6/10
CsengoZoli 2009 jún. 25. - 08:19:13 6/10
(632/1272)
SPOILER!
Neem,várjá nemstimmel!
Conor a gödörbõl mászik ki és már ott leadja rádion,hogy csak õ maradt életben!
Marcus is onnan mászik ki,ez mondjuk logikus,mert ott jönnek rá,hogy új terminátor készül, nyílván õ az egyik,ez stimmel.
Ez a chipp kitépés meg elég egyszerû megoldás...
Valezius 2009 jún. 25. - 01:55:50
(631/1272)
Spoiler

Persze :) Connor a helikopteren ül, és nem a gödörben van, amikor a többiek meghalnak.
Marcus meg szerintem szintén nem a gödörben van, hanem a közelében, ahol majd magához tér, és elindul erre-arra.
Marcus nem igazi terminátor, hanem prototípus. Az agy bonyolult szerkezet, gondolom egyszerûbb egy ilyen külsõ chippel manipulálni, mint beleépíteni valamit a közepébe.
A célnak meg az elsõ is tökéletesen megfelelt.
6/10
CsengoZoli 2009 jún. 24. - 23:41:03 6/10
(630/1272)
SPOILER!!!
Valaki érti,hogy a legelején, a gödörbõl miért csak a két fõszereplõ jön fel?
Ezt nem értem,mi történt a többiekkel?
Értem,hogy elvileg azokat megölték,de arról egy kocka sincs és igazán magyarázat sincs rá.
Illetve,hogy mire jó egy olyan terminátor,amelyik magától ki tudja tépni a chippet ami irányítja és önálló életre kel...
Vagy ne keressek értelmet egy terminátor filmben? :)
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 18:16:03
(629/1272)
A skynet viszonylagosan egyenes és nyílt, ahogyan Cam is az volt, ugyan néha néha hazudott a küldetés érdekében, de mindig kerek perec megmondta, hogy mi van. Ahogyan a t-3-ban is megmondta Arnie, hogy mi van, miért nem én küldtelek vissza, azért mert már halott voltál :$


Én csak ismételni tudom, egy világ méretû mesterséges inteligencia müködhet minden gépen, és onnantól kezdve, hogy lesz jó pár olyan gépe, ami viszonylagosan jól tud mozogni, lesz olyan implantátuma, amit a gerincvelõbe ültetve emebreket vezérelhet, mozgás terén, gyártás, szállítmányozás, stb megoldott, onnantól indithat totális háborút.


Addig nem képes erre, ameddig nem tudja megfelelõen utánpótolni a seregeit, hiszen minden eshetõséget latba vesz, és amíg nem biztosított a megfelelö utánpótlás, addig nem bocsájtkozik harcba :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 16:09:27 8/10
(628/1272)
Pontosan! Nem is kérdés ki gyõzne..

A valószínûség kapcsán felidézném a jelenetet, amikor JH dobókockázik..

20! :D

Szóval az a 30 nem is 30, talán 60.
--

Egyébként nem is kéne nyílt háborút indítania egy gépnek, ha elég türelmes! Helyette csak megfelelõen gerinctelen szemétládákat kell utasítania erre-arra, közben intézi a pénzvilág manipulációját a frontemberei mögött, hogy a "háborúhoz lõszert" generáljon, azok meg politikusként/lobbistákként szépen elintézik a föld népességét.. a cseppet sem ártó szándékkal bevezetett törvényekkel/szabályokkal miközben szépet és jót suttognak a választó-birkák fülébe a médián keresztül.

A természetes halál mint olyan a gépet nem fenyegeti megfelelõ védelem/karbantartás mellett, a gerinctelen férgek meg az életükben élvezett korlátlan hatalmukkal/vagyonukkal boldogan elvannak, szóval akár lehetne így is.

Géppel vagy gép nélkül amúgy is ez folyik a háttérben.

Viszont egy ilyen gép abszolút nem Skynet, rosszabb, sokkal rosszabb lenne.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 14:25:48
(627/1272)
Ha az a fogoly pl 1 programozó és 2 orvos, akkor még megértem, de 3 civilért tényleg badarság.

A skynet hátránya, hogy ritka nyersanyagok kellenek a gépeikhez, az emberek hátránya, hogy 20 év mire elkészül egy harcos, és ahhoz is kell ám nyersanyag, és energia forrás bõségesen. Szóval nem tudom, hogy kinek egyszerûbb.

