1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 14:09:35 1/10
(540/4500)
sehol nem írtam, hogy bárki is nekem támadt volna.
ezek szerint sokaknak nem jött be, különben nem hiszem, hogy levették volna a mûsorról.
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 14:04:43 1/10
(539/4500)
na látod, most én is felháborodhatnék, hogy nem szép dolog kinevetni szerencsétlen zakkant diákokat, akik unalmukban berontanak az iskolába és rambot játszanak... (szerencsére kis hazánkban még csak a tanárverés a divat)
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 14:03:53 10/10
(538/4500)
Nem támad senki neked. Pusztán arról karattyolok, hogy ami esetleg neked nem jött be az másnak igen. Neked nevetséges volt, nekem nem. Ennyi a történet.
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:57:50 1/10
(537/4500)
ehh, itt is kezdõdik ugyan az, mint a lost topicban. látod ez jellemzõ rátok, elvakult rajongókra. írok valamit, ami nektek nem tetszik és egybõl elkezditek kiforgatni a szavaimat.

és ha fikció akkor mi van? a matrix is fikció, mégsem chewbakkaként jelentek meg a "virtuális világban". érted már?

persze, mert az tök normális, hogy egy osztályteremben csak úgy lövöldöz a tanár...
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 13:48:39 10/10
(536/4500)
Elvakult emberkék??? Jesszus!
Ember! A Terminátor filmek csak film. A sorozat meg sorozat! Az egész fikció! Nehogymár azon kezdjünk vitatkozni, hogy védelmezõ csak agyondoppingolt kinézetû három szekrény méretû férfi lehet.

Másrészt, ha realitást keresel menj végig egy utcán. Ne egy két utcás faluban mondjuk pl. a fõvárosban. Azért nem rohangálnak testépítõk, ha igen akkor se olyan nagy darabok mint Arnold. Harmadrészt a legtöbb ember vagy elhízott vagy nyiszlett giliszta. Ha be kell épülni akkor ki a megfelelõbb a mai világot nézve?? Egy három ajtós szekrény vagy egy anorexiás csirke??

És csak formás nõkért nézel sorozatot... hú..
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:41:23 1/10
(535/4500)
öö, talán pár részt láttam belõle, de már akkor is nevetséges volt.

nem tesz boldoggá, csak szeretek odapiszkálni az elvakult emberkéknek.

ja és nem dõlt össze a világ, simán le lehet tölteni netrõl, szóval...
10/10
offtopic
Anonnim 2009 márc. 01. - 13:39:34 10/10
(534/4500)
Atombomával robbantanám fel a ******** RTl-es bagázst!!!!
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:38:32 1/10
(533/4500)
mint hímnemû hetero egyed, én is szívesen nézegetek egy formás nõt, de ebbe a szerepkörbe nem illik. pl ha azt mondom, hogy gondolj egy testõrre, akkor kizárt, hogy egy 160cm magas 40kg-os nõre gondolsz...
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:35:21 1/10
(532/4500)
nézd, egy ex-pankrátort, pl hulk hogant simán el tudtam volna képzelni a terminator filmekben, de arról beszéltem, hogy egy törékeny nõ abszolút nem illik Schwarzenegger "helyére".
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 13:33:23 10/10
(531/4500)
Terminátor szerintem nem csak Schwarzenegger, vagy azon túl lehet valaki. Mert ugye az a sztori, hogy a méretük/alkatuk/kinézetük nem függ össze az erejükkel.
Pont ez a kontraszt az érdekes szerintem Cameronban. Meg mondjuk Kristanna Loken se volt rossz, de visszagondolva Cameronhoz képest... nem túl sok. :)

