9/10
Findzs 2014 ápr. 07. - 15:26:11 9/10
(515/915)
most kezdtem el nézni a 4. évadot, addig nem akartam míg nem lesz meg az összes rész
én nem bírok 1 hetet várni az új részre :)

szóval ma fogom megnézni a 7. 8. részt (minden este 2 részt nézek meg)

eddig a 4. rész tetszett a legjobban, mert az hasonlított leginkább a legjobb 1. 2. évadhoz
ezt a börtönösdit mellõzhetnék már

spoiler

sajnos döbbenten néztem ahogy egy egész részt a kormányzónak szenteltek
nem kedvelem a karakterét és akit nem kedvelünk azzal nem is szívesen azonosulunk
tudtam, hogy vissza fog térni de azt nem, hogy részeket pazarolnak el rá :(
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 07. - 08:20:03 10/10
(514/915)
Hát nem is spoilereztem.
offtopic
Sz Peter 2014 ápr. 06. - 09:56:36 Előzmény _Freddy_
(513/915)
Még jó, hogy nem spoilerezel. :)
barbarossa86 2014 ápr. 06. - 03:06:13 Előzmény kazama90
(512/915)
Andrea (Lori nénjével egyetemben) meglehetõsen irritáló karakterek, gondolom, hogy sok embernek viszket a tenyere tõlük....:)Amúgy "Andrea", vagyis Laurie Holden a Silent Hill-ben viszont kimondottan szimpatikus volt, jó színésznõnek tartom...:)
10/10
_Freddy_ 2014 ápr. 02. - 18:26:05 10/10
(511/915)
Itt is van egy teaser poszter az 5. évadhoz.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 02. - 07:45:06 10/10
(510/915)
Akkor a 3. évad vége tetszeni fog neked. :D Nem mondom, hogy meghal e, majd meglátod. A képregényben különben még él. :D
9/10
kazama90 2014 ápr. 01. - 21:08:04 9/10
(509/915)
ez a Laurie holden rohadt irritáló karaktert játszik,nem bánnám ha meghalna (a filmben).
10/10
_Freddy_ 2014 ápr. 01. - 10:06:48 10/10
(508/915)
A The Walking Dead 2-3. évadjának szinkronhangjai:

Kormányzó – Kárpáti Levente
Tyreese – Bognár Tamás
Sasha – Bogdányi Titanilla
Milton – Posta Victor
Allen – Zámbori Soma
Ben – Juhász Levente
Axel – Csuha Lajos
Oscar – Csõre Gábor
Martinez – Jakab Márk
Michonne – Pálmai Anna
Beth – Hermann Lilla
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 ápr. 01. - 06:18:53 10/10
(507/915)
Nekem sem tetszett annyira a 4. évad, mert konkrétan az elsõ 8 rész az a 3. évad befejezése volt, aztán az évad második fele a mászkálásokkal rosszul volt megírva, nem kellett volna 2-3 karakterre részeket elcseszni, egy sokkal ütõsebb évadzárót is ki lehetett volna hozni ebbõl. :D
aaron111 2014 ápr. 01. - 03:23:48
(506/915)
--- SPOILER ---

S04E16-tal kapcsolatban: amikor Rick-ék kimentek az udvarra és az a nõ megint grillezett, egybõl az jutott eszembe, hogy az emberi hús lehet. Aztán amikor a vagonba bezárták õket: ugye ha meghalnának, a hús rothadásnak indulna és végül át is alakulnának zombivá. Fejlövés sem megoldás, mert hûtõjük gondolom nincs a hús tárolására. Szerintem ezek tuti kannibálok :D
A 4. évad nekem annyira nem jött be, de az évadzáró kárpótolt. Várom a következõ évadot :)

--- SPOILER VÉGE ---
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 31. - 19:51:45 10/10 Előzmény mushi
(505/915)
SPOILER

Az is lehet, hogy akik a Terminuson tartózkodnak, õ rájuk a kannibalizmus jellemzõ, beteszik õket egy vagonba, és mint a sertéseket, levágják. Nagyon lehetett ilyenre is gondolni. Amúgy ez végre ilyen király cliffhangeres évadzáró volt. Ugye kinnt van még Beth is, meg TALÁN Carol és Ty, meg jönnie kell majd Morgan-nek, aki a pilotban is szerepelt, talán majd kimentik õket, vagy Rick-ék agyalnak majd ki valamit.
10/10
Ani77 2014 márc. 31. - 19:10:22 10/10
(504/915)
SPOILER


Vagy azt sütögették ott az udvaron... :S
Mindenesetre a régi Rick visszatért! Kemény lesz a következõ évad.


