9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 20. - 11:52:24 9/10
(420/4500)
Sorozat a filmek alapján:

1. rész:

Kyle Reese egy lehetséges jövõbõl jött. Tehát a jövõ képlékeny, nincs eleve elrendeltetés, hogy az ítéletnap bekövetkezik.

A húsvér terminátor miután kivágta a szemét, meg helyre hozta a kezét, és megostromolta a 13. rendõrõrsöt elkezd rothadni, büdösödni, és legyek szálldosnak a fején :$ Vagyis nem gyógyul olyan gyorsan, mint pl Cameron.

A más korábban említett lábról nem is beszélve, hiszen egy törött chip, egy kéz, és egy láb áll a Cyberdyne Systems rendelkezésére.


2. rész:

Az idõ utazás során csak az élõ anyag juthat át. Akkor a fém T1000 hogy jött át, ezen még soha nem gondolkoztatok (huuuu de jó a film, de vacak a sorozat t....cs fejek).

10.000 ft annak, aki ezt megválaszolja :D


3. rész most fog következni, de hiányos emlékeim alapján a következõket.

2 hidrogén maghajtású cellával üzemelek, ha ezek megsérülnek bizonytalanná válnak, volt is egy kisebb H-bomb pukk.

Na most, amikor az egyben össze préseli, akkor az tuti megsérült mégsem volt pukk, és amikor a 2-ben megolvad ott sem volt pukk.

A T-1000 honnan mibõl nyer energiát, miben tárolja, hogy vannak a félvezetõk, amik a processzorában vannak, ez csupa olyan kérdés, amit nem tudtok megválaszolni, ha jóban górcsõ alá vesszük a filmeket, ugyhogy film vs sorozat, arra nem lehet hivatkozni, hogy a film átgondoltabb, és a többi, mert még biztos találnék egy pár dolgot.


Olyan alap bakikra nem térek ki, hogy egyszer ég az autó lámpája, másszor nem, meg egyébb apróságok :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 19. - 21:30:14 9/10
(419/4500)
Storno minden, amin eddig vitáztunk, elõvettem a filmeket.

Kyle az elején azt mondja, hogy egy lehetséges jövõbõl jött.

De a lényeg, a lényeg, hogy amikor a T800-asba bele teszi a bombát, akkor utána leszakad az egyik lába, ami teljesen épp állapotban landol is a földön, a cyberdyn systemsnél viszont csak egy kéz, meg egy chip van, ami a présben marad, hova tünik a láb ? :D

Sok sok elvakult film rajongó, na most ezen rágodjatok, hogy mi lett a lábbal, és ha ezt megválaszoltátok, utána elõvehetjük újra a sorozatot :D

Most jön a 2 rész, rendezõi extra változat :))))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 19. - 20:11:46 9/10
(418/4500)
Az eredetiben úgy van, hogy az FBI semmilyen halott srácot nem talál, mert mire odaérnek, márt Cromartie van ott.


Spoiler S02

Ms Weaver egy T1000, olyan mint Robert Patrick volt a terminátor 2-ben. Az õ feladata, hogy egyengesse a skynet fejlödését, és mivel a raktárház biztonsági kockázatot jelentett, ezért el kellett tüntetni.

Ez kb ugyan az, mint amikor a Cromartie likvidálta a James E. helyetesítésére küldött T800-ast :$
8/10
Dantes 2009 febr. 19. - 19:47:27 8/10
(417/4500)
Nem elnézték, hanem egy korábbi eseményt késõbb mutattak szerintem...
balazs456 2009 febr. 19. - 19:40:39
(416/4500)
3 rész végén kicsit elnézték a vágást: 1 . terminator belement a kádba 2. FBI megtalálta a csávót holtan 3. csávó él és virul, kimetszi a terminátor szemén a bõrt
9/10
offtopic
Don Self 2009 febr. 19. - 18:47:39 9/10
(415/4500)
SPOILER S02E14
jó volt ez a rész, nekem tetszett. Bár még mindig nem értem Ms. Weaver miféle Terminator, és hogy honnan jött. Summer Glaut egyre többet hanyagolják sajnos :( Sarah egyre bizonytalanabb, a Rileys szál meg kicsit érthetetlen. Összeségében 7/10.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 19. - 11:44:00 9/10
(414/4500)
Igen, de errõl szó is volt, hogy pillanatok alatt bevitte az új program sort, esetleg egy tökéletesített új verziót, mert az alapoktól építette újra :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 19. - 11:05:38 9/10
(413/4500)
Spoiler:

