Téma: Tigristej

1/10
kadred 2008 máj. 17. - 11:47:59 1/10
(965/1365)
Kétség kívül, nem az a beteg, aki szóvá teszi, hogy egy gyenge film vétlen embereken gázol keresztül bálvány (nem exbálvány) malacmosdatása eszközeként. Kétség kívül.
Viszont úgy látom, azzal, amit itt méltó módon tûrnöd kellett, hacsak nem vagy annyira beteg, megéreztette veled, mit is érezhettek azok az emberek, akiket a film Szörnyteg Fasiszta Parazita Lajosnak kiszemelt a valódi jellemüktõl függetlenül. Ha meg nem, márt nem az én gondom.

Búcsúzom! A viszont sörözésre!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 17. - 11:46:19 10/10
(964/1365)
Nade csaknem elsiklottam én itten egy "súlyos összefüggés" felett. Hogy "a Tigristej költségvetése egész Szentmárton összes keresõjének egy évi jövedelme." Hátazért jártam, sõt forgattam is én ott szívem olyan palotákban, amilyenek, ha összes eddigi filmem teljes költségvetését elloptam volna az utolsó fillérig, akkorse lennének nekem. Egyrészt. Másrészt végre talán megtudhattuk tõled, hova tették a Tigristej "producerei" a költségvetés azon részét, amit nem a filmre költöttek. Már azt hihette volna az ember, simán elsíbolták, ahogy némely "producerek" ezt itten szokták. Ahogy pl. a hamvába holt Newyork c. film "producere" is tette, akivel aztán az MMKA vissza is fizettette az elcsórelt lovettát, az utolsó vasig. De nem, lehet, hogy ehelyett õk e "nemzetgazdasági szempontból viszonylag kicsi összeggel" "valami nagyot" cselekedtek, na nem a filmre költötték, amire való, de tán "a vidéknek olyan erõforrásaira, amik egy kis beruházással valós keresletre alapozottan megélhetéshez juttatják az embereket". Ha ezt tették, esküszöm, haladéktalanul felfüggesztem "a takácsok és a jafetiták mószerolását", és nekiállok "feltárni" ezen jócselekedetet. Még tán "propagandafilmet" is készítek róla. És elébb majd megkérdezem T. Ágit v. valamely barátodat, akiket javasolsz e célra, hogy hogy kell.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 17. - 10:24:07 10/10
(963/1365)
Kétségtelen, söröztem már beteg emberekkel. És viszonylag kevés dolog van már, amúgyis, amin meglepõdöm.
1/10
kadred 2008 máj. 17. - 10:14:45 1/10
(962/1365)
Hihi! Már megint nem olvastad értõen, amit írtam! Már söröztünk együtt, nem kell bemutatkoznom. Elég a második korsó után bedobnom: tudod ki is az a KadRED? - Na, azért minden sörözésnél ne légy a társadra gyanakvó!
Viszont sokkal súlyosabb dolgokat vetettem fel. amik kapcsán lehet, hogy nem az eddigi stílusban fogunk véleményt cserélni! Figyeld csak!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 17. - 10:08:26 10/10
(961/1365)
Hogy az én viselkedésem túlontúl arisztokratikus volna, azt még kevesen mondták, de mégsem tudom elgondolni, hogyan is képzeled te ezt a sörözést. Mondjuk felhívsz, hogy te vagy a kadred, jöjjek ide meg ide, pepita esernyõ van nálad és cúgos cipõt viselsz? Aranykeretes monoklit, vörhenyes barkót? Vagy neonpink pólót, pöttyös neccharisnyát? Talán követsz, midõn kilépek bérházunk kapuján, leszólítasz, gyere juli, sörözzünk? Aztán a "második kör után" "felfeded magad"? S mit szólok vajon majd erre, könnybe lábad a szemem, és nyakadba borulok? Menjél te csak sörözni a T. Ágival. Biztosan ráfér. Én veled nem fogok haverkodni.
5/10
G. András 2008 máj. 17. - 10:07:26 5/10
(960/1365)
És Váry Lia? Õt miért hagyták ki az Alsószentmártonról filmezõk közül?
1/10
kadred 2008 máj. 17. - 08:36:24 1/10
(959/1365)
Szentmártonban tanít egy kiváló cigány származású tanár. Nem DT vette fel, mert neki nem kellett érettséginél nmagasabb végzettségû cigánytanerõ. Na többek közt errõl az emberrõl készít Kisfaludi Andris egy filmet, ami kapcsán Szentmártonban is forgatott, ha érdekel. Egyébként DT távozása óta feltünõen megnõtt a cigány származású tanárok száma a Tigrisben. És van diplomájuk is! Nem érdekes?

