1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:56:46 1/10
(580/4500)
elégedettséget? lol, az ehhez szükséges lépést már megtette a retek kláb :P

az elvakultság meg azt jelenti, hogy nem veszel tudomást a sorozat gyengéirõl és aki erre rávilágít, azt hülyének/bunkónak nézed...
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:51:18 1/10
(579/4500)
kis hazánkban mennyien nézik ezt a két sorozatot? az nem érdekel, hogy amcsiban mennyire népszerû ez a két cucc.
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:50:22 1/10
(578/4500)
miért tennék ilyet? nem vagyok akkora terminator fan, hogy könyveket olvassak. arról van szó, hogy szerettem a trilógiát, ennyi.
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 18:44:42 10/10
(577/4500)
A T1-ben volt bad language. :D

Fekk jú, ászhól. - mondotta volt Arnold. :)
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 18:42:21 10/10
(576/4500)
Smallville-t átlagosan hetente 3 millióan nézik. Superman név nincs benne.
TSCC mennyit hoz? Heti 3 millát.

Semmi különbség nincs a kettõ között, mindkettõ filmadaptáció. Azt pedig tényleg bekéne látni, hogy filmbõl készített sorozat osztatlan sikert nem arathat,
10/10
Rexxar 2009 márc. 01. - 18:40:47 10/10
(575/4500)
"szóval szerinted a negatív véleménynek nincs helye? ezt ugye nem gondoltad komolyan..."

Õszintén? :) Teljesen komolyan gondolom. Totálisan. (Legalábbis ilyen formában.) Természetesen lehet nem szeretni, és más véleménnyel lenni, de mindezt kulturáltan kell megfogalmazni, tekintettel azokra, akik esetleg szeretik a mûsort, és rosszul esik nekik minden, a lelövésével kapcsolatos hír.

Én általában ha szeretek valamit, akkor, még ha van is olyan benne, ami kevésbé tetszik, nem arra fókuszálom a tudatomat. Hanem arra, amit szeretek benne. Mert amit szeretek benne, az jó nekem - azért is szeretem. Viszont ami esetleg nem tetszik, azt nagyon boncolgatnom sem jó - ergo nem teszem.

Más kérdés az, hogy én ezt a sorozatot mindenestõl szeretem. Nem is veszem észre, ha vannak benne kisebb-nagyobb hibák, hanem szerencsésen el tudok ezek fölött siklani, és csak élvezni a mûsort, és hétrõl-hétre várakozással leülni elé, majd háromnegyed óra elteltével elégedetten felállni elõle.

Ez jelenti azt, hogy elvakult rajongó lennék? Nem, szerintem ez pusztán azt jelenti, hogy végre sikerült eltalálniuk az ízlésemet, és egy ennek teljesen megfelelõ mûsort összerakniuk.

És amikor valami ennyire tetszik, nyilván azt szeretném, ha sikeres lenne, és az alkotók végig tudnák vinni az elképzelésüket, az eredetileg tervezett tempóban, 5-6-több évadon keresztül. Ilyen esetben nagyon rossz érzés minden olyan hírt hallani, ami negatív a sorozatra nézve. És ha valaki erre fel még láthatóan elkezd a rossz híreknek örülni (á la sót a sebbe), az még külön rosszul esik. És ilyenkor nem csoda, hogy ennek hangot is adok.

Tehát igen, teljesen komolyan gondolom, hogy ha nem szereted a mûsort, akkor semmi szükség nincs arra, hogy az adott témában a negatív hozzáállású/kárörvendõ/rosszindulatú hozzászólásaiddal rontsd el a rajongók kedvét.

Köszönöm.


