9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 22:28:30 9/10
(1040/4500)
Nekem Brooke ról a szahara jut eszembe, ott elég jót játszott, na meg a kék laguna, habár azt nem láttam, viszont aztán eltünt a süllyesztõben, és csak episode szerepekben láthattuk itt ott, de pár fanatikus rajongón kivül semmi extra.

Kicsit olyan, mint Claire Forlani, ész veszejtõen jó nõ, klasszisokkal van brooke elõtt, és még elég sok holivudi színésznõcske elõtt, és mégsem semmi, hmmm, érdekes dolgok ezek :$

Cameron a jövõben is elég sok idõt töltött emberek között, gondolj csak bele abba, hogy a tengeralattjárón is azon vitáznak, hogy az a kis fémkurv* mindenhova vele megy.

Szerintem nem jött vissza sokkal korábban, 100 napja lehetett ott max :$

De azért vicces, hogy egyszerre találta meg õt Cromartie-val.

Jah, és a Cromartie az alapján találta meg, amirõl nem is tudhattak, vagyis a Reese név alapján :D
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 22:11:37 10/10
(1039/4500)
Hidraulikának látszik, de nem tûnik egyértelmûen annak. Te biztos értesz hozzá, ezért megkérdem. Hidraulikával lehet gyors és precíz mozgásokat végrehajtani?

Kyle és a tüdõgyulladás még hagyján, de ha valami sterilizálja, az mekkora égés. :D

De visszaküldés kapcsán ismételten megjegyzem, hogy a 2027es Cam és huszadik századi Cam között nagy különbség van. Vagy nagyon gyorsan alkalmazkodott, vagy többet töltött a múltban mint ahogyan azt eddig gondolhattuk.

Igen nekem mindenrõl õ jut eszembe. TSCC elõtt mindenrõl Brooke Shields jutott eszembe.. apropó, Õ lenne jó még terminátornak! Alkata megvan, el is tudná játszani (ebben teljesen biztos vagyok) és szeretne is gyilkológép szerepet, (mondta 2006közepe felé) és picit kocka a drágám. ^^
Ugyanis, könyvében saját magát is gépként írta körbe, aztán késõbb a kislányát szuperszámítógéphez hasonlította.. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 21:01:54 9/10
(1038/4500)
Párszor már akartam jelezni, hogy mint gépészmérnök hallgató, nos egy terminátor felépítése azért sebezhetõ itt ott. Azok a hidraulikák azért, amik mozgatják, ha csak egy kicsit megferdül benne a rúd, akkor már kikezdi a tömítést, szivárogni fog az olaj, és a többi.

Tehát igenis vannak fegyverek, amikel el lehet pusztítani.

A másik, a sorozat alapán vissza gondolva, Kyle-t is küldhették volna pár évvel korábbra, beszerezhetett volna pár nehéz fegyvert, csak akkor nem túl sok mindent történt volna az elsõ részben :D

Na meg mi van, ha az a pár év alatt meghal tüdõ gyulladásban :D

Felvetek valamit,aztán saját magam eloltom, úgyhogy versenyben vagyok Csillaggal :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 20:52:08 9/10
(1037/4500)
http://totalcar.hu/tv/anyag/602

A végén vonják le a konzekvenciát.

http://totalcar.hu/tv/anyag/643

Itt is keményen levonják a konzekvenciát a nõknek az autókhoz fûzõdõ viszonyáról. Szóval vannak a gizda csajozos autók, amit tulajdon képpen egy kalap sz*rok, és vannak azok a jó autók, amiket a hûséges monogám pasik vesznek, pusztán azért, mert imádják a vezetés élményét, ezért egyigazán jó autóra van szükségük hozzá :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 20:44:19 10/10
(1036/4500)
Mindent komolyan veszek elsõre. Plusz az olvasók között, akadhat aki nem érti mi ez a cenzúrázás.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 20:41:46 10/10
(1035/4500)
A másodikat értettem. Az elsõt, holnapra talán fogom.

De ha jobban belegondolunk, azért túl vannak értékelve a terminátorok a néha. Cameron is szétlõtte Cromartie buráját shotgunnal. Aki meg korábban az Ellison utánzatot szúrta át lazán.

Szóval, hol az elpusztíthatatlanság látszatát keltetik, hol pedig halandóbbak.
Csak attól függ, hogy a sztoriban mi a pillanatnyi igény.

Túlkomplikálni egy sima terminátor kiiktatását meg felesleges, elég egy teherautó, a gépet kicsalni az útra, aztán puff párszor amíg mozog.

