Téma: Tigristej

10/10
cserypeter 2008 márc. 19. - 13:31:55 10/10
(225/1365)
http://hvg.hu/itthon/20080318_cigany_roma_magyar_nemzet_sesztak/page2.aspx

Nem oktattam ki önt "romologus". Azt írtam, hogy sajtótörténeti közhely, amit írtam. Éppen hogy nem "érdekesség", ahogy ön minõsítette. Íme a bizonyság. Védheti ezen orgánumokat, attól a tények még tények. A filmet, ezt a témát lezárva éppen azért tartom kiválónak, amit késõbb ön is leírt. Az életigenlés lendületes bemutatása miatt, azon körülmények között is, ami közállapotainkat jellemzi. Olyan hangulatot kelt a film, és maga a témaválasztás is, amelyben a szereplõket nem lehet nem szeretni, és ez az egész cigányságra kisugárzik az olyan nézõnek, aki nem vakon ellenséges, de még arra is alkalmas talán, hogy azoknak a látásmódján is változtasson. Teljes mértékben egyetértek ebben a rendezõ nyilatkozatával és tapasztalatával, amit ezen a fórumon megosztott. Köszönet érte. Meglátásom szerint egyetlen komoly kérdés, hogy miért nem mûködik ilyen iskola minden hasonló gondokkal küzködõ településen. Miért nem lehet ebbõl követendõ modellt állítani, licenc-szerû módon.
dorottyamaadl 2008 márc. 18. - 19:36:38
(224/1365)
Bocs, azzal szerettem volna kezdeni, hogy eszembe sem jutott, hogy milyen jól élnek, azért, mert táncolnak. Ez az õ kultúrájuk, nekem ilyen nincs, mert az enyém másmilyen, de van bennem egy irigység, mert mi nem tudjuk a feszültségeinket így kitáncolni magunkból. A filmbõl nem azt vontam le, hogy nekik milyen jó, hanem azt, hogy, ha valaki nélkülöz, és szenved, akkor is szerethet élni, és hogy ilyen világ ha van még Magyarországon, az nagyon jó, én nem tudtam, hogy van, azt gondoltam, már csak keletebbre vagy a Balkánon van, hogy oda kell menni azért, hogy az ember ilyent találjon. Oda fogunk menni, és meg fogjuk nézni.
dorottyamaadl 2008 márc. 18. - 19:26:47
(223/1365)
A filmben nem csak a történés a fontos a képen, de a szöveg és az is, hogy milyen képet látunk. Halljuk is és látjuk is a körülményeket, a benn foglaló közeget. A szövegbõl éppen elég világos szociológiailag, hogy a cigányoknak elég bajuk lehet ott, és a képeket nézve is látjuk az arcokat, a ruhákat. Annak a nézõnek, aki egyáltalán megnézi ezt a filmet, sokat mondanak ezek az arcok, mert a sorsok vannak rajtuk.
kutyalegyekha 2008 márc. 18. - 18:47:30
(222/1365)
A zene eszeveszett jó. Az elejezenét és a végezenét meghallgattam legalább 10X. Ki kéne adni vagy felrakni legalább. Nem lehet eldönteni, hogy élõzene, vagy sampler. A végén jöttem rá, mikor már sokadszor láttam a feliratot, hogy sampler lehet, ha Hortobágyi a Master, és másképp a zenészek is ott lennének a végefõcimen. Szóval sampler. De ilyen mintát venni, és ilyen zenét csinálni belõle! A tangóharmonika! A basszer! A DOROMB! És az egész kólósítva, és slusszpoénként: diszkómetálban??? (Ütõsök) Besz*rás. MELIS LÁSZLÓ SOKADSZOR A MAGYAR FILMBEN! Eszelõs, látszik, hogy k*rvára élvezte. Kiadni kevés, ami a filmben van, de a filmben épp jó. Lehet, hogy készült még több anyag, csak ezt használták. Oda kéne figyelni rá, ha van még, kellene vele valamit csinálni!!!!
1/10
kadred 2008 márc. 18. - 17:43:05 1/10
(221/1365)
Igen, ezzel kezdtem. És ilyen meggyõzõ választ csak most kaptam! Miért nem tudta ezt az elején Szederkényi is megírni? Ettõl függetlenül még mindig úgy érzem, egy kívülállóban az jön le, hogy ezek csak táncolnak, mi problémájuk lehet?
romologus 2008 márc. 18. - 17:39:09
(220/1365)
Valószínüleg nem! Én túl keveset jártam Szentmártonban, hogy eldöntsem. Nem láttam ilyen népünnepélyeket, de attól még lehetnek. Azt tudom, hogy a saját táncuk a szerb kóló, de nem láttam, de sokat hallottam ott. A film ezzel azt akarja kifejezni, hogy a rengeteg probléma ellenére élni akarnak. A tánc az életigenlés szimbóluma a filmben. Még a halálhoz is élniakarással viszonyulnak a temetõben. Erre az élniakarásra épül a gimnázium.
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 17:37:23
(219/1365)
Ezt már részletezted kadred, a témaindító "lelkes mûelemzésedben".
1/10
kadred 2008 márc. 18. - 17:34:10 1/10
(218/1365)
Fergeteges! Nem tudom eldönteni, hogy mikor szól az aláfestõ zene, mikor a szentmártoniaké. Tényleg ilyen táncoló, kocsmázó eufória az alsószentmártoni élet?
romologus 2008 márc. 18. - 17:30:59
(217/1365)
Sejtek én is valamit, de nem többet használna az ügynek, ha felül tudnának emelkedni kicsinyes dolgokon?
És neked Kadred, milyen a film zenéje?
1/10
kadred 2008 márc. 18. - 17:28:56 1/10
(216/1365)
Ha itt békesség lesz, megeszem a kalapom és Szederkényi következõ filmjébe elmegyek statisztának! Sokkal szimplább a képlet Romológus. Már majdnem rájöttél! Gondolkodj!
romologus 2008 márc. 18. - 17:24:22
(215/1365)
OK! Visszanéztem! Én is keményen visszaütöttem Cserynek! Tegyük félre az etikettet: itt a békejobb!