Csak az eredeti törökhöz használhatta fel, amit hosszú hosszú idõn át épített, és aztán elpusztult. Az új törökhöz már teljesen más kütyüket használt, de inkább a program a lényeg, és nem a felhasznált hardware :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 19. - 10:51:03 9/10
(412/4500)
Seten okos, jól beszél. Azt hittem ezt a szlenget mindenki ismeri, hogy minden tele van E vitaminnal, E-304 adalék, E-206 tartósító, E-456 színézék anyag :D Ezek csupa csupa E vitaminok.

És csak úgy érintölegesen jegyezném meg, hogy az 1800 évekban kb 1-2 hónap alatt elbomlott egy holttest, ma már nem ritka, hogy 2-3 hónap múltával is igen igen jó állapotban van! Ennek oka az, hogy annyi mesterséges tartósítószert viszünk be a szervezetünkbe, ami gátolja a szervezet lebomlását. És az amerikaiak messze földön híresek arról, hogy sz@rt esznek. Mesterséges vackokat.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 18. - 22:27:58 9/10 Előzmény Dantes
(411/4500)
Valóban, lehet, hogy nem is lesz rákos, mert kihagyta azt az idõt amikor megbetegedett volna, és új körülmények, új ingerek, alacsonyabb sugárzású tv-k, kevesebb E-vitamin az élelmiszerekben, és nem lesz rákos. :$

Sose nem lehet tudni :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 18. - 22:23:41 9/10 Előzmény twillight
(410/4500)
Az igazi technikai elõre lépést nem a kéz okozta, hanem emlékez vissza, Máljsz Dájszon azt mondta, hogy ugyan törött volt a chip, és nem müködött, de rengeted ötletet kaptak belöle.

Az csak a 3 részben teljesedik be, hogy mindenképpen lesz ítélet nap, az elsõ rész errõl nem alkot véleményt, ha csak nem annyit, hogy sarah-nak életben kell maradni, a másodikban valóban úgy tünik, hogy megakadályozhatják, és ami azt illeti, a cyberdyn systems felrobbantásával megint elodázzák a skynetet, hiszen vissza vetették igencsak a fejlödést.

A sorozatban már igen jól kijön, hogy azért nem lehet vissza küldeni egy robotot, hogy az építse meg a skynetet, mert a skynet egy bonyolult "lélek" és idõre van szüksége, hogy az legyen, aki lett.

Spoiler S02

John Henry Elison ügynöktõl lehet, hogy olyan értékrendet kap, és olyan erkölcsöket, és olyan 10 parancsolatot, hogy nem lesz ítélet nem, ez is egy alternatíva :$
8/10
Dantes 2009 febr. 18. - 19:34:54 8/10
(409/4500)
"Azért ugrottunk elõre 7 évet, mert meghaltál. A rák végzett veled." Azaz valamikor vissza kell majd menniük az idõben, hogy Sarah Connor meghalhasson,"

Már miért kéne vissza menniük? 7 évet ,mentek elõre azaz Sarah hét évvel késõbb lesz rákos...ha rákos lesz...
Szaszííí 2009 febr. 18. - 19:29:24
(408/4500)
sziasztok:)

én az elejétõl nézem a srozatot:)

a srác helyes xD
twillight 2009 febr. 18. - 19:17:24 Előzmény wukovsky
(407/4500)
Van egy hatalmas különbség az idõsík és az alternatív valóság között.

Részeletekben:
- az elsõ részben a terminátor keze megkerül, abból technológiai áttöréseket érnek el emberek, ezzel a Skynet építése felgyorsul az eredeti idõfolyamhoz képest, mivel a terminátor mint technológia saját maga megépítése elõtt kezd létezni). A tudományos fejlõdés menete és iránya nem változik meg, csak felgyorsul.
- a kettõ nem nullázza a fejlõdést. A 2-ben azt hitték, az a konkrét tudós, az a konkrét kutatás felelõs egyedül a Skynet létrejöttéért. Ez képzetlen civilek elképzelése volt.
- a 3. rész pusztán kiteljesíti a kijelentést "nincs végzet, csak ha bevégzed". Nincs ellentmondás a megelõzõ két filmhez képest. Vannak kulcsszereplõk és kulcsesemények, és minden lépés ellenlépést szül a Terminátor univerzumában.

