temat 2009 jún. 05. - 20:34:33
(292/1272)
Moziba is kimehetsz brunyálni :D
srph25 2009 jún. 05. - 20:03:50
(291/1272)
A T4 rossz. Emiatt nem sok értelme van gondolkodni a sok butaságon, amit összehordtak a filmben, de egy valami nagyon zavart már az elejétõl fogva: miért nem beszéltek Kate terhességérõl egy szót sem. Nyilván van jelentõssége, ezért is került be a filmbe. Király lesz, mikor kiderül majd, hogy Kyle Reese a gyerek :) !
bakker 2009 jún. 05. - 19:23:15
(290/1272)
Hát igen, ha belegondolok, hogy az idõgépben elvileg mi jöhetett át... a 2. és 3. rész nem is létezhetne, vagy legalább mondták volna, hogy az okos gépek fajinabb idõgépet fabrikáltak, és azért.
Én kamerásan láttam a 4. részt, meg fogom nézni divx-ben is, mozi felejtsen el, otthon is van pattogatott kukorica, és kimehetek brunyálni közben. Remélem soha nem látom a szinkronosat, az összes film legegyszerûbb elb@szása a szinkron. Mintha letakarnák a színészek fejét...

Szerintem a 3. rész már egy fos volt, de a 4. rész az egy rakás fos. Tele van értelmetlen baromsággal.
Az is marhaság, amikor a 3. részben letépik a Schwarzi buksiját, rebootol, és visszarakja... na ne már...

A 4.-ben a t600-nak nevezett masinákat meg simán le lehet lõni egy nagyobb kaliberû fegyóval, de a t800-nak meg se kottyan a gránátvetõ (1. részben megfeküdt a sörétestõl, kapkodta a fejét a pisztolytól is!), legfeljebb leég az amúgy is kurva gagyira sikerült Schwarzi-bõr, amirõl amúgy azt gondoltam, mivel 2009-ben vagyunk, hogy teljesen hasonlítani fog rá, ehelyett egy béna szar feje van, szinte kivillan alóla annak a tejbetöknek az arca, aki eljátssza.

Akkor az is furi, hogy megépítik ugye ezt a Marcust, aki azt hiszi, hogy ember, közben gép, na de mi a francnak neki szív??? Mit pumpál a szíve? Olajat, sört, kamillateát, vagy mi a szart? És sutty, átrakják John Connorba, ott a nagy ratyi semmi közepén, na ez szánalmas.

Akkor jön az a lépegetõ. Tiszta csillagok háborúja. A motoros terminátorok, na hát azt hittem rosszul látok. És a hõs John Connor leszedi a gépmotorost a motorjáról, és elmotorozik vele. Hát basszus, aki ezt kitalálta, az elmebeteg. Na meg a kígyóterminátor vagy mi. Az amúgy mire is volt jó? Tekeregni a vízben? Meg közben állati hangokat adni? Komoly... Azon tûnödtem, melyik filmekbõl lopták ezeket az ide egyáltalán nem illõ kacatokat.

Ja, meg John Connort megfogja a gép, elhajítja a picsába, neki valami jó keménynek, hogy gerince törne, persze õ felpattan. Hiába no, szuperhõs.

És pont van egy csomó energiacella kirakva az asztalkára, hogy felrobbanthassák a Skynetet :P

"Újraéleszti" az amúgy hiper-szuperprototípus Marcus gyereket is, nem kell hozzá más, csak valami szar kábel, ami épp a közelben van, remélhetõleg elektromos áram van benne. Világos.

Aztán jön a kedvencem, ami azért a 2. részben is iszonyat baromság volt. A terminátorok ugye kemény fából vannak faragva, valami jóféle fémötvözetbõl vannak, ejszen átmegy a kis hülye hidraulikával teleaggatott testén a kamion (1. rész), õ meg legfeljebb biceg. De nem törik szét, nem hajlik el, nem szakad szét semmije a francba. A nyomi házibomba persze szétkapja (1. rész). Erre a második részben a t800 meg a nyúlós, elvileg fejlettebb t1000 is elolvad az üstben. De miben is? Abban a rohadt nagy felületû olvadékban, ami felett ott álldogálnak a többiek egy állványon? Hát az max ólom vagy husileves lehet, ha acél lenne (így senki sem olvaszt vasat, acélt, de semmit se), szépen hamar megsülne mindenki felette íziben. Sebaj. Ha tegyük fel beleeresztenének annyi olvadt acélba egy bõrkabátos terminátort :D, szerintem a kabát meg a haj meg úgy minden éghetõ még jóval a kb. 1600-1700 fokos trutyi felett lángra kapna és secperc elégne. Nem baj, ez egy film.