A tigristej költségvetése egész Szentmárton összes keresõjének egy évi jövedelme. Tudom, nem szabad ilyen összevetéseket tenni. Viszont azt keresni, hogy nemzetgazdasági szemontból viszonylag kicsi öszzeggel hogyan lehetne valami nagyot tenni, szükséges lenne. Vannak a vidéknek olyan erõforrásai, amik egy kis beruházással valós keresletre alapozottan megélhetéshez juttatnák az embereket. A feladat a takácsok és a jafetititák mószerolása helyett ezek feltárása. Ebbõl a szempontból a Tigrisiskolának is kulcsszerepe lehetne. Keresi is ez összefüggésben a helyét. Ugye, hogy van téma! A rendesen megcsinált Tigristej kiváló alap lett volna ahhoz, hogy ezen a vonalon is el lehessen indulni. Nem baj, nélküle is lehet.
1/10
kadred 2008 máj. 17. - 08:22:30 1/10
(958/1365)
Ja, nem vagyok sem Ági, sem András, de még Csaba sem. Írtam: meg foglak hívni egy sörözésre, és a második kör után felfedem magam. Addig csak találgass! A nem jafetita, meg a mostanáig a szadeszben tevékenykedtem címû jelzéseimet teljesen figyelmen kívül hagytad a mostani azonosítási kísérletedben. Viszont nagyon megtiszteltél vele, mert igazán tehetséges és kiváló ember az Ági. Az Andrások is! Köszönöm!
1/10
kadred 2008 máj. 17. - 08:13:54 1/10
(957/1365)
Meglett az elveszett szemüvegem. Nem akarok újabb neveket bekeverni a dologba, ezért csak találgass. Az viszont kár, hogy a bálvány csak ex, megtanulhatnál tõle dokfilmet csinálni. Egyébként abban, hogy a Tigristej dobozban maradjon, te is érdekelt vagy. A Newyork után mégegy malõr már nem engedhetõ meg. Az meg, hogy a szentmártoniak Ágival összetévesztettek, csak javadra válik, nem olyan nagy baj, mint hitted.
Ha már a szakmád neveit emlegetjük, tudok egy olyan valakirõl, akit egy-két gyengeségétõl eltekintve egészen jónak tartok. Az egyik gyengesége a Tigristej. Tudom is az okát! Kár, mert ritka tehetséges az alkotója!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 16. - 23:07:15 10/10
(956/1365)
A mondaton, a "monganivalón" tán még tûnõdj. Meg olvasd el esetleg, mielõtt elküldenéd, amit írsz. Kollégáim vonatkozó filmjeit, szégyen reám, egyébként még nem láttam. T. Ágiról sejtem, ki, találkoztam "hatásokkal" helyben, összekevertek vele, nõ-nõ és "filmes", nem volt ez nekem kellemes, de spongyát rá. Ráadásul ugyanaz a vágónk, de akkor sem láttam a filmjét. Sorry. Ha nem te vagy õ , elmondom, jaj, nem foglalkoztat ez éngemet ennyire, õ sem látta sztem az enyémet. Jesszusom, megint egy bonyolult mondat. Ég tudja, mit hoztok ki belõle. K. Andrásból is van több a szakmában, Kécza Andris pl. osztálytársam volt, Kisfaludy ex-Kex bevallatlan ex-bálványom, de hogy Sztmártonban forgattak volna, arról nem hallottam. Ha meg mégis, még érdekel is, mit tettek. Rajta, elõ vele.
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 22:40:43 1/10
(955/1365)
Meg azért is engedtem meg inkább, hogy értelmezd elõbb a mondatot, mert ez a leglogikusabb értelmezés az elõzõ kommentben tökéletesen leírja a filmedet.
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 22:37:40 1/10
(954/1365)
Na figyelj:

Akinek nincs (monganivalója), de úgy gondolja (hogy van?), átviszi a hiányt (a mondanivaló hiányán?) a közösség virulenciája, szégyen reá.

