filoszemitabéla 2013 nov. 20. - 22:23:26 Előzmény mushi
(375/915)
Sajnos elég pesszimista elképzeléseim vannak egy ilyen összeomlás esetére. El lehet képzelni, hogy olyan elemek, akik napjainkban, amikor úgy-ahogy mûködik a társadalom, élnek a törvények, mégis gátlástalanul zsákmányállatnak tekintik embertársaikat (elég az ároktõi bandára, vagy azokra gondolni, akik Dopeman nagyszüleit a halálba kergették)mire lennének képesek a filmben ábrázolt helyzetben.

Külön érdeme a filmnek, hogy remek jellemábrázolások vannak benne. Ellentétben a gagyi akciófilmekkel, a szereplõk különbözõ árnyalatait is megmutatja, nem mindenki fehér, vagy fekete.
SPOILER
Jó példa erre Merle Dixon, aki fékezhetetlen, szociopata, gaztetteket is követ el, mégsem egészen rossz ember és a halálával jóváteszi korábbi bûneit. Vagy Shane, aki korábban a törvény oldalán állt, de az események hatására egyre jobban felülkerekedik a rosszabbik énje.
10/10
mushi 2013 nov. 20. - 21:15:38 10/10
(374/915)
minden sorozat alapsztorija mögött van egy mélyebb tartalom, kivéve talán a szappanoperákat meg az ilyen kis tinglitanglikat, ott nem kell ilyent keresni. de teljesen igazad van, ez a sorozat pont errõl szól igazán, amiket leírtál.
hershel is, rick is, meg még talán mások is többször elmondták, hogy attól még, hogy megváltoztak a körülmények, hogy nincs meg ugyanaz a törvényekkel korlátolt környezet, mint régen, nem kell elállatiasodni. valakiknek ez sikerül, valakiknek nem. õk valószínûleg csak a törvények miatt nem lettek korábban "állatok".
de egyébként mennyire megjelenik az alapból jó és az alapból rossz a sorozatban! pl rick és a csapat alapból jó, befogadták egymást, megtennének a csapatért mindent. mások, mint pl a 2. évadban a kocsmában feltûnt 2 tag és az õ bandájuk, alapból rosszak. nem a csatlakozás igazi lehetõségét látták rickékben, hanem a kaját, a nõket és a fegyvereket... és ez így lenne a való életben is.
perry 2013 nov. 20. - 20:50:55
(373/915)
Teljesen igazad van, inkább társadalmi körkép, megspékelve az emberiség morális etikai és erkölcsi kérdéseivel, mondjuk azon lehet vitatkozni, hogy ez a legadekvátabb megjelenítési forma, de tény, hogy szórakoztató.
filoszemitabéla 2013 nov. 20. - 20:11:36
(372/915)
Ha figyelmesen nézi végig valaki ezt a sorozatot, szép lassan rájön, hogy nem a zombikról szól igazán.
A lényeg, mi történhet, amikor az emberiség életének megszokott keretei darabokra hullanak, felbomlik a társadalom, érvényüket veszítik a törvények.
Amikor becsületes emberek is naponta döntésre kényszerülnek, mi az amit még hajlandóak megtenni saját és szeretteik túléléséért.
A sorozat készítõi elég jól megfogták ezt a témát. Ha volt már valaki tanúja egy tömegpániknak akár, csak olyan bagatell dolgok miatt, mint egy jelentõs árkedvezményeket nyújtó új mûszaki áruház megnyitása, akkor nem tartja túlzásnak, amiket a sorozatban lát. Az Electro World nyitásakor megdöbbenve tapasztalhattuk, mennyire ki tudnak fordulni magukból emberek, pusztán azért, hogy olcsón megvásárolhassanak egy mûszaki cikket. El lehet képzelni, hogy ugyanezek mire lennének képesek, ha a puszta életükrõl, vagy családjuk sorsáról lenne szó.
Akit taszítanak az ú.n. zombis filmek, az is eltekinthet az ellenérzéseitõl, mert nem ez a lényeg. Lehetne bármilyen természeti katasztrófa, vagy egy vírus elterjedése (efelõl egyáltalán nincs biztonságban az emberiség, elég a spanyolnátha járványra visszagondolni. Kb 100 millió áldozata volt egy olyan korban, amikor a mobilizáció a töredéke sem volt a mainak), ami ilyen összeomláshoz vezethetne.

