9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:25:45 9/10 Előzmény Kevin4
(2820/4500)
Annyira azért nem szomorú.


Mindenki életben maradt, kivéve Miles, meg a t-800 és t-1000-est :$

Viszont elpusztultak a chipek, és a kar, skynet meg van lõve :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:24:14 9/10
(2819/4500)
Pontosan, hogy nem olvasztotta be magát, hiszen nem ölheti meg magát csak úgy, de az küldetés sikere érdekében már hõsi halált halhat. A küldetés pedig elvégezve, darabokban volt, hasztalanná vált, sõt nem kívánatossá.

Igazándiból inteligens lény képes csak az érzelmekre talán, ahogyan láthatjuk, hogy Cameron balettal szórakoztatja magát, de Arnie még nem hiszem,hogy ezena szinten állt.

Viszont ott Sarah záró akkordja, hogyegy gép fel tudta ismerni az élet értékét, akkor talán még van remény :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:21:32 9/10 Előzmény Kevin4
(2818/4500)
Na meg azt ne feledjük, hogy Õ már élt emberek között, habár a jövõben biztos, minden egy kicsit más :P :D
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:20:38 9/10 Előzmény Kevin4
(2817/4500)
Ez csak a matematikai, ideális változat. Temészetesen a sejt nem tud minden 20 percben ketté osztódni, mert táplálkoznia is kell, regenerálódni, de elméletben, ha adottak az erõ források (táplálék, oxigén, stb), akkor elméletben lehetséges.
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:18:47 9/10 Előzmény Kevin4
(2816/4500)
Nem biztos, hogy az elsõ, de aki itt a sorozatban megismerünk, talán igen
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:13:50 9/10
(2815/4500)
Na igen, Andy átérezte a dolog súlyát, és vállalta az önfeláldozást. De lehet, hogy csak arra gondolt, hogy állíts meg, vagy akármi. Ami tény,hogy meggyónta a büneit, ami régóta nyomta a lelkét.

Milyen nehéz lehetett magában tartani, amikor mindenki szidta maga körül, hogy a rohadt skynet, Õ pedig nem tudott ki állni, hogy:


Hiiihhiiihhhhiiii, ezt én építettem pár barátommal együtt, hihhiihihihi.


Kb mint az egészséges erotikában

Tûz, bazmeg, tûz!!! Én gyújtottam!!!!
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:10:33 9/10 Előzmény iR T-800u
(2814/4500)
De majdnem magával tudta húzni :P


Egyébként a válasz elég hamar kint volt a vízbõl, és az emberi szövet is 40-50 percig bírja az anaerob állapotot, csak az agy kezd pár perc után bomlani, de neki ilyen gondja nincs, ünd genetikailag modosítva van a sejtjeinek az anyagcseréje, vagyis jóval lassabb, jóval késõbb öregszik el, tehát kevesebb oxigénre van szüksége. Habár azt nem tudom, hogy a bõrén át lélegzik vajon ? :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:08:02 9/10 Előzmény iR T-800u
(2813/4500)
Spoiler

Az abszolút kedvenc részem, nem zavarnak az ostoba Connorék, csak Cameron tisztán, és egy Crohoz hasonló, fejlett, híper inteligens T-888.

