kybuck 2009 okt. 22. - 14:55:05
(872/1272)
Legyen igazad!! Komolyan! Ha valahogy újra mûködni tudna a történet én lennék a legboldogabb! Én csak azt mondtam, ahogy te is kiemelted, hogy az említett urak nélkül per pillanat erre nem sok az esély! Mert akik most csinálják azok sz@rul csinálják, így ha addig a project nem is teljesen halott mindenesetre mély kómában van!
offtopic
wukovsky 2009 okt. 18. - 21:41:37
(871/1272)
Nos a filmmel a legfõbb gond, az, hogy azt hittük, hogy ez javarészt a jövõbeli JC-ról fog szólni, de csak mellék epizód szereplõ, amikor pedig szerepel, az gáz.

Bale az amerikai pszichoban frenetikusat játszik, és ott több nézése is van, de a batman-ek óta tényleg csak fapofa úrnak lehet hívni. Na meg kialakult bennünk egy képi világ, hogy milyen robotok vannak a jövõben, és akkor hozzák ezeket a világok harca gépeket, meg stb, az nagyon fájt nekem.

És hogy történetben hova fogunk eljutni, azt nem is tudom :$

A csillagok háborújánál a sith-ek bosszúja szépen le lett zárva, illetve szépen át lett vezetve az új reményekhez, de itt nem tudom mi lesz, a végén elpusztítják a skynetet majd, a 6 részben ? :$
4/10
Semprini 2009 okt. 18. - 21:25:32 4/10 Előzmény wukovsky
(870/1272)
Oké, ezt mind meg is értem, de míg Nick Stahl-ról elhittem, hogy a Furlong által játszott figura pár évvel idõsebb kiadásban, addig Christian "egyfélenézésemvan" Bale-rõl ezt abszolúte nem hiszem el, teljesen más karaktert játszik. Ergo: nem volt valami jó választás (szerintem). De a film ettõl még lehetne jó is akár, de sajnos nem az.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 18. - 21:05:53 Előzmény Semprini
(869/1272)
A válasz egyszerû. Edward Furlong játszotta volna a 3-ban, csak drog és egyébb próblémái miatt kihullott holly wood hakni körébõl. Ezért kapta Nick Stahl a szerepet, aki viszont nem nyújtott olyan pazart, mint a 12 éves Edward anno, ez részben köszönhetõ volt annak is, hogy nem volt olyan jó szerep írva rá. Egy lecsuszott csöves drogost játszott, aki az anyja után, Claire Daines elnyomása alá került, habár a kettõben azért még kevésbé volt elnyomva, illetve makacsabb akaratosabb volt, gondoljunk csak arra a részre, ahol nem engedte, hogy az anyja össze törje Arnie chipjét.


Szóval egyértelmû volt, hogy nem nick fogja játszani a 4-ben, hiszen hozzá egy gyenge 3 rész kapcsolódik, de szívesebben láttam volna Claire Daines-t, mint howard kisasszonyt. egy picivel több tehetség szorult belé, és még egy olyan jelentéktelen szerepben, mint a kõkemény családban is tudod brilirozni :$


De tényleg elég zavaró, hogy a 3 részbõl, ahol eddig John Connor szerepelt, mindig más és más színész játszott.

Az elsõ részt, hogy kb 40 vagy 50 éves korában láthatjuk sebbel az arcán, azt nem számolom, mert egyértelmû, hogy az a színészt nem játhatta volna a kettõ szerepét, de azért kiírom, hogy nehogy támadási felületet hagyjak.

De errõl jut eszembe, hogy valaki írta korábban, hogy végre most már tudjuk, hogy honnan volt az a seb az arcán :D:D:D:D