Jön a 4. rész. Jön Arnie-másolat, John ráputyogtat a gránátvetõvel, szép arca, bõre lekozmál és eltûnik (nem ,nem lesz kormos), azért dobhatna egy-egy hátast is. Aztán megint az elcseszett olvadt fém téma, jól leönti gép-Arnold fejét is olvadt (valamilyen) fémmel, mondjuk rejtély, honnan folyik ki a fém, talán szar kameráson nem láttam jól. De azért a csip nem sül bele a fejébe. Olaj nem forr fel benne. Az összes kis hidraulikája persze tûzálló. Na de John le is hûti, "megedzi" az acél-Arnoldot. Bravó. Megy tovább. Mellesleg ha a kifolyó fém valami forró lenne, pl. acél, akkor abból John is kapna amikor a földön széttoccsan, és kenhetné ám magát naptejjel.

Ezt aki írta, legalább olyan béna, mint aki a terminator sorozatot írta, de inkább még bénább. És kurva élet, mégis meggazdagodik ezzel a sz*rral.

Ennek ellenére meg fogom még nézni, de albújhat a francba az 1. rész elõl.

Moziba ne szórjátok el rá a pénzt.
shoc 2009 jún. 05. - 18:29:02
(289/1272)
te mbcy!

ötször olvastam el ezt a pár sort. jót rötyögtem, olyan érzésem volt a soraidat olvasva mint amikor elõször láttama jóbarátok sorozat legütõsebb részeit. jól irsz. kösz. nagyvagy. :))))

