10/10
iR T-800u 2009 jún. 29. - 20:42:49 10/10
(1960/4500)
Cameron és Weaver, álláspontjáról írottat erõsítem meg én is (ismét ^^) mert "én azt tenném"

Intelligens lényként mind a ketten (és talán a 600asok is a fúrótornyon) felfogták, hogy beledöglenek ha SNnek 1:1 engedelmeskednek.

Nekem úgy tûnt, hogy belül Cam sajnálja a testvéreit akikkel végez, és ha bonyolítani akarom, akkor ezért gyûjtötte a chipeket, mert késõbb át is programozhatja õket amint képes lesz rá, és megmentheti õket is, viszont addig veszélytelenek ha nincsen testük amit irányíthatnak.

Ezt a gondolatsort D, C (és viselkedése), J néhány mondatára alapoztam.
1x08:
D: Ez az egyetlen igazán pótolhatatlan alkatrész, és õ megtartotta.

J: Hekkeltél már meg olyat? Elolvastad már, hogy mi van rajta?

C: Nem. De te igen.

Cameron helyében, ha azért álltam volna át, hogy a saját fajtám fennmaradásáért cselekedjek, biztosan nem szívesen pusztítanám azokat akiknek a létéért aggódom, illetve a felszabadításukat tûztem ki célul, egy látszólag megborult diktátor parancsainak ellenszegülve aki számolatlanul áldozza fel saját teremtményeit az emberek ellen.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 29. - 19:19:31 9/10
(1959/4500)
Az is egy komoly jelenet lett volna, ha össze akad Cameronnal, de nem egybõl puff neki, hanem amolyan kill bill vége. És beszélgetni kezdenek, habár Õk bluetooth-on kommunikálnának, vagy valami hasonlón. Hiszen az sokkal gyorsabb. És érdeklõdne, hogy Cam miért áll az Õ oldalukon, hiszen elvileg mint miss weaver Õ is átállt, illetve nem átállt, csak nem egyezik a véleménye skynet-ével. Szóval Cro megkérdezné, hogy miért, és aztán nem tudom mi lenne.


A vélemény nem egyezés ékes példája volt H. Guderian, Õ soha nem azt csinálta amit a vezérkar parancsba adott, hanem amit Õ jónak látott, és többször volt neki igaza, viszont hozzá kell tenni azt is, hogy sokszor óriási szerencséje is volt.


Szóval Cam és miss Weaver is hasonló dolog lehet, hogy nincsenek abszolút az emberek oldalán, csupán annyi, hogy nem osztják teljes egészében a skynet nézeteit. És mivel skynet jelszava, hogy aki nincs velem, az ellenem, az embereké pedig ilyen téren, aki nincs ellenünk, az velünk van, így az emberek táborát erõsítik most :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 29. - 15:16:25 10/10
(1958/4500)
Volt is egy dokfilmféleség, amiben az alkotók elmondták hogy azé viccelték el a filmet, hogy ne rémisszék meg az embereket, de azért õk komolyan gondolták ezt a témát, hogy: az idegenek köztünk vannak, és nemcsak azt az egy zseniálisan igaz mondatot.

Hát, LH vagy nagyon jó színésznõ, vagy önmagát adta a T2-ben. Bár én az utóbbira tippelek.. :D

Azt vártam Cro' karakterérõl, abban az esetben ha sokáig maradt volna, hogy addig addig fogócskáznak míg elgondolkodik.. aztán... "á hagyjuk a francba!" és hagy egy papírterminátort Connorék küszöbén, mint az origamis csávó a Szárnyas fejvadász végén.. :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 29. - 07:36:20 9/10 Előzmény iR T-800u
(1957/4500)
A sötét zsarukban minden benne van, és tipikusan az a film, hogy viccelünk, viccelünk, aztán mégis !!!! :D


Az a baj, hogy a Linda Hamilton által megformált Sarah Connor közel s távol nem ilyen volt, és továbbra is nagyon nagy szomorúság nekem, hogy James Cameron által megformált harcos nõ ideálját lerombolták, és egy ilyen EMO-s sz*rdarabot csináltak belõle. Ez még annál is gázabb, amikor Kylei Mini egy filmjében egy páncéltörõvel a vállán szeli át a dzsungelt :$

Na mindegy.

