Téma: Tigristej

1/10
kadred 2008 máj. 13. - 17:32:20 1/10
(905/1365)
Látom lányok, napközben jól elvoltatok egymással! Az a röhej az egészben, hogy Romológus az egyik feltétel nélküli rajongód volt. Látom, komoly közönségkapcsolattal ezt is el lehet érni. Ismerõs a dolog, a protogonistád is egy idõ után mindenkit magára haragít. A végén ketten maradtok, és akkor ellene is nyitsz majd egy frontot. Julikám, ha úgy érzed, hogy mindenki ellened van a producerektõl a szegény takácsokig, az idejében még gyógyítható.




Mielõtt felhördülnél, arra gondoltam, hogy egyszerûen ki kellene nyitni a szívedet nemcsak az antisztereotípnek hitt sztereotípiáid irányába. Vannak ilyen tréningek, Pl. az az igazgatói irodás jelenet a (tigrisellenes plébánián vagy hol – tényleg ellentmondásos hol voltál a szalagavatón) egy ilyen gyakorlatban sokfélekép értelmezhetõ. Gyakorold! Keress olyan megoldásokat, hogy a diri is, a Manuella, Mekka és Medina is, meg te is jóhiszemû vagy. Ki kell egészíteni a történetet az általad csak képzelt elemekkel, de jóhiszemûen. Úgy hívják ezt a képességet, hogy érzelmi intelligencia. Keress rá a neten, van fönt még sok hasonló gyakorlat. Rád fér. Talán olyat is találsz, hogyan kell éjjel a producert felkeresni, meg hasonlók.

Voltak viszont kérdéseim, amik alól rendszeresen kibújsz, de már nem is érdekesek. Egyértelmû már számomra. Nehogy megkíséreld a válaszokat, mert megint elszólod magad, mint a mostani Tigris iránti közönyöd tekintetében. Nincs érdek, ami oda vinne, elment messzire.

Én is fontolgatom, a Szentmártoni látogatást, bár a kapcsolatot még nem vettem fel. Két kiváló embert már biztosan találnék ott! Lehet, hogy filmeseket is viszek. Akkor majd megmutatják neked milyen a jó dokumentumfilm. Meg aztán vére látok dél-baranyai pedagógusokat. Ezt vidéki pedagógusokat, általában a vidéki értelmiséget lenézõ dumát is nem nehéz kitalálni, kitõl hallottam már! Közben meg õk beszélnek gyarmatosításról. Nem baj, nem sok van már vissza.

Azért én nem búcsúzom el. Nem hagyom itt neked a terepet, hogy aztán újabb áldozatokat szedj! Legalább a jelenlétem egy kicsit kordában tart. Ezt vedd fenyegetésnek!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 17:29:54 10/10
(904/1365)
Úgy is van, csillagom. Kívánom én így ismeretlenül is sok szeretettel a te gádzsókádnak, hogy jövendõ felnõtt életében, ahányszor megrágalmaz, hazugnak nevez, becsületében és emberi méltóságában megsért valakit, ahányszor mindenegyes megszólalásával valótlanságokat ad a másik szájába, lealkoholistázza és lebuzizza, szüleivel zrikálja, munkáját tönkretenni, õt magát megfélemlíteni és megalázni akarja, másokat uszít ellene, követelõzik, toporzékol, hisztériázik és fenyegetõzik, hogy mást ne mondjak, mint itten te (még a legenyhébben egyébként) és újdonsült barátaid, kapjon csak olyan flegma válaszokat, mint amilyeneket én adtam. Nagyon jól fog õ járni akkor. De lehet, (szeretném), ha az õ élete már másként alakulna.
romologus 2008 máj. 13. - 16:57:16
(903/1365)
Mit akarsz még Juli! Értelmetlen az egész, Kafának van igaza, hogy kiszállt! Úgy sem tudjuk egymást meggyõzni. Szerintem már Kadreden kívül nem is olvassa senki a fórumot. Nagyon is összeállt a kép, hiába is magyarázgatod. Te egy személyhez és az õ köréhez kötõdsz, nem a Tigrishez, nem a muncsányokhoz, nem a romákhoz. Milyen fölényeskedõ voltál Kafával is, velem is. A mostani Tigrishez is milyen flegmatikusan viszonyulsz, pedig csak egyetlen bûnük van, nem marasztalták DT-t. Ez alatt a fórumozás alatt sajnos róla is kiderült számomra az igazság, de ez most nem tartozik ide. Csak annyit, hogy tényleg malacot mosdatsz, közben meg másokra kened a dagonya bûzöd iszapját!
Ne haragudj, de ebben én sem kívánok részt venni.

