9/10
Hunterboy 2009 ápr. 20. - 19:05:22 9/10
(1180/4500)
Ez marha jó, hogy mire folytatják (mert folytatják...szugeráljátok ti is). Addigra mindenkinek meglesz a fejében a saját lehetséges folytatása és össze vissza kutyul majd mindent mikor kiderül hogy mi hogy és csalódunk hogy nem arra számítottunk.
De hát ez már csak így megy minden folytatásos sorozatnál...
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 20. - 18:31:44 10/10
(1179/4500)
Ezen a képen elgondolkodtam: http://www.funpic.hu/hu.picview.php?id=36174&c=-1&s=dd&p=1

És ráeszméltem: ahhoz, hogy Cam-cica létezzen Alison-nak szenvednie kellett, és ezt sajnos figyelmen kívül hagytam eddig.
Cameron karakterét imádom, de Alison-ét akinek a létét köszönheti (a sztori szerint) számításba sem vettem.
Rossz vagyok, nagyon rossz. :(
Van még hová fejlõdnöm, hogy ne legyek ilyen elfogult.

Szóval nem vagyok én Alison ellenes, csak nem akarom Cameron rovására látni, csak és kizárólag ennyi az összes problémám vele.

De hála az idõvonalaknak, lehetõséget kapott a karaktere arra, hogy jó is történhessen vele.
Cameron és Weaver karaktere már tisztában van azzal, hogy tényleges paradoxonok nincsenek, így a saját létezésük nem forog veszélyben, tehát megtehetnek szinte bármit.

Az lenne a szuper, ha Cameron mentené meg Alison-t egyfajta jóvátételként amivel semmissé szeretné tenni azt amit a 2x04ben elkövetett ellene, még gyári állapotában.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 20. - 17:07:03 10/10
(1178/4500)
Ettõl nem kell tartani ha az "emberi" alatt Alison-t érted, csak elterelés lesz õ is mint Riley volt. ;)
Alison egy elõzetese lehet annak amivé Cameron válik majd idõvel. Cameron spoiler. :D
Legalábbis nagyon remélem, hogy csak ennyirõl van szó.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 20. - 17:06:22 10/10
(1177/4500)
Már 14edikén szerettem volna leírni, csak kicsit összeomlott a rendszerem ahhoz, hogy kivitelezzem.
A kérdésed viszont újraindította a Cameron modult.
Kösz! :):):)
9/10
csizi26 2009 ápr. 20. - 10:31:09 9/10 Előzmény Hunterboy
(1176/4500)
Az utcsó rész alapján alighanem Cameron "emberi" változata felé fogják vinni a történetet,hacsak nem lesz kasza.:(
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 20. - 09:47:19 9/10
(1175/4500)
thx. jól mondta korábban egy kedves hozzászóló. ha nem folytatják akkor neked meg kell írnod a következõ évado(kat)t, hogy mi lenne a sztori folytatása. grat.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 20. - 05:21:43 10/10 Előzmény Hunterboy
(1174/4500)
A szerelem nem a dugásról szól, csak az ösztöneink elhitetik velünk.. :) Elméletileg akármeddig el lehet húzni a testiséggel kapcsolatos szálat, lásd X-Akták.

Szóval itt is várhatunk.. mármint azok várhatnak akiknek nincs fantáziája, mert pl a 2x22 ágyjelenete azért már túlment a magamfajták ingerküszöbén és jóindulattal sem tudtam mezei hardvervizsgálatnak felfogni. :D:D

Technikailag ugyan nem volt az, de azért mégis. A pozíció, a mozdulatok, a kés, ahogy Cam a szája felé tartotta a penge hegyét, miközben a két melle felett "között" volt a markolata. Plusz Terminátor létére Cam eléggé ficánkolt a jelenet alatt.

Természetesen ahhoz, hogy össze legyünk zavarva, Cameron volt a "férfi" és John a "lány" amikor Cam pozícióba navigálta J-t.. aztán C átadta a kést J-nak amitõl helyreállt a szerep.

John effektív behatolt Cameronba a kezével, egészen odáig ahova férfi elõtte még soha, persze nem azon a vágáson keresztül, de érteni a lényeget.

