djlacee 2009 febr. 26. - 18:37:32
(460/4500)
Francba, most nézhetem a PRO7-en :@
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 26. - 18:09:43 9/10
(459/4500)
Nos abból kiindulva, hogy ha vissza lapozol pár oldalt, és van sok inteligens hozzá szóló, akik javarészt tévé nézõk, és az Õ színvonaluk a sz*r, meg a f*s, mert nekik gyözike, meg josi barát a színvonal, akkor ezen nem kell meglepödni.

Az igényesebb, és értelmesebb emberek szinte már csak letöltenek. Ennek az a hátulütöje, hogy a gyártok az ostobákhoz igazítják a kínálatot, mert rajtunk nem látnak hasznot :$

Ez van sajnos, ez egy öngerjesztõ kör :D

Viszont semmi nem fog arra rávenni, hogy én újra szétvagosott gagyi szinkornos retardot nézzek.

akkor inkább olvasok, mert én tudok olvasni, nem úgy mint pl egy gyözike
10/10
Rexxar 2009 febr. 26. - 17:55:48 10/10
(458/4500)
Óriási. Alapból eléggé leszoktam a kereskedelmi csatornák mûsorairól, nagyrészt ízlés/minõség okán, a TV-nézésem gyakorlatilag Discovery-re és Doktor House-ra korlátozódott. Aztán elkezdtem még nézni a Terminátort - mert ugyan végignéztem angolul, de azért nem árt magyarul is abszolválni. Erre bumm, leveszik...

Mondjuk nem tudom, lehet, h csak más slotot keresnek neki... vagy valami adminisztrációs hiba, vagy egy hetet kihagynak, hogy hozzáigazítsák a sorozatot a konkurencia felhozatalához. Remélem legalábbis. Ha nem is egy nagy felvevõpiac kis hazánk, azért minél többfelõl éreztetik a Fox-szal, h igény van a dologra, annál jobb.

Meg - ugyan nem tudok pontos nézettségi adatokat - szerintem annyira nem lehet rossz a helyzet, h csak úgy levegyék 4 epizód után. Ilyen rövid idõ alatt nem lehet megítélni, hogy milyen lesz a fogadtatása a további 1-2-5-10 résznek.

És amit már úgyis megvettek, azt, ha más nem, valami kevésbé fontos blokkban, fõmûsoridõn kívül még mindenképpen leadnák, hogy kisajtolják belõle legalább a minimálisan kisajtolható bevételt.

Illetve, tudom, hogy lerágott csont a téma, de nagyon durva lenne, hogy a Terminatort leveszik, mert nincs rá akkora kereslet, közben meg van 25000 Barátok Közt részünk... :S És akkor még meg sem emlékeztem a Gyõzike só, Mónika só, Balázs só-jellegû remekmûvekrõl, és a lista még nagyon hosszú... :/

Szóval egy szó mint száz, én amondó vagyok, hogy még talán nem kéne temetni a dolgot.

Ja, és az is lendítene a dolgon, ha nem szarakodnának ostoba a és felesleges cenzúrákkal. 16-os karikás a mûsor, és azt hiszem, egy 16 éves lelkivilága már túljutott jó esetben a Teletubikon, és meg tudja emészteni, hogy a Terminátorok nyakakat roppantanak el munka közben. És feltehetõen egy 16 éves sem fog ezen felbuzdulva maga is hasonló elfoglaltság után nézni. :P
8/10
Dantes 2009 febr. 26. - 17:20:05 8/10
(457/4500)
Ezt a buzi csatornát...ilyen nincs...nem adják tovább.-...rohadjon el ez a hülye RTL...három részt adtak le, és el kaszálták a sorozatot...na szép.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 26. - 17:03:05 9/10
(456/4500)
tekintve, hogy papucsok a pasik, és a csajok rúzs és nyûjorkot néznek, tisztelet a kivéltelnek, bizti alacsony volt a nézettség, de tény, hogy eltünt :D
10/10
lostangels 2009 febr. 26. - 16:34:21 10/10
(455/4500)
Hova tûnt a sorozat a retek klubbról???
10/10
Rexxar 2009 febr. 26. - 10:36:50 10/10
(454/4500)
Jah, szerintem az volt a programja, hogy egyfelõl védje meg John Connort, másfelõl pedig kicsit az is, h amennyire lehet, odázza el az Ítélet napját... és ehhez meg kellett semmisítsék a az õ chipjét is, nehogy "illetéktelen kezekbe kerüljön".
Vagy, amennyiben nem volt eredetileg a programja része, akkor azzal, h John utasításait/terveit kell kövesse, nos lehet, hogy ezzel vált a program részévé az Ítéletnap-tologatás/chipmegsemmisítés.