Még egy kérdésem lenne: mit kellene ahhoz mondjunk, mit kellene reagáljunk, hogy elégedettséget érezz? Mi lett volna a helyes reakció részünkrõl?
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:38:42 1/10
(574/4500)
attól még lehet jó, csak ne kapjon terminator nevet :D

pl a smallville elég népszerû cucc(nekem nem tetszik, de ez mindegy), de 100% hogy nem lenne ekkora nézettsége, ha superman néven futna...
8/10
Dantes 2009 márc. 01. - 18:38:18 8/10
(573/4500)
Ja...akkor menj és égess Terminator-könyveket
offtopic
norton15 2009 márc. 01. - 18:27:53
(572/4500)
Az a baj, hogy nem példátlan, de talán nem igazán csinálták ennyire feltûnõen. Sok sorozatot csak úgy félbehagytak, nem szóltak hogy mifene van, vagy össze-vissza adták le a részeket stb. Hülyének néznek minket.
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 18:21:28 10/10
(571/4500)
"számomra egy terminator film/sorozat=nagy darab fickó shotgunnal aprítja a népet pörgõs metalzenére lehetõleg szókimondó szövegekkel. ha bármelyik is hiányzik, az már nem méltó a terminator névre."

Akkor ne nézd meg a T4-et. Abban nem lesz ilyen. :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:19:23 1/10
(570/4500)
nézd, nekem tök mindegy ki mivel múlatja a szabadidejét. és nem nézettség alapján kell megítélni egy mûsort.

számomra egy terminator film/sorozat=nagy darab fickó shotgunnal aprítja a népet pörgõs metalzenére lehetõleg szókimondó szövegekkel. ha bármelyik is hiányzik, az már nem méltó a terminator névre.
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 18:10:01 10/10
(569/4500)
Nem példátlan eset volt ez. Volt több is csak utána kéne nézni ugyebár.
Másfelõl megint csak az a probléma, hogy kinek mi a negatív.

Aki aprólékos persze, hogy több hibát felfedez, mint aki csak nézi. Egy idõben még néztem a Heroest is, számomra az elsõ évad favorit marad. Volt ott is gagyi CGI-s jelenet, de nem érdekelt. Miért? Mert jól szórakoztam rajta, s ez volt a fontos.

Nem mindenki szereti a TSCC-t, valakinek sok a lelkizés sokaknak meg pont ez jön be. Sokfélék vagyunk, ezért sokféleképpen ítélünk meg dolgokat. Jelen esetben megintcsak szubjektív dolog, hogy neked mi negatív, vagy mi nekem.
Nekem pl. hogy 22 rész helyett miért nem 42 részes a második évad, neked meg miért nézzük.
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 18:04:23 1/10
(568/4500)
képzeld, a lost topicban pl volt olyan, aki él-hal a sorozatért, de igazat adott nekem 1-2 negatív dologban. az elvakult rajongó pedig azt jelenti, hogy olyan emberke, aki csak azt látja, hogy nem tetszett valakinek 1-2 dolog a sorozatban és akkor is a saját dolgait hangoztatja. egyébként nem lecsesztek, csak amikor elfogynak az érvek, akkor elkezdik kiforgatni a másik szavait...
ja és arra meg mit mondjak, hogy talán példa nélküli volt ez a 4 rész után storno dolog? még a rém rendes család magyar átirata is több részt élt meg, pedig az aztán tényleg nagyon gagyi :P
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 17:59:36 1/10
(567/4500)
hûûûûha, a bl topicba írok rendszeresen a többibe meg ha úgy adódik.

dicaprio filmekbõl meg nem kérek, a titanicot sem láttam, csak valami elõzetest, illetve tudom, hogy amelyik film sok oscart kapott, az általában nem nekem való...
10/10
lostangels 2009 márc. 01. - 17:58:20 10/10
(566/4500)
"szóval szerinted a negatív véleménynek nincs helye? ezt ugye nem gondoltad komolyan..."

Nem az a baj, ha valakinek van kritikája, még ha negatív is. Csak ugye jön a hülye duma, mint a te esetedben is.

