9/10
wukovsky 2012 márc. 21. - 20:54:19 9/10 Előzmény convar
(4460/4500)
Szívembõl beszéltél, én bevallom, hogy az elsõ évadot egy nap alatt daráltam végig, aztán másnap újra, és abban a hónapban még kb 3 szor :)

Ha vissza emlékezel a második évadban milyen áhítattal vártunk itt mindent részt, és hogy jellemeztük elemeztük, mi mit jelenthet, mi mi lehetett :) Nagyon hiányzik, fantasztikus sorozat volt, de hát mival agymunka kellett hozzá, nem a szokásos popcorn mozi, és rossz idõben is volt, ezért ez lett a sorsa :(
1/10
emirates82 2012 márc. 15. - 08:07:15 1/10 Előzmény convar
(4459/4500)
Nem bántam meg hogy nem néztem tovább,ugyanis ha jól tudom csak 2 részt adtak le belõle,mert a kutya sem nézte.Meg amúgy is nem fogok sorozatot nézni Terminátorból,Ramboból,meg Conan a barbárból...Nem vagyok sorozatfüggõ-bohóc!
10/10
convar 2012 márc. 15. - 00:43:26 10/10 Előzmény emirates82
(4458/4500)
12 és fél perc? Nem lesz az túl sok? :D Bakker, ez kb. olyan mintha egy mozinál még a filmeleji feliratozás végét sem várnád meg. Ennyibõl ítélted meg? Így esélyt sem adtál neki.

Én ha belekezdek egy sorozatba min. végignézem a pilotot. Merthogy az pont arra hivatott hogy el tudjam dönteni hogy érdekel-e a folytatás. De én ált.ban inkább 2-3 részt is megnézek, mert tudom hogy a pilot gyakran félrevezetõ tud lenni.
1/10
emirates82 2012 márc. 14. - 13:24:05 1/10
(4457/4500)
Biztos nem jutott el,mert én ebbõl a felejthetetlen sorozatból csak kb.12 és fél percet láttam,utána rosszul lettem és inkább a négy falat néztem.
10/10
JoeM 2012 márc. 14. - 12:29:28 10/10
(4456/4500)
Hogy átemeljem a T2 topikból a kifejezést, ha az "üzenete" nem jutott el hozzád, az nem a sorozat hibája.
10/10
offtopic
convar 2012 márc. 14. - 12:17:55 10/10
(4455/4500)
Gagyi, ótvar sz.r? Ez sok mindent elmond rólad :D
1/10
emirates82 2012 márc. 14. - 11:17:10 1/10
(4454/4500)
Hogy lehet egy ekkora filmbõl gagyi sorozatot csinálni?? A sok ragyi sorozat-függõ örülhet ennek a páratlan sikerû otvar szarnak,végül is vagy 2 részt még itthon is lejátszottak belõle,a 3.-at inkább nem erõltették.
10/10
JoeM 2012 márc. 14. - 06:24:18 10/10
(4453/4500)
Leírhatnád, milyen ökörségeket találtál benne.
10/10
convar 2012 márc. 13. - 19:32:13 10/10
(4452/4500)
Ezzel most megleptél. A T2 beli "konokságodat" látva nem erre számítottam :)
10/10
convar 2012 febr. 28. - 23:36:11 10/10
(4451/4500)
Nemrég gondolkodtam el azon hogy még ide nem is írtam róla normális kritikát. Node akkor ezen most változtatunk.


Egyik kedvenc sorozatom, scifi kategóriában pedig abszolút. Hatalmas. Ez egyébként meg is lepett, nem számítottam ilyen jóra, gondoltam a szokásos cukrozott sz.r lesz ez is, merthogy a hamburgerzabáló amcsiknak az is elég. De akkor is elkezdtem nézni mert én tényleg nagy T fan vagyok így mondhatni kötelességemnek éreztem :)