Már elég régen láttam a filmeket, ideje is pótolni (beszerzés éppen folyamatban :)), de tényleg mintha úgy rémlene, h õ saját magát nem tudta elpusztítani, ezért Sarah engedte bele a jacuzziba...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 25. - 22:23:14 9/10
(453/4500)
Egészen biztos vagyok benne, hogy vannak olyan parancsok, amiket megtagad, tehát nem pusztíthatja el önmagát, viszont fel kell áldoznia az életét John-ért, ezt a 3-ban fejti ki, ha Õk meghalnak, akkor kudarcot vall, vagyis nem lesz feladata, ergo hasztalan lesz, tehát nincs értelme a létezésének.

Összetett a dolog, megint bele tenyereltünk, és vélemények fognak még elhangzani pro és kontra, hogy vajon megölhette-e magát, vagy sem :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 25. - 21:59:10 9/10
(452/4500)
Pontosan ezért csak bele kapaszkodott, és Linda engedte le, de biztos, hogy önmentõ mechanizmusban, nem kapaszkodott volna rá, vagy valami, habár akkor már nem volt 100%-os. Sérült volt a chipje, az energia ellátása, és hiányzott a fél karja, valamint meghibásodott az egyik lába :$ Szóval amúgy sem vették volna nagy hasznát :$

De nem ölte meg magát, oda adta az irányítót, ami a darut kezelte Lindának, hogy nem tudja elpusztítani önmagát :$
8/10
Dantes 2009 febr. 25. - 21:09:24 8/10
(451/4500)
Csatlakozok, szerintem is ez a legjobb benne...nem a rezzenéstelen arcú Arnold ....

Aki tényleg hogy ölhette meg magát a II. filmben? Szerintem egy robotot úgy programoznak, hogy ön magát ne semmisítse meg!
10/10
Rexxar 2009 febr. 25. - 20:22:42 10/10 Előzmény wukovsky
(450/4500)
Feltételezhetõ spoiler-es tartalom. :)


A Cromartie-szál is érdekes - volt - valóban, bár már lassan idõszerû is lett, hogy likvidálják, mert ha egyszer nyomra áll a Terminátor, akkor nem nagyon lehet elõle elfutni, hanem ölve vagy halva lesz csak vége. :)

Viszont örülök annak, hogy az színészt nem írták ki, hanem ugyanõ lett John Henry. Tetszik, hogy ismerõs arc, de mégis teljesen új "szereplõ".

Mellesleg milyen szép kis színászi kihívás lehet a fickónak, hogy már a harmadik szerepet játssza ugyanabban a sorozatban, még ha az elsõ rövidke is volt. Mert ugye elõször mint George Lazlo, aztán mint Cromartie, és most John Henry... és mindhármat máshogy kell megközelíteni.

De úgy általában érdekes lehet színészileg a jellemfejlõdõ, és/vagy emóciókkal ismerkedõ gép megformálása.


Yup, és szerintem pont hogy a második évadban most nagyon szépen kezdenek felpörögni az események. Örül a szívem. :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 25. - 19:07:16 9/10
(449/4500)
Az izmos nõ fogalmát a filmbe, illetve a modern amazon harcos fogalmát Linta Hamilton hozta be. Lehet, hogy nem volt olyan barbi pofa, mint Lena kisasszony, de a kommandós nõt nagyon hozta. A kórházban húzodckodós vagy hogy kell helyesen írni :D szóval a gyúrós jelenet új fogalmat hozott a filmvilágba, amit Linga "karizmának" neveztek el :$

Lena ehhez képest kissé törékenyebb, de elmegy.

Amúgy teljes egészében egyet értek veled, nekem két kedvenc szálam volt.

Spoiler S02

Az egyik Cameron fejlödése, azon belül is a könyvtáros, hogy vajon mit csinál, amíg mindenki más alszik.

A másik pegid Cromartie jellemfejödése, mert Õ is egyre okosabb, és kifinomultabb volt bíz ám :$

Ellentétben a T1 mindenkit megölök típúsával bábuként mozgatott sok sok embert, ez már igazi pszichoanalizisra utal, vagyis a jövõben, amint egy olyan rész is van, nagyon nagyon komolyan vizsgálták tanulmányozták az emberi jellemet, és lelkivilágot a gépek.