A könyvekbõl az derül ki, hogy még mindig az emberek állnak jobban harcos számban, csak nagyobb a pusztítási ráta, egy cyborg megöl halála elõtt átlagban 5-10 ember, egy ember pedig halála elõtt 0,5 cyborgot :$

Azért a könyveket mondom, mert ott egy kicsit jobban megvan írva a jövõbeni háborúzás.

És ott is csinál ilyet a skynet, hogy oda dob egy bázist, vagy bármi mást, hogy elpusztítson sok sok embert.


Tanult tölünk, szeret kockáztatni, inkább 30% valószínûséggel megöl 200 embert, mint 95% valószínûséggel 10-et :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 12:58:52 8/10 Előzmény wukovsky
(626/1272)
Egyébként végig olyan érzésem volt, hogy a Skynet jobban fél az emberektõl, mint az emberek tõle.. :D Valahogy úgy tûnt, hogy az embereket azon túl hogy irtogatja, inkább kizavarja a területérõl, csak azok folyton visszamennek mint egér a sajtra, annak ellenére, hogy teli van csapdával minden. Vagy mint a szúnyog, ami a hessegetésbõl nem ért semmit, ezért le kell csapni.

Némiképp kiegészíti mint elõzmény.
Ha a mondanivalóra vagy kíváncsi:
Feláldozunk akár több tucat embert három életéért cserébe, hogy megmutassuk Skynetnek, hogy nem adjuk fel..

Ezek után senki se csodálkozzon, hogy az foglyokat ejt! :D
offtopic
wukovsky 2009 jún. 24. - 07:55:14
(625/1272)
Ha egy játék nem nyújt legalább 15-20 óra játék élményt, akkor bele sem kezdek :$ 5 óra az vajmi kevés, azért nem érdemes letölteni :(


Amúgy nagyon szépen végig írtál mindent. Tulajdonképpen, akkor némiképpen kiegészíti a filmet, és csak azért lenne érdemes játszani vele, hogy egy kicsit jobban értsük azt is, hiszen itt arról van szó már, hogy összetett, többrétû a mondani való, megnézed a filmet, ami leteszi az alapokat, aztán végig viszed a játékot, ahol Te vagy John Connor, és csak akkor fogsz érteni mindent, így rá vagy utalva arra, hogy moziba menj, és megvedd a játékot. Ez aztán a biznisz :$
8/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 24. - 01:40:46 8/10 Előzmény wukovsky
(624/1272)
Terminator: Salvation PC

Sztori szempontjából, kevésbé rossz a filmnél.
Végletesen egyszerû ugyan, de elmegy.
2016: Connor berongyol a Skynet gyárába, hogy kimentsen pár arcot onnan akikrõl a katonai vezetés lemondott, a kimentett arcok hálásak, Connor kirongyol, monológ, stáblista.

Fedezékrendszer kiváló, és szükség is van rá.
Fegyver kevés van, és viszonylag hatástalanok, de megfelelõen kombinálva õket eredményesek.
A csõbomba mûködésére nem jöttem rá.

A gépek továbbra is hülyék (süketek is), kivétel talán a T-7, más néven pók (de süketnek süket az is), amely igyekszik úgy helyezkedni, hogy a hátát senki se lássa, mert ott van az egyetlen gyenge pontja. Az RPG-t persze õ sem szereti.

Pozitívumok:
> A gépek oda lõnek ahol látnak, vagy utoljára láttak, illetve oda is, ahova talán menekültél, de az utóbbi ritka.
> Az említett fedezékrendszer, és a köztük való közlekedés.
> Taktikázás, már amennyire lehet.. Többnyire kimerül abban, hogy amíg a társak lövik a gépet, a játékosnak lehetõsége van óvatosan mögé sunnyogni, hogy aztán közelrõl fejezze ki szeretetét sörétessel.
> T-7
> Betekintést kapunk a HK egyéb funkcióiba is.

Negatívumok:
> Külsõ nézet: Fejfájás/hányingerkeltésre tökéletes.
> Túl nagy és változó látószög: hasznos, de zavaró.
> Minimális játéktér: mintha egy folyosóban szaladgálnánk egész végig.
> Loading...
> Lineáris: Szupermárió a terminátor univerzumban.
> "John Connor" végtelen és halál idegesítõ ismételgetése.
> Darazsak (pici repülõ robotok, amik kiköpött a HALO-ból származnak) sokan vannak, és rettentõ idegesítõek. Skynet valódi célja konkrétan csak ez lehetett, mert nem nagyon halálosak, viszont a társak rendre miattuk sírnak harc közben. Viszont egy köpéstõl leesnek az égbõl, vagy egymásnak ütköznek.
> Hullámokban támadó ellenség, látszólag a semmibõl elõtörve.
> Fedezéknek használható autók átlõhetetlenek a gépek számára.
> T-600 a legesleghülyébb.. Bár a fedezéket mint fogalmat ismeri, ami annyit tesz, hogy a harctér közepén táncikálni kezd. De a lépcsõrõl továbbra sem tudja elképzelni mire való.