Megpróbáltam teljessé tenni a hiányos mondatot. A te sajátos gondolkodásod természetesen másként is érthette. Kire reá szégyen? T. Ágira vagy K. Andrásra? És honnan veszed a bátorságot rájuk mondani, hogy nincs mondanivalójuk? Az nem merült fel, hogy csak te nem érted, mert nem hívószavakkal operálnak?
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 16. - 22:19:42 10/10 Előzmény kadred
(953/1365)
Na. Most igazán tényleg nincs erre idõm, de általában, kadred, azt szoktam tenni, hogy mielõtt az "elküld"-re kattintok, átfutom a szövegem, nincs-e benne elütés. Azért írom most mindezt ilyen iskolásan, hátha veszed a fáradságod, és megérted, amit elébb nem akartál megérteni. Ami nagyonis világos pedig. Aki meg nem érti még, pedig filmes, mint a barátod, tanulhat még esetleg. Én is tanulok. Life long.
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 18:21:39 1/10
(952/1365)
Neked nem küldte el Jafa a noteszt? Megint hívószavak: a notesz írói nem a vitapartnereim. A notesz írói rajzó legyek. Megerõsítem: a notesz írói a rajzó legyek szintjét sem érik el. Vitapartnereimre mikor mondtam ilyet?
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 18:15:31 1/10
(951/1365)
Még egyszer: lehet egy szövegbõl hívószavakat szemezgetni, aztán sztereotip módon kiegészítgetni a manipulációs szándék szerint, vagy esetleg spontán, mint itt. Ez a hívószavas gondolkodás. Lehet egy szöveget a saját jelentése és összefüggései szerint is értelmezni. Ez lenne kívánatos. Jü lenne, ha megtanulnátok.

Akkor még egyszer a kérdés: mondta-e bárki a milliárdnyi jafetita közül, hogy nem vagy érzelmileg intelligens?

A megfejtés értelmi intelligencia kérdése. Segítség: valaki barátai nem ugyanaz, mint az a valaki!


Pedig sokkal értelmesebb, mint Juli utolsó mindata!
varánusz1 2008 máj. 16. - 18:03:24
(950/1365)
Már kaptál választ amnéziás."Nem tudok Sz. Juli nevében válaszolni de nem más, hanem TE vagy a jáfetiták azon barátaja aki szerint Juli érzelmileg nem elég intelligens, ezért akarsz vele ezoterikus honlapokat látogattatni gondolom. Terád férne pedig több EQ szerintem, ez látszik a legelsõ habzószájú kommentedtõl és most is te fantáziálsz okádó rajzó legyeknek aposztrofálva vitapartnereidet."
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 17:20:28 1/10 Előzmény szederkényi juli
(949/1365)
Tudom, Juli nagyon nehéz nem hívószavakban gondolkodni, leszakadni a sztereotípiákról, de azért kicsit visszalapozva, mondta-e bárki a milliárdnyi jafetita közül, hogy nem vagy érzelmileg intelligens? Nem vagy, de a kérdésre koncentráljm annak megoldása tiszta értelmi intelligencia.
1/10
kadred 2008 máj. 16. - 17:12:48 1/10
(948/1365)
Az utolsó mondatod teljesen értelmetlen, zagyva. Ha kérhetlek, írd le rendesen, magyarul érthetõen!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 16. - 00:51:26 10/10
(947/1365)
Nahát, most tisztára be vagyok ijedve. Elég sokan forgattak ott már elõttem is. Nézd meg Takács Laci kommentjeit, vmelyikben ír is errõl. Akinek van mondanivalója, mondja. Akinek nincs, de úgy gondolja, átviszi a hiányt a közösség virulenciája, szégyen reá.
1/10
kadred 2008 máj. 15. - 22:15:21 1/10
(946/1365)
Jövõ hét: irány Pécs, majd Alsószentmárton. A dokfilmes barátom, akit vinni akartam, megelõzött. Nem is tudtam róla, már forgatott ott! Juli, készülj, van konkurencia!