9/10
Hunterboy 2009 máj. 11. - 16:07:16 9/10
(1500/4500)
Akkor idõutazás téma:
Láttátok már ezt a filmet?---> http://port.hu/a_vegso_visszaszamlalas_the_final_countdown/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=5187
nagyon érdekes idõutazás szempontjából...
SPOILER
mikor a múltba kerülen és a fõfõfõfõ pilóta ott ragad és ott éli az életét, majd mikor visszajönnek és kikötnek akkor kiderül hogy a hadihajónak az a koma volt a tervezõje.
Gondoljunk csak bele micsoda körforgás...elmennek vissza a múltba és ott ragad majd megtervezi azt a hajót amivel visszament és ottragadt...xd
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 11. - 15:50:16 1/10 Előzmény wukovsky
(1499/4500)
Ha valami haszna van a katonaságnak, akkor csak fiatalon van, felnõttként már csak egy fölösleges púp, mert nevelõhatása nem lesz. A 2 ill 4 hét pedig lópikula. A katonaság nevel, viszont örökre az sem marad meg az emberben. Max egy év, és olyan mintha sose vonult volna be az ember, az államnak meg fölös költség. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy ezer, és egy ok van amin keresztül ki lehet bújni a katonaság alól.

Én nem hiszek ebben a ne nézzen erõszakos filmeket a gyerek, vagy ne tévézzen túl sokat , mert elferdíti, ill esetleg lelkileg megtöri dologban. Szerintem a nevelés, és a gyerekkel született gének játsszák a fõszerepet a személyiségfejlõdés terén.

Az külön szadizmusnak tartom, hogyha a szülõ nem vesz meg a gyereknek egy játékot, filmet stb, a gyerek pedig csak távolról, sóvárogva nézi majd a többieket ahogy az oviban mind ugyanazzal az épp nagyon menõ játékkal játszanak, vagy épp az épp aktuális filmen röhögnek. A kis srácod meg úgy fogja magát érezni mintha ki lenne közösítve, mert nem fog tudni bekapcsolódni a többiek játékába.

(Én valahogy így képzelem a dolgokat)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 13:24:18 9/10
(1498/4500)
És miért van az, hogy csak alagutakon keresztül lehet Õket megközelíteni, ami mind alá van aknázva, és bármikor berobbanthatják.

azért elég szép aranykészleteket tárolnak ott is, ami azt illeti.

És az arany miatt nem fog amerika sem össze omlani, mert nem volt annyi arany, hogy Kína is azt tudjon felhalmozni a devizája védelmére, így Õk arany helyett dollárt halmoztak fel, a dollár az Õ aranyuk, de ha a dollár bedõl, bedõl a kínai deviza is. Szóval Kína sok pénzt nyom most amerikába.

Úgyhogy azt firtatni, hogy kinek miért van szüksége hadseregre, hmmm, fogalmunk sincs, hogy hol mi húzódik a háttérben.

És ide a rozsdás bököt, hogy pár év, és india és pakisztán egymásnak ugrik, mert fegyverkezik mind a kettõ, kb mint a náci németország.

lesz itt nem sokára új világ égés, és akkor én megfogok halni, mert nincs semmi katonai tapasztalatom :( jön egy tripla 8-as, és nem fogom tudni, hogy kell plasztik-ot csinálni, és nem tom felrobbantani õt.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 13:18:31 9/10
(1497/4500)
Ha minden katona holtan esne össze, akkor sem lenne béke a földön. Ez az alapvetõ emberi tulajdonság. Ha Te csak a 4-5 legerõsebb vagy a falkában, és van 3-4 erõsebb elõtted, de egy vadászaton Õk egyszer csak meghalnak, akkor Te leszel a legerõsebb. Vagyis ha minden katona meghalna, akkor jönnének mások. És amikor hirtelen Te leszel a legerõsebb, Te leszel a vezér!!!

Az emberek így mükszenek. Mindig is harcoltak egymás ellen, és mindig is fognak. Naívitás a világ béke, amit csak Te és az ostoba szépség királynõk engedhetnek meg maguknak.