Ha valóban nem szereted, akkor nem. Nekem semmi bajom nincs a negatív kritikával, ha normálisan van fogalmazva. De az, hogy örömtáncot lejtünk, mert itthon lekerült négy epizód után közröhej, valamint tökéletes kiinduló ok a vitára, mert ugyebár aki szereti, az megvédi.

Mint ahogy te is mondtad, jöttél felnyitni az elvakult rajongó szemét. De ki az elvakult rajongó? Esetleg mi, én? Aki hétrõl hétre nyomon követ egy epizódot és kész? Azért lennék elvakult, mert én élvezem azt a 42 percet amit te nem?

Ha már példának okáért felhoztad, hogy a Lost topicban is lecsesztek, felteszem a kérdést, mit vártál? Ha olyanok írsz le, hogy hülyeség, nincs értelme, kidobott pénz, azaz fikázod akkor majd aki szereti azt mondja igazad van?
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 01. - 17:52:10 9/10
(565/4500)
Én nem tudom,nem láttam, akkor azt a korszakomat éltem, hogy nem nézek leonardot, mert nem :$

Aztán egyszer véletlen megnéztem a kapj el ha tudsz, hát ott valami nagyon jót alakított, aztán megnéztem a partot is, és úgy voltam vele, hogy most már egészen biztos vagyok benne, hogy nem szabad megnéznem a titanicot, mert azzal csak elrontanám, azt a pozitív képet, amit végre felépítettem.

Na már most a hegylakó az egy jó filmtrilógia, és egy jó sorozat volt.

Kicsit utána csekkoltam a kommentjeidnek, most már értek mindent, ennyi topicban ott lenni :) szvsz biztos vagyok benne, hogy a gép elõtt élsz :$
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 17:44:43 1/10
(564/4500)
na lol, ebben a sorozatban kb olyan effektek vannak, mint a hegylakó filmekben...

titanic? ehh, szerintem egy halom kidobott pénz az egész film, de megtérült meg nyert "pár" oscart is...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 01. - 17:37:57 9/10
(563/4500)
Javíts ki, ha tévednék, de úgy emlékszem a stop shop-ot nem kellett tele rakni digitális trükkökkel, és mi egyebek. Na már most akkor az egyszerûségre utaltál az elõbb, erre egy költség szinten emlegetsz egy nagyon jó filmet, aminek a sikeréhez csak két dolog kellett, egy nagyon nagyon jó forgatókönyv, és az ezt nagyon jól megvalósítani tudó színészek.

Miért nem mondod azt, hogy hát igen, de a titanichoz képest sokkal kevesebbõl gazdálkodnak, mégis elérik a színvonalát egyszer egyem :D
1/10
offtopic
damienisback 2009 márc. 01. - 17:29:34 1/10
(562/4500)
alacsony költségvetésbõl is ki lehet hozni normális filmet, pl shop stop...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 márc. 01. - 17:24:19 9/10
(561/4500)
Van negatív véleménynek helyen, és a normális kritikákra szoktunk is reagálni. Tényleg nem tudom ki az a gyõzike, úgyanis nem nézek tv, mert nincs tv-m :$

a sorozat junkie-n láttam anno, hogy lesz terminátor, azóta pedig nézem, és szeretem. Igazat adok annak, hogy vannak nagyon jó, nagyon izgis részek, és vannak kitöltõ halálosan unalmas részek, de az alacsony költségvetés miatt ezt el kell fogadni.

Sajnos a mai tv nézõ inteligenciája, és mûveltsége a béka segge alatt van, mert akinek egy kis esze van, az már réges régen nem néz tv-t.

Én is szeretek csipkelödni, de mivel nincs off topic off ezért kénytelen vagytok Ti is olvasni, ahogy hagyom, hogy oltson, ezzel alázatosságot mutatva, mert félek, ha kicsit komolyabban reagálok vissza, az az utolsó csepp a pohárban, és még a végén eldobja az életét, ami a legnagyobb ajándék ezen a világon, és ezzel a tudattal nem tudnék együtt élni, hogy miattam történt :$