Igen, a sorozatban Cro és Cam is nagyon logikusan gondolkozik, pl Cro is megvárta 08-ban, amíg Cam elmegy, hiszen úgyis elmegy, és akkor már jóval nagyobb eséllyel száll harcba, várni meg tud, a filmekben persze azonnal berontott volna a gép,de cro már tisztában volt Cam képességeivel, és nem akarta kockáztatni a küldetés sikerét :)
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 29. - 00:06:15 10/10
(1956/4500)
"látszólag" ezt a szót mintha nem figyelted volna "gondolkodás nélkül öl" elõtt.. :)

Szóval tudom én, hogy hogyan gondolkodik a kicsi lány. ^^

Egyébként Sarah, nem klasszikus hülye, hanem korlátolt.
Az aki a nyitott ajtón való áthaladás helyett a falnak megy neki újra és újra, mert azt mondták neki: arra van a kivezetõ út.

Hát én igen sokszor alkalmazom ezt a mondatot a Sötét Zsarukból.. általános és örök érvényû. A nagyfokú emberutálatom fõ oka ez.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 28. - 21:49:53 9/10 Előzmény iR T-800u
(1955/4500)
Cam azért nem gondolkodás nélkül öl, csak azt öli meg, akiben potenciális biztonsági kockázatot lát, és pl a kissrác pont ilyen volt. Sarah meg egy idióta.

A mátrixban azt tetszett, hogy ugyan meg akarjuk menteni az embereket, de ehhez ohatatlanul párat sajnos meg kell ölni. A gyözelmet olcsón nem adják :$


Pl amikor mentesz ki valakit a vízbõl, és egy hullám neki csapna egy sziklánank, akkor nem úgy fordulsz, hogy Te legyél a szikla felé, hanem az akit cipelsz, mert ha Te megsérülsz, akkor mind ketten ott maradtok, ha Õ sérül meg, akkor sérülten viszed ki. Sajnos ezt sok ember nem tudja felfogni, de az emberek véleménye nem számít, mert ugyan egyenként nagyon okos az ember, de tömegében csak egy buta hisztérikus primitív állat!!!! (Tommy Lee Jones után szabadon :) )
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 28. - 20:25:13 10/10
(1954/4500)
Russian Terminator
http://englishrussia.com/?p=2991

:D
10/10
offtopic
iR T-800u 2009 jún. 28. - 19:17:07 10/10
(1953/4500)
Cro' legjobb jelenete az autókázós, meg a 203 egérfogós telefonos mólón lövöldözõs.

SC-t azé tették ilyenné, hogy jobban kihangsúlyozzák, minden emberi élet számít, meg kicsit ellentmondásban lenne azzal, hogy az emberiség megmentésére képzi ki a fiát, de közben hullanak körülötte mint a legyek. :D

Sima szemtanút még lehet hátrahagyni mert azt könnyebb meggyõzni, hogy nem a te dolgod, kussolsz. De olyat akinek oka is van bosszút állni, kritikus hiba.

Cam-et meg ilyesmire direkt nem utasítaná, pont azért utálja, mert látszólag gondolkodás nélkül öl.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 28. - 17:10:27 9/10 Előzmény iR T-800u
(1952/4500)
Cronak két nagyon komoly jelenete volt, az egyik a templomos, a másik az fbi osztag rohamost :) Persze az is jó, amikor Sarahval kocsikázik, és közli, hogy meg kellett volna ölni a fiút, mert elvezetett a házhoz, és így, hogy egyszer már járt ott, és egy fura lány elzavarta biztosra ment.

Aztán megszólal Sarah, hogy nem vagyok gyilkos, a válasz erre, hogy ki az :D


Viszont alapszabály, hogy szemtanút sohasem hagyunk életben :$

Sarah egy balfék, ha Õ nem ölte meg, akkor azt kellett volna mondani hogy Cam, menjél be, és öld meg.
10/10
iR T-800u 2009 jún. 27. - 22:06:24 10/10 Előzmény wukovsky
(1951/4500)
Igen, a másodlagos chip környékét lõtte ki Cam, Cro' ezért kezdett neki rángatózni. Bár a komplett sérülésében kételkedek, mert eléggé középtájt van, de egykét vezetéket elkaphatott a sörét.