Na, azon lehídaltam, anno Cameron biztos markánsabnak érezte így a karaktert, hogy harcolt barázdált az arca, de hogy egy ilyen vacak történetet csináljanak hozzá, hogy 10 szer falhoz vágja egy megsemmisítõ halálosztó, és már rég kitéphette volna a szívét, de csak játszik vele, hmmm :$
4/10
Semprini 2009 okt. 12. - 14:11:14 4/10
(868/1272)
Teljesen felesleges, élvezhetetlen, fantáziátlan folytatás, és sajnos, ami a legfõbb baj: igazi Terminator-figura nélkül. Kár volt a nyersanyagért. Egyszer nézhetõ, de felejthetõ akcióblõdli. Ja, és miért kell John Connort mindig másnak játszania?
10/3,5
sandros5000 2009 okt. 07. - 21:26:27
(867/1272)
Ha nem is mindennel értek egyet, de sok igazság van benne, nekem is a Terminator a 2. résszel véget ért, a 3. még filmnek sem nevezném, s bár a 4.-ben voltak pozitívumok, pl. Marcus, egy-két akciójelenet, de egyszer nekem elég volt megnézni a megváltást.
kybuck 2009 okt. 07. - 21:13:57
(866/1272)
Schwarzi, de fõleg J. Cameron nélkül a terminator project HALOTT! Csak errõl eddig az elvakult film- vagy terminatorrajongók nem hajlandók tudomást venni! Bár ha tényleg rajongók akkor kénytelenek! Mert sajnos így van, fõleg miután a második rész szépen elvarva a szálakat ért véget, pontot téve egy szédületes, látványos, izgalmas kalandsororzat végére, az elsõ film elsõ képkockájától a második film utolsójáig!
Ami utána történt az már csak kapzsi "filmesek" pénzharácsolása egy kreatívtalan korszakban, ahol mindennapos lett a hullagyalázás, és emlékeim szerint ezt pont a terminator kezdte el! Ötlettelen, gyenge, vagy épp nevetséges feltámasztása, folytatása a nagy ikonoknak amiket azért ástak elõ újra, mert elfogytak az ötletek, de továbbra is kell a pénz a Holywoodi vurstlihoz, az emberek meg (sajnos) úgyis igénytelenek, elmennek megnézni bármi is legyen - csak a Név legyen ott! Szomorú és dühítõ ez a tendencia, ahol semmi sem szent ha pénzrõl van szó!
Nem kezdem el sorolni a blõd harmadik vagy negyedik rész hibáit, a filmek önmagukért beszélnek, számomra ezek a filmek nem részei a terminator történeteknek, még a sorozat sem, bár az még egész nézhetõ volt míg le nem vették a mûsorról.
Új történetek, új ikonok, esetleg új koncepciók (lásd Star Trek) nyújthatnak egyedül lehetõséget a jövõbeni felelõtlen szórakozás felé. Persze ez a legnehezebb, így sajnos még várható néhány hasonló félresikerült megmozdulás a filmvilágból! Kár!
offtopic
wukovsky 2009 okt. 06. - 17:41:01
(865/1272)
Na azért arra, hogy Arnie-ra haraptak a nézök, azért akkor még nem volt Õ akkora sztár :$

Terminátor - A halálosztó (1984) színész


Conan, a barbár (1982) színész


The Jayne Mansfield Story (1980) (TV film) színész


Kaktusz Jack (1979) színész


Acélizom (1977) színész


Maradj éhen! (1976) színész


Herkules New Yorkban (1970) színész


Az akinek, hiszed magad színész


Herkules aranyos, de kb Lou Ferringo herkulesénél százszor gyengébb. Acél izom, azigazán nem mozi. Kaktusz Jack teljesen felejthetõ epizód szerep. Jayne sztoriban Mickey Hargitait alakítja, Mariskai hargitai édesapját, de az sem kiemelkedõ szerep. Az elsõ igazi komoly szerep a Conan, a barbár, de még ez sem avanzsál sztárt Arnie-ból, akinek ha kiírják a nevét, akkor tódulnak be a nézük, és ez után jön a terminátor, ami azzá teszi Õt, ami, szupersztárrá. Ez után következik a legtermékenyebb idõszaka, ovizsarú, ikrek, vörözsaru, kommandó, ragadozó, stb, ezeket a filmeket már valóban Õ tette naggyá, és pályája csúcsát a T2-vel, az utolsó akcióhõssel, valamint a két tûz közöttel éri el. Innen én személy szerint szép lassú hanyatlást érzek filmjei színvonalában, gondolok itt a végképp eltörölni és az igazság nevében c filmekre.