Nyilván ízlések és bump-ok, nem szeretheti mindenki ugyanazt. Nekem pont hogy nagyon bejön Summer mint Terminátor. :) Nem a méret a lényeg, mondhatnánk. :P
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 13:29:48 10/10
(530/4500)
???
Azért CGI-vel megoldották a dolgot. És mi van Robert Patrickkel? Azért õ se volt izomkolosszus, elég szálkás volt és mégsem kakaskodtak kinézete alapján.
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:25:47 1/10
(529/4500)
jah, törékeny, szõke bige, aki baromira nem illett a terminator 3-ba :D
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 13:23:26 10/10
(528/4500)
Az nem nõ, hanem robot...pontosabban kibernetikus organizmus..
Kristanna Loken, mond valamit? :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 13:21:35 1/10
(527/4500)
jajj, most én tehetek arról, hogy a többség a terminator szó láttán nem egy törékeny nõre gondol, mint "védelmezõre" és ezért a kutya nem nézte?
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 13:01:28 10/10
(526/4500)
Csak én érzem negatívnak és ilymódon szükségszerûen értelmetlennek ezt a hozzászólást? :/
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 12:42:25 10/10
(525/4500)
A mentalistát szarrá verte az NCIS. Ezért került át keddre és ezért került le a sorozat. :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 12:15:46 1/10
(524/4500)
nocsak, ez is megbukott(egyelõre még csak kis hazánkban)? ki gondolta volna... :P
Paul6 2009 márc. 01. - 12:05:19
(523/4500)
Azt üzenem a retek klubnak,hogy kapják be!!Ez az egyetlen sorozat amit néztem eddig.A szutyok mentalistát tán millióan nézik nem is beszélve a hülye helyszínelõkrõl.
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 12:00:57 10/10
(522/4500)
És igen. Ezt most találtam. Sokmindent megmagyaráz a klinikával kapcsolatban, amit amúgy nem nagyon tudunk hová tenni.


S02e16 spoiler továbbra is.


Once we figure out this muddle of a story and figure out that the hospital scenes are dreams and the van is reality, the episode makes more sense.

(forrás, mégiscsak így illik: http://cjcs.com/tib/2693/ttscc-0216-some-must-watch-while-some-must-sleep)

(Az a lényeg, hogy sokkal érthetõbbé válik a történet, ha rájövünk, hogy a kórház az álom, és az elrablás/teherautó a valóság.)
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 11:49:19 10/10
(521/4500)
Megvártam az angol feliratot, és most szépen abszolváltam a 02x16-ot. :) Azt olvastam már elõzõleg is a neten egy-két helyen, hogy milyen zavaros/érthetetlen/stb. Én úgy látom, hogy ez nem feltétlenül igaz, illetve ha igaz is, nem az a jó, ha van mirõl beszélni, és szõni az összeesküvés-elméleteket?? :)

Ha valaki amiatt sír, hogy most, a dolgok jelen állása szerint nem érti, mi folyik itt, mirõl van szó és hova tart a cselekmény, az olyan, mintha egy film közepén, amikor a dolgok a legbonyolultabbak, sírna fel, hogy hát mi a fene van itt, kérem? Egy történet kellõs közepén vagyunk, persze, hogy nem értünk mindent, de majd a következõ részek segítenek megérteni. Addig pedig, kombinálásra fel! :)

Innentõl spolier adódhat.

Annyit kezdetnek mondjuk kiemelnék, hogy Cameron nagyon keveset szerepelt, igaz a jelenetei tetszettek. Nem is kicsit. Az automatás akcióját már korábban belinkeltem, a másik tisztán must see-kategória. :D Ez már + 2.0 pont az értékelésnél. :)

Szerintem akár az is lehetséges verzió, hogy Sarah nem álmodta a Winstonnal való kis eszmecseréket, vagy legalábbis nem csak álmodta. A cég, meg a vörös csaj megtudták Winstontól, hogy megjelent Sarah, és a fém felõl érdeklõdött. Weaver tudja, hogy csak Connorék lehetnek, akik ilyen mániákusan menetelnek elõre, mást nem érdekelne ennyire az egész raktár dolog.

