Meklód fia 2015 jan. 16. - 16:18:36
(113/153)
én bírtam azt az ötletet, hogy összehozzák a régmúlt szupersztárjait. Ezzel nem is volt bajom, csak valahogy ezek a filmek ultra gagyik, mert csak lõnek, lõnek és lõnek. Csak tudnám már honnan az a kibaszottul sok töltény amibõl sosem fogynak ki. Ha ezek a sztárok nem szerepelnének benne, akkor egyenesen a nézhetetlen kategória lenne.
offtopic
cellasto 2015 jan. 16. - 16:10:45
(112/153)
már bocs,de én épp írtam,hogy imádtam a régi filmjeiket
mivel lassan én is 40 leszek,igenis"célközönség"vagyok(legalábbis az alapján,amit írtál)
csak nekem ez már nem jön be,amikor nagypapák próbálják az akcióhõst domborítani
inkább elõveszem a régi filmjeiket,és nem ezt a nevetséges szériát fogom bámulni
7/10
Atesz1987 2015 jan. 16. - 15:59:11 7/10 Előzmény cellasto
(111/153)
Ezek szerint neked nem sikerült megérteni az Expendables lényegét. Ezek a filmek nem akarnak versenyezni a mai filmek realisztikusabb(?) akciójával, és látványvilágával. Sima nosztalgia. Épp, hogy csak ki nem kacsintanak a színészek a nézõre. Ha neked ez nem jön át, és csak nettó akciófilmet látsz az egészbõl, akkor nem neked készült. Itt az a mai 30-as, 40-es, 50-es korosztály a célközönség, akik még VHS-en nézték rongyosra a Rambo filmeket, a Predatort, a Rocky-t, az Emlékmást, a Terminator 1-2-t, a Top gunt, az Indiana Jonest és a többit. Épp csak egy fokkal komolyabb, mint a Nagy durranás. Abban egyetértek, hogy ebbe a miliõbe egyáltalán nem illenek ezek a fiatal színészek. Amirõl te beszélsz, az az Indiana Jones és a kristálykoponya királysága. Az tényleg olyan bohóckodás, mint amirõl te is beszélsz. Nem is lett siker...
offtopic
cellasto 2015 jan. 12. - 14:51:20
(110/153)
csak az a gáz,hogy a mai világban már nem mennek az ilyen filmek
fõleg nem 80 éves színészekkel
anno imádtam mindegyiket,de amit ezekben a "filmekben"csinálnak,az már tényleg bohócmutatvány...
7/10
Atesz1987 2015 jan. 12. - 13:33:40 7/10
(109/153)
Nem értem mit akartak ezekkel az új arcokkal. Ha a régi nagyok közül többen is beugrottak volna eljátszani egy olyan figurát, mint Snipes, meg Banderas, akár örök klasszikusként is bevonulhatott volna a filmtörténetbe. Így csak egy jó közepes.

Aki ebben az akciófilmet keresi, az rohadtul nem érti az egész lényegét. A Feláldozhatók pontosan arról szól, hogy a 80-as éveket idézõ akciójelenetek legyenek benne. Hogy a fõhõsök a golyózápor, és robbanások közepette kis pisztollyal halomra lõjék az ellenséget, és csak akkor sérüljenek meg, ha a jól kiszámítható dráma ezt megköveteli. Azok az igazi az egyszerû 2 bites karakterek(!), és a túljátszott ripacskodások azok, amik gyermeki mosolyt csalnak az ember arcára. Stallone utolsó mondata a 80-as években akkorát szólt volna, mint a "Hasta la vista, baby!"... "Én vagyok hága...". Mekkora ripacskodás, és mennyire gyönyörû. Ha ez a 80-as években hangzik el, minden gyerek ezt a mondatot adta volna a GI Joe-ja szájába a nagy csata végén. Van aki azt gondolta egy percig is, hogy ezek a srácok komolyan veszik magukat? Amit ez a film nyújtani akart, azt tökéletesen teljesítette. Imádtam minden percet, amiben Stallone, Schwarci, Mel Gibson, Snipes, és Banderas a képernyõn töltött. Miattuk lehetne 10/10, de a fiatalok szereplését egyszerûen nem értem, õk lehúzták a produkciót 10/7-re.
5/10
ammok001 2015 jan. 10. - 17:23:17 5/10 Előzmény stupek2
(108/153)
Az elsõ kõkemény akció,a 2. már kicsit gagyibb kiadása az 1.nek érezhetõen nem tudnak mit kezdeni ennyi szereplõvel lásd Lundgrennek 1 deka akció szerepe nincs Jet Li-t épphogy megmutatják pedig elvileg alapember lenne.3. részben ez mégjobban érzõdik,ráadásúl behoznak új szereplõket még ami miatt az alapemberek egyre inkább háttérbe szorulnak.Ráadásúl Pg.13-ban eleve nagyon rossz döntés volt ilyen filmmel próbálkozni.Egyszer megnéztem,de semmi késztetést nem érzek se a 2. se a 3. újranézésére.Egyedül Banderas hülyéskedése szórakoztatott valamennyire.max 5/10
Meklód fia 2015 jan. 09. - 14:49:00
(107/153)
jövõhéten jön a vágatlan változat, inkább azt nézzétek. Állítólag kétszer olyan jó, mint a héten megjelent Theatrical kiadás.
2/10
gyapif 2015 jan. 09. - 14:36:07 2/10
(106/153)
Ez a film egy nagy rakás f*s!Nem ajánlom senkinek!
5/10
deadscott 2015 jan. 08. - 22:49:20 5/10
(105/153)
csak töltöttek meg lõttek, csak töltöttek meg lõttek, a végén már nem is töltöttek csak lõttek
5/10
pihes 2015 jan. 08. - 16:14:16
(104/153)
Ez a 3. rész, csak úgy mint az elõzõ 2, fog megmaradni az ember eszébe. Emlékek nélkül.
Sok action, jó színészekkel, kicsit, "öregesen". Vannak vicces (akció) jelenetek.

