9/10
jackasszoli 2012 aug. 31. - 12:13:29 9/10
(225/485)
ezt én se értem hogy õt miért írták ki ennyire a filmbõl.
Nagyon jó színész pedig.
10/10
ptmilan 2012 aug. 31. - 12:07:35 10/10
(224/485)
Nagyon tetszett a film, persze voltak hibái, de ennek ellenére iszonyat jó film volt, tele akcióval na meg a poénok. :-D Bár egy kicsit csalódtam abban, hogy Jet Li szinte nem is volt benne a filmben, talán 1-2 percet, pedig azt vártam, hogy az elsõ részhez képest többet szerepel majd.
phantom00 2012 aug. 31. - 11:54:55
(223/485)
Persze, lehetett volna hosszabb film, de ott is találnánk mindig hibát, hogy ez miért így, az miért úgy történt. Ha Sly írta és rendezte volna szerintem (is) egy jobb film kerekedett volna ki belõle, de gondolom sok lett a meló (The Tomb, Bullet To The Head stb.) és már nem akarta elvállalni.
jackasszoli: Sly tökéletesen döntött az elsõ filmben, hogy berakja Jasont fõszereplõnek, valamint nagyon jó húzás volt, hogy most ha csak egy kicsit, de Liam Hemsworth-öt is berakták. Stallone és a rendezõk sem hülyék, a régi nagyokkal be lehet csábítani az idõsebb korosztályt + 1-2 ízléssel megáldott fiatalt. :D A vérfrissítéssel + Chuck Norrissal meg felkeltik a fiatalság érdeklõdését is. Este a moziban is volt kb. minden korosztály (bár tény a középkorú pasik voltak többségben), de rengeteg fiatal is eljött, gondolom õk nem Stallonera, Arnoldra vagy Brucera voltak annyira kíváncsiak. Ez a showbusiness, van eszük, hogy minden korosztályt próbálnak elcsábítani. :)
9/10
jackasszoli 2012 aug. 31. - 10:31:21 9/10 Előzmény MADÁR8
(222/485)
akkor mi a fenének rakták bele stathamet!
Kell a vérfrissítés, de miért õ játsza a fõszerepet. elég lett volna neki is pár perc.
Mr.Robin11 2012 aug. 31. - 10:20:54
(221/485)
Amúgy értem amit mondasz, de szerintem senki nem tiltja meg a rendezõnek hogy hosszabb filmet készítsen. Szerintem pont az vele a baj, hogy a hangulata jó, a nosztalgia jó, a szereplõk legendák, de ezt nem használták ki eléggé. Jó storyval, jó karakterekkel és egy sokkal jobb rendezõvel(pl:Sly) ebbõl egy 10-szer jobb filmet lehetett volna csinálni.
Mr.Robin11 2012 aug. 31. - 10:18:19
(220/485)
Igen ez a rajongó tábor engem is meglepett. Akkor voltam gyerek amikor Sly/Schwarzenegger/Van Damme a csúcson voltak és az ember azt várná hogy olyan "nagy öregek" mennek el a moziba nosztalgiázni, akik ebben nõttek fel.
Nagyon meglepõ volt a moziban, hogy a nézõk 80%-a ilyen vasalt hajú tini fiúkból és rózsaszín ruci lányokból tevõdött össze.
phantom00 2012 aug. 31. - 09:43:19
(219/485)
Kicsit meglepõdtem a hozzászólásokon, mert szerintem fantasztikusra sikerült a film.
Elõször is gondoljatok már bele, nem lehet mindenki fõszereplõ, majdnem két órába egyszerûen nem lehet beleszorítani az összes régi nagy akciósztárt + egy kis vérfrissítést. Senki nem élvezné a filmet, ha, mint valaki említette meglenne a "nagy csapat" és mindenkit kinyírnának. Abban mi a jó? Ennek a filmnek volt története, volt egy meghatóbb jelenet is (elnézést, lány vagyok és minden ilyenen meg tudok hatódni, valószínûleg csak nekem volt az) és rengeteg poén, amin az egész terem szakadt a röhögéstõl. Chuck Norrisból, Schwarzeneggerbõl is pont annyi volt jó. Egyszerûen nem lehet egy filmben mindent megvalósítani. :) Én tuti, hogy megnézem majd itthon még vagy tízszer. Ami meglepett, hogy nem Sly írta/rendezte, remélem a következõ filmet (ha Expendables 3, ha más) azért a kezébe veszi majd. :)
A mai tinilányok tízcentis magassarkúban, ridiküllel betipegve engem is megleptek, bár van kivétel, én 17 vagyok szintén lány (bár nem az elõbb említett fajból) és hála édesanyámnak, nekem (eddig) még sikerült Sly filmjein felnõnöm. :)
10/10
CsiróCsiró 2012 aug. 31. - 09:17:21 10/10 Előzmény Kendy
(218/485)
Nekem is feltûnt,pláne,amikor kettesben beszélget Maggie-vel,a kínai csajjal.

A közelik nagyon durván szemcsések voltak.

