10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 10. - 03:07:20 10/10
(1060/4500)
*folyamatban*
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 10. - 00:27:24 10/10
(1059/4500)
Cromartie kilõtt chipjének pótlásra CW felhasználta valószínûleg a 203-ban említett másik terminátorét ami lezuhant egy géppel.
"5 évvel ezelõtt"
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 23:53:40 10/10
(1058/4500)
Azt hiszem igazat kell adnom részben.
Predator-t is kézzel vezérlik távolról, szóval, ahogy mondod, lehetséges. Bár nem lesz tökéletes. De végül is Cro' teste részben automata a másodlagos chipnek köszönhetõen, így tényleg kevesebb adatot kell áramoltatni JH és közte.

TSCC technikáért felelõs emberi mondták anno egy videóban hogy a 888 fejében három fõ komponens van.
1. jobb: A chip, ezt húzogatják ki rendre
2. bal: backup chip, nem mondták el, hogy mit csinál de nem gondolkodik az fix, gondolom a test vezérlése. Azt lõtte ki Cam a 208ban és kezdett el tõle rángatózni Cro'
3. középen hátul: merevlemez

Csak azért erõsködök a wireless Henry mellett mert elõbb utóbb nagyobb teret kell neki adni, ha "emberré" akarják nevelni. Mert internet ide vagy oda, elõbb-utóbb õt is utoléri a ketrecõrület. :)

A sztori szempontjából is hasznos lenne idõvel ha kiszabadulna a pince börtönébõl, mert mennyi klassz jelenetet lehetne köré írni ahogy rácsodálkozik a kinti világra. Ebben Csillagvirág is talán egyetért.

Más:
Ma két cikk is foglalkozott az amerikai áramhálózattal, meg a meghekkelésével, így megnéztem újra a 202tõt. (áram+hálózat+számítógép=2x02)

CW szívességet tett Connoréknak, hogy átvette a Serrano pointot, és felügyeli, hogy ne szabotálják újra.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 09. - 23:15:20 9/10
(1057/4500)
szvsz létezik az a technológia, amivel át tudják vinni az adatot, akár egy hosszú hullámú adóval is, ami messzire ér, csak annak alacsony a jelsebessége :$

Viszont a már korábban említett okok miatt, amiért pl az APEH gépei sem csatlakoznak a netre, mert nincs feltörhetetlen rendszer, azért fog megmaradni a vezetékes megoldás, így csak john henry-n keresztül lehet betörni Cromartie testébe, ami valszeg nem fog újra sikerülni a "testvérnek".

Többet nem írhatok, letiltottak, és beküldtek a sarokba :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 09. - 23:05:58 9/10
(1056/4500)
Nagyon jó volt a klipp :)))))
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 21:19:59 10/10
(1055/4500)
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 21:00:48 10/10
(1054/4500)
Hát, ha neked nem számít mekkora utat jár be az adat JH és a teste között.. akkor tõlem mehet mûholdról is a net...

Hogy jobban rávilágítsak mire gondolok, felnagyítom a dolgokat.

NASA<->marsjáró.

JH-nak nem árt ha a testét közel valós-idõben tudja irányítani, és nem kéne az adatoknak egy rakás adótornyon átfutnia elõtte. Mert az egy dolog, hogy JH elkocoghat a háztömb körül, de ha nagyobb távra (pl, NY) is elmegy, akármilyen frankó a mobilnet, azért akadozni kezd. WiFi, nem mindenhol vannak hotspotok, vagy minek nevezik õket. Jó ha le tud ugrani a mekibe egy hambiért Savannah-nak :D

Az meg nyilvánvaló, hogy óriási számítógép, nem csak abban a szobában vannak cuccai amiben a Török van.

Csak megjegyzem, hogy az elsõ töröknek az alapja a Cell processzor volt. Gondolom Andy a másodikat is abból építette fel.
A rendszer lelke most is az, azt akarta a Testvér lecsapni a test irányításával. A többi gép a Török nélkül hasznavehetetlen.

1000es cellái közötti adatátvitelen meg nem kell agyalni mert adott. Icipici átjátszóadók is egyben, aztán add tovább a másiknak elven elpofáznak. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 09. - 20:11:54 9/10
(1053/4500)
Rosszul gondolkozol, mert John Henry agya az egy óriási számítógép, és azon a kábelen csak azok az adatok mennek, amiket mond, vagy amit lát, meg a mozgatásáért felelös adatok.

