8/10
Zajac 2010 dec. 02. - 07:14:36 8/10 Előzmény sarahangel
(35/915)
Hmm igazad lehet,az imdb is tévedhet végûlis,na majd ez kiderül hétvégén :))
sarahangel 2010 dec. 01. - 20:18:33
(34/915)
<- Rick és Carl civilben. ;)
sarahangel 2010 dec. 01. - 20:16:26 Előzmény Marcipáncica_
(33/915)
*lol* Én is lestem, hogy mikor lesz nyitható a topic. :D Na, a lényeg, hogy azóta már felkerült az adatbázisba, és megnyílt, így aztán semmi akadálya a kibeszélésnek. ;) Bár túl sok kibeszélni való egy ideig nem lesz sajnos, mert már csak egy rész van hátra az évadból, aztán hosszú szünet. :S
sarahangel 2010 dec. 01. - 20:12:07
(32/915)
Na, kicsit le vagyok maradva, de pár napja sikerült megnéznem a 4., ma meg az 5. részt, úgyhogy írok is egy kis véleményt. ;)

*** SPOILER TWD 1X04 – 1X05 ***

A 4. rész elején a tesók közötti beszélgetést egy kicsit 'untam', de a rész végére ez 'értelmet nyert' úgymond. :( Akárcsak Jim álma a gödrök 'szükségességérõl'. Szóval szomorú volt a befejezés, de hatásos. Amy halálán egy kicsit ledöbbentem egyébként, én azt hittem, hogy állandó szereplõ lesz, ha már rajta van a promo képeken (vajon a képregényben is ilyen rövid életû volt? :O).

A latin 'banda' megjelenése, maga a jelenet elsõre egy kicsit fura volt ebben a sorozatban, de végülis jópofa volt, hogy mikor megjelent az idõs néni, milyen 'kezesbáránnyá' változtak a jelenlétében. ;)

Azt viszont már az elõzõ részekben is furcsállottam kicsit, hogy biztonságban érzik magukat a táborban; azt értem, hogy a városban nem akartak maradni, de a sátrak szerintem nem nyújtanak nagy védelmet, az meg pláne nem, hogy gyakorlatilag mindig a szabad levegõn vannak. Ebben a részben pedig nyugodtan ültek a tábortûznél, pedig az elõzõ részben már feltûnt egy zombi, úgyhogy ezután szerintem fokozottabban kellett volna ügyelniük a biztonságukra (úgyhogy rátérve egy kicsit az 5. részre, szerintem nem azért volt elkerülhetetlen a támadás, mert a többiek visszamentek a városba és emiatt kevesebben maradtak). Dale idézete az idõrõl tetszett egyébként (meg amúgy is aranyos a bácsi). ;)

Amy halálához visszatérve, a 4. rész után kíváncsi voltam, hogy vajon 'elsütik-e', hogy zombivá változik és Andreának kell megölnie... és ezzel rá is térek az 5. részre. ;) Szóval igen, mondhatnám, hogy ebbõl a szempontból nem ért meglepetés, de a jelenetet szépen megoldották, és mégiscsak meglepetés ért, mert itt már arra számítottam, hogy a fiúknak kell közbelépni, de aztán mégsem. Szerintem Andrea azért várta meg, hogy zombivá változzon a húga, hogy bocsánatot tudjon kérni és el tudjon köszönni úgymond (még akkor is, ha szegény Amy azt már úgysem fogta föl ésszel).

A drámaiság ezen a jeleneten kívül is tetõzött a részben; tetszett Glenn ötlete, hogy az 'Övéiket' ne égessék el, hanem külön sorba tegyék. Még ha a zombik elvileg egyformának tekinthetõk is, nyilván más érzést kelt az emberben, ha 'elõtte', vagyis emberkorukban még ismerték Õket. Carol-on meglepõdtem kicsit, hogy bevállalta, hogy Õ tegye meg az utolsó lépést a férjével kapcsolatban (azon is csodálkozom, hogy nem vették újra a jelenetet, mivel a 'vér' ráfröccsent a kamerára – ez nem számít 'bakinak', vagy valami ilyesminek?).