Lehet ez is része annak,hogy visszahozzák a totális VHS hangulatot? :-)

Ennyi erõvel pár moziban mehetne hangalámondással is,az lenne az igazi. :-)
Mr.Robin11 2012 aug. 31. - 01:55:34
(217/485)
Megnéztem a filmet és kicsit vegyes érzésekkel jöttem ki a moziból. Lehet hogy azért, mert az elsõ résznél még az újdonság erejével hatott rám, hogy a gyerekkorom kedvencei egyszerre voltak a vásznon. Ha most valami miatt ezt a filmet vártam az az, hogy a hõseimet még megtoldották Van Damme karakterével is. (aki nekem a legnagyobb hõs. Tudom ciki)

S.P.O.I.L.E.R.

-Számomra nagyon zavaró hogy Jet Li a film nyitó akciójában részt vesz, majd a 8. pec után már nem szerepel többet a filmben
-Gáznak tartom hogy egy akciófilm tele van sztárokkal és harcmûvészekkel, de nem használja ki a rendezõ ezeknek az embereknek a képességeit. Scott Adkins Hollywood magasan legjobb harcmûvésze és a filmben csak Van Damme embere. Néha lelõ valakit, majd a film végén verekszik Jason Stathammel 1 percet, ahol nem mutat semmi extrát a tudásából.
-Szintén ugyanez a véleményem Chuck Norrisról. Elmond egy viccet és durrogtat, de nekem õ akkor is egy harcmûvész és nem azt akarom hogy lövöldözzön(arra ott van John McLane, vagy a Terminátor) hanem hogy azt csinálja amit régen.
-A fölösleges karakterek zavarnak még ebben a filmben. Az elsõ részben Arnold poén volt 2 percig, de itt teljesen fölösleges. Csak azért volt ott hogy elmondhassa "I'm back". És ugyanez a helyzet Bruce Willis és Chuck Norris szerepével is. Semmi karakterük, csak poénból felvettek pár jelenetet. Ha már benne vannak akkor lehetett volna normális szerepük is.
- Hogy valami jót is írjak. Van Damme nagyon jól nyomja a fõgonosz szerepet. Amikor a vásznon van az mindig felüdülés. Lehetett volna kicsit többet ott. (Eric Roberts több szerepet kapott az elsõ részben gonoszként)
-Szintén pozitívum, hogy az elsõ részben (szerintem) nagyon elhanyagolt Dolph Lundgren viszi a prímet a csapatból. 10-szer annyi a szövege, neki vannak a legjobb poénjai. Õ nekem nagyon pozitív

Mindezek ellenére kellemes másfél óra volt, csak ahogy a kritikában is le volt írva ezek ez emberek gyerekkorunk hõsei és kicsit szokatlan hogy csak lövöldöznek, miközben gyerekként azt láttuk hogy keményen bunyóznak, vagy éppen nyomatják a forgórúgásokat
Erre a filmre fölösleges nagyon rosszakat írni, mert aki beül a moziba az tudja mire váltott jegyet.

Tetszett
vagy mégsem?
Nem tudom. Még párszor úgyis megnézem majd

Várom a 3. részt Steven Seagal és Wesley Snipes közremûködésével. A 90-es évek akciósztárjai közül már csak õk hiányoznak!
MADÁR8 2012 aug. 31. - 00:42:55
(216/485)
Ez volt életem filmje!!!
Látványilag többet is kaptam mint amire számítottam, de úgy az alap ennek "a nagy öregek egy filmben" mégse az igazi!
Na ne úgy értsétek hogy én twilightot nézek és most menõ akartam lenni hogy ezt megnéztem! :D
16 éves vagyok de csak Schwarcy, Stallone van Damme és a többi filmjeit nézem. Nem ilyen nyálas szarokat mint ez az alkonyat....
Amikor 2010ben hallottam hogy Schwarzy, Stallone, Willis egy filmben, végig azt hittem hogy õk hárman a fõszereplõk, és amikor megnéztem a filmet eléggé csalódott voltam mert ehelyett kaptam egy Stallone, Stetham, Lee triót.
És akkor még persze ilyen couture meg crewsek.....Én végig azt hittem hogy hogy ez a "nagy öregek egy filmben" arról szól, hogy Stallóne, Schwarzenegger, van Damme, Willis, Norris, Lundgren, Seagal, Snipes A CSAPAT, (és senki más) akik szétbasszák az ellenfeleket. Akkor tûnt ki igazán amikor van Damme kinyírja a srácot, mert elõbb felsoroltam 8at, a jelenetben meg benne volt 3. hát ez az álmom már sose fog megvalósulni hogy ez a 8 ember egy filmben, mint egy csapat, és mind a 8 fõszereplõ, tehát egyenlõen megosztoznak a vásznon töltött perceken..........sajnos

Mindenki mondja hogy kell bele Cage, Travolta, és a többi. Nincs velük, bajom vannak jó filmjeik, DE EMBEREK!!!! õk nem kimondott akciósztárok. Egy ilyen filmbe csak ez a 8 ember passzol. Róluk szóltak a 80as 90es évek, mert egymásra licitáltak a filmjeikkel!
Amúgy errõl a Michael Dudlikoffról még nem is hallottam, csak így hogy itt mondtátok......na de most utána nézek.