Majd miután tényleg a csók jött volna, ami kikerülhetetlen bizonyíték lenne arra, hogy testi kapcsolatra léptek:
Cam: John. Ideje indulni.
Addigra, a nézõk egy része "el" is ment.. (gondolom) :D

Ami a további testi kapcsolatot illeti (akartam már írni, csak leállt a modul) azt egész máshogy kell elképzelnünk, mint ember-ember esetében.

John egyértelmûen vonzódik hozzá, de rendre emlékezteti magát, hogy "csak" gép, és fél is tõle, mert mégiscsak egy két lábon járó tömegpusztító fegyver ez a(z édes) lány. Ugyanakkor, sokat nem érne el vele ha rámozdulna, mert szerinte Cam nem venné a lapot, pláne ösztönök hiányába semmiféle késztetéssel nem rendelkezik.
John nem mer hozzá közelebb lépni, és minden oka meg is van rá.

Cameron esete hasonló. Határozottan törõdik Johnnal, és nem csak azért mert törõdnie kell vele. Már túllépte azt a szintet amit a küldetés érdekében tartania kell. Õ azért nem lép semmi határozottat, mert egyenlõre (szerintem) nem társít érzésekhez mozdulatokat, sem fordítva. Olyasmi Cam helyzete mintha énekes lenne, de hangszálak nélkül. Odabent énekel, viszont senki sem hallja a csodálatos hangját. Ettõl pedig rettentõ szomorúnak is látszik. Csak megjátszani tudná a testiséget amivel kifejezhetné azon érzéseit amit nem mer (vagy nem képes) kimondani, de az is elsülhet balul, mert John szándékosan kezeli gépként Õt, ezért Cam ezt sem meri nyíltan meglépni.

Eddig csak úgy tudott hozzá közel férkõzni, hogy a hibáit használja fel indoknak. John meg ezeket a jeleket nem érti mert egy gépbõl jön, és azon felül állandóan gyanakszik, hogy minden csak egy trükk amivel irányítani akarja. Habár most, ez tényleg hatott rá, Cameron sikerrel járt, csak késõ számukra.

Mindkét évad ebbõl a szempontból egyformán fejezõdik be. Cam-JC összemelegedik picit, és BUMM, majd kezdik az egészet elölrõl a következõ évadban. :)

A kettõjük jövõje, miután visszatérnek a jelenbe, ahol viszonylagos nyugalom veszi õket körbe.

Szép lassan összefonódnak, kiismerik egymást, és képesek lesznek átértelmezi az inkompatibilitásukat ami a hardver terén van, majd felismerni, hogy kinek mi az igénye.

John szemszögébõl: Ez annyiból állhat, hogy hajlandó lesz végre megtenni azt a lépést, és rávezeti Cameront arra, hogy mire is vágyna tõle.

A kivitelezés igen egyszerû, csak együtt meg kell nézniük "véletlen" egy romantikus filmet, amiben van ölelkezés, kéz-a-kézben séták, ilyesmik.
Mint ahogy már tudjuk, szinte mindenre rákérdez Cameron, és mindent meg akar tanulni, így adott a téma és a lehetõség mindkettõjük számára. Tanár és diáklány, elméleti óra.

Cameron szemszögébõl: Ha a tanár-diáklány dolgon túl vannak, már lehetõsége van arra, hogy nyíltan kifejezze az érzéseit, amit eddig megemlíteni is félt.
Elmagyarázhatja a múltat-jövõt, hogy miken ment keresztül míg idáig eljutott, és hogy mi mindent kedvel-tisztel benne, majd azt is, hogy mennyi mindenben ért el fejlõdést ittléte alatt, és azt kinek köszönheti. Ezután alkalmazhatja is a fizikai kontaktust, egy finom érintés/odabújás keretében.

Egy ilyen beszélgetés hatása már valószínûleg megalapozza azt, hogy John elhiggye, Cameron tényleg szerelmes belé, és nem átverni akarja.

Bár kétségkívül zavarni fogja, az, hogy Cam nem érzi át úgy, de már megérti miért teszi, tehát lehetõségük lesz egy magasabb szintre lépni.

Cameron innentõl kezdve, megpróbálhatja az összes felmerülõ igényét kielégíteni, amiért cserébe Johntól megkapja az elfogadást, tiszteletet, aggódást, törõdést.