Egy férfi életében a legszebb évek azok, amikor 40-50 éves korában a csúcson van, annyi pénze van, hogy nem tudja elkölteni, és annyi ideje, hogy éppen nem tudja melyik szeretõjét vigye barbadosra.

Ha jól tudom, akkor ifjú korában katona az ember.


Mégegyszer hangsúlyoznám, a katonaságot nem azért törölték el, ,mert logikus lépés volt.


1. választási fogás volt, az egyik fél felvetette, az emberek ráharaptak, innentõl nem menekült a másik fél sem.


2. nem volt rá pénz, mert 9 hónap is hosszú idõ volt még. 3-6 hónap. És a három-hat hónap, amíg nem kell eltartani az embert, az ráfordítható skullora, vagyis fogol érteni a lõfegyverekhez.


3. nézz végig egy ballagó osztályt. nyomorult sz*rdarab benne az összes. vagyis nem volt értelme a sorozásnak, mert a sorkötelesek 60-70% olyan gödhös volt, hogy minden féle trükközés nélkül alkalmatlan volt valósan a katonaságra.



Vissza kanyarodva a topic eredeti témájához, ha mindenki kapott volna kiképzést, akkor késõbb hatékonyabban tudnánk harcolni a skynet ellen, mert már tudnánk mit kell tenni, és nem akkor kellene háborús körülmények között kiképezni bennünket.


Ne aggodj, még 10-20 év, és már csak jó szájízzel fogsz vissza gondolni arra a katonaságra.


U.I.: a legjobb az egészben, amit én már nem tehetek majd meg, de Te még igen, hogy amikor az asszony oda szól, hogy segítség takarítani, a válasz rövid és tömör, velõsen lényegre törõ lesz.

Én már a katonaság alatt annyit takarítottam, amennyit Te soha életedben nem fogsz.


Nézd végig az emberiség történelmét, és ha találsz egy össze függõ 10 évet, amikor sehol a világon nem volt háború, törzsi villongás, de semmi olyan, ami több, mint emberéletet követelt volna, akkor ....

azt kérhetsz amit akarsz.

De mivel nincs ilyen, katonaság kell, és ez nem vitás.


Most a köolajért megy a harc, 30-50 év múlva a vízért fog majd menni, és abból mi vagyunk a mostani közelkelet. csak nem fogjuk tudni mivel megvédeni.
kisstomm 2009 máj. 11. - 13:02:25
(1496/4500)
A svájciak külön is megérnek 1 offnál is offabb mondatot.Ugyan minek nekik a katonaság, h megvédjék a nácik ,zsidók, diktátorok, kábszerkereskedõk , maffiózók, rendszerváltásokban közremûködõk/segédkezõk és a többi söpredék pénzét?Ami úgyis egyre inkább csak bitek formájában létezik?
kisstomm 2009 máj. 11. - 12:53:07
(1495/4500)
Ez a katonaság téma kicsit kinyitotta a bicskát a zsebemben. Én voltam katona.Határozott emlékeim vannak, hogy Kazinczy díjas feljebbvalóktól tanulhattuk például a társas viselkedés, a kulturált vélemenynyilvánítás alapszabályait, külön hangsúlyt fektetve az észérvek fontosságára, a távlatokban való gondolkodásra illetve az erkölcsi-szellemi feljlõdés fontosságára.
Kicsit komolyabbra fordítva a szót egy évet elloptak az életembõl (talán a legszebbet).
A katonaság léte, értelme ellentétes minden haladással, fejlõdéssel, hiszen a pusztításról, az (ostoba) parancsok gondolkodás-nélküli végrehajtásáról szól.
Sok probléma magától megoldódna a bolygón ha hirtelen minden katona holtan esne össze...
Elmebeteg állatnak tartom aki vissza akarja hozni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 11:55:59 9/10
(1494/4500)
Egy kicsit talán ezért mehettünk el off-ban, mert azért van egy össze kovácsolodott rajongó tábor, akik nem csak a tscc-rõl szeretnék itt beszélni, de offban írjuk az off-ot.