A közvetlenségrõl, meg a megnyílásról is inkább máskor. Az idegennel kapcsolatos gyanakvás természetes. Errõl is volt már szó, és jót mosolyogtam, milyen magabiztosan írtad, hogy neked egybõl megnyiltak. Jól van, hidd ezt.

Na akkor én is befejezem a fórumozást, mert még az innen áradó rossz gondolatok megmérgezik az én drága kis gádzsókámat a hasamban. Neki szeretet kell, nem egymás szapulása.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 16:11:32 10/10
(902/1365)
Amúgy ezzel -
...Muncsánokat se láttam még, csak legfeljebb ticsányokat, akik apám szerint nem is igazi cigányok. Egyszer egy Ormánság kört tettünk a férjemmel, kicsit megpróbáltam a romákkal kapcsolatba kerülni, de azt vettem észre, hogy egy határon túl nem nyílnak meg egy idegennek. Nem tudok beásul, és rögtön leketárnak neveztek. Akkor értettem meg, hogy a roma csoportok egymással milyen komoly fenntartással vannak.-
kaocsolatban: mért, máshol mást tapasztaltál? Mi a különbség, a választóvonal? Hol és kik azok, akik "egy határon túl" is rögtön "megnyílnak" idegennek? Kivételesen nem viccelek, komolyan kérdezem.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 15:40:40 10/10
(901/1365)
Hol a búbánatos jóistenben írtam, hogy lenézem a dél-baranyaiakat?!?!? Tényleg, eszeden vagy te??? Nem járok arra jó ideje, mert másfele járok. És? Plusz nem ismerek egy darab dél-baranyai oktatási szakembert se. Azt sem tudom, ki minõsül annak. És nem is érdekel. Ja, a Heindl Pétert ismerem. Találkoztam is vele vagy 2 hónapja. És nem kérdeztem, alkalmas-e, vagy alkalmatlan szerinte bármire az Antal. Talán mert akkor sem érdekelt.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 15:34:40 10/10
(900/1365)
Nagy szerencse a szakmának, angyalom, hogy te nem mentél nyomozónak. Mánuelbõl több van, több van az iwiwen is, sõt, még az én ismerõseim közt is. Így van gimnazista is. A "szalagavatókor" nem csak azt jelentheti, hogy a tanodában, hiszen az ottan történteket követõen az események az iskolában folytatódtak, ott van az igazgatói, mit keresne **moderálva** irodája a tanodában. Az Elcoteqet meg üsd be bármelyik keresõbe. Ésígytovább. De oly mindegy, mert amit mondok, azt te úgysem "fogadod el hitelesnek". Akkor meg minek strapálod magad, és minek strapálsz engem ennyi kérdéssel? Hogy **moderálva** alkalmas vagy alkalmatlan bármire, az engem nem érdekel, nem is írtam/mondtam/gondoltam errõl soha semmit, mert nem érdekel. Amirõl írtam, arról azt írtam, amit írtam, pontosan. És nem mást. Egyébként biztos alkalmas igazgatónak, hiszen igazgató. Ha nem lenne alkalmas, nem lenne igazgató. Ez az alkalmas emberek országa, van alkalmas miniszterelnökünk, ellenzéki pártvezérünk, alkalmas tévémûsorvezetõink, portásaink és BKV-ellenõreink, mért pont iskolaigazgatóink ne lennének.
romologus 2008 máj. 13. - 15:24:39
(899/1365)
Bocsánat, mielõtt le lennék naív libázva! Rákerestem! Az Elcoteq egy pécsi gyár. Tehát dolgozni mentek. Csak nem tanköteles mehet, tehát tavaly már elmúltak 18 évesek. De errõl mintha lett volna már komment, és Kafa az Ambedkárosokat vádolta, hogy elvadították a lányokat a Tigristõl. Akkor itt se tudni, mi az igazság! Egy biztos, sokkal árnyaltabb, mint hinnénk!
Bár azt is írtad, hogy nem érdekel, és messze lenézed a dél-baranyai szakmát. Ez utóbbi ismerõs, csak nem Délbaranyával, hanem úgy általában vidélre kimondva hallottam. Na kitõl? Qviz játék!