Apróságok:
T-600 szemei, a fõmenüben, és a töltõképernyõben (ami látványos és interaktív, szükség is van rá, mert sokszor látni, és sokáig) 1:1 megegyeznek a TSCC T-888asaival, de a játék átvezetõiben olyanok mint a 1984es Terminátor film 800-asáé.

John Connor jobb fej mint a filmben, valamennyire árnyaltabb, és érthetõbb miért válik vezérré. Viszont továbbra sem érteni mitõl olyan különleges.. hacsak nem azé mert õ az egyetlen aki komolyan veszi a "senkit nem hagyunk hátra" szlogent. Mellesleg 2x is mobilhekkelõ platform. Ezt a képességét inkább egy ésszel megírt szerepjátékban tudnám hasznosként értékelni, itt inkább hiteltelen.

Színvonal/játékmenet: Óvodás, aztán általános iskola, ikszboxoló jenkiknek épp megfelelõ.

Zene: jobbnak tûnt mint a filmben, inkább volt klasszikus terminátor hangulata.
Megjelenés: a helyszínek kidolgozása megfelelõ, sõt szép, talán megmerném kockáztatni, hogy hiteles. Legalábbis ilyen jól kidolgozott poszt-nukleáris környezetet még játékban nem láttam. Városszéleken burjánzó növényzet, lásd Csernobil.

Összességében: interaktív filmnek inkább elmegy, mint játéknak.
Játék(mûsor)idõ: 5óra átlagos mennyiségû elhalálozással, és a hozzá tartozó "újratöltéssel" ami azért van idézõjelben, mert a merevlemezt nem is használja közben, inkább mintha várna amíg a játékos kianyázza magát, illetve próbálja kitalálni hogy az adott helyzetben melyik ponton támadjon.

Extra jó/rossz: Skynet zavaróállomásának elhagyottsága izgalmas, a haladó játékosnak ott támad elõször gondolat a fejében, hogy "jéé itt vajon mi lesz?", viszont a sztori végállomásának szánt gyár igénytelen és közel sem félelmetes, inkább szánalmas.
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 22:23:54 Előzmény szagergo
(623/1272)
Szvsz mûszívvel megoldható, biztos ki fogják találni a módját :$


Ha van egy kis esze a forgatókönyviróknak, akkor a legjobb karaktert valahogy tovább viszik :$


Vagy a következõben jobb karaktert kell hogy írjanak John-ra, és akkor nem kell, hogy Sam vigye a filmet a hátán :$
leopard26 2009 jún. 23. - 17:48:51
(622/1272)
Nekem volt ericcson t-600 és t800-as is:)

egyik se tudott beszélni,csak csörögni:)
10/10
szagergo 2009 jún. 23. - 15:26:17 10/10
(621/1272)
Klassz lenne ha visszatérne Sam :). Oké, hogy nem temették el meg ilyenek, na de azért odaadta a szívét. Szóval nem tudom...
offtopic
wukovsky 2009 jún. 23. - 11:40:22
(620/1272)
Nem akarlak elkeseríteni, de nem láttuk, hogy Márkusz meghalna, az hogy odaadja a szivit az egy dolog. Tekintve, hogy Bale játéka 0 volt, egyrészt, mert nem való neki a karakter, másrészt mert ennyi jutott neki a forgatókönyvbõl, egyértelmûen Sam vitte a hátán a filmet, úgyhogy 80% esélyt adok rá, hogy benne lesz a folytatásban is, hiszen nem temették el, nem mutatták a kicsontozott holtestet.