Aztán ott van szegény Jim; én sajnáltam, hogy így járt. Ha jól értettem, vállalta, hogy zombivá fog változni, és úgy 'élje' tovább az életét, hogy együtt lehessen a családjával, akik szintén zombivá változtak? Érdekes gondolat.

A rész végefelé, mikor a kutatóközponthoz értek, elsõ részes feelingem támadt (mikor Rick jött ki a kórházból, ott is hasonló látvány fogadta Õt, mint itt). Rick-et eddig még nem láthattuk így "kikelni magából", mindig nyugodtan és ésszerûen szokott cselekedni (ami egyébként nagyon tetszik benne ;)), és végülis az ésszerûség most is megvolt: jól tette, hogy nem hallgatott a többiekre, így aztán 'kinyílt a kapu elõttük' (átvitt és nem átvitt értelemben is :D;)).

Nekem továbbra is tetszik a sorozat, a maga 'lassúságával' együtt, kíváncsi vagyok az évad befejezõ részére is. :)
sarahangel 2010 dec. 01. - 19:59:56 Előzmény Zajac
(31/915)
*** SPOILER ***

Remélem is, hogy elõjön még a fekete pasi a fiával. ;) Andreát viszont 6 epizódosra írták az imdb-n, pedig – javítsatok ki, ha rosszul tudom, de – szerintem az elsõ részben nem szerepelt (vagy ennyire nem figyeltem? :O).
sarahangel 2010 dec. 01. - 19:57:45 Előzmény Marcipáncica_
(30/915)
*** SPOILER TWD 1X01 ***

Jajj, ne is mondd, úgy sajnáltam szegény pacit. :(
Pedig még a mellékelt plakáton is az a kép van, ahogy Rick belovagol Atlantába; a képregényt nem ismerem ugyan, de nekem ez a jelenet valahogy olyan 'feelinges', hozzátartozik a sorozathoz (ha jól emlékszem, a sorozatjunkie-n is ez a kép jelent meg elõször a sorozattal kapcsolatban). ;)
8/10
Zajac 2010 dec. 01. - 08:37:55 8/10
(29/915)
--Spoiler--
A következõ részben jönniük kell az imdb szerint,mert ott 2 epizódban szerepel :))
De szerintem félkezû fog hamarabb odaérni vagy valami lesz :))
--Spoiler--

Majd minden zombis vagy zombi jellegû filmet láttam amit csináltak :))
Az elsõ ilyen film az "Agy" névre hallgatott narrátoros vhs,dúrva volt,fost*m tõle :))
10/10
Marcipáncica_ 2010 nov. 30. - 21:35:34 10/10
(28/915)
A Fekete pasit meg a fiát én már az elõzõ részben is vártam... úgy érzem lesznek még, persze az is lehetséges verzió hogy amikor célbalövõsdit játszott az emeletrõl akkor a zombik szétkapták õket, de ennek nagyon kicsi esélyét látom. Vajon Mr félkezû vagy õk érnek elõbb a piros kocsin lévõ cetlihez?
A zene nem rémlik, de azt a filmet nem is láttam úgyhogy valszeg azért.
8/10
Zajac 2010 nov. 30. - 19:50:55 8/10
(27/915)
Nálam nem a hentelõs részek a legjobbak,hanem ha mindkettõt szépen elosztják :)
--Spoiler--
Kíváncsi leszek a négus meg a fia a következõ részben elõkerül -e,meg a félkezes dzsoni :))
-Spoiler vége--

Nem tudom melyik zombis filmben volt,talán a holtak hajnalában de azóta is a kedvenc muzsikám :))
http://www.youtube.com/watch?v=k9IfHDi-2EA
10/10
Marcipáncica_ 2010 nov. 30. - 19:37:17 10/10
(26/915)
Igen, már csak 1 rész... gyorsan elrepült ez a 6 hét. :(
Azért szerintem a többiben is erõs volt a horror. Ha pl. visszagondolsz a 2. (?na most ezen elbizonytalanodtam) részben összesen 2 zombit nyiffantottak ki. Amúgy igen... kiszámítható volt a vége, de akkor is hatásosra sikeredett! :)
8/10
Zajac 2010 nov. 30. - 19:13:55 8/10
(25/915)
Hát kiszámítható volt. De tény,hogy izgalmas ,és ez az 5.rész volt szerintem drámai,mint inkább horror,bafus már csak 1 rész :(
Shanks 2010 nov. 30. - 18:19:11 Előzmény Thousand Lakes
(24/915)
Ne bohóckodj ilyen komolyan.