romologus 2008 máj. 13. - 15:17:15
(898/1365)
Julika! Pedig a kulcskérdéseket Kadred tette fel, az enyémek, csak segíteni akartak a megbékélésben. Végül is válaszoltál! Sz*rnak tartod a Tigrist, mert nem tetszik a légköre, a Takács meg hadat üzent neked. Mit akar tenni veled? Lefejel? A légkört viszont remélem hamarosan személyesen meg tudom tapasztalni, amint az orvos enged utazni. Már felvettem a kapcsolatot az igazgatóval. Nekem egyáltalán nem tûnt mogorvának, sõt! Ha tényleg értelmetlen rendet látok, megírom szépítés nélkül! Amiket te írsz, ne haragudj, de tõled nem fogadom el hitelesnek! Most csak képzeletben tudom kiegészíteni, amit írtál, de nem gondolod, hogy ha veled beszélget az igazgató, és benyit egy tanuló, és ahelyett, hogy téged feltartva valamit mutogatna neki, megkéri, hogy csukja be az ajtót, mert gondolom a szalagavató zaja ellenére rád akart figyelni. Ha így volt, miért nem szóltál, hogy jöjjön Mánuel, engem nem zavar, ha megnézi .... De ellentmondások zöme: a szalagavató a plébánia tanodájában volt, ez már elhangzott. Azon te ott se voltál, ez is elhangzott. Nem hiszem, hogy olyankor egy igazgató ráérme veled zárt ajtók mögött beszégetni. Engem is tegezett, elvárva, hogy visszategezzem, a Mánuelt miért magázná? Mánuel (azt hittem elõször, hogy lány) az iwiw szerint Alsószentmártonban már nem is gimnazista. Rakjál össze hihetõbb sztorit! Filmnek még elmenne!
Mi az az elcoteq? Így hívják azt az elfekvõ osztályt a Tigrisben, ahová a nem érettségire készülõk járnak? De ezt is megnézem remélem hamarosan. Ugyanis szégyen, de még nem jártam Alsószentmártonban. Muncsánokat se láttam még, csak legfeljebb ticsányokat, akik apám szerint nem is igazi cigányok. Egyszer egy Ormánság kört tettünk a férjemmel, kicsit megpróbáltam a romákkal kapcsolatba kerülni, de azt vettem észre, hogy egy határon túl nem nyílnak meg egy idegennek. Nem tudok beásul, és rögtön leketárnak neveztek. Akkor értettem meg, hogy a roma csoportok egymással milyen komoly fenntartással vannak. Viszont ott Dél-Baranyában semmilyen szakmai kört nem ismertem meg. Amit tudok a Tigrisról, pesti barátaimtól tudom. Még azt is tudom miért és mennyire bírságolták meg õket az elõzõ vezetés idején összegyûlt dolgok miatt. Meg azt is, hogy legálissá akarják tenni a törvényestõl eltérõ módszereiket. Gondolom, hogy az nem az, amit te azon a szalagavatón láttál, amin ott sem voltál?
Viszont köszönöm a választ! Szerinted, akkor tényleg alkalmatlan az új igazható, és megérdemelte, hogy náci kalandornak tüntesd fel. Ne haragudj, de tõled ezt így nem fogadom el!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 14:23:38 10/10
(897/1365)
Akivel te engem összekeversz, az a Lehetegykérdésseltöbb, vagy a Legyenönismilliomos kvízautomatája. Nem tudom a linkeket, de szerintem egyszerûen megtalálod. Ott van, hogy klikkelsz egyet, és garantáltan ott egy válasz.

A kérdéseid jó részére csakugyan nem tudok válaszolni, mert a dolog 1. nem is érdekel, 2. nem vagyok ott, tehát nem látom, mi van, 3. dél-baranyai "szakmai" körökben nem tájékozódom, 4. nem is valószínû, hogy ugyanazokat tekinteném mérvadó "szakmai köröknek", mint ti, 5. szinte kizárt, hogy ugyanazokat tartanám egy iskola "jó mûködése" kritériumainak, mint ti, de hát mondtam, hogy nem vagyok pl. pedagógus stb.