SPOILER vége
10/10
mushi 2014 márc. 31. - 14:32:03 10/10
(503/915)
!!! SPOILER a 4. évadzáróhoz!!!


egyébként mikor a terminuson ott volt a tejporos doboz meg a tányér, azt gondoltam, carolék is odaértek, aztán judith-nak kellett a cucc. olvastam valahol olyan spekulációt, hogy õk voltak azok, akik segítségért kiabáltak, mikor rickék futkostak az udvaron.
nekem a rész elõzetesekor olyan gondolatom volt, hogy van egy csarnokuk tele zombival, aztán nekik kellenek az emberek. mondjuk ezt eléggé megerõsítette az az összedobált csonttömeg valami rácson belül, bordák meg minden, amirõl frissen le volt fejtve a hús.
10/10
mushi 2014 márc. 31. - 14:17:34 10/10
(502/915)
úúú ez valami oltári jó volt!!! benne volt minden, ami kell, benne volt egy csomó talán, meg 'most mi lesz'. nagyon remélem, hogy gyorsan itt lesz az 5. évad!
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 31. - 12:53:29 10/10
(501/915)
4. évad zárása elég jóra sikerült, a cliffhangert megint megkaptuk. Rick meg egy állat. :D
Fényévekkel jobb volt ez mint a 3. évad lezárása. :D
10/10
mushi 2014 márc. 30. - 21:22:02 10/10
(500/915)
most kezdtem unalmamban elölrõl. azért látszik, mibõl alakult ki az egész :D úgy értem, annyi olyan dolog volt az elején, ami megváltozott, megváltoztatták. pl szinte futottak a zombik ha embert láttak, sõt, a nagyon elején tényleg futottak, a 4. évadnál már csak siettek.
amúgy a gyereköléses részhez: a legelsõ részbõl még 5 perc se telt el, máris fejbelõttek egy kislányt (oké, kislányzombit).

érdekességként meg annyit, hogy még az elsõ évadban a furgonon atlantában az áll, hogy FERENC, a lakókocsin meg hogy HORVATH :)
10/10
mushi 2014 márc. 19. - 00:40:21 10/10
(499/915)
! SPOILER !

a gyerekszereplõkre itt maximálisan igaz, amit carol mondott egy csomószor a lányoknak, hogy ebben az újfajta világban a cuki, az aranyos nem éli túl. amit a rész elején is mondott, hogy sophia is azért halt meg, mert túl ártatlan volt. mica nagyon naiv volt, nagyon kedves, kb a "ha nem lõjük le a zombit, akkor majd elmegy mellettünk nyugiban" szerint gondolkodott. lizzie meg hát egyszerûen nem értette meg a dolgokat. de egyébként lehetett benne valami kettyó alapból, mert mikor az apjuk meghalt, akkor is mica volt az, aki nyugtatta, meg hogy nézze a virágokat és számoljon. valami miatt ez náluk már egy szokás volt, lehet valami roham vagy dili vagy ilyesmi miatt.
a képregényt nem olvastam, de úgy gondolom, eszerint az elv szerint haladva carl túléli, vagy legalábbis nagy esélye van a túlélésre. õ nem az a naiv, ostoba kisgyerek, maximálisan felnõtt a helyzethez, van néhány bugyuta lépése, de különben meg eltanulta a túléléshez szükséges gondolkodást meg tetteket. talán azért is, mert van egy olyan apja, aki meg tudta tanítani minderre, meg leült vele beszélgetni még hershel farmján, hogy lori is meg fog halni, õ is meg fog halni. egy kisgyerek akkor kezd igazán felnõni, mikor rájön erre, hogy senki se halhatatlan.
FunPro 2014 márc. 18. - 23:42:03
(498/915)
SPOILER

