10/10
_Freddy_ 2012 jún. 01. - 13:10:21 10/10
(195/915)
A börtön ahol lehet hogy az egész 3. évad játszódik...
10/10
_Freddy_ 2012 jún. 01. - 13:08:52 10/10
(194/915)
FIGYELEM SPOILER VESZÉLY!!!!


Az elsõ kép a titokzatos csuklyás zombiidomárról, Michonne-ról!
éppittvagyok 2012 máj. 31. - 15:12:40
(193/915)
Ez a sorozat elvérzett... :) Az elsõ évad még egész jó, de a másodikat sajnos már nagyon elszúrták. A karakterek mind idióták, alig van logika a viselkedésükben, csak azért, hogy a feszültséget fenntartsák, a tipikus TV sorozatok mintájára. Nagy kár érte. 2/10
10/10
Redym 2012 máj. 15. - 12:46:10 10/10 Előzmény MiaLarge
(192/915)
Hahhaha... LOL. Vicces ez a sitcom-os cucc. Egyébként igazán behozhatnák Magyarországra ezt a sorozatot - mondjuk a tömérdek mennyiségû nyomozós meg brazil sorozat helyett.
10/10
MiaLarge 2012 máj. 09. - 18:33:21 10/10
(191/915)
Egyik kedvenc sorozatom.

Ezt lessétek meg.

Ilyen lenne a The Walking Dead intrója, ha egy 1980-as sitcom lenne:

http://megneztem.blog.hu/2012/05/09/the_walking_dead_ha_egy_1980_as_sitcom_lenne
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 20. - 11:02:42 10/10
(190/915)
Azt anno a tv-be leadták de bevallom õszintén alig emlékszem már arra a sorozatra.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 20. - 10:55:30 10/10
(189/915)
Hááát én a Malcolm McDowell és a Bob Hoskins féle filmre gondoltam.
http://www.port.hu/vegitelet_doomsday/pls/fi/films.film_page?i_film_id=92778
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 20. - 07:48:25 10/10
(188/915)
Elnézést kérek, vagy te nem is erre gondoltál? Most látom, hogy van egy másik Végítélet film is ami elvileg nagyon rossz, és arról szól, amit mondtál.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 20. - 07:33:10 10/10
(187/915)
Jajj most látom, ez az az 1994-es fertõzöttes film ami Stephen King könyve alapján készült Gary Sinise-el a fõszerepben. És a tv-ben több részben adták le mert hosszú film. Már egy ideje tervezem a megtekintését, de feledésbe merült. :D Jó, hogy szóltál. :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 20. - 07:16:04 10/10
(186/915)
Még nem láttam,de majd megnézem. Köszönöm. :D
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 19. - 23:15:12 10/10 Előzmény _Freddy_
(185/915)
Magyon jó eszmefuttatás.
Kb ezeket képzelem én is.

Volt 1 film ahol Skócia fertõzõdött meg.
Ott lezárták a határt aknazár a tengeren.
A túlélõk azok a magas hegyen lévõ várakba menekültek és ott bekkelték ki míg akik immunisak túlélik.
Ha jól emlékszem Végitélet volt a címe.

A fertõzöttek meghaltak és csak gonosz hordák uralták a városokat.
Mellesleg a fia volt a várúrnak aki hordákat alapított.
Harcban is álltak a várakban lakókkal meg az angolokkal.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 19. - 14:26:51 10/10 Előzmény Kendy
(184/915)
Elolvastam azt a hosszabb hozzászólást amit írtál, érdekes téma, és sokat lehetne róla beszélgetni.

Pl. a könyvben olvastam, hogy sok helyen magasan fekvõ templomokban húzták meg magukat. Nálunk van néhány vár az országban amit be lehet foglalni és védeni lehetne, és sok vár van aminek a közelében nem is lakik senki se.