Reménykedjünk a legjobbakban. Alapvetõen, amíg normális idõsávban volt, elég jó nézettsége volt a sorozatnak. Sajnos nem tudom, hogy a Fox többi sorozatának milyen a nézettsége, és hogy ami most a helyén megy, annak milyen, illetve, ami a régi hétfõi, vagy keddi, nem is emlékszem pontosan, annak milyen a nézettsége. De anno a hétköznapi sávban a 6-7 millió-t tartotta simán, ha jól emlékszem, ami nem rossz :)

Ha megnézzük a torrent letöltések számát, és a dvd-r-ek számát, akkor csak el kell gondolkozni, hogy milyen idõsávban kell adnunk a dolgot.
9/10
csizi26 2009 máj. 11. - 10:53:32 9/10
(1493/4500)
Látom nagyon elmentünk offba.Ez a kiskölykös csapkodós meg a temetõi szexes sztori tényleg durva.Milyen példát láthatnak ezek a kölykök otthon?
Vissza a topik témájához:Egy hét a van a bejelentésig,hogy lesz e harmadik évad.Ki mennyire optimista ezzel kapcsolatban?Mióta nem volt TSCC a Dollhouse nézettsége a béka segge alá ment meg a média is nagyon felkapta a sorozatot.Emiatt még él bennem egy halványka remény,hogy nem cancellezik.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 08:49:39 9/10 Előzmény idõjós1010
(1492/4500)
Svájban olyannyira sorkötelesség van, hogy minden állampolgárnak évi szinten 2-4 hetet be kell vonulni kb 50 éves korig.


egy másik kérdés, ami korábban hangzott el. Csakis minimax, de inkább erõt veszek magamon, és ahelyett, hogy egy mr és mrs-t néznék, elõveszek egy könyvet, és olvasok. Mármint mese könyvet, és elalvás elõtt mesét olvasok majd a gyerekeimnek, és gondolom, elég sokan fogjuk még ezt csinálni.



Más, karikák. Múltkor bele néztem a tv2 és a reket klub reggeli mûsorába szombaton, bevallom öszintén, féltem, annyi zombit, mutáns, szörnyet, vámpírt, vérfarkast, elmebeteg terroristát 2 óra leforgása alatt még a 10-02 mûsorsávban sem láttam soha :(
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 08:45:56 9/10
(1491/4500)
Egy németországban sorkötelesség van pl. Ami nem egy év. Egy év az túl hosszú, felesleges. Három hónap van, azt hiszem, de lehet, hogy fél év.

Szóval fél évet maximum kibír az ember, és higyjétek el, hogy mindenkinek jót tenne. És én nem arra a katonaságra gondolok, amikor csak szanaszét szopatnak, hanem még arra, ami pl az angyalbõrben volt, hogy van egy kettõ hadgyakorlat, éjszakai õrség, lõtér, tehát valóban az alapdolgokat megtanulod.


Ami a szülöket illeti, most éppen egy prenium német kertészeti márkát promotálok egy nagyáruházban.


Jött egy párocska, és kereste valamit. Sanyibácsihoz irányítottam Õket, mert nem az én termékem volt. Ült a kocsin egy ilyen 3 éves forma kisgyerek, duzzogó fejjel. Ahogy beszélgetnek Sanyi bácsival a szülök, a kisgyerek egyszer csak oda fordul, és ráb*sz szó szerint egy kurv*nagyot Sanyibácsira, erre az anyja ilyen kis mosollyal, jaj nem szabad, mit csinálsz.



És ennyi.


Sanyi bácsi sokkot kapott, én még jobban. Ez a mai nevelés.

Azt hiszik az ostoba szülök, hogy levedlettük a diktatúrát, és akkor ez azt jelenti, hogy a gyereket sem kell nevelni.


És akkor jönnek még az ilyen dolgok, hogy pókió hotel, meg egy ratyi no thanks.

Én nem tudom, Ti hogy vagytok, hogy voltatok vele, de hulla gallyon haza mehettem, egész reggel hányhattam, annyi volt, hogy megkérdeszték, mi van füszeres volt a sonka a bulin ? :$


Haza állítottam volna egy ilyen kis popsifeszülös répa naciban, kihúzott szemmel, mint macskát üríteni, úgy repültem volna.