Aki igazán élvezni akarja a sorozatot, annak azt ajánlom ne hétrõl-hétre nézze, hanem töltse le legalább évadonként és úgy nézze meg.
10/10
motoreger1 2013 nov. 20. - 19:50:51 10/10
(371/915)
Annyira utálom a zombikat, de nem tudok leszakadni errõl a sorozatról! Majd betojok minden résznél, de nem tudom abbahagyni!!! :-)
Sz Peter 2013 nov. 19. - 14:06:04
(370/915)
Ez most komoly? Tudományos magyarázatokat akartok egy zombi-filmhez? :)
Katona Gábor 2013 nov. 19. - 10:12:16 Előzmény pufifánk
(369/915)
Üdv!
Elgondolkodtatott amit megemlítettél és utána néztem a dolognak az emberi test bomlásával kapcsolatban.

"A holttest természetes feloldódása, egyesülése az elemekkel olyan folyamat, amely
éveken keresztül tart. Ennek során elõször a lágy részek: a belsõ szervek (máj, vese,
belek, agy, izmok) indulnak oszlásnak. Aztán a kötõszövet, az inak Ès a porcok.
Utoljára pusztul el a szervezet legellenállóbb része a csontváz. Hogy eközben mennyi
idõ telik el, az éghajlatonként, vidékenként, kontinensenként eltérõ. Közép-Európában
a következõ átlagértékek érvényesek:
"
lágy részek: 3-4 év között
"
kötõszövet: 5-7 év körül
"
csontváz: évtizedek alatt"

forrás: http://aok.pte.hu/bioanal/kemia/kiadvany/01/fizikkemi.pdf

Amúgy meg Max Brooks - World War Z címû könyvét olvastam és abban tesz is olyan említést, hogy telente jobb volt a helyzet, mert megfagytak a szabadban a zombik, de tavasszal kiolvadva újra mászkáltak.

béke
10/10
pufifánk 2013 okt. 31. - 07:38:13 10/10
(368/915)
Úgy hallottam akkora sikere volt a 4. évadnak, hogy még vagy 2 évadra leszerzõdtették a szinészeket.
Aki azon agyal, hogy miért is nem rohadnak el a zombik, meg, hogy agyalmány az egész, az szerintem felületesen nézi, nézte. Voltak nehézkes részek, a második évad nem sikerült túl jól, de valami elképesztõ módon oldották meg az irók azt, hogy az ember ahogy nézi, rendesen aggódik a szereplõkért. Én legalábbis rettegve nézem és drukkolok, nehogy a kedvenceimmel történjen valami. Azt viszont nem értem, hogy a kis szõke csaj, az öreg fiatalabbik lánya még miért nem halt már meg!:D Számomra teljesen érdektelen karakter!
8/10
horipapa. 2013 okt. 16. - 18:58:40 8/10
(367/915)
Egyetértek, csak a legvége volt jó.
Sz Peter 2013 okt. 16. - 18:19:23
(366/915)
Olyan nagy durranás nem volt. Majd a következõ (S04E02).
sarahangel 2013 okt. 16. - 18:09:55
(365/915)
Azt a mindenit! Most olvasom a junkie-n, hogy nem akármilyen számokkal nyitott a 4. évad:

http://www.sorozatjunkie.hu/2013/10/14/ooo-the-walking-dead-ooo/#comments

Pedig korábban sem volt éppen alacsony a nézettség. ;)

Én még nem láttam az új részt, de talán hétvégén sort tudok keríteni rá.
10/10
mushi 2013 szept. 16. - 19:36:19 10/10
(364/915)
és 1-2 évig futkosol elõtte a pusztán vagy mi? lehet, hogy amiket az elsõ évadban nem nyírtak ki, azok már döglõdnek (lehet egyáltalán ilyent mondani egy zombira?), de attól még folyamatosan termelõdnek újak. amúgy én is sokkal "nyugodtabban" élnék, ha 100ból 70et meg tudnék ölni, mint hogy reménykedek abban, hogy áh, úgyis abbahagyják egyszer és kinyuffadnak, addig meg inkább bevackolok egy betonbunkerbe..