Meg hát tudod, odamehetnék, hogy jól megnézzem, tetszik-e nekem, ami most van, de tartok én tõletek. Mert ti nem arra vagytok ám kíváncsiak, egyáltalán, hogy mi az én véleményem, csak azt várjátok, mondjam azt, hogy nagyszerû, nagyszerû, nagyszerû. És mi van, ha esetleg valami nem tetszik nekem? Mit mondok akkor tinektek? Hogyan merészelhetek a szemetek elé kerülni? Ha hiányzik nekem, mondjuk, például a 3 Edina? A Medina, a Jedina, meg a Mariann? A kistigris "lelke", "színe-virága"? És megkérdezem, mért nem járnak már az iskolába? Mit keresnek az Elcoteqben, ahelyett, hogy érettségizni készülnének? És mért hagyta ott pl. a Csutka is második félévben az iskolát? És a többiek? És mi lenne, ha nekem furcsa lenne, hogy ha mondjuk a Mánuel, mint szalagavatókor, jelenlétemben, benyit az igazgatóiba azzal: "igazgatóúr, megnézhetem, hogy...", arra egy szigorú, némiképp megrökönyödött és mogorva "nem" a válasz, és hogy "csukja be az ajtót"? Mert itten most rend van, nem a káosz? Mert ettõl mûködik az iskola? És jó az nekem, ha odamegyek, ahol a Takács Laci, mint privátim írja, már megint "Ha háború, hát legyen háború!" felkiáltással kíván velem csatázni, most épp azért, mert nem kérem fel õt (!) békeközvetítõnek (!!!) a "producerem" és magam között? Biztosan frenetikus a hangulat. Szinte naponta tesztelem magam, nincs-e kedvem bepattanni az autóba, s meg sem állni Szentmártonig. De valami mindig azt súgja, korai lenne ez.
1/10
cecelégy 2008 máj. 13. - 13:49:18 1/10
(896/1365)
Te is eszembe juttatál valamit romologus!
Csak igennel vagy nemmel válaszolj!
Te tényleg ilyen naív liba vagy, vagy esetleg hosszan átgondolt megalázó döfésnek szántad ezt a kommentet Julinak?
Ne hidd, hogy sikerült!
romologus 2008 máj. 13. - 13:21:43
(895/1365)
Ez a helyesbítés nekem eszembe juttatott valamit!

Azért szörnyû érzés lehet egy egyvetítéses filmet készíteni. Megértem az érzéseidet. Viszont vedd már észre, hogy legalábbis én, ezekkel az észrevételeimmel segíteni próbálok, hogy ami miatt nem vállalja a filmet a tulajdonos, azt rendben legyen. Hidd el, egy kiváló film marad dobozban egy-két hülyeség miatt. Nem teheted, hogy vétlen embereken keresztül gázolj!

Válaszolj a kérdésekre! Meg Kadredéire is!
romologus 2008 máj. 13. - 13:12:57
(894/1365)
Te most gúnyolódsz velem!
Segítek! Csak igennel, vagy nemmel válaszolj!

1. Összeomlott a Tigris Derdák után?
2. Gyarapodott a Tigris?
3. Nõtt az iskola szakmai presztizse? (erre írhatsz nem tudomot is, bár kötve hiszem, hogy nem hallottál komptens megítélést errõl, hozzám eljut táppénzes magányomba)
4. Letért arról a sajátos pedagógiai útról, amilyennek ott lennie kell?
5. Szülõk vagy diákok elégedetlenek? A létszám gyarapodás pl. ezt mutatja?
6. Valami jelét tapasztaltad, hogy fasiszta, vagy kalandor vezetése lenne?

Volt ám még nekem is, meg Kadrednek néhány kérdése! El ne felejtsd!
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 13:05:37 10/10
(893/1365)
Hogy filmjének fórumán, az azért túlzás, bár a film itt a porthué is. Filmes fórumán, mondjuk inkább így. Na.
romologus 2008 máj. 13. - 12:31:06
(892/1365)
Elfogadnám Julika, amit írsz, csak tudnám mit is kell elfogadnom! Mi jön le a végefócímból annak, aki nem mániákus? Tudom a társadalmi környezetbe ágyazottság ... - írnád. De ennek mi köze SA személyéhez, tíz évvel ezelótti dolgaihoz, meg a nem is hitvallás hitvallásához? Nem és nem értem, pedig nagyon erölködök.