Kár hogy mostanra ennyire elcsendesedett a hype körülötte. Pedig sokkal komolyabb mint akár a T3 vagy akár a T4. (Sõt állítom, bizonyos dolgokban, pl. mondanivalóban még James Cameron két filmjén is túltesz, nem viccelek...) Pont az ellenkezõje azoknak. Sorozat lévén, így a költségvetésbõl adódóan a látvány helyett inkább a drámára, a jellemekre, azok fejlõdésére és a cselekményre fektették a hangsúlyt (mindezt kicsit Asimov 200 éves emberének dramaturgiájával megspékelve!). Megjegyzem, nagyon helyesen, mivel sztem ez volt az egyetlen járható út ahhoz hogy ne vmi hatásvadász gagyiról beszélhessünk a sorozattal kapcs. amelyik csak egy újabb bõrt akart lehúzni Cameron filmjeirõl. Így "hátránya", hogy néha kell hozzá egy kis agymunka is :) Persze mivel mégiscsak Terminatorról van szó azért nem tolsztoji mélységekre kell gondolni és van fight is, és ami van az nagyon ott van sztem.

Külön pirospont, hogy az epizódok szerkezete sem a tipikus "mindenki boldog - kitör a balhé - kaland kaland hátán - happy end, mindenki megmenekül - ismét mindenki boldog" agyonhasznált sémát követi. Nagy pirospont.

Egyébként is meglepõen sok ötletesség van bennük (de ami lényeges, a Cameron által lefektetett alapok felrúgása nélkül, mivel azokat a végletekig tiszteletben tartja), van pl. olyan rész ami a Jackie Brown mintájára többük szemszögébõl is bemutatja a történéseket, így menet közben áll össze a kép. Az a Mexikóban játszódó rész am egy az egyben olyan mintha maga Robert Rodriguez rendezte volna, csak terminátorokkal :) Állati! :)

Vagy ott van a s2e16. Pedig elõször utáltam, de másodikra már nagyon betalált a "vajon melyik az igazi?" párhuzamos cselekményszerkezete.


A színészekrõl:

Summer Glau meglepõen hiteles a Terminator szerepben, azt kell mondjam. Még akkor is, ha néha-néha úgy éreztem túl sok "emberit" vitt az alakításába. Hogy ez direkt volt-e vagy olyankor akaratán kívül esett ki a szerepébõl nem tudom, de talán nem is fontos. Szal azért néha voltak megingásai, de az összprodukció mondom, mindenképpen dicsérendõ és tetszetõs volt. Imádtam.

Lena Headey Sarah Connorként való elfogadásával sem volt bajom, ez a Sarah Connor is nagyon "tökös". Pedig tudjuk hogy Linda Hamilton milyen magasra tette a lécet, ugyebár :)

A John Connort alakító srác (Thomas Dekker) pedig Edward Furlong után a 2. legjobb Connor, és Brian Austin Green is vmi egészen kiváló a szerepében (szándékosan nem írom ide milyen szerepében mert az spoiler lenne :) ).

De egyébként az összes színészi alakítás átlagon felüli, legyen szó akár Richard T. Jonesról vagy Garret Dillahuntról. Mindannyian hozták amit kell, sõt, annál még többet is.

Nameg itt van a Garbage énekesnõje, Shirley Manson. Ez az egyetlen színészi munkája, de róla is elhittem amit el kellett hinni (hogy mit szintén nem részletezném hasonló okokból mint eggyel feljebb :) ). Õ is remekül oldotta meg a feladatát.


Sztem T fanoknak mindenképpen érdemes egy esélyt adni neki. Aki ebben gátolva érzi magát mert úgy érzi képtelen elvonatkoztatni attól hogy íme egy újabb T produkció, amit nem James Cameron csinált, azzal közlöm, hogy term. a T1 T2 nekem is az örök kiindulási alap. De a TSCC sztem megugrotta. Minden tekintetben hû és méltó folytatása a T2nek. Sõt, akár úgy is fogalmazhatnék, hogy a T1 T2 csak mint1 felvezetése a TSCCnek.

Nem, nem õrültem meg, legfeljebb kicsit elfogult vagyok :) De ez a sorozat akkor is más, mint akár a filmbeli folytatások, vagy akár a többi FOX produktum. Egy kis csoda :) Igazából nem is értem hogy annyi pénzbõl meg kreativitásból (már amennyi ált.ban jellemzi manapság az ilyen, mondhatni futószalagon gyártott sorozatok alkotóit) hogy tudtak (és hogyhogy akartak!) egy ennyire sokrétû, tartalmas és elgondolkodtató mûvet alkotni.