Ami igazán meglepett a moziban, hogy engem állandóan kiröhögnek hogy az õ filmjeiket nézem, erre most kis szaros 15 éves divatmajom gyerekeket láttam.

Jah, nem ez volt az ami meglepett......Hanem az hogy lányokat láttam egy ilyen filmen.......
10/10
Kendy 2012 aug. 30. - 23:29:35 10/10
(215/485)
Nagyon jó volt a film most láttam moziban!
:)
Tetszett!
Csak szuperlatívusz!
Hibátlanok a szereplõk nekem hypergigaüberászcsúcsélmény volt!

De volt 1 észrevételem a moziban.
A kópia szemcsés volt ezen elképedtem.
Nem tudom direkt volt lebutítva-e?
Vagy ilyen szar?
Komolyan ilyet itthon is lehetne nézni a netrõl!

Nekem nagyon fura volt ez és ez levett az élvezeti értékbõl nálam.

Esetleg ha valaki látta moziban megmondaná ott milyen volt a kópia?
Nyugodtan lehet privátban is de ha itt jönne 1 válasz azt elõre is megköszönném.
Ugyanis pl a tv-ben leadott Pogány Madonna ami 1 régi film annak jobb volt a kópiája mint ennek a filmnek.

Direkt nem írom le melyik mozi volt mert nem akarok semmilyen burkolt illetve negatív reklámot.
Darth Plagueis 2012 aug. 30. - 23:04:17
(214/485)
Talán majd a 3. részben... :)
10/10
CsiróCsiró 2012 aug. 30. - 22:53:40 10/10
(213/485)
... és hol jár mindeközben Michael Dudikoff??? :-)
lippije 2012 aug. 30. - 22:38:34
(212/485)
Akkora siker nem lesz ez a rész, mint az elsõ, de az én korosztályom (30+) férfi tagjainak (már akik nem csak Fellinit és Jancsót néztek gyermekkoruk óta) kötelezõ. Igazi, hangalámondásos VHS akció feeling :)

Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/08/a-felaldozhatok-2-the-expendables-2/
offtopic
Kenshitora 2012 aug. 30. - 21:20:48
(211/485)
Wow, jóó film ez, gyerekek! :-D
A poénok nagyon jók voltak és nagyon "ott" voltak. :-)

Chuck Norris és a többi akciósztár azért nagyon komoly edzéseket végeznek el minden film elõtt-alatt. Azért hiába "csak" jeleneteket vesznek fel mondjuk talpig fegyverben, na de könyörgöm, egy jelenetet lehet, hogy 10-szer, 20-szor, forgatnak le és nincs mese a tempót ugyanúgy bírni kell a 20-dik felvétel alatt is, mint az elsõnél. Nem hiába van a legtöbb akciósztárnak sportolói múltja is.
Én Chuck Norrison például le voltam döbbenve! Miért? Azért mert 72 éves korára ilyen jól néz ki. Nem beszélve róla, hogy a mozgásán sem látszik meg a kora. :-)

A jeleneteket pedig úgy vágják össze, hogy az akciódúsabban hasson és ráadásul fel is gyorsítják a filmet.
Exorcista 2012 aug. 30. - 20:48:55
(210/485)
Chuck Norris egy amerikai legenda. Sportmúltja több és dicsõségesebb, mint Lundgrené, vagy a belga sztáré. 1968-74-ig veretlenül volt kick-box világbajnok, egyszerûen kihagyhatatlan egy ilyen jutalomjátékból. (Karrierje csúcsán felmerült egy Muhammad Ali-Chuck Norris összecsapás is, -akkoriban világrekordot jelentõ 1 millió dollárért- de ez meghiúsult amiatt, hogy az összecsapásban Norris csak az ökölvívás szabályai szerint, a kezét használhatta volna.)
10/10
CsiróCsiró 2012 aug. 30. - 20:46:53 10/10
(209/485)
Ugye,pont a helyén volt a srác :-)

De ne spoiler-ezzünk a többieknek! :-)
10/10
Stoco 2012 aug. 30. - 19:31:08 10/10
(208/485)
Csiró megnéztem és meg is értetettem ku**a jó volt:DDD legjobb akciófilm.
9/10
jackasszoli 2012 aug. 30. - 18:53:38 9/10
(207/485)
A poén az hogy sokan Chuck Norris miatt mennek el erre a filmre a moziba, de szerintem 2 filmjét se tudnák felsorolni, csak annyit tudnak hogy húú Chuck Norris milyen nagy arc meg a sok viccet ismerik ami a világhálón kering róla, szóval ez a baj mai kamaszokkal.
9/10
jackasszoli 2012 aug. 30. - 18:22:17 9/10
(206/485)
Statham mi a fenének a filmbe, nagyon gyenge B kategóriás színész szerintem ráadásul nem is öreg, miért õ a fõszereplõ. Terry Crows és Randy Couter pedig nem egy akció színész, alig ismerjük õket. Terry Crows ráadásul inkább vígjátékokból ismert.
Ennek ellenére a film 10/ 9 pontos. :)