Ki kért fel téged egy újabb filmre? Annyit hiányoltunk, hogy még annyit sem teszel meg, amennyit Cecelégy megtett. Írt egy elismerõ mondatot. Neked viszont összeomlana az új igazgató személyére és a Takács agressziójára épített kártyavárad, ha megtennéd. Hidd, el jó a film, de ezt az elemét tisztázni kellene!

Attól még nem lesz továbbképzési kurzusok oktatófilmje, hogy értesz valamelyest ahhoz, amivel foglalkozol. A filmbõl minden más részében sugárzik a pedagógiai, szociológiai, romológiai hozzáértésed. Akkor meg?
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 12:08:37 10/10
(891/1365)
Csak egy "momentumra". Nem. Nem "a nézõnek" "jön le" az, ami neked, és egy-két mániákusnak. Hanem neked, és egy-két mániákusnak. Egészségetekre. A nézõnek egészen más jön le.
1/10
kadred 2008 máj. 13. - 09:22:36 1/10 Előzmény szederkényi juli
(890/1365)
1. Áruld már el, mit akartál ezzel a hitvallás dologgal ott a végefõcímben! Itt sokaknak az jött le, hogy egy mindenre fogható kalandornak tartod. Emlékezz, Kafa még tesztelte is a filmet. (Neki DVD-je van, nekem meg nem akarsz egyet adni) A filmes legnagyobb kudarca az, ha nem az jön le a nézõnek, amit mondani akart. Mi van a filmben? Szörnyeteg Lajos angoltanárnõt zúz, aztán kiírod, hogy az egész testület igazgatóstól távozott. Ekkor jön az új igazgató jellemzése. Mire akarod a nézõt rávezetni? Olyan kisiskolás szinten kérem a magyarázatot, mert eddig sehogy sem tudtam megérteni, mert nem is lehet!

2. Pöttyös túrórudit annak nevezni nem agresszió. Túróellenes hangulatban valakire pöttyöket festeni és pöttyös túrórudinak nevezni, agresszió.

3. ’Hogy mi lehet hasznos, arról szól ellenben a film: a tanulás, a gimnáziumi érettségi (elsõ körben, egyebek közt).’ - írod, amivel minden jóérzésú ember egyetért. Akkor meg mi a fenének emlegetsz pártokat? Te keverted bele, mi pont arról írunk egyfolytában, hogy nem a pártozás a hasznos. Többedik körben sem! Romológus rosszul látja, ez pártfilm, csak rosszul álcáztad!

Cecelégy meg biztos pedagógus, vagy bátrabb nálad. Tényleg, ha valamihez nem értsz, miért csinálsz abban a témában filmet?
romologus 2008 máj. 13. - 07:15:08
(889/1365)
Mivel nem a film egészérõl írtam, hogy pártsztereotípiákkal manipulál, hanem a vége feliratról, ezért értelmetlen, amit hozzám írtál legutóbb. Azt a társadalmi beágyazottság dolgot meg azt hiszem nagyon is értem. Társadalmi és nem pártpolitikai. Te emlegettél pártot a film végén. Akkor meg minek, ha most meg kezdesz arra fele hajlani, hogy mégsem pártiskola.

Kafa! Biztos, hogy ugyanazt a pályázatot nézi Juli? Amit küldtél(nem moderáltatom, már köztudott, hogy szétküldted, számolj el te vele) abban kiböki az ember szemét, hogy az nem hitvallás. Külön két másik fejezet taglalja azt.