Senki sem várta el a T2-öt, egyszerûen egy jó filmet vártunk, viszont nem kaptunk, amiért én borzasztó dühös vagyok :$
10/10
szagergo 2009 jún. 23. - 11:29:22 10/10
(619/1272)
Nekem nagyon tetszett a film. Nem olyan mint a 2. rész, de nem is úgy ültem be a moziba, hogy azt elvárjam. Eltelt a két film között 18 év!! Szerintem hülye, aki ugyanazt a hangulatot várja. Sam Worthington zseniálisan alakított, nagyon szimpatius volt, és Széles Tamás szinkronhangja remekül passzolt hozzá. Christian Bale is jól játszott szerintem, de azért nem volt egy Bruce Wayne :). A többi szereplõ elég felejthetõ nekem, kivéve a pilóta lány :). A zenéje is nagyon bejött, az apró kis utalások a 2. részre pedig kedves dolog volt a rajongók felé.

Lehetne rajta kukacoskodni, logikátlanságokon, de én ilyesmire nem vesztegetem az idõm, jól szórakoztam rajta és ez a lényeg. Lehet hogy egyesek hülyének néznek, de úgy alakult, hogy kétszer láttam moziban, és nem bántam meg.

Spoiler!!!

Nekem 9/10, de csak azért mert Marcus meghal a végén! Szívesen megnéztem volna az esetleges folytatásokban. Az érzelmek ahogy átsuhannak az arcán egy-egy jelentnél, nagyon jó volt. Pl.: Amikor megmenti a lányt 3 támadótól és utána beszélgetnek. ("Én nem vagyok jó." -"De jó vagy, csak még nem tudod")
Vagy a végén, amikor azonosítja az õrtorony, és beengedik, a fájdalom és a belenyugvás ott van az arcán. Remek alakítás volt.
9/10
izom 2009 jún. 23. - 11:01:43 9/10 Előzmény wukovsky
(618/1272)
amerikában bukta az tény,de ami a producereknek most fontosabb ,hogy másutt megy a film idehaza is jol szerepelt az már más tészta olyan a film amilyen.a sokat emlegetett tf hasonloságokrol csak anyit ,hogy bele kell nézni a 2.részbe transformers mer spoiler:van benne 1 termimatrix csaj (amugy rohatt jo film)
8/10
GörögNecsi 2009 jún. 22. - 23:39:56 8/10
(617/1272)
A fene! Holnap vetítik és én nem leszek ott, mert dolgozom!
:(
offtopic
wukovsky 2009 jún. 22. - 20:58:58
(616/1272)
Ez a valóság, a t1 is valóságos volt, a t2 is valóságos volt, és amikor a t-3 Kristina Loken megölt valakit, az is elég valóságos volt!!!!


Egyébként meg megbukott a film, mit erõlködtök itt a reklámozással, vagy ha már reklámozni próbáltok, akkor írjatok már egy értelmes, azért jó a film mert monológot.

100 forint per órát sem érsz, nem hogy többet.

Hogy jön ide James Bond egyébként.
6/10
iipepeii 2009 jún. 22. - 20:12:21 6/10
(615/1272)
Szerintem ez eddig a leggagyibb Terminator rész. A látvánnyal most sincs az égadta világon semmi baj, sõt, de ezen túl szinte minden. Christia Bale-nek nem áll jól ez a szerep. Akcióközben túl sok a mesés véletlen(pl.: mikor a hídról az óriás robot kezére esnek, az engem cseppet felidegesített, nem is beszélve az utolsó jelenetekrõl a gyártósoron. Röhejes.) Tele van totál frázis erkölcsi tanulságokkal. Aztán Arnie megjelenése... Egy csomó ember felröhögtt a moziban, köztük Én is. A 2 volt a legzsírabb. Még a háromban is volt egy totál vagány jelenet a temetõben(koporsóval Arnie vállán). Ebben semmi. Nagyon gyenge eresztés. 6 pont
Csonger 2009 jún. 22. - 18:07:29
(614/1272)
"A T-800-asokat ne keverd a T-600-as szériával. Utóbbiak jóval gyengébbek, butábbak stb. voltak."
Az egy T-600 volt? Én nem tudom a vázuk alapján megkülönböztetni õket, de igazad lehet, hiszen csak ezt követõen szereztek tudomást a T-800 fejlesztésérõl.
Úgyhogy akkor nem szóltam. :)

"esetleg "utazhattak" rajta az ember formájú terminátorok is, ezért lehettek kezelõszervei."
:D Ez a gondolat nekem is eszembe jutott, de csak az után, hogy elküldtem a hozzászólásomat. Legközelebb várok egy kicsit az "elküld" gomb lenyomása elõtt.
ramboforever 2009 jún. 22. - 17:46:01
(613/1272)
conort azé nemzuzzta le a terminator mert szuperhõs mint james bond meg batman és ez egy mesefilm mérkell belekötni avalóságtalan dogokba