A kérdés, eredetileg hogy jött létre a Skynet, és még nagyobb kérdés, hogy jött létre John Connor az eredeti idõvonalban (John Connor születése ugyanis idõparadoxon, hiszen az apja a fiú születése után született).
De a Terminátor-filmek idõvonala a sorozat elkészítéséig egy, nem változik alternatívvá. Sarah Connornak rákban meg kell halnia, és a Skynetnek létre kell jönnie: a sorozat ezt nem írhatja felül. És a kiborglány kijelentette: "Azért ugrottunk elõre 7 évet, mert meghaltál. A rák végzett veled." Azaz valamikor vissza kell majd menniük az idõben, hogy Sarah Connor meghalhasson, ha a sorozat valóbana 2. és 3., film közti idõszakot öleli fel, mint ahogy állítja magától. Mert se terminátor, se ember nem változtatta meg az Ítélet Napjának eseményeit. Az emberek azért küzdenek (a Terminátor filmekben), hogy eljöjjön az Ítélet Napja, és John Connor vezetésével gyõzzenek.


A lázadó ifjúságról szólva meg csak annyit, hogy az lenne elképzelhetõ, hogy John a nyomorgás ellen lázad (hiszen rakhatna egymilliódollárt hekkeléssel a számlájára, költözhetnének jobb környékekre), az állandó mozgás ellen azonban kizárt (hiszen az tartja életben).


Az effektek csilik voltak a mostani részben, de a történet és az alakítások a bányászbéka szintjén, így részemrõl a sorozat bukta.
8/10
Dantes 2009 febr. 18. - 17:12:14 8/10
(406/4500)
Hát nem a sugárzástól lesz valaki leukémiás...gondolkodj már azok a kis gyerekek akik megkapták uránt ettek?

Ilyen ostobaságot össze hordani!
AvatáR Gil Maerth 2009 febr. 18. - 16:52:39
(405/4500)
Hát nem tudom hogy lehet valaki leukémiás. Azt gondoltam sugárzás- de részemrõl ez csak feltételezés.
Elnézést kérek mindenkitõl akit sértett az a mondat.
:(

Nem akartam hülyének és vagy butának látszani.
Tegnap a sorozat nekem is megtetszett.
Csak még bele kellett éreznem a sorozat hangulatába.

Elnézést kérek mindenkitõl.
Ócsárolni és fikázni nem akartam.
8/10
Dantes 2009 febr. 18. - 16:25:05 8/10
(404/4500)
Errõl a folyamatos fikázásról az a véleménye, ha a Csillagok Háborúját nem évtizedekkel ezelõtt hanem ma készítenék el, ugyan ennyien szidnák...fikáznák ócsárolnák..mert nincs is lézerkard..meg mi az hogy Jedi...hülyeség

A fene a sok divat ócsárolóba, de tényleg. És a tegnapi igen is jó rész volt nekem tetszett!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 18. - 13:39:24 9/10
(403/4500)
igaz, meg sem néztem, hogy ....


az én helyesírásomon ne lovagolj, mert én köztudottan, és bevallottan nem tudok helyesen írni, meg virtuálisan sem :(

És igen, a leukémia az a "vérrák" illetve a túlzott fehérvérsejt termelõdés, azaz fehérvérûség :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 18. - 11:36:10 9/10
(402/4500)
Szegénykét már én sajnálom, olyan szinten oltjátok. Csak leánykából van, ennyi a magyarázat. Egyébként, hogy leukémiás, az a 3 részben van, a filmben, mert ott sarah connor leukémiában hal meg, de mivel a sorozatnak semmi köze a 3 részhez, ezért csak annyit tudunk, hogy rákban hal meg.

Spoiler:

Serano pointnál esélyes hogy kap egy sugár löketet :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 18. - 11:30:59 9/10 Előzmény lostangels
(401/4500)
Köszi a feliratot. végre megnézhettem a 14 rész :)

Elég jó lett szerény véleményem szerint. És a doki néni kifejezetten szexis volt :$