És ha megjelent Sarah Connor, akkor John Connor sem lehet messze. Nyilván õt akarják. Nem tudom, hogy Weaver programjában szerepelt-e eredetileg is, vagy csak ha már felbukkant, és aránylag kis energia-ráfordítással elõásható, akkor már miért ne. Esetleg pont az volt a lényeg, hogy vigyék a gyárat a fémekkel meg mindennel, építkezzenek, Connorék biztosan elõbukkannak majd, és akkor szépen õket is vágják haza.

Szerintem Weaver Johnt akarja, és azért nem ölte meg Winstont, mert még kellhet nekik.
A raktárat viszont felrobbantotta, mert már megépült a drone, és elvarratlan szálként szerepelt, a munkásokkal egyetemben. Majd máshol-máskor-másokkal folytatja, gondolom, a drone-építést, de egyelõre rájuk találtak, lépni kellett.

Az is lehet, hogy Winston, meg a szakállas pasi, aki a kamiont vezette, amibe a cucc berepült, pont, hogy afféle fõmuftik, mastermind-ok, csak õk is mint a többi egyszerû dolgozó voltak jelen a köztudatban, hogy jobban szemmel tarthassák a kollégákat. Bizalmasabb viszony, mint ha jajjfõnökúr-ként szerepelnek. :)

Az alvásklinikán nem terminátorok dolgoznak, viszont szerintem Sarah-ból próbálják kipréselni, hogy mégis mit tud, meg hogy hol van John... Bár ez belegondolva hülyeség, hiszen John bejár látogatni, elég lenne csak követni...

Viszont az is lehet, hogy Winston meg a szakállas ürge nem tudják, hogy Weaver robbantott gyárat, és azt sem, hogy Sarah meg a fia kik is valójában, és ténylegesen nyomoznak, hogy ez a hibbant tyúk vajon mit akart a raktárnál, kikkel és kiknek dolgozik, mit tud, és azt honnan tudta meg. Aztán feltehetõleg fel akarják számolni ezt a kis ellenzéket.
Weaver, amikor hallotta, hogy járt ott egy nõ, aki a fémekrõl kérdezett, tudta, hogy nna, ez Miss Connor lesz, és két okból is felrobbantotta az egész kócerájt. Egyrészt amit már elõhoztam, miszerint lebuktak, tovább kell lépni, szálakat elvarrni, máshol-máskor folyt. köv.; másrészt pedig azért robbantott, hogy Winston és a másik - akikrõl továbbra is feltételezzük, hogy fejesek a dologban - azt higgyék, hogy Sarah robbantotta fel, és elkezdjenek nyomozni, remélhetõleg megtalálva a fiát, és felszámolva gyakorlatilag a fõ problémát.
Így úgymond a piszkos munkát Winstonék elvégzik, és neki nem is kell ezzel foglalkoznia, legfeljebb, ha azok megtalálták Connorékat, de belesültek a likvidálásba. Akkor majd õ szépen belibben a már lekövezett úton és pikk-pakk, Connorék zárójelbe téve.

Addig pedig azzal van elfoglalva, hogy minél jobban be tudjon épülni az emberek közé, tökéletesítse John Henryt, és már szépen elkezdje építgetni a sereget - drone-ok, és ki tudja, még milyen nyalánkságok formájában - a nagy háborúra.

Ezek alapján szerintem nem is olyan szörnyû ez a cselekményszál, illetve ezek a részek, mint sokan gondolnák. Sõt. Szerintem a résztörténet lezárása elég ütõs lesz.
Illetve szerintem érdemes lesz majd az összes ezzel foglalkozó epizód birtokában újranézni a dolgot, mint egy nagy, összefüggõ cselekményû filmet. Onnan, hogy a három pont.
És majd egyben, lezárással, teljes egészében kifejtve bizonyára érthetõvé válnak ez egyes lépések, döntések.

Röviden ennyi lett volna. Köszi, ha sikerült megmászni ezt az újabb wall of text-et. ;)