Téma: Thor

fmaci38 2011 máj. 05. - 16:24:00 Előzmény James Uram Benson Madame
(99/299)
egyetértek, elég gyengécske film ez, a látvány még hagyján de a történet? aki ismeri a germán mitológiát az sírva fakad ezen a sztorin, sokkal ütõsebbet is ki lehetett volna hozni ebbõl a témakörbõl ilyen színészekkel. egyszer nézhetõ látványos 3D, ennyi. a sin sityt meg sem közelíti.
10/10
Sonic8 2011 máj. 05. - 16:01:12 10/10
(98/299)
Az a vicces hogy mindenkiben felmerül az a kérdés hogy most akkor lesz-e a thor az amerika kapitányba vgay nem és hogy össze függ-e a vasemberrel.Erre sztem megkapjuk a választ ugye az amerika kapitány premierjénél és az avangersben.De pl: folyamatosan szerepelnek a vasemmberbe és a thor és a hulk-ba a S.H.I.E.L.D emberei.
James Uram Benson Madame 2011 máj. 05. - 14:46:40
(97/299)
Képregényfilm a jobbak közül. Asszem az Index kritika is kiemelte az asgardi királydrámás vonalat, nyilván ez volt a kompromisszum Kenneth Branagh és a stúdió között. Ebben lubickolnak a színészek (Hopkins!) és mivel szinkronosan láttam, a szememet becsukva akár egy rádiójáték is lehetett volna (Tordy Géza egyszerûen zseniális!)

Szerintem jó választás a címszereplõ ezzel a skandináv arccal, de skatulyaveszélyes számára a szerep. Annyit kívánnék még megjegyezni, hogy azért a néger Heimdall nem kicsit vicces és hogy majdnem megsüketültem a Corvinban. A 3x ekkora Westend mozi nem ennyire durván hangos.
James Uram Benson Madame 2011 máj. 05. - 14:38:05
(96/299)
Képregényhûség? És akkor a Sin City az smafu? :)))
Ron & Merida 2011 máj. 05. - 13:18:31
(95/299)
Én szerintem is tisztességes film lett, kritika erre: http://www.hokum.hu/2011/04/thor-2011.html
9/10
GéPLovaG X 2011 máj. 05. - 12:54:26 9/10
(94/299)
Tegnap beültünk párommal és azt kell mondjam nagyon tetszett. A látvány pazar volt, a színészi játék is helyén volt. Hopkins egyszerûen fenomenális színész és a többiekre sem lehet panasz. Kicsit el tudtam volna még nézni, a majdnem 2 óra lepergett elég hamar. Remélhetõleg a Marvel-nél ezt az utat fogják követni. Összességében 9/10.
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 máj. 05. - 01:14:35 8/10
(93/299)
Õ is? Lesz ott más is? Nem tudom, konkrétan mirõl fog szólni, de szerintem Loki lesz a "fõgonosz", már csak a stáblistát elnézve is.
10/10
Sonic8 2011 máj. 04. - 20:55:42 10/10
(92/299)
Megnéztem és szerintem nagyon jól össze dobták ezt a filmet 10/10 csak azt nem értem SPOLIER: A végén amikor lemegy a szöveg akkor ugye oda megy az öreg tudós a ferry kapitányhoz (Samu l. jackson) és mutat neki valamit ami "felbecsülhetetlen erõ van" és ugye az öreget megszállja loki szal akkor a 2012-es Avangers filmben õ is egy fõgonosz lesz? SPOILER VÉGE
9/10
johnny91 2011 máj. 04. - 20:52:38 9/10
(91/299)
Zack Snyder-tõl a 300 és a Watchmen volt eddig a képregényfilmek közül a leghûbb az eredetiekhez, ezt nem lehet megcáfolni.
Mellesleg elég jól is csinálta õket.
A Hihetetlen Hulk egy jó iparosmunka, de semmi több.
X-men 3? Nem rossz, de Bryan Singer X-men 1-2-je messze a sorozat legjobbjai, ezenkívül említeném még tõle a Superman visszatért, azért az sem volt rossz.
És persze vannak azok a filmek, amikrõl szinte mindenkinek más a véleménye: Daredevil, FF 1-2, Hulk, Szellemlovas... ezek tényleg nem a legjobbak a mûfajukban, de szerintem nézhetõ mind. Aki pedig nem szereti a képregényfilmeket egyszerûen hagyja ki õket annyi más film van amit vetítenek ezeken kívül.
De most komolyan: aki beül a Thorra az mi mást vár a többi Marvel film ismeretében?
Ha nem jön be ez a mûfaj ne nézd meg a 12. szuperhõsfilmet ugyanattól a cégtõl(Marvel), vagy ha megnézed ne csodálkozz, hogy kb ugyanazt nyújtja, mint az elõzõ 11 és ne várj TDK szintû alakításokat, fordulatokat és így tovább.
Jah és a Vasembert még nem is említettem. Az is egy külön kategória, az átlag képregényfilmek és a dicsõséges TDK közt van a helye szerény véleményem szerint.
A legjobbak (szerintem):

