10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 21. - 16:21:34 10/10
(135/915)
Könyveket? Vannak könyvek is? De ha most mondod, hogy van magyarul. Lehet megveszem a könyveket/képregényeket magyarul. Köszi az infót.
KurtWagner 2012 márc. 21. - 15:40:41
(134/915)
Dehogy nincs magyarul. Az elsõ három kötet még tavaly megjelent és szerintem idén is várható még. De ha lenne neten, is könnyen megtalálható lenne, mert akismillió képregényes hónosító oldal van, ahol a legváltozatosabb történeteket fordítják, és mivel ez hiresebb, elõfordulhat(na) ha nem lenne belõ már hivatalos kiadvány. (Íratlan egyezmény a honósító oldalak részérõl, hogy egy évnél fiatalabb külföldit, és két évnél fiatalabb magyar kiadványt nem raknak fel az oldalra, és ha netán valamelyiknek csak a terve is felmerül, hogy megjelenhet, leveszik az oldalukról).
Amúgy én nem láttam a sorozatot, de ha Shane még csak most halt meg, akkor csak nagy vonalakban követheti a képregényt, mert õt már a farm elõtt kinyírták ott, emlékeim szerint, szóval sok mindent nem híszem, hogy lelõnnél vele. Persze ez most részemrõl a reklám helye is, mert igen is tessék megvenni a könyveket, hogy minél több kötet megjelenhessen belõle...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 21. - 15:26:44 10/10 Előzmény Andy3
(133/915)
Én a képregényeket meg nem olvasom el, mert egy az, hogy a fáradtságot se veszem, hogy megkeressem a neten. Mert kitudja hol van fent, és szerintem magyarul nincs is...angolul meg nemtanultam, hanem németül. A másik meg az, hogy akkor semmi értelme nem lenne a sorozatot nézni ha tudnék már mindent...
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 21. - 15:09:02 10/10 Előzmény Andy3
(132/915)
Októberig? a rohadt életbe..:D

amugy hallottam errõl a csajról, hogy egy feka csaj volt a csuklyás...meg hogy az egy börtön, és tovább fognak maradni ott mint a farm-on :/

remélem jó lesz :D

meg Daryl tesójával mivan? õ mikor tûnik fel végre? vele mi lett? tudod aki levágta a kézfejét, mert rajtavolt a bilincs és otthagyták...de sikerült elmenekülnie..én amugy azt hittem, hogy õ lesz a csuklyás XDDDD de nem :D

én Dale-t utáltam, nagyon idegesítõ volt már a kinézete is...nemhogy a stílusa :D nekem Rick a kedvencem, de kedvelem Lori-t is...amugy T-Dog egy csomó ideig nem hogy látható nem volt, de amikor az volt akkor sose szólalt meg, csak ebben az utsó részben...meg asszem az utolsó elöttiben is...xD
Andy3 2012 márc. 20. - 16:41:01
(131/915)
Na, végre egy kis élet... köszi, Freddy :D

SPOILER (inkább most írom ki, mert lesz a mondandómban néhány dolog xD)

Szóval, nem tudom én se, mit ettek annyian Shane-en, a képregényben - volt hozzá szerencsém, így tudom - csak egy csicska mellékszereplõ, itt meg egy pszicho volt szerintem, legfõbb ideje volt a halálának :D (igaz, Rick a kedvencem meg Daryl, így elfogult is vagyok)
Dale-t sajnáltam, de a halála várható volt... Lori még nagyon idegesít, de vele majd történik, ami (nem akarom ezt a poént lelõni azért, szerintem a 3. évadban kiderül :P)
Úgy örülök, hogy végre feltûnt Michonne (az Andreát megmentõ csuklyás, két "háziállat-zombit" vezetõ kardos csaj), már vártam^^
Na és az utolsó képkockák a börtönkomplexumról... Istenem, ezt is elértük! Jön Woodbury, a börtöntöltelékkel és persze a Kormányzóval - the Governor, ha így jobban tetszik :P

SPOILER VÉGE

Így elõregondolva, a 3. évad mindent meg fog érni! Alig bírok októberig várni, de ugye muszáj :S
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 20. - 15:51:37 10/10
(130/915)
És végre ideje volt már továbbmenniük, 1 egész évadon át tököltek azon a farmon. :D Elég gyorsan megoldották az egészet, egy rész kellett. :D
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 márc. 20. - 15:50:51 10/10 Előzmény Andy3
(129/915)
Hát nem valami sokan írtok ide...:D


SPOILER!!!