Na most egy wifi az képes a több megabájt/sec átvitelre, vagyis több megapiceles élõket is képes simán továbbítani, úgyhogy lazán meglehetne antennásra csinálni, gondolom azért nem akarják, mert úgy be lehetne törni john henry testébe, és az veszélyes lenne:$


Az addig okés, hogy így mükszik a T1000, de min keresztül mennek az adatok, és a többi. Valszeg biztos meg lehet építeni, de elég bonyolult szerkezet, azt azért szögezzük le :)
10/10
Rexxar 2009 ápr. 09. - 16:50:27 10/10
(1052/4500)
Kicsit megkesve, de meg hozzzafuznem a fegyver-temahoz, hogy erdemes az M 249-es kis gyongyszem hasznalatan is elmerengeni. :) Toltve 10 kilo, es hevederrel muxik. 100 skulot kuldhetunk bele a derek gepemberbe. Ha az nem tesz be neki, akkor semmi. :)

Ja, es azert irok ekezetek nelkul, mert ilyen a rendelkezesemre allo billentyuzet. :)
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 15:31:08 10/10 Előzmény wukovsky
(1051/4500)
Megint csak Replikátorból indulok ki, az egy kidolgozottabb koncepció. (mármint ott láttam egy cellát ami adta az ötletet a következõhöz) Szóval vegyünk egy cellát, az egyben neuron, szenzorokkal teli, energiaforrás és képes minimum hat irányba célzottan mágneses erõket kifejteni.

[Dr. Rodney McKay]

Mondjuk CW meg akarja nyújtani a karját, hogy megbicskázzon valakit. (:D) A pontok, a cellák néhány száz vagy ezerbõl álló csoportja. (vagy amennyi tetszik)

........
................
........

A középsõ sor belsejében elhelyezkedõ cellák erõs vázszerkezetet alkotnak amire lehet építkezni. Kifelé haladva, olyan utasításokat kapnak, hogy aktiválják vonzóerejüket többi irányba is. Majd a két másik sor (felsõ, alsó) vége felé lévõk, lekapcsolják minimumra minden irányba a vonzerõt, és szépen elkezdenek vándorolni a többi cella hátán azokhoz, akik nagy erõt fejtenek ki a középsõ sor vége felé.

Szabad szemmel ez olyan hatást kelt mintha folyna.

Odaérnek, majd ott finomabb erõk felhasználásával szépen betolják egymást a sor tetejére, egymás köré gyûlnek, és a belül rekedtek elkezdik átrendezni magukat a már említett vázszerkezet folytatásaként, és a folyamat újrakezdõdik. Egész addig, míg CW karja célba nem ér.

[/Dr. Rodney McKay]

Hmm ha 1000es széria hasonlóan mûködik, akkor nem is egy hülye ötlet. Mert életképes.

Most elkezdek agyalni, hogyan lehet vezeték-nélkülivé tenni J Henry bábúját, mert gondolom jóval több adatot kell továbbítani, oda és vissza mint amire egy natúr mobilnet képes.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 09. - 08:43:02 9/10
(1050/4500)
Igen, valami hasonló elven müködhet, mint az modern lengéscsillapitok, melyek a másodperc tört része alatt képesek megváltoztatni a viszkozus tulajdonságaikat, mivel mágnesen folyadékok, és a mágneses tér változására ezred másodpercek alatt reagálnak azzal, hogy sûrûbbek, vagy hígabbak lesznek, így lágyabb, vagy keményebb lesz a rugózás.

Ez válasz arra, hogy hogyan keményedik, és hogyan lágyul, de hogyan mozog, és honnan van akkora ereje, mint egy tripla 8nak pl, vagy amikor kitekeri Arnie kezédõl a winchesteres sátángánt ? :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 09. - 08:37:03 9/10
(1049/4500)
A 44-es a mûfaj teremtõ fegyver!!! egyesítette a puskák pontosságát, és a géppisztolyok gyorsaságát.

Nehéz ? :$ az az amerikai Brown BAR volt, ami nehéz volt :D

ha megbizhatóság kell, akkor tommy gun, az oroszok meg a maffiozok is csak azt használták, csak arra esküdtek :)

A második világháborúnak egy óriási konkluzioja volt, mégpedig az, hogy csatákat lehet csoda fegyverekkel nyerni, de háborút nem.

Túl drágák, túl bonyolultak, nagy a meghibásodás esete, és nem tudja bárki használni, spec kiképzés kell hozzá.

Ékes példa a tigris,párduc vs. T34, sztálin tank, etc.

A T34nek látszott a homoköntö forma a tornyán, csak a parancsnokiban volt szinte rádió. De dízel volt, nem robant be a benzin, olcsó volt, sokat lehetett gyártani, szinte bárki elvezette, és a csata tér közepén meglehetett rajta csinálni egy nagy generált :D


Kicsit a terminátorok is ilyenek nekem, Coltan, hiány anyag, nagyon bonyolult, összetett technológia, szóval azért a harc nagy részét, azok a repkedõ ízék végezték, meg azok a magas montstrumok, amiket piszok könnyû kilõni :D
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 00:23:43 10/10
(1048/4500)
Korábban felvetetted, hogy a folyékonyoknak jókora lehet az energiaigénye, és ellenben a hagyományos gépekkel nem lehet fúziós-cellája.