Az utolsó akcióhõsben fantasztikus volt az, hogy válaszolt a pusztitóbeli arnold schwarzenegger elnöki könyvtárra, amikor is a kölcsönzõben Stallone volt a T2 poszterén, habár mind a két film 93-as, szóval nem tudom, hogy avanzsálták össze így ezt a két poént :D

Viszont amire ki akarok lyukadni, pl Dolph Lundgren is játszhatta volna, vagy akárki más, akiben minimális színészi tehetség is van, abból is valszeg sztárt csinált volna a szerep.
pathfinder 2009 okt. 06. - 00:15:56
(864/1272)
Elsõ körben egyébként O. J. Simpson volta Terminator-jelölt, de aztán elvetették, mert túl barátságos az ábrázata egy géphez. Véleményem szerint Arnold jót tett a filmnek és viszont. Valóban ez a legemblematikusabb szerepe és ez már így is marad, viszont nélküle ( gondoljatok csak arra az 'embertelen' alakításra ) a film közel sem lett volna ilyen sikeres!
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 22:53:44
(863/1272)
Igen, elõször Lance lett volna, hiszen már szerzõdtetve volt mint Cyborg az alienbe, úgyhogy dupla szerep lett volna neki. De aztán úgy döntöttek, hogy Kyle szerepére Arnie hiteltelen lenne, kb akkora baromság, mint a Conan a barbár, ott tologatja a malmot, és bádibilder lesz belöle, miközben mindenki más kidöglik körülötte. Szóval egy poszt apokaliptikus jövõben inkább olyan emberkék élnek, akik kicsik, szívosak, és szikárak, sem mint nagydarabok.

Na meg aztán egy nagy és erõteljes gépet el kell rejteni egy jó nagy testben :D Ezzel viszont azt is mondhatjuk, feleslegesek a kutyák, aki nagy darab, az terminátor, ezt le kell löni :D


Viszont továbbra is tartom, amit az elõbb, a terminátor csinált Arnoldból sztárt, és nem Arnold csinált a Terminátorból kúlt filmet. Azt James Cameron csinált belöle a második résszel :) Viszont a T2-ben Robert Patrick simán lejátsza Arnie-t a gép szerepben, egyszerûen a hidegráz attól a jéghideg érzelem mentes arcától és tekintetétõl :D
9/10
izom 2009 okt. 05. - 22:33:01 9/10
(862/1272)
egy snitt erejéig biztos fel fog bukkani swarci még három idöutazás hátra vn.cgi tökéletes 100% 5-6 is lesz egyszerüen film nélküle nem létezik.lance heniksen lett volna 84-ben dá hál istennek látta pumping iront és aszt mondta Ö kell nekem.
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 18:59:58
(861/1272)
Na igen, és hát itten ez javarészt földi célokat támadott, habár valamilyen szinten univerzális minden gép, mindennel lehet ezt is és azt is támadni, a kérdés csak az, hogy milyen hatékonysággal :D
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 17:22:30
(860/1272)
Kicsit megkésve, De rákérdeztél Te is ? :D


Ami repül, és kicsi az vadász gép, ezt nem tudtad :D Egy laikus számára az A-10-es varacskos disznó pedig kicsi, és repül :D
offtopic
wukovsky 2009 okt. 05. - 17:21:16 Előzmény Éva78.
(859/1272)
Nos azért kellett ez a srác, mert ha nézegettél mostanában fényképeket Arnoldról, akkor sajnos Te is szomorúan tapasztaltad, hogy az idõ már õt is fogja, és nincs az a kox, ami rendbe tudná már Õ szedni, anélkül, hogy egy újabb szívmûtétet kellene kockáztatnia. Ergó, nem fog vissza térni a képernyõre, mint Terminátor, mert kiöregedett a szerepbõl, nem kicsit nagyon.

Amúgy az a dolgot ne feledjük el, hogy nem Arnold tette naggyá a terminátort, hanem a terminátor tette naggyá Arnoldot. Bármelyik hasonló kaliberû színész eljátszhatta volna a T-800-ast, abból is sztárt csinált volna a szerep, mert James Cameron volt erre a garancia.