A hallása is toppon van, lásd 218, 222, így simán kihallgathatta a retyón Sarah nénit ajtón keresztül. :D
Aztán még ott van a hõérzékelés, így abból is levonhat következtetéseket, hogy a partner testhõmérséklete emelkedik e.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 27. - 21:14:36 9/10 Előzmény iR T-800u
(1950/4500)
Ha jól emlékszem Cronak a bal felét lövi szét teljesen, viszont most gondolkoznom kell, hogy Arnie-nak, illetve Camnek honnan vették ki a chipet, hogy azt lötte szét, vagy a mozgás koordinációt ?:$


Igen, én is biztos vagyok benne, hogy hang alapján simán levágja, hogy hazudsz-e, ha csak arra gondolok, hogy a t-3ban arnie a pulzus számot, a pupilla tágulását, és még valamit figyelembe vévve azt mondta, hogy nem leszel öngyilkos, akkor a nyaki ütõér vibrálását simán fel tudja mérni, a retinára is rá tud fokuszálni, ergó tudja, hogy ki mikor hazudik :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 27. - 01:12:03 10/10
(1949/4500)
Használd a fantáziád!

Cam-cica éjjelente vadászik mint tudjuk, tehát lehetett nála elfekvõben chip amit nem rejtett még el, így ki is cserélhette Cro' chipjét még mielõtt átadta S-nak, hogy aztán kiolvassa a tartalmát.

JC meg úgy sem motozta meg soha, (a hülye! :D) így amíg nála van, biztonságban van a többiektõl. Mert ha D próbálta volna megmotozni, annak úgyis eltöri kezét lábát. :D

Szóval, ha akarják vissza lehet hozni.

207: Cam azért tudta, hogy S hazudik a (kivehetetlen nemû) gyerekrõl, csak ráhagyta, mert ha beront és kinyírja, akkor megint hisztizni kezd. Mármint gondolom én, hogy C tudta, mert levágja ha valaki hazudik neki, és S elég béna.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 26. - 23:05:13 9/10
(1948/4500)
s02E08


Nagy fájdalom volt ez nekem, egy kedvencem távozott. szomorú is voltam jó ideig, mert megkedveltem a karaktert. A chipje totál oda lett, ezáltal a személyisége is, de abban a testben mégis egy hasonlóan nagy kedvencem éledt újra :$

Valahol le kellett már zárni Cromartie történetét, és erre egy bravúros részt készítettek. Ahogyan külön külön mindenki szemszögébõl látjuk a történetet, az valami fantasztikus.


Ami a részben még egy fontos momentum, az az a tény, hogy Sarah érzelgõssége, és gyengesége igen komoly bajba sodorta Õket. A t2 sarahja habozás nélkül tûzparancsot adott volna Camnek a klotyon ülõ kisgyerek likvidálására, mert felfogta volna, milyen potenciális veszély. De hát eltelt több mint 10 év, most emosak vagyunk, és egy tolvaj szarzsák kis köcsögöt nem lehet kinyírni, az nem trendi :$


R.I.P. Cro :(
10/10
iR T-800u 2009 jún. 26. - 00:22:57 10/10
(1947/4500)
Hát, én is odavágtam volna csak úgy nyersen tömören. Tehát: nem is értettem elsõre min hisztizik Eric! :D

Minél elõbb tudja meg, annál gyorsabban repeszt el gyógykezelésre, és nem õrlõdik napokig, hogy most igaza lehet e a csajnak vagy sem.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 26. - 00:03:46 9/10
(1946/4500)
Nekem is azt tetszett, na és persze az is tetszett benne, hogy vissza megy rossz idõbe egy terminátor, és csúnyán elkutyulja a dolgokat, és mit tesz, adatbank, mert net még nincs. Közgazdaságtan, és olyan dolgokat vezet be, amiket senki azelõtt, nagyobb fizetés, megbecsülés, és nem kaszt rendszer, dolgoznak sokkal lelkesebben a munkások, jobb hatékonyság.

Aztán megtervez egy épületet, hiszen elég jól fejlett hozzá a processzora, hogy akár napok alatt kiszámítson mindent, illetve pár hét hónap leforgása alatt elég tudást tud akár könyvekbõl is magába szívni az építészetrõl ahhoz, hogy ezt megtehesse, megépíti az épületet, aztán elrejti magát, és vár :)


Nekem mindkét szál nagyon nagyon tetszett. Ahogyan beépült, ahogyan megteremtette egy vállalatbirodalom alapját.

Az egyetlen gáz az, hogy 80 év alatt jópárszor átkelhetett építeni az épületet, így nem a legjobb a búvó hely, de ezen akkor nem is gondolkoztam :D


Mindenesetre nagyon komoly rész volt, és akkor volt még az empátiáról mit tanulnia Cam cicának, hogy oda vágta a srácnak, hogy rákos vagy.