A Replikátoroknál (SG:A) nekem is felmerülget, hogy mégis mi hajtja õket (nano ZPM :D), netán a környezetbõl vonják el mint Nikola Tesla cuccai anno?

Bár a folyékony fém megnevezés szerintem a T2-es egyszerûsített magyarázata volt John számára. Nyílván valami sejtfelépítés, ami megfelelõ mágneses erõ használatával szilárd tárggyá tud összeállni. Viszont, a CPU is igen érdekesen funkcionálhat, mert nincs központja, az egész tömeg gondolkodik.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 09. - 00:03:03 10/10
(1047/4500)
Igazából ezzel a képemmel akartam érvelni értük, de sajnos nem korhû. :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 23:54:29 10/10
(1046/4500)
képaláírás: nana, tom krúz már rákefélt!
:D:D:D

A védelem befejezte.
Na akkor vissza Cameron-ra.

(és Angie Everhart? :D)
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 23:07:53 10/10
(1045/4500)
Brooke úgy járt mint sokan mások, beskatulyázták. Mert én se tudok olyan szerepet felidézni amiben mást alakított volna mint a dögös csajt aki mindenki meg akar.. fektetni.

Claire Forlani, jajj hogy csöpögött a nyálam, amikor láttam a Meet Joe Black-ben. De Brooke hardvere sokkal brutálisabb, és úgy összecsomagolna egy 888ast mint a huzat, ha Cam vs. kisvörös cicaharcot vesszük alapul. muhaha ;D

Cameron, sokkal visszafogottabb lett, nem olyan katonás mint a jövõben, franc most én válaszolom meg saját kérdésem önmagamnak egy idézettel a Futurama 1x03-ból:

Bender: Nem is tudom. Sok csodás emléket õrzök a régi lakásomról. *benyúl a fedél alá, megnyom egy gombot* De már el is tûntek. :D

Cromartie az FBI adatbázisára volt ráállva, és várta az ápdétet. Charley bejelentette Sarah Reese eltûnését, Ellison kiszállt, és aztán beírta az alias-ok közé a Reese-t. Ez felugrik Cro' PCjén, aztán megindult keresni. Cameron ki is gúnyolta Sarah-t a maga módján, hogy más nevet kellett volna választani. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 22:43:01 9/10
(1044/4500)
De az egész is lehet ilyen elektro motoros megoldás. Végülis a jövõben már igen jó tekercselést elérhetnek, és igen erõsek lehetnek azok is. És a legjobb precizítás azzal érhetõ el, valamint az ellenállóbb is, mert nincs olaj veszteség, nem igényel utántöltést. Úgyhogy valszeg tényleg elektro motor lesz :D

Én kérek elnézést :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 22:40:47 9/10
(1043/4500)
feküdt egy szobában, ment a gép, és egyszer csak bevillant, hogy beiratkozott john reese :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 22:38:52 9/10
(1042/4500)
Igen, de az mégis csak egy sz*r amerikai fegyver, amikrõl az a kép jut eszembe, amikor dobálják el az m16-os, meg m-4-eket az amcsik, és veszik fel a földrõl a jó öreg ak-47 kalasnyikovot :D

Az mégis csak egy megbízható német fegyver lebutittotttt igénytelen orosz változata :D

Legyünk büszkék rá, a Gepárd egy piszok jó puska :) és kiváló anti terminátor fegyver lenne :)


De mégis csak itt van ez a Kyle anomália, mert john pontosan tudta, hogy ott lesz azidõ kimozdító szerkezet. Na már most, vittem volna magammal gyémántot, lenyeletem kyle-al, vissza küldöm 3 hónappal korábban, eladja a gyémántot, vesz fegyvert, és szét lövi Arnie gorilla bébi fejét :D

De akkor mi most itt nem beszélgetünk, mert nincs izgis film, nincs 2 rész, nincs sorozat :D

jók azoka plazma fegyverek, de azért a puskapor erejét sem szabad lebecsülni, jó szolgálatot tesz immáron lassan 600 éve, ha jól tudom :$
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 22:37:28 10/10
(1041/4500)
Köszi, pont erre akartam kilyukadni, hogy elektromotorok lehetnek inkább többségben.

A nagyobbak mint például a comb, felkar gond nélkül lehetnek hidraulika, de az apróbbak amik szintén annak látszanak valami hasonlók lehetnek (biztos rosszat írok, de hasonlatnak talán jó) mint a kerékagymotor, s fel-alá rohangászik egy meneten, és hozzá van kapcsolva a rúd.