Emiatt fontosnak tartom hogy ne a pilot után ítélkezzetek (tehát a trailernek meg végképp ne adjatok sokat), hanem várjatok vele még pár részt. Az igazi arcát majd a 2. 3. résztõl mutatja a sorozat... amire a 2. évad majd még rátesz egy lapáttal, sõt nem is eggyel :)

Ja, és ha lehet felirattal, gondolom ezek után nem kell ecsetelnem miért :)
10/10
convar 2011 máj. 16. - 22:24:03 10/10 Előzmény wukovsky
(4450/4500)
De az is benne van a cikkben, hogy

"aki szerint lehet friss utakat találni, vissza lehet térni a gyökerekhez és el lehet mesélni saját sztorit anélkül, hogy “elpusztítanánk” a többi filmet."

És ez am értékelendõ hozzáállás sztem :) Majd gondolom ez megint egy új alternatív idõsík lesz.

Am szevasz megint ;)
9/10
offtopic
wukovsky 2011 máj. 11. - 10:31:54 9/10
(4449/4500)
http://www.sfportal.hu/a-terminator-5-lesz-az-uj-t3-9422.scifi


"A Terminator 5 rendezõje, Justin Lin legalábbis arra utalt, hogy az elõzõ két mozifilmet nem veszik igazán figyelembe, a Sarah Connor Chronicles meg – bármennyire is jobb volt, mint a T3-T4 – meg eleve egy “nem hivatalos” mellékág mozis szempontból."


Jobb volt, öröm ezt hallani, olvasni :)
10/10
convar 2011 máj. 07. - 14:31:02 10/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(4448/4500)
Ez mit bizonyít? Ez a cikk csak egy általános ismertetõ, semmi konkrétum nincs benne egy esetleges 3. évadra vonatkozóan, se negatív, se pozitív értelemben.
Joe Hallenbeck 2011 máj. 01. - 00:33:40 Előzmény duckshoot
(4447/4500)
Nem lesz már itt semmi !
A tévében feladta a harcot a Terminátor
http://comment.blog.hu/2011/04/21/a_teveben_konnyunek_talaltatott_a_terminator
Findzs 2011 máj. 01. - 00:19:50
(4446/4500)
köcsög dolog félbe hagyni, akkor tényleg zárják le egy részel de ne maradjon befejezetlen
10/10
duckshoot 2011 febr. 24. - 12:11:23 10/10
(4445/4500)
Jó volt, szép volt, de ennyi. És mivel nekem nincs 50 millió dollárom a folytatásra nem is várható 3. évad. Vagyis amíg mindenki a hasznot nézi belõle.
Talán egy lezáró film még jön. Talán.
CTU 2011 febr. 24. - 08:28:18
(4444/4500)
Tudja valaki, fogják-e folytatni?
Lesz 3. évad?
Nem hiszem hogy akkora bukás lett volna a sorozat, szerintem egész színvonalas volt, színészi játékba és kivitelezésbe is.
Nagyon tetszett, mintha egy megnyújtott mozifilmet néznék.
Óriási volt.
Lena Heady ide-oda, akkor is Sarah Connor csak egy van: Linda Hamilton!!
10/10
convar 2011 febr. 15. - 17:17:49 10/10 Előzmény wukovsky
(4443/4500)
Ja tényleg, akkor itt is megemlítem már: én is megnéztem külön a s2e8at, csak úgy :) Sztem ez az epizód magasan a legjobb, márcsak a történetvezetése miatt is. És akár önmagában is megállná a helyét. Ezesetben olyan lenne, mintha Robert Rodriguezt felkérték volna hogy rendezzen egy terminátoros rövidfilmet. Mert nekem ez a másik plusz benne :) De tényleg, tiszta Desperado feeling, fõleg a végén, pl. ahogy fényképezik Crot ahogy 2 fegyverrel lõ az ablakokra. De talán mindez nem is véletlen.

A 2. legjobb rész meg sztem a s2e16, pedig elõször utáltam, de másodikra már nagyon betalált ezt a párhuzamos cselekmény, vajon melyik az igazi? dolog :D

A többi vhol utánuk.
10/10
convar 2011 febr. 07. - 23:55:18 10/10
(4442/4500)
Mondom talán.
9/10
offtopic
wukovsky 2011 febr. 07. - 23:47:42 9/10 Előzmény convar
(4441/4500)
jó lenne, ha azon múlik, még moziba is elmennék miatta :P :D