvadós rendõr meg azért volt érdekes, mert láthattuk hogy apró cseppekre olvadt, és szóródott szét, majd újból összeállt automatikusan, és ruhástól, szõröstül- bõröstül, ismét olyan volt mint újkorában. Kíváncsi lennék pl mi volt az agya helyén mikrocsipek, processzorok, áramkörök, drótok és egyebek helyett. (most csak írtam valamit) Mi a szösztõl lehetett még folyékony állapotában is (hát nem tudom, tudatánál?), hisz összerakta magát. Összeállt a cseppekbõl. No meg azért ebbõl az akármilyen fémbõl hogyan szimulálhatta, produkálhatta (nem tudom hogy fogalmazzam meg) az emberi bõrt, a textil anyagot, a gumitalpú cipõt ........................stb.....stb.....stb.........

Gondolom kb érted mire gondolok, még ha teljesen zöldfülû is vagyok a témában :-D
10/10
idõjós1010 2009 júl. 24. - 19:26:36 10/10
(754/1272)
"olyan alkotás van, ahol kiderül, hogy az emberek kezdik mindig a háborút. Pl az Animátrix,"
Ebben az esetben azért nem egészen az emberek kezdték. A gépek lázadtak fel az elnyomás ellen, ami egyébként a valóságban, a gyakorlatban elképzelhetetlen, logikátlan, nevetséges maga a gondolat is.

"várható hogy elõbb utóbb okosabbak, ügyesebbek, erõsebbek lesznek"
Ez természetes, de csak azt fogják elvégezni amire utasítást kapnak pl tõled, mint felhasználótól.
offtopic
wukovsky 2009 júl. 24. - 19:22:54
(753/1272)
A mûholdasat azért nem a legkönnyebb, de valóban mindent be lehet mérni. Viszont van, amit könnyebb, és van amit nehezebb :)


Miért volt csúsztatás az olvadós rendõr, arról volt szó, hogy elõ szövet, és Arnie csak annyit mond, hogy mimetikus polialoid. Ez egy szép név, és mivel lehet, hogy az idõgépben atominzeres deveráló van, nos lehet, hogy ez a szerkezet a mimetikus polialoidot elõszövetnek tekinti, hiszen olyan tulajdonságai vannak.

És valószínû is, hogy elõ szövetnek is hiszi a gép, mert valszeg sok kis apró nanorobot építi fel, vagy valami hasonló, pontosan, mint az embert a sejtjei :$

Úgyhogy én úgy érzem, nem volt az olyan nagy csúsztatás.