Viszont egy ezrest, na az tényleg egy érdekes kihívás.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 20:27:50 10/10
(1034/4500)
Nem hülyének, csak nekik más a fontos.
Így a nézõk egy részénél értelmet nyer az, hogy nem mutatják a márkát. Nem ismerik fel, és nem veszik meg. A gyártó is tudja ezt nyilván, így motiválva van, hogy tejeljen.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 20:26:21 9/10
(1033/4500)
Na, az elsõ részérõl akadj le, és aztán nézd csak a második részét.

Egy Gepárd úgy szed szét egy terminátort, mint a szart.

Jól van, 20 kiló, de Istenem, Sarah Connor baszott erõs, Cameron meg még erõsebb.

Öntöltös, tehát szerintem pár másodpercenként le lehet adni vele egy lövést, ami azt jelenti, hogy 50 méterrõl átviszi a 20-30 millis páncélt, ergo 3-4 lövés tuti eléri a chipet, de egy lövés is kilövi az egyik szemet (kamerát) amivel oda a tér látás.

Ami a csajok otását illeti, mindjárt belinkelek valamit :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 20:10:52 10/10
(1032/4500)
Hö? :P
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 20:09:45 10/10
(1031/4500)
Majd leülepszik, és aztán fogod.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 19:53:42 10/10
(1030/4500)
Ja, a Született feleségek (csak csajok miatt néztem! :D) óta figyelem, hogy tünedeznek el a logók.

Aztán leesett, hogy nem mindenki csávó és nem vágják logó nélkül mit látnak, így azért van hatása a fogyasztóra, és a cégekre.

Például, mit mond egy átlagos csaj (vagy egy homár) mondjuk egy BMW 540i-re (E34) ?

- Autó, szürke, hosszú.

:D

(a Porsche kivétel szokott lenni, az annyira egyedi, hogy felismerik)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 18:39:09 9/10 Előzmény iR T-800u
(1029/4500)
Elõször viccelni akartam, hogy na megint nyitva maradt a diliházban az ajtó, vagy alacsony a kerítés, de aztán a következõ hsz-t olvasva rájöttem, hogy viccelünk, viccelünk, aztán igaz :D:D:D:D


Lényeg, hogy Derek karaktere egy meghatározó szimbólum volt a sorozatban, tehát ha lesz folytatás, akkor valami új, hasonlóan jó szálat be kell rántani, ami akár lehet az is, hogy miss Weaver-el müködnek együtt.

És egy korábbi kérdésre válaszolva, egy igen kis létszámú szakasz jól képzett katona tud végezni Cameronnal, és Miss Weaver-el, de van egy feltétel, hogy nézték a 3 filmet, és a sorozatot.

Na már most, Cam kap egy komolyabb áramütést, és crack, kichipelik, vagy volfram-uraniumos töltet a fejibe:$


Hogy ne menjek messzire:

http://militarypapers.htka.hu/story/gepard-nehez-mesterlovesz-es-rombolo-ontolto-puska

Hogy Bruce Willis-t idézzem a Sakálból, kell a f*szomnak az amerikai vacak :D

Tehát Cam kilöve, mint a takony.

Miss Weaver már problémásabb. Hõkamera, mert Õ hidegebb, mint tudjuk a kislányától, és két verzió indul innen. Vagy napalm, vagy a még jobb termit plazma a Sziklából, vagy a másik út, hideget neki, alkalmasínt ismét folyékony nitro, akkor bele egy nitros tartájba, és utána bele valami forróba.

Mint a két terminátor kilöve, kicsinálva. Ha fel vagy rájuk készülve, akkor nem komolyabb ellenfelek, persze, ha többen lennének, és meg tudnak téveszteni, amire létre jöttek, akkor már nehezebb a szitú :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 18:24:21 9/10
(1028/4500)
Azé mer vakok vagytok, a többi autón is ki vannak herélve a jelek, pl a dodge elejérõl is le van kapva az embléma :$

Gondolom nem tudtak megegyezni a mercivel a pénzben, vagy valami más oka lehet, vagy csak nem akarnak autót reklámozni, de valamivel járni kell :$
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 15:10:21 10/10
(1027/4500)
( ^^ )

ehh, house doktornõ, én meg így viccelek. engem a gépi világon túl tartanak house-nak (én csak house light-nak :D)
na jó, beismerem, túl fáradt vagyok állandóan, ahhoz, hogy azonnal leessen, hogy nem gondoltad komolyan, és korrigálni utólag már elvbõl nem szoktam.