Látod, valaki komolyan vette.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2010 nov. 30. - 17:36:03 10/10 Előzmény Zajac
(23/915)
Az 5. rész utolsó perce olyan igazi ÁÁÁÁÁÁÁÁááááááá volt. Nem tudom magam ennél érthetõbben kifejezni... :DD
8/10
Zajac 2010 nov. 30. - 08:12:22 8/10
(22/915)
Egyet kell értsek jobban húz a dráma felé mint a horrorhoz :)
Jó van egy két gusztusos jelenet,én pont kifogom és mindig akkor eszem :)
Izgatottam várom a 6.részt :))
Magenta99 2010 nov. 29. - 14:45:33 Előzmény Thousand Lakes
(21/915)
Minek nézed b+?
Nézzél hupikék törpöket, meg ismeretterjesztõ filmeket!
10/10
Marcipáncica_ 2010 nov. 29. - 14:40:32 10/10 Előzmény sarahangel
(20/915)
Nagyon jó kis kép! :)
(Szegény paci itt még nem sejti.... :DD)
10/10
Marcipáncica_ 2010 nov. 29. - 14:39:21 10/10
(19/915)
Bakker, én akartam ezt a topicot indítani!! Áááááá, egy csomó ideig lestem hogy mikor lesz nyitható... :((( :DD

Na vicceskedést félretéve: Imádom!
Talán azért, mert anno a 28 nappal késõbb, és a Legenda vagyok is nagy kedvenc volt, talán azért vártam már annyira ezt a filmet, attól a pillanattól hogy a Junkie-n láttam az elõzetesét.
Alapból nem szeretem a horrort, mint mûfajt, de ezt a sorozatot én nem is oda sorolom. Ez sokkal inkább dráma, mint horror... de legrosszabb esetben is valamiféle ötvözete a kettõnek.
Sajnos pár hiba belecsúszott (pl. kézlevágás a tetõn, meg az éjjel "kempingezés-feelinggel" õrizetlen tábor), de ezekkel együtt is egy nagyon erõs sorozat szerintem.
9/10
10/10
SuperFrankyLampard 2010 nov. 28. - 17:01:15 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(18/915)
Na akkor neked nem kell nézni ezt a sorozatot, ha ennyire nem tetszik, nézzél meg egy két dokumentumfilmet az való neked... Azokon a filmeken kivûl amik valós eseményeket dolgoznak fel, mind kamu, kitaláció...
sorozat/film arra való h kikapcsolja az embert és szórakozzon rajta... neked nem tetszik NE nézd, qrva egyszerû, nem hinném h vki kényszerített rá...
8/10
Zajac 2010 nov. 24. - 06:07:29 8/10
(17/915)
4 rész után azt tudom mondani,hogy jó! Se nem több ,se nem kevesebb azt adja amit kell,kíváncsian várom a további két részt :) Aztán sajna nagy szünet a 2. évadig,de majd belenézünk a képregénybe :)
10/10
csevics 2010 nov. 22. - 11:58:53 10/10 Előzmény Thousand Lakes
(16/915)
...akkor remélem, hogy többet nem látom itt a kommentjeid, ha már nem fogod nézni!
Látom nagyon felbosszantott, hogy kritizáltalak :)
Már hogyne lenne ennél durvább, pl.:FûrészI, a többi részérõl nem beszélek, mer az fos, de ha nagyon megerõltetném magam(de nem szeretném a kedvedért), akkor találnék.
Nem tudom te mit csinálnál az õ helyében/helyükben?!
Kifizetnéd az autót, meg az ékszert?
Bazzeg olyan regényt írtál, pfff, nem akarok minden kis erkölcstelennek hitt jeleneteidre válaszolni...
Meg mi az hogy a filmek 100%-a valóság???Jézusom...
Az Alkonytot leszarom, hála Isten nem láttam egyiket sem.
A béka meg finom, nem tudom mi a bajod velük :)
Tömören ennyi :D