Abban a részben aztán megvillantották Read Write-ban mit is tud egy tripla 8. Nagyon komoly volt, nem akarta eladni neki az öreg a Pico-t, hát teremtett alaptökét bankrablással, aztán vállalkozásba fogott, olyan új közgazdasági szemléletek alapján, ami csak a válság után jött létre, ember számba vette az embereit (egy gép vette õket emberszámba, milyen ironikus :P :D ), és aratott, a kis hal megette a nagyhalat. 5-10 év alatt bekebelezte az ország egyik legnagyobb építési vállalkozóját, felépítette a tornyot, aztán elrejtözött benne. Nagyon nagyon komoly volt :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:04:15 9/10 Előzmény convar
(2812/4500)
Azt akarom mondani, hogy a fejlödést nem lehet megállítani, és ez a cyborgok következõ fázisa. Elõször gumibõr, aztán élõ szövet, aztán belsõ szövetek, így lesznek teljesen emberiek :$
9/10
offtopic
wukovsky 2010 febr. 24. - 09:02:03 9/10 Előzmény convar
(2811/4500)
Na igen, 12 óra alatt full ideális esetben megvan, és a másik, hogy az a pár milliárd vörös vértest nem kell, az a pár milliárd agysejt nem kell, Cronak kelhet összesen 5-10 milliárd, hogy elfedje a testét, a nem ideális esetben is 20 óra alatt meglehet, fõleg úgy,hogy hözött szövet darabokat is :$
9/10
csizi26 2010 febr. 24. - 00:18:41 9/10 Előzmény iR T-800u
(2810/4500)
Igaz-igaz,mióta elmúltam 25, én is rohadtul nem várom a következõt.:)))
8/10
Adrastheus 2010 febr. 23. - 18:22:03 8/10
(2808/4500)
Derek Reese hamvait temetik el.
8/10
Adrastheus 2010 febr. 23. - 18:14:59 8/10 Előzmény Kevin4
(2807/4500)
Nos szerintem nem "hobbiból" vagy "szórakozásból" balettozik, a balettjelenet értelmezésére vonatkozó kulcsmondat annak a jelenetnek a végén hangzik el, amikor elõször találkozik a balett tanárnõvel. Õ mondja neki "the dance is a hidden language of the soul", azaz a "tánc a lélek rejtett nyelve".

Cameron programjának szerves része, hogy elsajátítsa az emberi viselkedést, õ azonban csak utánozza azt - idõnként skizofrénekhez hasonló módon, hiszen nem megfelelõ érzelmeket mutat bizonyos szituációkban, máskor pedig olyan mint egy autista, hiszen nem tudja értelmezni az elvontabb helyzeteket, az átvitt értelmû mondatokat: lényegében nem rendelkezik azzal a minden emberben meglévõ sok év alatt kialakult asszociációs hálóval aminek segítségével mi adott személyekhez, szituációkhoz, helyekhez megfelelõ viselkedési mintákat választunk (ennek a szituációs "poénjaira" játszik rá az elsõ évad az iskolajelenetekben). Ennek következménye, hogy a fent idézett mondat aktiválja az emberi viselkedés ("lélek") megértésére irányuló programját, ám hiába másolja le tökéletes módon az emberi mozdulatokat, a tanár által mondott szavak lényegét, mivel gép, soha nem értheti meg. Pont ezért az egyik legjobb jelenet a sorozatban, hihetetlenül kontrasztos az, ahogy korábban hideg vérrel végignézi a balett tanárnõ és bátyja halálát, majd pedig valóban gyönyörûen tánccol, de igazából mozdulatai, ahogy viselkedése is, csak utánzás, esélye nincs arra, hogy megértse azt amit megpróbál (hiszen nem rendelkezik esztétikai érzékkel, érzelmekkel, vagy a tánc szimbolikájának ismeretével).

"de ahogy telt az idõ egy bizonyos vonzalmat érzett iránta"
Ezt szerintem felejtsd el, én végig láttam az egész sorozatot, de szerencsére ezt nem sulykolták benne túl ezt a szálat (bár az amerikai tinikben biztos lett volna rá igény).
bgeryy 2010 febr. 23. - 17:59:42
(2806/4500)
Lehet hogy hülye vagyok mert nem vettem még észre de a 21.rész végén amikor JH és Shavannah énekelnek akkor mit temetnek el?
10/10
duckshoot 2010 febr. 23. - 16:39:31 10/10
(2805/4500)
Jó, hát nem lehet mindig csak embereket gyilkolni egy terminátornak, szórakoznia is kell :) Ha megteheti és a programja sem gátolja.
10/10
convar 2010 febr. 23. - 16:31:18 10/10
(2804/4500)
Jól van, tegyük fel, vannak szerveik. Nadeakkor:

1. Cro és Cam bekapott jópár haslövést is a pályafutásuk alatt.

2. Akkor sérülnie kellett a vékonybélnek is (ez azért lényeges pont, mert az embernél a tápanyagok zöme itt szívódik fel, innen továbbítja a vér a szövetekhez, sejtekhez), mert amikor csak "endoskeletonban vannak", látszik, hogy a hasukat nem védi semmi, ott nincs fedõpáncél.