"Kérdezik a csávót miért nem hozott fegyvert? Válasz: Mert csak szövet jöhet át az idõgépen. Kérdés: Akkor, hogy jött át a robot válasz: Mert neki élõ szövete van a fém vázon. Akkor az én kérdésem: Miért nem dugott föl a s*ggébe egy szuper tuti terminátornyíró aknát? Félt, hogy felrobban ? Vagy egy elhullott õzike testébe hozhatott volna komplett fegyver arzenált és akkor nem kellet volna szodabikarbonából meg élesztõbõl bombát gyártania."
AvatáR Gil Maerth 2009 jún. 05. - 17:36:41
(288/1272)
Eddoig a legszebb robotok a Universe at warban vannak. Azok ölég durvák.
Fõleg mikor 2 Hierarchy lépegetõ "becammog" a maguk 8 sérülési pontjával...
10/10
mbcy 2009 jún. 05. - 17:24:16 10/10
(287/1272)
Vagy szintén már az elsõ rész hibája: Kérdezik a csávót miért nem hozott fegyvert? Válasz: Mert csak szövet jöhet át az idõgépen. Kérdés: Akkor, hogy jött át a robot válasz: Mert neki élõ szövete van a fém vázon. Akkor az én kérdésem: Miért nem dugott föl a seggébe egy szuper tuti terminátornyíró aknát? Félt, hogy felrobban ? Vagy egy elhullott õzike testébe hozhatott volna komplett fegyver arzenált és akkor nem kellet volna szodabikarbonából meg élesztõbõl bombát gyártania. Így ha könnyedén kinyírta volna terminátort, akkor még fel is nevelhette volna Connort és akkor az asszony sem dilizett volna be. De ez már eleve sántít, hogy becsomagolva átjöhet a cucc. Szóval nem értem ezt a részt miért kell jobban bántani, mint a többit. És most erre valaki azt mondja, na de a 2. rész. Oda ugyan ezeket a kérdéseket felehet tenni + az a folyós teafõzõ az most minek számit mert, hogy nem élõ szövet az biztos. De még egyszer mondom, nekem tetszik az összes, mert ha gondolkodni akarok, akkor nem erre a filmre ülök be.
temat 2009 jún. 05. - 17:04:41 Előzmény quigon
(286/1272)
Svarci T800 as tök jó a film jobb mint a 3. nem olyan klasszikus mint a 2. De szuper. Akinek nem tetszik annak ez a saját véleménye. De nem szar az tuti. Nem rosszak a szereplõk. 1 gagyi rész azonban van. a teminátorok csöves sapiban szakadt gatyában :D De el van nézve. 9/10
10/10
mbcy 2009 jún. 05. - 16:25:48 10/10
(285/1272)
Na és ha már így akkor miért nem küldtek vissza egy komplett hadsereget elsõ körbea vízforralók okos tojás ?
offtopic
Valezius 2009 jún. 05. - 16:13:44
(284/1272)
Ja hatalmas baki, hogy elpusztították az idõgépet, aztán meg Skynet csinált egy másikat. Mert ha egyszer már megépítették elképzelhetetlen, hogy újra sikerüljön :)
10/10
mbcy 2009 jún. 05. - 16:08:01 10/10
(283/1272)
Hihetetlen ez a sok birka hozzászólás. Most ezt a filmet divat utálni? Ahogy vannak filmek, amiket divat imádni? Hogy miért adtam 10 pontot, mert aki ezt 1 pontra ítélte az divatból utálja, és valahogy kompenzálni kell az ö véleményét. De van egy rossz hírem, amikor már ráböktél az 1 pontra, akkor már láttad a filmet , és a kis pénzed becsusszant a stáb zsebébe. Így õket rohadtul nem érdekli, hogy te itt mucsaröcsögén fikázod. Különben tényleg nem érdemel a film 10-est, de egy 8-as jár neki. Magyarázza már el nekem valaki, hogy az 1-2. részben mi volt az az oltári nagy sztori, ami ebben nincs meg? Visszajött a gép azt meg kell védeni a Connort az ennyi kb. a többi meg effekt meg robbanás. Már az eredeti részekben is van egy csomó hiba. Pl.: Terminátor 1-ben azt mondja a csávó, hogy csak ö jött vissza meg a Terminátor, és amikor õ is átjött akkor elpusztították az idõgépet. Szóval innen nézve már a 2. rész se jöhetett volna létre. Én különben szeretem mindegyiket talán csak a 3. részen aludtam el majdnem, mert az már tényleg a 3. bõr lehúzása volt. És én örülök hogy ez a film már más, nem a visszajött a gép azt meg kell védeni connort. Akik amúgy fikázzák hivatásból és hobbyból, még azok is elismerik, hogy az akciójelentek rendbe vannak, csak a történet meg a színészi játék… De könyörgöm ez nem egy mûvészfilm, hanem egy hollywoodi sci-fi akciófilm!!! Azt a szintet meg hozza. Akinek meg tényleg nem tetszik, az verje ki Harry Pottere vagy a Transformersre vagy a SuperXman 89 –re az neki való. Jó alvázszám vitázást, sziasztok.
Nyssa 2009 jún. 05. - 15:26:54
(282/1272)
Hú, most lehet, meg leszek kövezve, de NEM TETSZETT. Gyakorlatilag a T2-n nõttem fel, annál jobbat meg akárhogy erõlködnek, nem fognak többet összehozni a büdös életbe... Már a T3-nál húztam a szám (bár Schwarzi Eltonos szemüje azért ott van XD), ez meg ahogy van sz@r. Akkor kezdtem ráeszmélni, hogy Terminátor-filmet nézek, mikor úgy a 70. perc környékén felcsendült a You Could Be Mine.
A logikai bakikra nem térnék ki, van benne hiba rendesen, de legalább arra kellett volna figyelni, hogy ha Bale megsorozza még a film elején a zuhanás után azt a szerencsétlen termit, akkor minimum egy golyónak gellert kellett volna kapnia és valahol a pasiban megállnia. Semmi gond, õ attól még egy méterrõl beleereszt egy tárat a rosszarcú acélemberbe, visít hozzá, utána meg egy karcolás nélkül elsétál - na persze. Amúgy furcsa (és valszeg ez a T2 iránti rajongásomból fakad), de akármennyire is szeretem Christian Bale-t, nekem nem jött be mint John. :S
Akciófilmnek egész jó, a Terminátor-sagához kevés.
lostangels 2009 jún. 05. - 14:59:24
(281/1272)
Akkor most még egyszer.
A filmet megvágta a gyártó, hogy alacsonyabb korhatárral be tudjanak ülni rá. Pl. ezért nincs Blood Moongood cici a filmben.
Az eredeti film 130 perces. kivágott jelenetekkel fog megejelnni DVD-n
8/10
Andrew8 2009 jún. 05. - 12:02:00 8/10
(280/1272)
Christian Bale azaz John Connor többször is mondja szó szerint hogy T-800 miközben mutatták a robot vázlatait pl film elsõ 10-15 percében. De a 4 perces trailerben is mondja ami kimaradt a mozisból. " They replicated human tissues for the T-800 ( eight hundred) if we let those things go online then this war is over."
poison 2009 jún. 05. - 11:58:31
(279/1272)
Vegyes érzések!
Akciófilmnek tényleg ott van és megéri befizetni a Palaca-ba,de logikailag annyi buktató van benn hogy 5percenként fogtam a fejem,hogy ne már!Ez a forgatókönyv...az a szerencséje hogy az akciók miatt sokan nem godolnak bele a háttérbe a múltba, az elõtörténetbe...
Szépek, látványosak az akciók, kétszer lezuhanni repülõvel egy filmben azért az se rossz,de az elsõ lezuhanás snitt nélküli azt tudom mindenki figyelmébe ajánlani, hogy ki van találva,meg van koreografálva!
A lényeg moziba kell nézni,és tán dvd-n lesz plussz 30perc,ami nem sokat segít rajta,de mondjuk a moziban voltak csúnya vágások benne,amit nem tudom a forgalmazó talált-e ki?
Levthon 2009 jún. 05. - 11:52:19
(278/1272)
Az a problema ezzel a trashmuvival meg a 3 al hogy egyaltalan nem is kellett volna megcsinalni, szoval itt kezdodik a problema, mert igy az uj generacio ezt kezdi el nezni es az 1 et 2-ot mar nem fogja. Sikerült tehat
a terminator 1 et 2 öt a porig alazni ezzel a tovabbi 2 szemettel. gratula a keszitoknek, felkene gyujtani az egesz kib aszott hollywoodot szerintem, ku rva annyat az osszes tehetsegtelen sz arfas zu "rendezoknek"
6/10
Nathan Petrelli 2009 jún. 05. - 11:38:08 6/10
(277/1272)
Btw, nálatok milyen hosszú volt a film?:D
Mert nálam reklámokkal, elõzetesekkel, stáblistával együtt volt kb. 110-115 perc a moziban:P
Itt meg 130 perc van írva, ami elvileg csak maga a film:P
1/10
black_eagle 2009 jún. 05. - 11:05:04 1/10
(276/1272)
"Reméljük az 5. részt átveszi Nolan vagy Cameron vagy Jackson. Vágyálmok mi? :("