Végsõ soron mindkét fél megkaphatja amit akar a fennálló egyenlõtlenségeik ellenére is.
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 19. - 21:21:27 9/10
(1173/4500)
ma még semmi?
Srácok áruljatok el valamit. Cameron szereti John-t, John szereti Cameront. Akkor hova lehet tovább vinni ezt a szálat? Komolyan, nem vagyok beteg, de mi lehet ebbõl? Összejön a robottal? És "fûrészelgeti"? Vagy hogy lehet ezt elképzelni?
8/10
Noncsa 2009 ápr. 18. - 21:52:17 8/10
(1172/4500)
Sziasztok! ha vkit érdekel, itt vannak petíciók a sorozatért, ill. a 3. évadért:
http://www.savethescc.com/petitions.html
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 18. - 21:33:12 10/10
(1171/4500)
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 18. - 21:01:38 9/10
(1170/4500)
de sajna csak ez az 1 kép van meg. nem tudja valaki véletlen hogy lehet az összeshez hozzájutni normális nagy felbontásban???
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 18. - 20:49:34 9/10
(1169/4500)
uhhh, nekem kb 1 hete ez a hátterem:d
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 18. - 20:11:37 10/10
(1168/4500)
én még próbálom újraindítani a cameron modulomat.

pl, ezzel: http://www.summer-glau.net/gallery/displayimage.php?album=298&pos=11

Bár félek, hogy nem a modult reaktiválja, hanem valami másik komponensem. Egy régebben kitalált poénommal körbeírom. :D

"kíváncsiság"
*Cam: "Az miért áll úgy?"
*én: "Nem tudom. Fogasnak rövid, kilincsnek puha..."
*én: *keresés az adatbázisban*
*én: "Húúú! Már értem!"
*én: *magában* "De ezt Cameron is biztosan tudja, akkor miért kérdezte meg? Óóó, csak nem!?!"
*Cam: *nevet* "Mert ezt csak álmodod."
*én: "Ne, már megint!"
***újraindítás***
*én: "Lefagytam?"
*Cam: "Igen."
*én: "Beszéltem közbe?"
*Cam: "Beszélni? ...... Nem."
*én: "Oh-oh..."
9/10
Hunterboy 2009 ápr. 18. - 14:31:43 9/10
(1167/4500)
Én amondó vagyok, hogy kezdjük el nézni elölrõl a sorit. Én már a 4. résznél tartok...
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 18. - 13:05:11 10/10
(1166/4500)
Jól van már azt hittem én látok rosszul, hogy Cro mintha kiröhögné a tagot. :D

Cameron: Thank you for explaining!
Visszatérõ idézeténél jobb szerintem egyszerûen nincs! ^^
Két hónapja alkalmazom is, és nagyon jól beválik, ha valakibe bele akarom fojtani a szót, mert mondjuk be nem áll a pofája.

*határozott* "Köszönöm hogy elmagyaráztad!" ettõl a célszemély hülyét kap, hogy ez most hogy?! :D
Ja és olyanoknál is mûködik akik a TSCCrõl nem is tudnak! Persze van amikor meg kell ismételni, de akkor már hatni szokott tényleg.

Hatékony mert váratlan, és nem konkrétan sértõ, a sima "kuss"-al szemben! :D:D

Türelmes vagyok, csak nem a beszélõsökkel, mert nem lehet õket átscrollozni a lényegig, és mire eljutnak oda, elfelejtem, hogy én mit kérdeztem.

--
JH-CW szinkronizálódása. Annál arra gondoltam, hogy CW feltöltötte JH-ba a célt amiért létrehozták, és ettõl hasonlóan kezdtek gondolkodni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 18. - 09:36:49 9/10
(1165/4500)
Hát én részenként nem vágom ennyire, meg most annyira nincs is sok idõm, de rendben, majd a nyári szünetben játszhatjuk ezt :D


Viszont az valami iszonyat, amilyen huncutul tudta mondani a Tenksz for jooorr kooperésünnnnnnnnnn :D:D:D:D:D


Amúgy John Henry-enk much more jobb mimikája van :D

Az utolsó részben, amikor mondot valamit Weaver, és JH mindig rákontrázott, azon majdnem belhaltam :D:D:D Nem, nem az :D:D:D
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 18. - 00:28:05 10/10
(1164/4500)
Nagyon korrekten megfogalmaztad, ez tetszik. Meg az, hogy emlékeztél a "Ki az?" magyarázó szövegére. Amíg ki nem nyírta C, bírtam a buráját, mert hasonló úton járt a fejlõdésben. :) Tökéletes ellenfelek voltak.