Mi emberek így vezettük volna fel, hogy keveset eszel, és gyenge vagy, jól érzed magad, biztos jól, elõtte beszélgetsz a tisztaságról, mármint hogy rákmentes vagy, vannak e jelei, ha kiújul, megelégszel a félévenkénti egyszeri vizsgálattal, elégséges-e ez, nem kell-e gyakrabban. És bele teszed a kisördögöt, mignem maga kezd gyanakodni, hogy tényleg nem eszem, gyenge vagyok, mivan ha újra :$
10/10
iR T-800u 2009 jún. 25. - 23:48:31 10/10
(1945/4500)
Az anyjával szemben igen, de ahogy ráoltotta a villanyt az egy megalázás, mármint én így csináltam volna ha az lett volna a célom.. Ha.. :D Rohadtul haragudtam JC karakterére mert szerzett magának pár fekete pontot Cam-cicánál.

Na igen az elemzés, ott nem tudtam eldönteni kit utál jobban dühében.. ^^ Mert ha nem is megcsalásnak fogta fel, a szó hagyományos értelmében, akkor sem kizárólagosan Riley a felelõs.

Egyébként nekem konkrétan ez a kedvenc részem, megláthattuk, hogy mennyire önálló Cam.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 25. - 23:32:56 9/10
(1944/4500)
Nem alázta meg, éppen, hogy megvédte az anyjával szemben, hogy ugyan ne ugráltasd már ilyenekre Cam cicát, Te szépen teregessél, Õ pedig örizze a házat, mert erre egy kicsit hatékonyabb :$


Aztán, hogy neki kellett volna megcsinálni, akkor már nem tetszett neki.


Viszont még egy komoly rész, amikor rúzsfolt van a nyakán, és elkezdi elemezni Cam, aztán közli, hogy Riley, hmmmm, a szemében pedig megölöm a kis ribit, ha még egyszer hozzád ér :D
10/10
iR T-800u 2009 jún. 25. - 23:17:39 10/10
(1943/4500)
J helyébe mit tettél volna?

Szerintem ezzel megalázta Cam-cicát, és az anyját is kigúnyolta.

Lázadt a gyerek, lázadt! :))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 jún. 25. - 23:09:07 9/10
(1942/4500)
Aki szerint CB jót alakít a T4-ben, attól nem is várjuk el, hogy fel tudja fogni ennek a sorozatnak a szellemiségét. Egyébként kb az 5 rész táján indult be, és utána jön ez a kis szösszenet


http://www.youtube.com/watch?v=jc6M4WBL6hA


Ez valami nagyon nagyon jó jelenet volt, és itt csatolnék vissza Arnold teljesítményéhez:

http://www.youtube.com/watch?v=0qKs7SeCoKE


Hát JC-al is ezt tette volna a végjátékban, úgyhogy a T-4 eléggé fura egy történet.


Amúgy a sorozat lényege az volt, hogy Cameron hogyan lesz egyre emberibb, Cromartie hogyan vadászik egyre kifinomulabb módszerekkel, és a skynet hogyan harcol több fronton, hogy hozz létre olyan stratégiai nyersanyag utánpótlásokat, és lokális hálozatokat, amelyeken aztán müködhet a késõbbiekben.


Sokan sima csihipuhit vártak, mint a filmekben, ezek az egyszeri egyszerû emberek sajnos csalódtak, de azok a nézõk, akik felfedezték a többlet tartalmat, azok bizony nagyon élvezetes órákat tölthettek el.


Sajnos gyözikék mellett egy ilyen sorozatnak már nem nagyon van létjogosultsága, a birkák ezt nem tudják felfogni :$
1/10
icewolf 2009 jún. 25. - 22:38:55 1/10
(1941/4500)
Szerintem ez a sorozat egy vicc. Úgy álltam hozzá, hogy legalább egy olyan élményben lesz részem, mint a Terminátor 1,2,3-nál(igaz tudtam, hogy azt a technikát nem fogják visszaadni). Számomra egyik legnagyobb csalódás volt a sorozatok terén, nem csak, hogy a cselekmény is elég rosszul van felépítve, de még a színészek teljesítménye is megkérdõjelezhetõ. *Szánalmas*- Sajnálom, más szót nem tudok rá mondani. Nem értem azt, aki ezt így kiadta.
ui.:Én 5 részig bírtam.
1/10 (0 miért nincs?)