10/10
duckshoot 2010 febr. 25. - 21:33:36 10/10
(2840/4500)
ORTT. Fel kellene gy.jtani a székházat, felszántani a földet aztán behinteni sóval.
Gondolom a dvd-re is az efféle nyomás miatt kerülnek a korhatár jelzések.
Bazári majmok hivatkoznak a fiatalkorúak fejlõdését befolyásoló filmekre.
Közben sz.rt se ér az egész.
9/10
offtopic
csizi26 2010 febr. 25. - 21:03:20 9/10
(2839/4500)
http://www.terminatorchronicles.hu/news.php?readmore=543#comments
Ezek után nem lepõdnék meg,ha a második évadot is itt-ott megnyírbálnák.:(
9/10
csizi26 2010 febr. 25. - 20:50:42 9/10
(2838/4500)
Jelen!Ahogy látom,ma pang a topik.
Kevin4 2010 febr. 25. - 20:45:32
(2837/4500)
Amúgy hol van az a sok TSCC rajongó akiket máskor itt szoktam látni?
Kevin4 2010 febr. 25. - 20:43:07
(2836/4500)
Még két nap a 2.évad nyitányáig a Cool-on! Aki a szinkronos verziót várja (mint én) annak feltétlenül ajánlom!:)
10/10
duckshoot 2010 febr. 24. - 22:05:17 10/10
(2835/4500)
Egyre durvábbak a játékok. Penge kép és jó hang. Az ilyen videóktól meg kedvet kapok játszani.
10/10
offtopic
iR T-800u 2010 febr. 24. - 18:07:03 10/10 Előzmény wukovsky
(2834/4500)
Alapértelmezetten materialista vagyok. Ez szerintem senkinek sem meglepetés. :D

Még mielõtt......
A Lélek létezésében nem kételkedem.
Viszont a túlélése a hordozó pusztulása után számomra nem bizonyított.

Az a legfõbb bajom az esetleges lélekvándorlással, hogy nem érek el vele semmit, ha nem tudom befejezni az új testben azt amit ebben elkezdtem, mert a céljaim a testemmel együtt elpusztulnak.
Az egyedüli nyertes az új hordozó lesz, mert gyakorlottabb lélekkel hamarabb végigvergõdik a gyerekkorán, hogy aztán elérjen arra a pontra ahol már valami hasznosat tehet az életében.

Hasonlat:
A gépemet Ubuntu hajtja, arra rá van telepítve a Remastersys, amivel ki lehet írni LiveCDnek a teljes rendszert, az idõközben hozzácsapódott frissítésekkel, módosításokkal. Ezt a lemezt kompatibilis hardveren futtathatom, illetve rátelepíthetem. De a felhasználói profil az elõzõ gépen marad, mert túl nagy a mérete ahhoz, hogy ráférjen magára a LiveCDre.
Tehát nem tudja tovább megosztani az új hardveren a TSCC 2x11et, mert sem a torrent fájlal, sem a videóval nem rendelkezik, csak a megosztáshoz szükséges alkalmazással.

Ajánló, és három ponton is kapcsolódik:
MASS EFFECT 1-2 http://www.youtube.com/watch?v=Y2O-0-fQOOs

1) A karakter fejlettségi állapotát menti a végén, és azzal neki lehet kezdeni megint, ha arra van kedve a játékosnak, vagy importálható a második részbe, ez pedig hatással lesz a játékra az elsõ részben hozott döntések által.

Például ha valaki a rossz utat választja újra és újra, (kegyetlenkedik+bunkó), akkor annak ez az eredménye. :DD
http://www.youtube.com/watch?v=-PjTuSQNLI4

2) Az ellenségek többnyire gépek. Talán ez az elsõ alkotás amiben átéreztem, hogy mi is az igazán veszélyes a mesterséges intelligenciában. Skynet a Reaperekhez képest bölcsõdés. Azért itt is akadnak majd gépek, akik inkább az organikusok oldalán állnak, mert nekik sem tetszik amit az öreg gépek mûvelnek.
http://www.youtube.com/watch?v=HMLzKgYXgoo#t=0m17s
"Az organikusok nem választják a tõlünk való félelmet. Ez egy funkciója a hardvereteknek."

3) Sarah monológjaihoz hasonlóan idéznek mindkét részben (a harmadik készülõben)
Itt pl a gépek: http://www.youtube.com/watch?v=OS2fqPN4YQ4 (kedvenc jelenetem a második részben)

Jól kidolgozott, megszerethetõ karakterek.
Erkölcsileg nehéz döntések és következményeik.
Szabadon aktiválható szerelmi szál.
Humor, irónia, szarkazmus, dráma, akció, thriller.
Fokozódó hangulat, élmény, látvány.
Játék/mûsoridõ részenként 20+ óra.
Aki végigtolja mind a kettõt, úgy fogja várni a folytatást, mint a harmadik évadot!!