Amit én idéznék az a 2x07
csaj: Bántani fogja? (Cameront)
Cro': Igen.

meg amikor leveri a csaj konzerveket és Cro megáll, 'ilyen nincs' unott pofával.. :D

és az 1x05 "hívjon.. Bármikor, sosem alszom."

Ûberkedvenc jelenetem az 1x08 amikor eltöri az aktakukac nyakát és: "Köszönöm az együttmûködést." :D:D

--
Apropó idézetek, játsszuk azt, hogy kivágott karakterek vagyunk a sorozatból, és beszóltunk valamelyik szereplõnek. :)

epizód: jelenet
idézet
és az amit te válaszolnál/szólná be.

Példa:

1x06: amikor Derek találkozik Cameronnal a bázison
Derek: "FÉM!" *fegyvert ránt, és Cam is*
iR: *összecsapja tenyerét, Derekre néz fenyegetõen/megvetõen* "Ffaassííírt." *úgy csinál mintha húsgombócot gyúrna*

Biztos nektek is volt már kedvetek beugatni Sarahnak vagy mittomén.. itt az alkalom! :D

FBIosok, ehh, nemcsak, hogy vicces, de jogos önvédelem! ^^
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 17. - 23:46:18 9/10 Előzmény iR T-800u
(1163/4500)
Afrikában vannak külön csapatok, seregek, amiket 6-10 éves gyerekekbõl verbuválnak. Ez azért jó, mert nekik kb még semmi erkölcsi aggályuk nincs, és ha fegyvert kapnak egy felnöttõl, és az azt mondja, hogy msot bemész abba a táborba, és lemészárolsz mindenkit, akkor megteszi, mert azt hiszi, hogy ez a normális.

Egy bizonyos fázisban Cam is azt hitte ez a nomrális, meg bizonyára Cromartie is. Habár Cro közölte Sarah-val, hogy "Ki az?" amikor rátámadt Sarah, hogy én nem vagyok gyilkos. Az igazat megvalva Cro elég kevés embert ölt meg.

Az osztályban sebesített meg valakit, meg azokat, akik látták csupaszon, ezen nyom eltüntetése érthetõ. Viszont ezen kivül nem sok mindenkit, amikor Charlie felesége meghalt, akkor sem ölt meg senkit, inkább lépre csalta õket.

Az FBI osztagot meg nem számolom, mert az inkább vicces volt, mintsem félelmetes :D

Gondolom azért ügyeltek annyira, hogy ne egy gyilkos vadállatot lássunk benne, mint T1-ben Arnie, vagy T2 Robert-ben, mert akkor nem tudtunk volna ilyen pozitívan hasonulni John Henry-hez, mert vizuálisan mindig a szemét gyilkos villant volna be
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 17. - 21:42:27 10/10
(1162/4500)
Na ja, annyi film van ami miatt megfogalmazódik bennem az õsi gondolat: "Ne bízd emberre egy gép munkáját!"

(Dettó! Aztán ráfogni a nyuszira! :D)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 17. - 21:40:18 10/10
(1161/4500)
A Katona egy jó film, anno nem is tudom hányszor megnéztem. :)

Az egy dolog, hogy genyának nevelték, de a végére egész rendes arc lett. A feeling szuper volt, hogy ember létére tisztára gépként viselkedett, és teljesen érthetõen mutatták be az átalakulását, kisgyerekbõl szörnyeteggé. Ha jobban belegondolunk nem is annyira scifi ez..

Amúgy szerencsétek van, kiégett bennem éjjel a Cameron modul, így most semmi cameronizmust nem érzek.. (húú de sz-r így élni!:D)
Szóval valahogy máshogy kell témát generálnom ami TSCC kompatibilis, és ébren tartja bennetek a reményt egy 3x-re (magányKüldetésem)