Ha nem értesz Juli a pedagógiához annyira sem, mint Cecelégy kommentje, miért csinálsz iskoláról filmet? Gondolom szociológiához, politológiához, romológiához is csak annyira értesz. Gyenge hivatkozás! Még hozzám is eljutott a hír, hogy a Tigris rendben vanm gyarapszik, szakmailag sínen van.
10/10
szederkényi juli 2008 máj. 13. - 02:28:05 10/10
(888/1365)
1. Ha figyeltem volna? Mire? Az én Leni Riefenstahlhoz fûzõdõ "viszonyomra"? Vagy arra, amit te errõl gondolsz? Hogy tõled kérdezzem meg, milyen az én "viszonyom" Riefenstahlhoz? És ha figyelnék rád, akkor tudhatnám, hogy milyen? Megáll az eszem. Méginkább megáll az eszem, amennyit ezen a "hitvalláson" ugráltok. Oda van írva, hogy "hitvallás". Minek nevezzem? Írjam, hogy "ars poeticája"? Vagy "önvallomása"? "Confessiója"? Hülyén venné ki magát, azt hihetnõk, a nemzet lángoszlopát, lánglelkû poétát neveztek ki, vagy önmarcangoló tépelõdõt, vagy a buddhistákhoz lenne a latin zavaros. Vagy mit akarnátok? És ha arra írta, reggelenként kiviszi a szemetet? Befizeti a villanyszámlát? Volt feladat, vagy nem volt? Kibújt a feladat alól, vagy nem bújt ki? Szégyenteljes feladat iskolát igazgatni, vagy nem? Szégyen, ha valaki nem bújik ki e feladat alól, vagy nem? Hazugság-e, ha valaki a hitvallást hitvallásnak nevezi? Hazugság lenne-e, ha a szó vmely szinonimáját alkalmazná? Nem, csak kevésbé lenne pontos.

2. A Pöttyös Túró Rudit Pöttyös Túró Rudinak nevezni NEM AGRESSZIÓ. "Közhely, de a közhelyek igazak (ez is közhely; ez is; és így tovább: és talán a VÉGÉN, azaz ÉPPEN a végtelenedik pontosvesszõ után EGYSZER CSAK az állítás mégis újat fog mondani: ilyennek képzelem a világot, ilyen elébb-utóbbnak, szóval hogy a fekete lyukak mégsem nyelik el az információkat) - idézném újra Esterházyt.

3. Az SZDSZ engemet sajna, bár most szigorúan magántermészetû információt adok ki, rég nem érdekel. Közérdekû az, hogy ez, vagy más, a filmben megjelenik-e. Romológus többízben komoly energiákat felemésztõ elemzõ kutatásokat is végzett e tárgykörben, s megállapította, hogy nem, pártszimpátia a filmben nem jelenik meg. Én ezt persze tudtam, de az õ deklarációja mégis megnyugtatott. Hogy mi "üdvözíthet" Alsószentmártonban, nem tudom, mert a szóhasználat e tárgyban nem sajátom. Hogy mi lehet hasznos, arról szól ellenben a film: a tanulás, a gimnáziumi érettségi (elsõ körben, egyebek közt).

Akkor már válaszolok a másik 2-re is, de jó, hogy mindenki alszik.
- Mikor ismerték el szakmailag az új dirit Juliék? - kérdi kadred.
- A családom és én nem vagyunk a pedagógusszakmában, édesanyámat nem számolva, aki, mint tudod, pedagógus. **moderálva**

- "Ne akarj egy pártnak kiszolgáltatni minket!" - szólít fel romológus.

- Nem tudom, melyik klasszikust idézem innen a fórumról, de megkérdem, kinek nézel te, tényleg, mégis, engem? Megállapítottad már 2x is, rövid érzelmi zavarral interruptálva, hogy a filmnek semmi pártszimpátiája/antipátiája nincs. Tényleg nincs. De ha lenne is, miféle hatalmam van nekem, hogy én a cigányságot mittudomén milyen pártnak kiszolgáltassam? Ej.
romologus 2008 máj. 13. - 00:26:14
(887/1365)
Nem hozok most tudományoskodó érveket a pártszteretipák cáfolatára. Elég csak a családomban körülnézni. Anyósomék SZDSZ-esek, és rasszisták. Férjem FIDESZES, és romalányt vett feleségül. Szüleim romák és FIDESZ-esek, de apám már ott tart, hogy azzal bünteti a kormányt, hogy a Jobbikra fog szavazni. Senkrõl nem merném feltételezni, hogy nem autonóm személyiség!
1/10
kadred 2008 máj. 13. - 00:03:34 1/10
(886/1365)
És Juli? Csak az alkalmatlanságával van elfoglava, annak ellenére, hogy a sz-rból kihúzta a Tigrist!