Azért, az értékelését, nem vinném túlzásba.
6/10
Atis88 2015 jan. 07. - 22:12:44 6/10
(103/153)
Ez biza árnyéka az elsõ kettõnek. Az új csapat felesleges annyira érdektelen amit csinálnak, annyira modernek akarnak lenni közben az új típusú akciófilmekben ilyeneket tucatjával lehet látni. Erre nem azért ül be az ember hogy ezeket az új suhancokat lássa hanem a jól megszokott bandát, akiket most a film balszerencséjére háttérbe küldtek egy idõre. Különösen nagy butaság a kis Ronda Rousey-t úgy beállítani mintha karate világbajnok lenne. Ne mondja nekem senki hogy egy jól megtermett képzett embert leszerel. Egyszerûen a férfiaknál van a fizikai fölény pláne ebben a kategóriában ami a filmben van (kommandózás stb). Antonio Banderas üde színfoltja a filmnek, jól hozza a locsi-fecsi ámde mikor kell profi bérgyilkos karaktert.
Összességében véve azért egyszer nézhetõ ez is, de tuti nem mostanában jut eszembe elõszedni megint.
6/10.
8/10
stupek2 2015 jan. 06. - 20:59:17 8/10
(102/153)
Azért ez jobb mint az eddigi "Feláldozhatók" volt. Az elsõ egy vígjáték, a második próbálkozás, ez pedig igazi akciófilm, még ha nevetek is a szereplõgárdán.
Jól fényképezett, jó hangtechnikával élvezhetõ film.
Csak néha elmosolyodok, hogy egy tucat ember hátizsáknyi lõszerrel egy egész hadsereget megöl, holott ehhez legalább egy tonnányi lõszer kellene. Egy könnycseppet sem hullatok Syl-ért, bármilyen nagy bajban van, mert halomra lövi a tök ismeretlen katonákat, abszolut nem zavarja, hogy nekik esetleg családjuk van, vagy nincs. Persze az Õ emberét azért sirasssam meg!
Kozutas 2015 jan. 03. - 13:19:08
(101/153)
Szeretem az old school filmeket de ez a rész nagyon gáz volt. Amikor Sly új csapatot csinált tudtam, hogy vége az egésznek. Die Hard 5 jutott eszembe. Olyan semmilyen. Tudom, hogy nem kell komolyan venni de akkor is
cellasto 2014 dec. 31. - 13:46:38
(100/153)
nab*zz,összekevertem a machate-vel!
elnézést érte(pedig nem is ittam semmit:D)
cellasto 2014 dec. 31. - 13:45:38
(99/153)
***spoiler pótolva***seagal meghalt az elsõ részben,nem?
még csinálnak több részt ebbõl a bohócmutatványból?
ez kell a népnek :D
Zoltán Fodor 2014 dec. 31. - 13:36:07
(98/153)
akiket én szívesen látnék a 4. részben: Michael Dudikoff, Tom Berenger, Don "The Dragon" Wilson, Marc Dacascos, Terry "Hulk" Hogan, Danny Trejo, Clint Eastwood, Jackie Chan, Don Johnson, Gary Busey, Carl Weathers, Ving Rhames és persze Steven Seagal!!!
7/10
Woodstock29 2014 dec. 28. - 15:37:19 7/10
(97/153)
Ha Banderas nem lenne a filmben... A három közül ez lett a leggyengébb. :(
10/10
Zsolt_ 2014 dec. 12. - 14:06:44 10/10
(96/153)
Nagyon meglep a sok fanyalgás a hozzászólásokban. :-)
A kezdés igazi 80-as volt. Mindent szétlõttek ahogy kell. :-) Még magukat sem vették komolyan, de hitelesebbek voltak mint bármelyik mai akciófilm.
Természetesen a fiatalok más úton járnak. Na az unalmas volt. És a kimenetel is várható volt.
Aztán jött a végén a klasszikus akció.
Amikor bementek a romvárosba elkezdtem vigyorogni és nagyjából a végéig vigyorogtam.
Hogy miért? Mert élveztem. Nagy lövöldözés közben annyi lõszert lõttel el amennyitõl hason csúsztak volna a rájuk pakolják. De kit érdekel. Igazi akciófilm vége volt. És egyben az öregek megoldották a problémát!
Ja és Gibson. "Legalább egyet öljenek meg! Vagy legalább sebesítsék meg! Így."..."Mindent nekem kell csinálni?"
Én röhögtem. Szórakoztam. Erre való ez a film. :-)
És nem volt rossz érzésem. Mondjuk maradhatott volna 16 feletti vagy akár 18 feletti is, szóval kár volt kivágni a neccesebb részeket... Úgyse a kicsiknek szólt ez a film. Az én korosztályom meg úgyis megnézi.
Mert hülyeség kihagyni.
Menzonitisz 2014 dec. 01. - 19:07:07 Előzmény aattila1985
(95/153)
Hali!

A listából kimaradt egy név.
Nélküle nem lenne teljes a névsor, ez vitán felüli.
Õ pedig nem más, mint Rowan Atkinson.
Õ ki tudna hozni valamit ebbõl a filmbõl... :)
Endy88 2014 nov. 22. - 00:26:54
(94/153)
Esetleg még: Tommy Lee Jones, Danny deVito?
Egyébként nõket is tehetnének bele többet... :-)