Lányoknak is ajánlom! Rátok is gondoltak az alkotók! ;)
Kevin4 2010 febr. 24. - 14:35:09
(2833/4500)
Szerintem is nagyon jó ez a fórum!
Én is csomó mindent itt értettem meg!
A másik hasznos a fórumban, hogy újranézeti velünk a sorozatot, ápolva ezzel az emlékét, úgy, hogy észre sem vesszük!
Pl:Az esetek 90%-ban mindig valamilyen jelenetrõl, párbeszédrõl vagy észre nem vett dologról beszélünk, és ilyenkor szokott az lenni, hogy "Hogy is volt ebben a jelenetben, ma este tuti, hogy megnézem csak azért is, hogy rájöjjek!"
És ez nagyon jó dolog, azzal, hogy boncolgatjuk a sorozatot, egyrészt újra is nézzük!
Nemegyszer tapasztaltam magamnál!:)
10/10
convar 2010 febr. 24. - 14:12:34 10/10
(2832/4500)
"Egy valamit leszögezek:Én annak se mondom azt, hogy nem úgy van aki azt állítja, hogy átállt (eddig se tettem), meg annak se aki azt mondja, hogy inkább átprogramozták!

Amúgy is nagy bunkó lennék, ha azt mondanám bárkinek is, hogy "öreg az nem úgy van" amikor még én sem láttam végig a 2.évadot! (de úgyis megnézem, csak idõ kérdése)"

Na igen, magam is nemhiába igyekszem mindig beleszõni a "sztem", "szvsz", "én úgy tudom", "én úgy láttam", "nekem úgy tûnt", "én azt állítom", stb. kifejezéseket a mondandómba. Végülis mindenki u.azt látja/látta, tehát minden véleménykülönbség csak szubjektív lehet :)


"De valszeg estére úgyis kitárgyaljuk a többiekkel, sok okos gondolat szokott itt elhangzani!:)"

Egyetértek! Én is várom mindig a köv. hozzászólás adagot, mert mindig tanulhat az ember belõle vmit. Ezért is nagyon jó ez a fórum :)
Kevin4 2010 febr. 24. - 13:26:28
(2831/4500)
Igen, ezek tények amik nagyon is fennállnak! Én még nem láttam végig a 2.évadot, de többen is azt mondják, hogy önszántából állt át! Amilyen okos, fejlett és tanulékony Cameron ezen valahogy nem is lepõdnék meg!
(Jól van meglepõdtem, de én már valahogy kinézem a kiscsajból)

De viszont ott vannak azok a tények is amiket te mondtál, és tényleg nem egyszer elhangzik az hogy átprogramozták, meg hogy arra van programozva, hogy...!

Hát nem tudom.
Ha tényleg átállt akkor nem tudom miért említik olyan sokszor ezt az átprogramozást!

Egy valamit leszögezek:Én annak se mondom azt, hogy nem úgy van aki azt állítja, hogy átállt (eddig se tettem), meg annak se aki azt mondja, hogy inkább átprogramozták!

Amúgy is nagy bunkó lennék, ha azt mondanám bárkinek is, hogy "öreg az nem úgy van" amikor még én sem láttam végig a 2.évadot! (de úgyis megnézem, csak idõ kérdése)

Tuti, hogy sokan kinevetnek ezért de én valahogy mindkettõben hiszek, csak azt nem tudom, hogy melyik mellett tegyem le a voksom!

Átállás vagy átprogramozás? Ez itt a kérdés!:)

Viszont annyit mondhatok, hogy teljesen jogos az észrevételed!

De valszeg estére úgyis kitárgyaljuk a többiekkel, sok okos gondolat szokott itt elhangzani!:)
10/10
convar 2010 febr. 24. - 12:27:16 10/10
(2830/4500)
Azért van egypár olyan dolog is, amely meg az önszántából átállás ellen szól. Pl. ha jól emlékszem már a pilotban is õ maga mondja hogy átprogramozták, aztán kicsit késõbb is volt vmi olyasmi párbeszéd közte és Sarah közt, amiben Cam azt válaszolja, hogy azért nem emlékezhet, mert az átprogramozáskor törlik a memóriát, aztán s1e6: valszeg, mint ahogy itt is beszéltük, a pincében Cam vallat - rossz kislány, aztán már amint visszatér Derek a bázisra, jó kislány (kicsit túl gyors pálfordulás ez ahhoz szvsz, hogy "magától" megtérjen),

SPOILER

de a s1e1 is ellentmond, mert ha magától tesz amit tesz, akkor mi az hogy "visszaállítódik", vagy pl. s2e22 Cam azt mondja Johnnnak, hogy az alapprogram nem tûnt el, ezért lehet hogy egyszer még meg akarja ölni, stb.