"állandóan" sok évvel ezelõtt egy ébren töltött házibuli után levezettem még cirka 300kilómétert, s azt vettem észre, hogy nyitott szemmel álmodtam visszafele az emhetesen. valami akkor félresiklott a rendszerben, mert azóta képtelen vagyok normálisan aludni, a testem alszik, csak az agyam nem, így álmodás idején (csökkent)öntudatnál vagyok (és sajnos mindenre emlékszem is), és tudom hogy (rém)álom (mindig) csak képtelen vagyok felébredni idõ elõtt. viszont kiderült, hogy 29óra ébrenlét után is ki tudok kerülni egy elém bevágó autót. :D multitasking rulez!
(wukovsky: "Meszkalin, csak ettõl érzed úgy, mintha egész nap álmodnál :D"
valóban, álmodom ébren is, a fenti meghibásodás óta.
azóta hívom az agyam event horizon-nak, terror éjjel és nappal, csak az intenzitás változó.)

és, most már tetszik a hameron koncepció? ;)

kösz, igyekszem tárolni, amint újra olvashatnékom lesz (4évente szokott) akkor remélem beugrik.

(system upgrade, just for you. ^^)

ja, ha már vallomások:
direkt provokáltalak a 1525-ös hozzászólással, amire a képes-szöveges válaszom még a posztolás elõtt elkészítettem 1527.
miért? mert kíváncsi voltam az ingerküszöbödre, hogy mit ne közelítsek meg. :)
miért írtam ezt le? becsület, ami zavar/aggaszt azt ki kell mondanom, egy lehetséges negatív visszajelzés ellenére is, ellenkezõ esetben beég és soha nem szabadulok a bûntudattól/kételytõl.
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 13:55:03 10/10
(1026/4500)
Úgy tudtam, hogy ez a mondandóm gyenge pontja... ^^

Természetesen értem a nézõpontod, de én azért nem nézem el Derek karakterének, hogy azé Charley-t is kinyírta volna valószínûleg mint biztonsági kockázat. (107: 14:40) A motivációt értem itt is, csak nem fogadom el.
Így dekódoltam, uff. :)

DR, JC, park, baseball:
Igen, ott mutatta meg emberi oldalát, hogy nem csak egy könyörtelen habzószájú katona. :)

Viszont emlékezz vissza, éppen kezdtem megkedvelni, mert hajlandó volt valamit elismerni, sõt megköszönni Cameronnak.

érdekesség: Riley és Jesse haláláért (is) szurkoltam, mert Cam útjában álltak, és elsõ a prioritás. De mindkét karakterrel képes voltam együtt érezni. Riley volt a legsajnálhatóbb, mert két tûz között volt, és csak egy eszköz. Jesse-t meg baleset érte, beverte a fejét aztán úgy maradt..

Gép-szemszög stimmel, de inkább Cameron-szemszög, mert igen sokban hasonlítunk, mármint a korai verzióm keresztülment ezeken a dolgokon amiket el kell viselnie Sarah, és többiektõl nap mint nap, csupán azért mert másképp látja a dolgokat, és nem finomkodik feleslegesen a véleménynyilvánítással. Ami ugyan természetes, mert az ember minden olyat el akar pusztítani, vagy minimum utál amin nem tud uralkodni, vagy nem képes megérteni. Cameronnak a sztoriban eddig csak 2 évet kellett ebbõl elviselnie, nekem viszont ~24-et amíg kifejlesztettem az álcázást, hogy el tudjak vegyülni RL.

Így talán nem csoda, hogy hiperagresszív vagyok mindenkivel aki õt bántja, vagy csak csúnyán néz rá. :)

Ha Cameron-t megölik, -akárhogy- valószínûleg azt is hasonlóan reagálom majd le mint a most elhullott karaktereket, igaz, hogy C esetében fájni fog, de ott a tudat, hogy nem létezik fizikailag, ahogy a többi karakter sem.

Bár kitudja, lehet, hogy épp úgy felháborodok, mint ti. Elvégre, én is túlnyomórészt organikus vagyok. :D
A chip meg emulálva fut a szinapszisaimon..:P
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 12:14:07 10/10
(1025/4500)
Akár ez, akár az, a két szó nem véletlen hasonló, és nemcsak ezen a nyelven.
10/10
Rexxar 2009 ápr. 08. - 12:00:56 10/10
(1024/4500)
"Ha kedves, rendes, jószívû mint ahogy Charley karaktere, na az megható. Derekrõl ezt nem tudom elmondani."