Nálam hatalmas pozitívumnak számít, ami a lányokkal történt.
A gyerek szereplõket horrorokban azért nem szeretem, mert általában õk fix túlélõk.
Sophia óta tudjuk, hogy erre a sorozatra ez nem igaz, de pl.: Carlt szerintem nem fog meghalni.
A lányokkal kapcsolatban is inkább azt vártam, hogy valahol elválnak a csoportól. Ez a megoldás meglepõ, váratlan volt. Több ilyen kéne a sorozatba. A legváratlanabb az lett volna, ha a végén Tyreese megöli Carolt, és egyedül továbbmegy a gyerekkel.

Carol döntése egyébként teljesen logikus volt. Azok után amit mondott a lány, egyértelmû volt, hogy veszélyt jelent mindenkire. Ki merné azt megkockáztatni, hogy este egy ilyen ember mellett alszik? Ráadásul úgy, hogy még egy csecsemõ is van vele. Két lehetõségük volt. Vagy hátrahagyják, vagy megölik. Számára a hátrahagyás is egyenlõ lett volna a halállal, hiszen nem volt tisztában azzal, hogy a "járkálók" veszélyt jelentenek rá. A lelövés csak egy kegyesebb halál volt.

Szóval még egyszer nagy tisztelet a sorozat elõtt, hogy ezt bevállalta, és hogy tényleg az életszerûségre törekednek.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 18. - 07:37:09 10/10
(497/915)
De azokat a megégett zombikat is milyen jól megcsinálták, profi maszkmunka. :D
10/10
mushi 2014 márc. 18. - 00:19:31 10/10
(496/915)
!!!! SPOILER !!!!


kezdettõl fogva utáltam lizzie-t, mindig volt benne valami, ami ellenszenvessé változtatta. volt egy idõszak, amikor azt gondoltam, belõle kb olyan zombiölõ lesz, mint michonne-ból, kemény, érzelmek nélküli "gyilkos". aztán láttuk, hogy a kiscsaj nem teljesen százas. egyszerûen nem értem, hogy nézhetett másként a zombikra. talán az apja miatt, remélte, hogy ha átváltozik, attól még az apja marad. vagy nem tudom...
most néztem meg a 14. részt. nem tudok rá mást mondani, mint hogy kegyetlen. brutál. az évad egyik legjobb része. pedig ebben aztán ha volt 6 zombi... (aki kevesli a zombikat meg az ilyeneket belõle.) olvastam itt a hozzászólásokat, freddy-vel nem értek egyet. szerintem nagyon is logikus és ésszerû megoldás volt, hogy lizzie-t megölték. azt mondod, meg sem próbálták észhez téríteni vagy megmagyarázni a dolgot. hát carol mit csinált addig? vagy ty? a börtönben is, utána is próbálták neki elmagyarázni, hogy a zombik nem emberek, hanem gyilkosok mindenféle emberi nélkül. bolond volt, és nem kockáztathatták, hogy álmukban majd megöli õket is valamikor. egyszerûen tévképzete volt az egész invázióról, ami kb annyira veszélyes volt, mint egy zombi maga. jó így, érdekes volt. fõleg azután, hogy carol a rész elején még beszél sofia-ról is. ez meg így ráadásul keretet adott a résznek. elvesztett lányról beszél, aztán elveszt még egyet. kettõt.

egyébként aki kevesli az akciót a sorozatból, hát állítom, ezek az idõnkénti, kb rész/1 nagy események, meg a lélektani dolgok nagyobbakat ütnek, mintha állandó zombitámadásokkal lenne tele a rész. mert ha van valami, akkor az olyan nagy dolog a sorozat szempontjából, mint pl ez is. melyik sorozatban lehet látni, hogy egy részben két ártatlan kislány is meghal a jók keze által?