Mondjuk ott van a visegrádi vár, pár ezer embernek jó menedékhely lenne. De idõvel kitörne a káosz, elfogyna az élelem, az elfajzott emberiséget ismerve elöbb-utóbb megbolondulnának, kitörne a káosz és egymást pusztítanák el. Én nem mennék olyan helyre ahol olyanok is vannak akiket nem ismerek. De elõször is ha jönne valami ilyesmi vírus, mondjuk ha csak harapással terjedne akkor oké, nem hiszem, hogy elõfordulna olyan, hogy ne vennék észre ha elindulna valami járvány. Egybõl befognák a fertõzötteket. De ha levegõben terjedne, és harapással is. Akkor mi lenne? Bármikor átváltozhatna akárki, akkor meg mi értelme lenne? Hamar kiderülne, ha valami nem lenne rendben, egybõl leállítanák a légiforgalmat, és a határokra õröket állítanának mindenhol. Nagyon kicsi lenne az esélye az egésznek, ha csak harapással terjedne. Az egész azon múlna, hogy terjed, milyen emberek foghatják el, mennyi idõ múlva változik át a beteg vadállattá, és ha átváltozik akkor milyen erõs lenne, tudna e gyorsan futni, nagyon erõs lenne e. Pl. eszénél lenne e annyira, hogy a kezével és lábával be tudjon nyomni egy ajtót, vagy csak olyan buták lennének, hogy lassúak lennének és ha látnak valakit megindulnak felé, és ha találkoznak valakivel azt megharapják mert éhesek, de ha már megharapják akkor meg is eszik õket...De ha ilyen elõfordulna, hogy az egész világon elterjedne, és nem lehetne megállapítani, az utcák, erdõk, terek tele lennének zombikkal, egytõl egyik az összes országban, és csak harapással terjedne meg néha megeszik a másikat néha nem, és ha valakit csak megharapnak aztán túléli, nem hal bele, átváltozik...de ha meghalna és akkor is átváltozna na akkor nagy baj lenne itt. Pl. ha a szívük megszûnne dobogni az embernek miután megharapják õket, közbe átváltoznak és a vírus beindítaná újra. Ezt tudom elképzelni, na ha ez mind így lenne, és a közeljövõben fordulna elõ akkor nem tudom merre mennék. De szigorúan csak a családtagjaimmal meg akiket ismerek azokkal kelnék útra és keresnék menedéket. Meg pl. ha kitörne a járvány és miután az ember átváltozik lenne e hallása, milyen erõs lenne a szaglása. Állatok is megtudnának fertõzõdni. Sok-sok kérdés.

Igazából a hajózás nem lenne rossz ötlet, de sajnos az a baj, hogy sok ember él a Földön, nagyon sok. Ha kitörne egy ilyen elpusztítanánk egymást, a lakatlan szigetek megtelnének, harcolnának a szigetekért. Öldökölnének össze-vissza. A határokon nem lehetne átkelni mert aki át akar menni kinyírják. Meg mennyi ideig élnék túl a zombik evés nélkül. Ez is egy kérdés. Elképzelhetetlennek tartom ezt az egészet. Ha lenne egy ilyen, akkor az emberiség kipusztulna nagyon hamar. Sokan elmennének keresni valami helyet ahol nem élnek, de elöbb-utobb sokan éhenhalnának, vagy öngyilkosok lennének. Dúsgazdag milliárdosok eddig felfedezetlen szigetekre költöznének vinnének magokat, gyógyszereket minden egyebet, társaikkal élnének a szigeten tele lennének fegyverekkel és jajj azoknak akik arra járnak, lelövik õket és kész. Eluralkodna a káosz az egész világon, mindenki menne a boltokba rabolni, és egymást ölnék az emberek az élelemért. Biztos lenne sok hely amit lehetne nagyon jól védeni, az emberiség fele biztos elpusztulna kevesebb mint 5 év alatt.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 18. - 07:43:23 10/10
(183/915)
Wooow!
:)
Ez király!
:)
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 18. - 07:06:31 10/10 Előzmény Kendy
(182/915)
Amugy a könyvben írnak Magyarországról is. xD De csak annyit, hogy elfoglalják a diósgyõri várat a zombik. xD
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 17. - 19:55:38 10/10
(181/915)
Ez tényleg nem olyan vészes.
Többnek gondoltam.
Majd utánanézek.
Biztosan nagyon érdekes könyv lehet.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 17. - 16:48:01 10/10 Előzmény Kendy
(180/915)
Én szeretek könyvetolasni, neten nem annyira. Tesco-ban vettem 2999Ft-ért. Nem egy nagy összeg. Jó kis könyv ez a World War Z. Neked biztos tetszene.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 16. - 20:08:58 10/10
(179/915)
Bevallom õszintén nem ismerem ezeket a könyveket meg képregényeket.
Nekem ezek kimaradtak.
:(
Meg nem nagyon olvasok könyveket.
Sajna nagyon drágák nekem erre nincsen keret.
Max ha a netrõl le tudom tölteni vagy kölcsönkapom.