Sose feledjük el az ok és okozat viszonyt :)
10/10
Éva78. 2009 okt. 04. - 18:36:30 10/10
(858/1272)
Sziasztok terminátor Rajongók :) én ma néztem meg hát érdekes volt számomra tetszett is a film kicsit szokatlan volt hogy a legvégén arnold volt és megint ki akarta nyírni john connort :D remélem lesz folytatása arnold pedig jól lenne ha felébredne és vissza a terminátorba bár ezzel a sráccal sem volt gond de azért jobban illik a filmvászonra mint a politai életben szerintem na pussz késõbb
Nincs végzett csak a bevégzett
offtopic
wukovsky 2009 szept. 13. - 19:18:11 Előzmény Bsmarcona
(857/1272)
Nos,ha jobban szemügyre vetted volna a vadász gépeket, akkor láttad volna, hogy A10 varacskos disznókról van szó, amelyek már az öböl háborúban is igen igen nagy szolgálatot tettek, beosztás szerint tank-elhárító vadászrepülõgépkét, tehát terminátor vadászatra tökéletesen alkalmasak, és már 1990-ben is léteztek.

Szuper számítógépek, hmmm, ha bele gondolsz, vagy ha tudsz róla, akkor a gellért hegy gyomrában van magyarország egyik stratégiai légvédelmi bázisa, van még egy kerepestarcsán is, de az is a föld alatt van, hogy ne lehessen lebombázni, és az elején is egy föld alatti bunkerba hatolnak be, tehát ilyen helyeken simán fent maradhatnak azok a dolgok, amik már most is léteznek, és ezekbõl simán lehet élni.

És pontosan a náci példát felhozva, mükszik a dolog, háborúban talán még jobban, mert akkor tényleg minden létezõ erõforrást megkapnak a tudosok, minden mást maguk mögé utasítva :D

Ettõl eltekintve a film tényleg vacak :D
Valezius 2009 szept. 13. - 12:39:08
(856/1272)
Valószínû, hogy a vadászgépek többsége a háború elõttrõl maradt. DE
ha a nácik képesek voltak rakétákat összeszerelni a világháború végnapjaiban, akkor igencsak elképzelhetõ, hogy az életben maradt 3milliárd emberbõl akad annyi, ami gyárat hozzon létre.
A felvételek dolga kb. nem tud érdekelni, inkább halljam, hogy mit hallgat, minthogy hiteles legyen. :)

Persze, hogy másmilyen a jövõ, 3-szor buzerálták meg az idõvonalat, annak csak van hatása. Arról nem is beszélve, hogy a 2-3-ban csak álmokban látni a jövõt, azt csak nem tekinthetjük hiteles forrásnak :)
6/10
Bsmarcona 2009 szept. 13. - 08:36:32 6/10
(855/1272)
Épphogy belenéztem ebbe a filmbe máris fatális hibák tûntek fel. Honnan vannak nekik vadászgépeik? Meg csúcsmodern számítógépek? Ilyen körülmények között nem hinném hogy tudtak volna ilyeneket fejleszteni. Ja és amikor John Connor hallgatja a kazettákat akkor tiszták a felvételek. Pedig az elsõ részben Sarah Connor azt úgy vette fel hogy épp a sivatagban ment egy kabrió terepjáróval.
Meg teljesen máshogy ábrázolják a jövõt mint a T1, T2, T3-ban. Csak a történet nagyjából ugyanaz, de a kivitelezés teljesen más.
Ez egy ROSSZ film nyomába se érthet a többi terminátornak.
offtopic
wukovsky 2009 szept. 10. - 20:02:10 Előzmény damienisback
(854/1272)
Mindkét esetre láttunk precedens-t eleget. Pl egy színész kiszállása is lehet óriási színvonal esés. Pl Bobby a Dallasban, több ezer öregnéni lett öngyilkos, és vissza kellett hozni õt :$ :D
1/10
offtopic
damienisback 2009 szept. 10. - 14:45:25 1/10
(853/1272)
egyáltalán nem törvényszerû, hogy zuhan a színvonal. sõt, a jó sorozatoknál alig változik. pl dexter, house, sg-1...