3. Ha sérült (magyarán ki lett lyuggatva :D), akkor meg kellene szûnnie a tápanyag utánpótlásnak.

4. Ha megszûnik, akkor miért nem kezd el rohadni a bõrük?

Szal én még mindig azt mondom, hogy ez az oxigén és tápanyagutánpótlás máshogy van megoldva, nem ennyire "emberien". Vér(szerû valamij)ük biztos hogy van, hiszen véreznek, ha eltalálják õket. Mondjuk ez kell is az álca miatt, mert hogy nézne egy seb, ha nem vétezne :) Tehát hordozóanyag tényleg van.

Dehogy honnan szállít, az már jó kérdés. Talán a mellkas páncél alatt van vmi akármi, amely tud a légkörbõl oxigént nyerni pl. a belõle induló és a bõrfelszínre kiérõ hajszálcsövek segítségével, és alapból tartalmaz tápanyagot, valamennyit. Nem baj, ha az nem idõtlen idõkig elég, végülis senki nem állította, hogy a bõrszövetük is 120 évig él, mint õk maguk :) Szal ez egy ilyen 3 in 1 lenne, szív, gyomor+bél, tüdõ egyben :) Vagy külön. Ha külön, a "tüdõ" és/vagy a "szív" lehet a fejben is. Ott is van hely, a chipnek nem kell annyi :)

A chipsnek meg a palacsintának meg mégiscsak van vmi tároló. Túl nagy az se lehet (végülis elég véges térfogatú a mellkasuk :D), de egypár falat elférhet benne. Cam se erõltette az evést ha kell ha nem (sõt mint láttuk, neki soha nem terített meg Sarah, szal sztem ennyit arról, hogy muszáj enniük), Vick is eltussolhatta a vacsikat hogy "bocs de már ettem a cégnél szívem". És igen, ha mégis megtelt, hát felnyitja magát és kiüríti. Nem nagy kaland, majd begyógyul :) Majd addig nem veti le a pólót :)

Az izzadás talán nem olyan nagy kunszt, hiszen a bõrszövet él és valódi. És a bõrünk izzad, nem a szerveink.

Én vmi ilyesmiket tudok elképzelni, de hogy pontosan lássuk a dolgokat, a Skynetet kéne megkérdeznünk, õ biztos tudja :)
Kevin4 2010 febr. 23. - 15:39:24
(2803/4500)
Igen, de azért még mindig vannak nagyon érdekes dolgok!
Pl:Az elõbb említettük a balettozást. Elõször beíratkozik a balettiskolába hogy Dimitri után nyomozzon! Balettozik, hogy beépüljön és, hogy végezze a feladatát! A látszat fenntartása! Eddig tiszta sor.

De ugyanennek az epizód végén már egyedül balettozik otthon és ha Derek nem látja meg senki nem tudna róla!
Ott már nem kellene a látszatot fenntartani, mert ott úgy kezdett neki, hogy senki sem látja, és a feladatát sem végzi már akkor!
Itt már arról van szó, hogy megtetszett neki de nagyon, még balettruhába is átöltözött (jól van, jól balettozni csak abban lehet), sõt szórakoztatónak is találja! (Ezt már szórakozásnak, hobbinak nevezzük akár Terminátorok esetében is.)
Egy emberi tulajdonsággal már rögtön gazdagabb lett!

Szerintem ugyanez volt John-nál is, az elején csak azért volt vele mert meg kellett védenie, de ahogy telt az idõ egy bizonyos vonzalmat érzett iránta!
Én a Terminátorok esetében az idõben hiszek! Mennyi idõt töltenek el emberekkel, mennyi idõt tanulnak stb. mindenhol ott van az idõ!

Itt már kitört a programozásából, a fõ feladatát persze így is elvégzi, de már vannak kitörései is! (akkor is balettozik amikor a feladata szempontjából már nem lenne szükséges, ezt már mondtam)

+itt van még ez az átállásos dolog. Márha jól értelmezzük! Ha tényleg átállt és nem átprogramozták, akkor tényleg nincs mirõl beszélnünk!

Nekem ez a szubjektív véleményem!
Kevin4 2010 febr. 23. - 15:15:50
(2802/4500)
Igen, kezdetnek nagyon jó volt!
Ez Derek arckifejezésén tükrözõdik vissza!:)
10/10
duckshoot 2010 febr. 23. - 15:10:56 10/10
(2801/4500)
Amit SD írt. Plussz az amit akkor láttunk amikor Vic memóját nézték vissza. Abban a felesége arcát megsimogatja erre Cameron mondja hogy jólesett a nõnek az érintés.
Így kell érteni ezeket.