1) TDK / Watchmen Ultimate Cut / 300 utóbbi kettõ a képregényhûsége miatt (aki olvasta õket megérti)
2) Vasember / Batman Begins / Batman / Batman Returns
3)X-men 1-2
4)majdnem mind ezeken kívül
5)Batman és Robin
Vasti 2011 máj. 04. - 20:28:08
(90/299)
Méltóképp nyúltak volna a képregényekhez? Nolan igen, de a többiek nem. A Hulkon rajta maradt az elsõ rész bélyege, mondjuk ahhoz képest pazar alkotás. A Brett Rattner féle X-men a négy közül a leggyengébb. A szereplõket nem tudja kezelni - fõleg Küklopsz halálát nehéz megemészteni -, jellemábrázolás nincs. Az akciók mentik meg a filmet, de csak kicsit. Singer az elsõ két résszel sokkal jobb munkát végzett.
zsotti_ecsem 2011 máj. 04. - 20:27:23
(89/299)
Na azért ott van a mindenkori legnagyobb és legmeghökkentõbb képregényfilm: "Holló". Azóta csak Nolan mert átmenni az igazi sötét tónusok felé.
Vasti 2011 máj. 04. - 20:16:31
(88/299)
Nagyon bejött a film, az elejétõl a végéig élveztem. A karakterek szuperek, az akciók látványosak, a poénok jók. A magyar szinkron is tökéletes, talán azért a 3D lehetett volna jobb.
10/10
Rolle 2011 máj. 04. - 20:11:35 10/10
(87/299)
Szerintem meg szimplán nincs humorérzéked és nem tudsz szórakozni a filmen de végülis ízlések és pofonok:):):)
Én nagyon élveztem a film minden percét,kellemes felüdülés volt és biztosan újra fogom nézni!
8/10
offtopic
Képkockaördög 2011 máj. 03. - 23:15:18 8/10 Előzmény Joe Hallenbeck
(86/299)
Ma is tanultam valamit :) Nem tudtam, mert nem is érdekelt a film, de köszi az infót :)
9/10
Voldemort 2011 máj. 03. - 15:32:07 9/10
(85/299)
Én 10/9-re értékelem. Nekem nagyon bejött. Elvileg úgy álltam hozzá, hogy kötelezõ megnézni, mert jó színészek vannak benne. De aztán mikor megtekintettem a filmet, akkor rájöttem, hogy tetszik nekem. A Thort játszó színész: teljesen illik a szerephez. Azt hittem, hogy a Loki az szar lesz, mikor láttam a trailerben, de pont az ellenkezõje történt. Abszolút illik a színész a Loki szerephez, és maga a karakter is egy eléggé erõs, és olyan, akinek drukkolsz, hogy õ nyerjen. Hát, a Natalie Portman által alakító nõ, aki Thgor szerelme, az olyan, hogy ott is van, meg nem is. Jó, hogy szerepel benne, de az se lenne gáz, hogyha nem játszik benne.