Ami most volt ez a temetõs szex is, kiscsaj sátánista, meg ilyenek. Ez abszolút a szülõ hibája, és én meg is büntetném a szülõt. Figyelj oda a gyerekedre, ha nem tudsz egy gyereket felnevelni, add oda másnak, egy gyerek, az min 20 éves projekt de inkább több.


Egy szó mint száz, a média, és a .... butítanak el minket, és van egy másik statisztika, régen elenyészõ volt a siker könyvek megfilmesítése, ma pedig trend. Szóval még az is fáj nekik, ha olvasol, még arról is le akarnak szoktatni.

Alapvetõen utálom a harry potter-t, de egy nagy haszna volt, megtanította újra olvasni a gyerekeket. De nem bírták ki, azt is meg kellett filmesíteni, hogy a primitív alja is tudja mi az, aki b*szik olvasni :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 máj. 11. - 08:28:06 9/10 Előzmény iR T-800u
(1490/4500)
Egy kicsit be voltam havazva, a müszi egy mezõgazdasági valami volt. Egyszer régen tudtam, hogy pontosan mi az, de elfelejtettem.

Viszont a posta bank kis csapágygolyója is jó volt :D
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 máj. 10. - 15:49:54 1/10 Előzmény p1ranha
(1489/4500)
Te voltál katona?
8/10
p1ranha 2009 máj. 10. - 00:35:53 8/10
(1488/4500)
Nem tudom megfigyelted -e mennyire vannak megnevelve mostanában a fiatalok. Körülbelül semennyire. Tisztelet a kivételnek, mert azért van szerencsére.
9/10
csizi26 2009 máj. 09. - 23:33:14 9/10
(1487/4500)
Lehet hogy a TSCC szempontjából már lényegtelen,de a Dollhouse tegnap elég ramaty, 2,75 millós nézettséggel zárt.
tom991 2009 máj. 09. - 22:03:22
(1486/4500)
14-es korhatár
offtopic
norton15 2009 máj. 09. - 21:27:21
(1485/4500)
De, azzal jelölték a durva filmeket. De a kék háromszöggel melyiket jelölték vajon? Régi szép idõk.:D
9/10
csizi26 2009 máj. 09. - 21:24:12 9/10
(1484/4500)
Rémlik ez a piros körös jelölés,de az nem a 18-as volt?
offtopic
norton15 2009 máj. 09. - 21:16:41
(1483/4500)
Korábban a 16-on felüli filmeket piros körrel, a 12 felettit kék háromszöggel, a korhatár nélkülieket meg assze zöld négyzettel jelölték, de egészen biztosan nem így volt a besorolás, csak a jelölésekre emlékszem.
9/10
csizi26 2009 máj. 09. - 21:09:56 9/10
(1482/4500)
A 18 felettieknek való filmeket emlékezetem szerint régen is jelölték,csak ez a 12-es,16-os van pár éve.
8/10
offtopic
p1ranha 2009 máj. 09. - 20:03:35 8/10
(1481/4500)
Ezekre a korhatáros dolgokra visszatérve... Lehet, hogy ugyanúgy megnéz bárki bármilyen besorolású filmet, de muszáj beszabályozni ezeket, mert ez a rend és ez lenne a normális. Egy 8-10 éves fiúnak még valószínû nem szabadna megnézni 18-as karikás mûsorokat. Gondoljatok bele mi lenne, ha egyáltalán nem lenne már semmi megkülönböztetés a filmek között. Fent kell tartani a látszatot. Így is már tökre el van korcsosulva a mai fiatalság, amihez persze a média is hozzájárul. Néha azon gondolkodom, ha lesz gyerekem akkor õ min fog majd felnõni? Lehet, hogy vicces mondjuk a spongyabob, de tuti, hogy teljesen aberálttá tesz egy gyereket. Lehetne sorolni még ezeket a rajzfilmeket...
A katonaságról meg annyit, hogy én igenis kötelezõvé tenném. Nem több évre, hanem mondjuk egyre legalább. Szerintem hasznos lenne, ha megnevelnék az embereket, rendre és fegyelemre tanítanák õket. Ez a társadalomnak is jót tenne minden bizonnyal.