Hát ez a második évad utsó két részében történtek már nagyon kellettek. :D Úgyis utáltam ezt a Shane-t...kinem állhattam, azt hittem, hogy a sorozat legeslegvégén hal majd meg..tévedtem, de ennek örülök xD És ez a befejezés tyûûha mi lesz még itt :DDD
Andy3 2012 márc. 14. - 19:51:06 Előzmény vlad90
(128/915)
Eddig nem sokban, amennyire tudom (SPOILER kivéve Sophia sorsát... a képregényben máig él^^ SPOILER VÉGE). A 3. évadra ígértek két fontos szereplõt is a képregényekbõl, de nem szeretnék elõre semmit lelõni :D
Andy3 2012 márc. 10. - 16:24:16
(127/915)
Király sorozat ez, már az elsõ rész után látom :D Ma néztem meg, de már töltöm a másodikat :P Azért *SPOILER* a lovat nagyon sajnáltam az elsõ rész vége felé -.-" Az viszont nagyon tetszett, hogy a tankba került Rick :D *SPOILER VÉGE* Kíváncsi leszek a folytatásra!
9/10
vlad90 2012 márc. 01. - 15:54:48 9/10
(126/915)
Jobb történeteket hoznak össze hétrõl hétre, mint a Resident Evil négy mozifilm alatt.
A képregényt nem ismerem, nem tudom mennyire tér el tõle, viszont a sorozat egyáltalán nem lett rossz.
Kíváncsian várom mit hoznak ki belõle.
KurtWagner 2012 febr. 13. - 19:53:14
(125/915)
Nem tudom mennyire fogja követni a képregényt és eljut-e addig a sorozat, de lesz még része benne. Ha nem félsz attól, hogy spoiler, akkor itt nézd meg a 17. eseményt és tudni fogod, hogy miért:

http://www.comicvine.com/news/the-50-greatest-moments-in-comics-20-11/144002/
Murder3 2012 febr. 13. - 18:40:37
(124/915)
Hát úgylátszik kezd jó irányba indulni a sorozat..bár még most se bízok annyira benne.
Rick pozitív változásokat mutat így a vége alapján, de még az a baj h a családja miatt nem fogják normálsiabb irányba terelni.
pl szerintem az h a fia azt a lövést túlélte nagy baklövés volt történetvezetést tekintve...


SPOILER:
Most hogy a felesége is bajba került félek megint elkövetik ezt a hibát...

Rick-nek egy ilyen nagyon személyes tragédia hiányzik igazából akkor simán feladhatnák azt a tipikus "jó,megértõ,mindenkivel eggyüttérzõ,mindenkienk segítõ" szerepét.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 febr. 10. - 12:55:59 10/10
(123/915)
na vasárnap végre jön az új rész a 2x08 Nebraska :D

remélem végre elhúznak arról a farmról és mennek tovább, kicsit elcseszett lett a 2. évad elsõ fele
10/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jan. 13. - 09:43:24 10/10 Előzmény DDT-
(122/915)
igen, a Zombieland az inkább csak vígjáték
King Diamond 2012 jan. 12. - 22:30:10
(121/915)
A várólistámra tettem ezt a sorozatot is, mert nem szerettem volna részenként nézni. Aztán már ott jártunk, hogy javában ment a második évad is, így meg már azért nem kezdtem el, hátha lesz valami téli szünet Amerikában, és akkor megnézem az addig lement részeket. És így is történt, november végén adták a második évad hetedik epizódját, és láttam, hogy majd csak 2012 februárjában folytatják, így úgy döntöttem, elkezdem nézni a The Walking Deadet. Karácsony és szilveszter alatt meg is néztem az eddig lement 13 részt. Elõször az elsõ évadról írnék, aztán pedig a második eddig lement hét epizódjáról.

SPOILER IS LEHET!!!
Szóval, maga a sorozat alapvetõen tetszik, nem egy hentelõs, gyilkolászós szokásos zombisorozatot vártam, és utána is olvastam, és nem is csak azt kaptam, mivel ez egy dráma sorozat is, nem csak horror. Beleolvasgattam a képregény tartalmába is, igaz, már a részek megnézése után, és láttam, hogy a sorozat forgatókönyvét itt-ott átírták a képregényhez képest, ami nem feltétlen rossz (én például kedvelem Shane karakterét, nem lett volna jó, ha õt idõ elõtt harcképtelenné teszik). Bár nyilván van benne elég sok gyilkolászás is, meg a zombik sem hiányoznak az epizódokból, de ez a legtöbb részben szépen meg van osztva az egyéb cselekményekkel (lelkizés, ún. 'szappanoperás faszságok'). Ezekbõl kicsit kevesebb is lehetett volna benne, és több akció, úgy jobban élveztem volna. Ettõl függetlenül nem volt rossz az elsõ évad a maga 6 epizódjával, gyorsan lepörgött. Nagyon jó volt feliratosan nézni, szépen, érthetõen beszél a színészek többsége.
Ha már itt tartok, akkor a színészekrõl néhány szó: számomra kevésbé ismerteket választottak, egyedül Sarah Wayne Calliest ismertem már a Szökésbõl. Többségük szimpatikus karakter, jól is játsszák a szerepeiket. Kiemelni nem nagyon tudnék emiatt senkit, a kiskölyök néha már idegesítõ volt, meg a vénember is. Bár, mégis ki tudnék emelni, Daryl, meg a bátyja, Merle talán a legjobb karakterek, persze Ricken és Shane-en kívül. A többiek sem rosszak, persze. Sarah Wayne Callies soványabb, mint valaha. A Szökésben jobban nézett ki, kicsit 'súlyosabban'. Én is hiányolom az elsõ részbõl megismert néger fickót meg a fiát, és Merle-t, de gondolom a második évad további részeiben megtudhatjuk, mi történt velük.
A cselekmény tetszett, bár elég kilátástalannak tûnõ már az elejétõl fogva. Amint már említettem, jó lett volna kicsit több zombis-akciós jelenet (és kevesebb lelkizés/érzelgés), de akkor már inkább horror sorozat lenne. Jók voltak a visszaemlékezések, így megtudhattunk ilyen-olyan részleteket, hogy mi is történt korábban. A fináléra így hirtelen most nem is emlékszem...ja dehogynem, hogy felrobbant a járványügyi központ, õk meg folytatták útjukat. Nem volt rossz befejezése az évadnak, és nekem tetszett a másodikba való átvezetés is.
A sorozat zenéje is tetszik, a fõcíme nagyon el lett találva. Az egyes epizódokba most nem mennék bele, mert sok mindenre már nem is emlékszem belõle.
Az elsõ évadot 8/10-re értékelem, mint a nagy többség.