Meg semmilyen nyelven nem beszélek tehát ha magyarúl van akkor tudom csak elolvasni.

Ha belegondolok pl újságot is úgy 6 éve nem vettem.
Neten olvasok mindent vagy pl tv illetve rádió.

De ha valaki tudna privátban küldeni linekeket ahol elolvashatom annak szívesen örülnék.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 ápr. 16. - 11:03:32 10/10 Előzmény Kendy
(178/915)
Ajánlom figyelmedve a World War Z címû könyvet.
10/10
offtopic
Kendy 2012 ápr. 15. - 22:30:43 10/10
(177/915)
Igen igazad van ebben.
Az ivóvíz mindenhol alap.
Nem lehet élni nélküle sokáig.
De szerencsére nálunk sok az iható víz.
Pl ez már Franciaországra vagy Németországra nem igaz.
Nálunk nem nagyon tudnék elképzelni más terepet mint 1 sziget.
Vagy eljutni valami nagy hegyre,hegységre pl Erdélybe vagy a Balkánra ott vannak tiszta vízû patakok.
Ez csak 1 ötletnek jött.
Egyszerûen jobbat nem tudnék kitalálni.
Vagy csak csorogni kéne le a Dunán a tengerig és ott elmenni nagy mázlival és 1 nagyobb hajóval valahobva jó messzire 1 szigetre.
Ha lakott akkor elfoglalni,stb.....

A munició a lõfegyvereknél kényes kérdés.
Totál igazad van ebben.
Meg már katonai kiképzés sincsen idehaza tehát nem hemzseg a polgári lakosság mesterlövészekben ez tény.
KurtWagner 2012 ápr. 15. - 22:18:55 Előzmény Kendy
(176/915)
Azért egy dologban téves az elméleted, hogy a lõfegyverekhez töltények kellenek. Hiába elterjedt a lõfegyver tartás, ott sem rendlkezik a többség korlátlan mennyiségû múnicióval, sõt... Ha ebbe beleszámítjuk, hogy egy zombie-t nem olyan egyszerû lelõni, a legtöbb ember az összes municióját képes lenne egy vacak élõhaklottba beleerszteni, mire az hajlndó megdögleni, és utána már ott lesz, ahol egy átlagos fegyvernélküli ember. Arról nem is beszélve, hogy a fegyvertartás, meg a fegyverviselés, tudtommal még az USÁ-ban is két különbözõ dolog, vagyis átlagosan hiába tarthatsz fegyvert, csak úgy nem hordhatód magadnál, vagyis az utcán, addig a percig, amíg nem tudod, hogy zombie apokalipszis van, védtelen célpont vagy. Ráadásul a szigeten vagy valahol a civilizációtól távol is életben kell maradni, pl enni kell, meg inni kell. Ételhez vadásznod kell, töltény pazarlás, ívóvízet, fõleg ebben az agyonszenyezett világunkban hol találsz? Például egy szigeten hol találsz, a duna közepén. Ha lakatlan, nincs csap, ha lakott potenciális zombie veszély, meg arról a járulékos dologról sem feledkezünk meg, hogy a víztisztitókat kik üzemeltetnék (van egy szintén képregény - az elsõ pár része megjelent magyarul is -, amibõl szintén felmerült, hogy film, vagy filmsorozat készül, aminek az a címe, hogy Y az utolsó férfi, az a lényege, hogy valami rejtélyes okból kifolyólag, egy azon óra egy azon percének egy azon másodpercébem minden y krómoszómájú élõlény meghal vagyis minden hím és férfi. Összvissza egy srác és a hím majma éli túl az apokalipszist. érdekes látni azokat a járulékos veszteségeket egy ilyen apokalipszisben, hogy pl a pilóták többsége férfi vagyis rengeteg repülõgép lezuhant, a soförök minimum fele férfi vagyis rengeteg közúti baleset történt, a katonák többsége férfi, így pl. Izrael, ahol van nõi hadkötelezettség, katonai értelemben uralkodó nemzeté vált, az erõmûvekben többségében férfiak dolgoztak, így nincs áramszolgáltatás stb. Mondjuk nekem a kedvencem, mikor a szupermodell hulákat gyüjt az utcán és arra panaszkodik, hogy pár hete csináltatta me a melleit, de minek...). De ha érdekel, hogyan élhetnél túl egy ilyet, ajánlom figyelmedbe ezt a könyvet:

http://en.wikipedia.org/wiki/The_Zombie_Survival_Guide

Mert még ilyen is van.