De ezt a szálat sajnos kilötték, szó szerint, viszont kaptam helyette újat, méghozzá John Henryt:$

Egyébként vicces, hogy éppen John Henrynek nevezték el, hiszen Õ volt az az ember, aki az élete árán, de legyõzte a gépet. Egy igen igen jó mese :)
10/10
Rexxar 2009 febr. 25. - 17:24:19 10/10
(448/4500)
Nno kérem tisztelettel. :)

Múlt hét kedden elõször fordult meg a fejemben, hogy belenézzek a Terminator-sorozatba. Alapvetõen tartózkodni akartam mindennemû újabb addikciótól. :) De aztán csoporttárs ajánlására mégis megnéztem, és tetszett. Akkor még úgy gondoltam, hogy majd szépen kivárom hétrõl-hétre az RTL-en, aztán majd akkor vetem rá magamat a FOX-os rip-ekre, amikor õk szüneteltetik az elsõ évad után a dolgot...

Azért az elsõ két részt bepótoltam, meg újranéztem a biztonság kedvéért a harmadikat, immáron az elõzmények ismeretében. Szombatig még tartotta magát a vélekedésem, hogy képes leszek kivárni az RTL-es verziót... Kedden fejezetem be a 215-össel. :D

Félelmetesen addiktívnak bizonyult számomra a sorozat. Alapból nagy hatással volt rám a Terminator-franchise, és a sorozat is nagyon durván bejövõs. Elõször fordult elõ velem, hogy nem siettem a House letöltésével, illetve már megvan, de még mindig nem sikerült megnézni, mert a TSSC-oldalakat/fórumokat böngészem. :P

Itt is nekiálltam, hogy elõször végigböngésszem mind a 20millió-valamennyi kommentet, aztán szóljak csak hozzá én is, de végül nagyon soknak bizonyult. :) Pár véleményt azért sikerült elolvasnom, majd - amennyiben nem feledem el - ki is térek némelyikükre. :)

Elõször is, a trükkök, díszletek, helyszínek: valaki említette, hogy nem az igazi, és valami szivacs-téglafallal példálózott. Nos, ilyen szempontból én áldottan szerencsés alkat vagyok, ugyanis sosem veszem észre a filmekben az ilyen "rontásokat"-hibákat. Nagyon, de nagyon el kell szúrjanak valamit ahhoz, hogy én is gyengének értékeljem, és még ezekben az esetekben is nagyon könnyen túl tudom tenni magamat rajtuk. Mindig is sajnáltam azokat az embereket, akiknek erre "jó" szemük van, és mindig észreveszik, hogy xy öltönye kigombolódott hirtelen, vagy egy lámpa vagy akármi eltûnt és hasonlók, mert õk ezeket mindig észreveszik, és mindig zavarja õket, és nem a jó részekre figyelnek.

Azt szeretem leginkább a sorozatban, hogy egyrészt látjuk az állandó harcot, amit Connorék folytatnak a Skynet ellen, és ami az egész történet gerince, és persze megkapjuk a Terminator-nézõknek alanyi jogon járó csihi-puhit, de emellett még ott van Cameron "jellemfejlõdése". Tetszik, hogy ezt az új "szálat" is behozták. A többi esemény lehet, h fontosabb a fõ sztori szempontjából, de ez egy olyan plusz, ami nagyon megszínesíti az egészet. Kicsit olyan, mint a 200 éves ember, vagy az Óz Bádogembere. És egy sorozat ennek a lassú fejlõdésnek-tanulásnak a bemutatására nagyon jó, nem sietik el, itt-ott egy-két apró elejtett mondat, cselekedet utal csak a folyamatra.

A második évad elején úgy éreztem, mintha elkezdték volna ezt a számomra elég lényeges szálat kissé hanyagolni, és nagyon sajnáltam. De aztán szerencsére ismét elõkerült. Rám elég nagy hatással van az egész, nagyon bejön, ahogy a történetet és a szereplõket viszik.

Ami pedig a színészeket illeti: szerintem Derek Reese nagyon meggyõzõ, én még máshol nem láttam, de alkatilag nagyon megfelel a szerepre. John Connor-ral semmi bajom, én abszolút simán elfogadtam, nem éreztem hiteltelennek, nevetségesnek vagy oda nem illõnek, ezzel a fõ próbát ki is állta a karakter. Ellenkezõ esetben nehéz, ha valaki nem igazán tudja elfogadni a legfontosabb karaktert hitelesnek... Cameron szerintem teljesen jó, a karakter kis humanizálódása-fejlõdése pedig szerintem zseniális és nagyon sokat hozzátesz az egészhez (de errõl már megemlékeztem). És akkor Sarah Connor. A végre hagytam, mert róla is olvastam még korábban pár gondolatot, és némiképp ezekre is reflektálnék.