Bocs, tuti nem szószerintiek az idézetek, de most nem vagyok a sorozat elõtt :/
10/10
convar 2010 febr. 24. - 11:57:45 10/10
(2829/4500)
Rendben, vmi ilyesmi lenne az evolúciójuk, bár én még most is azt állítom, hogy van egy határ, amettõl már nem éri meg a Skynetnek még emeribbé fejleszteni õket, mert, mint említettem már, túl sebezhetõvé, gyengévé válnának.

Egyébként szted most Cam és a 888-asok melyik evolúciós stádiumban vannak? Mert sztem max. abban, amit a 3710-es hsz-emben fejtettem ki.

Hozzátéve azt, hogy miért lennének igazi belsõ szöveteik, amikor a vérük (az 1. szezonban az FBI bevizsgálta ugye Cro vérét) a bõrük sem az (mert fájdalmat láthatóan nem éreznek, csak "érzékelik a sérülést", márpedig milyen igazi bõr az fájdalomreceptorok nélkül).

Amúgy jó téma ez, még a TSCC-n felül is jó kérdéseket fel, hogy a valóságban egyszer meddig és addig hogyan fejlõdhet az MI, szóval boncolgathatnánk még ;)
Kevin4 2010 febr. 24. - 11:32:51
(2828/4500)
Még akkor is ha elméletben lehetséges ez akkor is elképesztõen gyors és hihetetlen!
Maga a sejtosztódás is egy nagyon bonyolult dolog, valamit már hallottam róla régebben de azért a foyamat sebessége az meglepett!

Nos igen, maga T-2 végén azért sikert könyvelhettünk el magunknak, de azért Srwarc "halála" azért sokat tépett az úgynevezett happy end-en mert az tényleg szomorú jelenet! Nekem legalábbis!

Spoiler

De ha úgy vesszük akkor Cameron volt az elsõ is aki átállt, úgy értem, hogy Terminátor ilyet még nem csinált korábban! (az már más tészta ha átprogramozzák)
De nem veszélyes ez egy kicsit, hogy mindent úgy csinál ahogy akar?
Hiszen a program már nem köti!

Spoiler vége

Ja és nála tényleg nagy elõny, hogy korábban már volt emberek közt (úgy értem korábban, hogy a jövõben) mert addigra már annyit tanult amennyit akart az emberekrõl!
Kevin4 2010 febr. 24. - 11:09:28
(2827/4500)
Hát igen, a sorozatban tuti, hogy az elsõ!
Kevin4 2010 febr. 24. - 11:08:03
(2826/4500)
Igen lehet, hogy csak utánozza ezeket a szokásokat, de viszont akkor nagyon jól csinálja!
Akkor már ez van a "vonzalom" dolognál is, végülis azt is tudja utánozni, mert tényleg nagyon tanulékony!
Kevin4 2010 febr. 24. - 11:04:43 Előzmény duckshoot
(2825/4500)
Ez már ugy ahogy van egy Terminátoros szórakozás!:)
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:33:57 9/10 Előzmény Kevin4
(2824/4500)
SPOILER, de NAGYON SPOILER A MÁSODIK ÉVADRA


Azt jópárszor láthatjuk, illetve kezdtük sejteni, hogy Cameron nem lett átprogramozva, hanem úgy tûnik önszántából állt át, vagy ahogy kezdödik, ami felett eddig tényleg átsiklottunk, vissza küldött néhány gépet hogy megölje, és egyet hogy védelmezze.

Cameronnál azt vettük észre, hogy nem lett memoria törölve, nem lett átprogramozva, Õ mindent önszántából csinál, amit csinál
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:30:16 9/10 Előzmény bgeryy
(2823/4500)
De nem volt házörzöre szükség, mert a skynet egy chipet leszámítva elpusztult, ha Arnie-t is kiiktatják, akkor nincs semmmi, akkor skynet nem épül még meg :D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:29:17 9/10
(2822/4500)
Ez is egy lehetõség, ami csak késõbb derült volna ki, de S02E22 ben, ha volt is ilyen küldetése, akkor ....
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:27:52 9/10 Előzmény iR T-800u
(2821/4500)
Rossz a hozzá állás.

Én örökké fogok élni, és ebbõl az örök életbõl minden a földön töltött évet megünnepelek. Ugyan Cameron egyszer mondta, hogy nem jó kontsrukció az ember, nem lehet letölteni az adatokat, vagy talán John Henry mondta, nem emlékszem, de nem is kell letölteni az adatokat, mert azokat visszük magunkban tovább, a lelkünkben :$