amúgy már nem sokat kell az új évadhoz aludni! :) a képregényekhez nem volt szerencsém, de így talán még nagyobb izgalommal tudok hozzáállni..
9/10
Uhtred 2013 szept. 16. - 18:18:33 9/10
(363/915)
És az sem tiszta miért nem rohadnak már el teljesen 1-2 év alatt. A puszta csontváz már nem lenne üzemképes... :)
10/10
JannetParks 2013 szept. 12. - 14:40:33 10/10 Előzmény Haversrac
(362/915)
Andrew volt, az alacsony fekete rab, akit a második részben kiszaladt az udvarra, Rick kizárta. Késõbb kiderül, hogy nem hal meg, abban a részben, mikor a szarvasbéllel becsalokatja a járkálókat Rick, Daryl és Oscar találkozik vele a generátornál, mikor leakarják kapcsolni a szirénát. Õ az, akit Oscar (nagy darab fekete rab) lelõ.
Késõbb is említik, Carl mondja Ricknek, hogy ha megölte volna még élne Lori.
Szóval Andrew engedte be a járkálókat :).
10/10
Jagerus 2013 aug. 17. - 10:48:08 10/10
(361/915)
Egy dolog nem világos nekem. Többször megesik, hogy egy zombi fejét így vagy úgy szinte szétpaszérolják és ilyenkor az agya csokipudingként vagy valami hasonlóként folyik szét. Gondolom azért mert, mint mondták, a zombik már rohadnak. De ha a zombik agya már rohadt, akkor hogy irányítja a testet? Szerintem a zombikból az agyuknak kellene valamelyest épnek maradni, hisz azt kell elpusztítani a zombi kinyírásához. De ha már úgy is gennyes masszává rohadt, minek még egy golyóval felkavarni? Nem sokat változtat az állapotán.
10/10
Saphir 2013 aug. 11. - 16:35:00 10/10
(360/915)
Egy idõben mindenki ezzel a sorozattal jött nekem, hogy mennyire jó, meg muszáj megnézni. Mivel azonban az angol tudásom nem túl jó, feliratos filmeket meg nem tudok nézni, csak reménykedtem, hogy elõbb-utóbb csak leadják nálunk is. Aztán meguntam a várakozást, és némi keresgélés után beszereztem a három évadot németül, így a feliratokkal sem kellett bajlódnom, és a szinkron is élvezetes volt.

A sorozat nekem is nagyon tetszett, pár nap alatt ki is végeztem az egészet. A színészekkel/szereplõkkel nem volt túl nagy gondom. Kedvenceim: Daryl, Merle, és a Kormányzó ;). Lorit kezdetektõl fogva utáltam, Carl a harmadik évadban már nem idegesített annyira, de õt sem bírtam. Shane jó erõs karakter volt, de nem sajnáltam, hogy nem kellett tovább a képét néznem. Kíváncsian várom a folytatást. Nálam a sorozat 9/10.

A szinkronra vágyóknak itt van egy kis érdekesség:
https://www.youtube.com/watch?v=LPqkfjaci1g

Andreának jó lenne Zakariás Éva, és a Kormányzónak is Kõszegi Ákos.
Akiket még felismertem:
Glenn - Csõre Gábor
Rick - Varga Gábor
Lori - Major Melinda
Daryl - Stohl András
T-Dog - Galambos Péter
Merle - Sörös Sándor

Rick hangjával én abszolúte nem értek egyet, de a többi elég érdekes.

Ti mit gondoltok? Kinek kellene a szereplõket magyarul megszólaltatni?
10/10
lewtex 2013 júl. 17. - 13:55:07 10/10
(359/915)
Pénteken (július 19-én) érkezik az elsõ elõzetes a 4. évadból!!!
Aki nem akar lemaradni róla, az mindenképp kövesse a legnagyobb magyar rajongói oldalt:
https://www.facebook.com/The.Walking.Dead.Hun
10/10
offtopic
_Freddy_ 2013 júl. 12. - 17:51:09 10/10
(358/915)
4. évad forgatási kép: Glenn meg a rendezõ(?)
10/10
_Freddy_ 2013 júl. 12. - 17:50:35 10/10
(357/915)
4. évad forgatási kép: Daryl
10/10
Jagerus 2013 júl. 12. - 17:31:19 10/10 Előzmény Haversrac
(356/915)
Az az egyik rab volt akit Rick kizárt a járkálók közé.Azt hittük meghalt, de mégse. Így akarta visszafoglalni a börtönt. A néger rab lõtte le a generátorteremben.