SPOILER

Maga a mitológiája a Thornak: itt most ugye 9 világ látezik, s abból az egyik a Föld és Asgard. Nem teremtõ Istenek, az Odin, Thor és Loki, ha nem csak az egyik világ lakói. Csak különleges képességeik vannak, meg baromi jó fegyvereik. A jégkorszakos motívum, hogy Asgard segített a Földnek, mert a Jégóriások tönkretették a Földet, ez akár még hiteles is lehetne, mert valóban jégkorszak köszöntött be annó a Földön..
Bár mozis verzióban tekintettem meg a filmet, így észrevettem, hogy látványos.
A színészek és karakterek jók, a film élvezetes, és poénos is egyben.
Viszont volt egy jelenet, ami nekem nagyon nem jött be, és szerintem amatõr is volt, és elvitte a nagyon kemény jelenetet is. Erre gondolok: amikor Thor visszanyeri az erejét, mert a kalapács hozzá száguld, és legyõzi azt a robot alakot, a Natalie Portman által alakított karakter megszólítja a Thort, hogy így nézel ki amúgy? Hú, tetszik! olyan volt, mintha ráugrana rögtön a Thorra. És ez olyan... hát olyan.

SPOILER vége

Mindent végezetül: várom a DVD megjelenést és persze a Thor 2!
6/10
pepeninho 2011 máj. 03. - 01:54:49 6/10
(84/299)
Nekem sajnos összességében csalódást okozott a film. Ennél sokkal többet vártam. Az egyik legjobban kidolgozható karaktert választották végre ki és mégis olyan lett a film mint egy Barbiepuki.
Szerintem a Thort játszó színész sem volt túl hiteles, kicsit erõszakosabb kinézetû embert választottam volna. Akciójelenetek olyan szinten lettek gyorsak (nagy részt), hogy én alig láttam belõle valamit. Hang egy kicsit összevissza volt.
Pozitívum volt viszont számomra a jégóriások kidolgozottsága. Nagyon klasszul sikerült a nép megvalósítása és a tudásuk is nagyon tetszett. szívesen megnéztem volna akár csak errõl a néprõl is egy filmet.

Én csak 6 pontot adtam a filmre, de azért annyi, mert én valahogy nagyobb durranásra számítottam. Mintha összecsapták volna a dolgokat. :S:( Eredeti hanggal biztos jobb, meg is fogom nézni úgyis.
Joe Hallenbeck 2011 máj. 02. - 21:10:23 Előzmény Képkockaördög
(83/299)
Elárulom neked, hogy a tavalyi szutyok Resident Evil: Afterlife 3D/A Kaptár-Túlvilágot az Avatárhoz is kifejlesztett James Cameron/Vincent Pace-féle Fusion Camera System-mel forgatták,de a készítõk úgy gondolták, hogy a 3D-hez már forgatókönyv sem kell, így a film olyan is lett.
Sajnos ez a technológia a filmes körökben még mindig drága, így marad a konvertálás mint a Thor esetében is. :(
9/10
johnny91 2011 máj. 02. - 20:55:26 9/10
(82/299)
A stáblista végén Nick Fury(nigro Jackson) dumál valamit a kozmikus kockáról, amit elvileg Vörös Koponya csinál vagy lop vagy valami ilyesmi a Captain Amerikában.
Abban a filmben elvileg arról lesz szó, hogy megakadályozzák, hogy a kocka a koponyáé legyen nem?
De ha itt már a SHIELD-nél van akkor kit érdekel a kapitány?
Mivel ez késõbb játszódik elvileg
Marcipáncica_ 2011 máj. 02. - 18:09:38
(81/299)
Figyelem! A stáblistát érdemes végigülni a moziban, mert utána még van jelenet!!
neo0680 2011 máj. 02. - 15:48:41
(80/299)
szerintem egy rohadt jó film volt!nekem nagyon tetszett én is csak ajánlani tudom!:)