A második évad eddigi 7 része már kicsit fárasztóbb volt az elsõnél. Többen is említették már, hogy még jobban a karakter bemutatásokra, karakterek kibontakozására, lelkizésekre mentek rá. Sajnos így van, és ennek a még kevesebb akciódús jelenet látta kárát és a még kevesebb zombi. Habár voltak itt is, de eddig közel sem volt annyira pörgõs, mint az elsõ évad. Megismerkedhettünk új szereplõkkel, akik közül az öreg fickó lánya szimpatikus, aki Glenn-nel jött össze, a fickóval sem volt bajom, meg még szimpi volt Otis is, kár, hogy nem élte túl (Shane érthetõ módon az életét mentette, de azért ez durva volt tõle). Túl sok epizódon keresztül szarakodtak a kislány keresésén. Ezzel is egyetértek. Aztán miért...a nagy semmiért. Az mondjuk kiderülhetett volna, hogy hogy is került a pajtába, illetve hogyan lett belõle zombi, mikor az öreg fickó még meg is mutatta Ricknek, hogy õk fogják be a 'járkálókat', és viszik a pajtába. Akkor elvileg a kislánnyal is találkozniuk kellett volna, amikor a farmjukhoz ért. Ez nem volt logikus. Meg az is eléggé irracionális volt, hogy Glenn és Maggie pont a városi patikában dugnak egyet, amikor bármikor megtámadhatja õket egy, vagy több zombi (aztán jött Glenn másik ötlete, a pajta, és õ lepõdött meg a legjobban..). Mivel a második évad elsõ részének legelején Rick a rádión az elsõ évad elsõ részében megismert néger fickónak beszélt, így feltételezhetõ, hogy látjuk még õt és a fiát, valamint remélem, hogy Merle-t is fogjuk, bár ez a képzelgés azt engedte feltételezni, hogy meghalt.
SPOILER VÉGE!!!

Nem volt azért annyira rossz eddig a második évad sem, várom a folytatást, ami 1 hónap múlva esedékes. Addig is nézem tovább a Vészhelyzetet, és arról is írni kéne lassan valamit..
DDT- 2012 jan. 04. - 13:56:42 Előzmény its always sunny
(120/915)
A Holtak Hajnala (2004) szerintem éppenséggel az a film volt amelyik egészséges arányban kevert jellemábrázolást és drámát az akció közé. Egy képregény alapján faragott tévésorozat esetében ezek az arányok magától értetõdõen eltolódnak, de azért mércének maradhatott volna a Walking Dead elsõ szériája, az mindenkinek bejött. A Zombieland-et nem keverném ide összehasonlításnak, más mûfaj.
its always sunny 2011 dec. 30. - 20:31:10
(119/915)
Pont azt kellene észrevenni, hogy ez a sorozat nem arról szól és nem azoknak való, akik folyamatosan fröcsögõ vért és gyilkolást akarnak látni. Ez a sorozat a posztapokaliptikus mûfajban eddig egyedülállóan bemutatja, a szereplõkben a történet során lejátszódó lelki folyamatokat és a szereplõk jellemfejlõdését. Ha valaki unalmasnak tartja az valószinüleg azért van, mert nem a drámai pillanatokat szereti nézegetni, hanem az akciót.
Szóval aki hentelést és vérfürdõt akar, annak tényleg jobb, ha a Holtak Hajnalát nézegeti.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 30. - 07:21:33 10/10
(118/915)
Én leginkább a 2004-es Holtak Hajnalát ajánlom. :D
6/10
zerrik08 2011 dec. 29. - 22:51:14 6/10
(117/915)
Nekem a 2.4-es részig tetszett a sorozat majd nem sok rész után abbahagytam, mert unalmas és semmi extra nem történik. Aki jó zombis filmet akar annak ott a zombieland, kaptár stb.
10/10
offtopic
_Freddy_ 2011 dec. 28. - 10:18:48 10/10 Előzmény KurtWagner
(116/915)
hát ez elég érdekes