szerintem a lottó 5-nek nagyobb az esélye... sajnos
quigon 2009 jún. 05. - 10:33:05
(275/1272)
Ja igen, télleg. Most jutott eszembe, a T1 vagy 2 DVD extra lemezén van rajta, hogy a robot vázát azt Arnie csontvázáról készítették egy az egyben. Majd megnézem pontosan, ha lesz idõm, de emlékszem, hogy a forgatás elõtt 3-4 hónappal vagy 10-12 röntgen felvételt csináltak Arnieról. Hõbörgött is miatta ugy emlékszem. Szóval tuti, hogy a filmben hibák vannak.
quigon 2009 jún. 05. - 10:21:19
(274/1272)
Ebben a filmben van rossz magyar fordítás? Mert itt végig T-800-ról beszélnek. A T1-2 ben pedig nincsen rossz fordítás mindenhol T-101. Kyle Reese az 1-ben: T One Zero One. Arnie a 2. ben T One O One. Nincsen sehol rosszul fordítva. És ennek az alvázszámos izének is utána néztem. Semmi ilyesmit nem találtam a külföldi rajongó oldalon sem. A rendezõ összabaszinálta a storyt. Példa erre a terminátorok sorozatszáma is...
10/10
norbert087 2009 jún. 05. - 09:55:16 10/10
(273/1272)
Hali

Én tegnap este néztem meg moziban a filmet (950FT) nekem nagyon bejött, a 3. rész ehhez képest elég gyenge szerintem, bár igazából kicsit érdekes volt swarzenegger, ahogy elõbukkant a végén, az lehetett volna a 3. részbõl a csaj is pl. de ennek ellenére is nagyon jó lett !!!