Kicsit elgondolkoztam eme kijelentéseden. És az az igazság, hogy ez nem ilyen egyszerû. Dereket eléggé megkeményítette a gépek elleni háború, amiben 15 éves korától kezdve része volt (cirka 20 év).
És igenis rendes, jószívû volt a karaktere, ha kedves éppen nem is, a fenti okból kifolyólag. Amikor elvitte Johnt a parkba, ahol õ és Kyle baseballoztak, az nagyon szép jelenet volt.
Õ nagyon szereti ezt a környezetet, amit aztán a gépek hazavágtak, és egy állandó szürkületben rohadozó romhalmazzá tettek. Én is féktelenül gyûlölném õket, ha ezt tennék azzal a világgal, amit szeretek. És õ ennek a szép világnak a fenntartásáért bármit megtenne. 15 éve volt megismerni ezt, élete nagyobb részét szürkületben és föld alatt bujkálva kellett leélnie.

Te nyilván gép-szemszögbõl nézel mindent, így érthetõ, ha nem komálod õt, tekintve az õ kb. végtelen gépellenességét. Ellenben én az õ helyzetében pontosan így viselkedtem volna. Ezért is tudta nagyon könnyen azonosulni vele. Meg persze megvan a már említett fellépése, karizmája a karakternek.

Nekem õ volt a kedvenc szereplõm. Persze, Cameront is nagyon szeretem, õ a másik, de õ nem minden. Érdekes, hogy gép, és hogy kicsi de erõs, meg hogy bénázik az emberekkel való kapcsolattartásban, és nagyon szeretem a fejlõdését nézni, de akivel igazán mindig is azonosulni tudtam, az Derek.

Képzeld el mit éreznél, ha a következõ részben felbukkanna egy terminátor, lekapná John nyakából a zsebórát, kinyit, nyom, Cam feje eltûnik. 5 másodperc, és már vége is. Hát kb. én így éreztem. :)

Derek megérdemelte volna még legalább egy szemétláda terminátor hazavágását, mielõtt kiírják.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 ápr. 08. - 09:07:31 9/10
(1023/4500)
A szerelem az puszta kémia, a szeretet az már gondolkodás mód.

Mert a szerelem az csak egyfajta endorfin és még jó pár másik hormonnak a fröccse.

A szeretet az már azt a tudat állapot, amikor a másikat elfogadom, tisztelem, ragaszkodóm hozzá, és próbálom kerülni azokat a dolgokat, amelyekkel megbánthatom, amelyekkel fájdalmat okozhatok neki, stb.


Szóval nem tudom milyen a chipjük, mennyire emberi a felépítés, de szerintem a szerelemre nem biztos, hogy képesek, de a szeretetre biztosan.
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 04:31:44 10/10
(1022/4500)
Türelmes vagyok, ha Cameron-ra tudok sacc 40évet még várni (wááá) akkor az a 10év semmiség.

Te írsz, én klikkelek. :)

De ha pechünk van addigra se áram, se élet.
Ohh csak a terminátorok legyenek az okai, és ne azok a tetvek akik a bolygót vezetik.

[nightvision off]
[standby mode]
10/10
iR T-800u 2009 ápr. 08. - 04:15:35 10/10
(1021/4500)
( talán )

Idéztem ezt is ":D" Ennyire azért senki sem rabja a sorozatnak, bár igaz, hogy engem jelenleg csak ez motivál az aktív létezésben..

Nem kell ahhoz Summer Glau-ba szerelmesnek lenni (elég ha csak Cameron-ba :D), hogy felmerüljön a gyanú.
De pont ahogyan te mondod, JH nyílván azé figyelt fel rá, mert a lányt védte közvetetten C, és nem hím a megjelenése, tehát duplán érdekes, én meg természetesen továbbgondoltam, mint oly sokszor teszem azt. ;)
De lehet, hogy csak én látom azt amit szeretnék.

témafelvetés:
Amúgy miért ne lehetne szerelmes két gép, elméletileg? :)

A magam részérõl az érzelmeket is csak adatoknak fogom fel, amit programok generálnak, csak olyan mennyiségben termelõdnek, hogy azt az agyunkkal nem tudjuk lekövetni, hogy éppen honnan tört elõ, és mi volt a konkrét kiváltó ok, amit az emberek többsége pont ezért valami megfoghatatlan isteni adománynak tekint, ami nem jöhet csak úgy magától létre, vagy fejlõdhet ki.

Szerintem, egy kellõen összetett és sokoldalú gépi gondolkodás éppúgy eredményezhet olyat, amit az ember érzelemnek tekint.

Hmm, mintha hasonlót írtam volna már ide, akkor nem is folytatom. :)