Szóval egyrészt látszik, hogy a lehetõ legfiatalabb Sarah Connort akarták, nyilván számít, hogy jól nézzen ki, végtére is lehet, hogy valaki miatta kezdi el nézni a sorozatot. Számomra a sorozatbeli Sarah jobb, mint a T2-ben, Linda Hamilton által megformált. Nem volt vele komolyabb bajom annak idején, de Lena Headey után visszagondolva... Jól van, rendben, hogy nem az a karakter lényege, hogy jól nézzen ki, de mégiscsak Hollywoodban vagyunk, a fenébe is, és hitelesség terén, noha már elég homályosan rémlik a T2, kb. egálban vannak, és akkor már inkább egy dekoratív Miss Connort nézek hétrõl-hétre. :)

Hamilton akkoriban, amikor a filmek készültek, nem tudom, milyen hivatalos kapcsolatban, de kapcsolatban élt James Cameronnal. Innentõl nem mondok semmit, a véleményem a dolgok összefüggését illetõen kitalálható, sapienti sat. :)

Így a 20. oldal felé közeledvén lassan azt hiszem idõszerû lenne befejeznem ezt az enciklopédiát, de azért még pár szóban megemlékeznék néhány fontos cselekményrészletrõl. :)Innentõl spoiler-ek is elõfordulhatnak, aki úgy érzi, hogy még teljesen új élményként kívánja, hogy hasson rá minden esemény, amit eleddig nem nézett meg, az talán ne olvasson tovább. :)

Nagyon örülök minden olyan momentumnak, ami Cameron/Allison karakterével, illetve annak szerepével foglalkozik. Amikor balettozik, a könyvtár-felügyelõ emberkével a "viszonya" a Self Made Man-ben, az egész Allison from Palmdale... Vagy amikor azt mondja Mexikóban, hogy "I can't let anything happen to him.", és ahogyan mondja... Vagy a teknõs visszafordítása, ahogy aztán Ellisont is hasra fordítja, hogy ne fulladjon meg... Tetszik, hogy ilyen apró kis mozzanatokkal utalgatnak részrõl-részre a fejlõdésre. Lassan, de biztosan. :)

Ahogy lassan, de biztosan én is sagám végéhez közeledem, a Cameron-féle fejlõdésregényhez még lesz nem egy gondolatom, de egyelõre, "bemutatkozásként" úgy vélem, ennyi elég lesz. Így is szép kis wall of text-et sikerült kerekítenem. Köszönet annak, aki végigrágta magát rajta. ;)
10/10
lostangels 2009 febr. 25. - 12:34:47 10/10
(447/4500)
Na azon én is fetrengek. Ez volt a legdurvább:
Sarah: Ezek gépek?
Cameron: Nem. Ezek humánok. :D :D :D
9/10
offtopic
wukovsky 2009 febr. 25. - 09:43:15 9/10
(446/4500)
Amúgy Kína és India képzi jelenleg a legjobb informatikusokat a világon, és több film készül Kínában is, és Indiában is, mint holivudban, csak azok annyira nem jutnak el hozzánk. Szinte csak belsõ piacra termelnek, de ekkora piacnál ez bõven elég :D

Ha látta valaki a Team Amerikát, akkor abban nagyon jól illusztrálva van, hogy egy átlag ostoba amerikainak mi az elképzelése a világ többi részérõl.

Egyiptom 5000mérföldre keletre Texastól.

Argentína 2500 mérföldre délre Texastól, és még sorolhatnám :D

És a kedvencem, Paris Hilton eddig azt hitte, hogy Európában minden országban franciául beszélnek.

Most ezek után miért is történne máshol a gépek háborúja, mint amerikában.
Lbándi 2009 febr. 25. - 01:10:09
(445/4500)
Köszi
10/10
lostangels 2009 febr. 24. - 22:45:34 10/10
(444/4500)
Bakker nem hiszem el. Sz@r szinkron mellett még meg is vágták az eheti részt!!!
http://sarahconnorchronicles.hu/news.php?readmore=171#comments (felgörgetni).

Mi lesz velünk a jövõ héten???
AvatáR Gil Maerth 2009 febr. 24. - 22:22:12
(443/4500)
john szerintem nagy hibát követett el.
Számomra most derül ki hogy a sereg is nyakig ludas az egész skynetes mizériában (úgy ahogy a T3 mondja)

De a Skynet akkor is SZOFTVER. Mindig is az volt.
Arra nem térki a fáma hogy lesznek e robotok Európában, Kanadában, Mexikóban...
Mintha ez a gépi háború csak és kizárólag USá-t sújtaná :(

a sorozat VISZONT ÜBER ! :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Iceman87 2009 febr. 24. - 21:57:48
(442/4500)
Köszi :)
leopard26 2009 febr. 24. - 21:38:54
(441/4500)
a második évad már kezd laposodni