Akkor leírom, mit gondolok:
Olyan ez a fórum, mint egy háború utáni utóvédharc. Ennyire szétvertétek egymást a pofonüggyel? Úgy érzem, itt valami egészen súlyos elõzmény van! A film folytatódott, de már nem örömtánccal? Még a közös üggyel való elkötelezettség sem tudja a fegyvereket letétetni?
romologus 2008 márc. 18. - 17:17:57
(214/1365)
Csery Péter, ha visszanézed, saját szakmámban oktatott ki. Elõítéleteit állítva szembe a tényekkel. Megjelentem, rögtön nekem esett. Irracionális. Nem akarok vele foglalkozni. A jelenséget ismerem. Hû de toleráns. És mindenki intoleráns, és velük ezért intoleráns. Akkor kivel is toleráns? Jöjjön vissza, voltak jó gondolatai. Ha önmérsékeletet gyakorluk mindketten, békés lehet a fórum. Én megígérem!

Nem akapok többet foglalkozni vele? Milyen a film zenéje? Nem a filmrõl szól a fórum?
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 17:12:50
(213/1365)
Azért nem reagálok mert nem értek a zenéhez se és a tánchoz se. A zene pedig baromira tetszik, jól is táncolnak, de a kérdésedre nem tudok válaszolni.
romologus 2008 márc. 18. - 17:11:32
(212/1365)
Nézd vissza fórumot! Mit látsz? Acsarkodást! Ez ténymegállapítás!
Szóval, milyen a film zenéje?
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 17:08:46
(211/1365)
Ki a jó bubánat támad téged? Cserypeter se támadt, mégis miket írtál rá. Gúnyoltad, támadtad, frocliztad. Most azt mondod a fórumozókra, képmutatók, acsarognak, szétrombolnak mindent, beleköpnek estébé, csupa sértést, aztán azonnal ugrálsz ha valaki azt mondja nyugodj le.
romologus 2008 márc. 18. - 17:04:59
(210/1365)
Igen, lerombolhatatlan elõítélletekkel nem hadakozom. De látod, õ távozott. Az is lehet, hogy szegénynek rossz élményei voltak, nem bízik már senkiben. Te is hasonló vagy. (Feltételezzem, hogy egy személy vagytok?) Annyi pozitív felvetésem, kérdésem volt. Azokra miért nem reagálsz?
romologus 2008 márc. 18. - 17:00:28
(209/1365)
Ki nem hallott a volt igazgató menetrendszerû "váltásairól"? Miért kellene minden színhelye minden szereplójét ismernem? De nincs békésebb témád? Csak támadni tudsz? Mit írnál nekem, ha nem a film pártján lennék?
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 16:59:45
(208/1365)
"Ha úgy gondolja, hogy csak az egyik napilap olvasói cigányellenesek, távozom a fórumról!" - ezt ki írta?
romologus 2008 márc. 18. - 16:57:42
(207/1365)
Annyira nem olvastam végig a fórumot, hogy értsem, mit is mondsz. Nem is akarom! Nem írtam hogy elmegyek a fórumról! Azt szeretnéd?
Nem akarsz inkább békésebb témát nyitni? Pl. a film zeneszerzõjérõl nem beszéltünk. Milyen fergetegesen kezeli a páratlan ritmusokat! Ráérzett a muncsányok zenei világára. Kutatott is az Alsószentmártoniak zenei világában? Zseniális!
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 16:51:49
(206/1365)
Nemegmég azzal nyitsz hogy az igazgatóváltásról "hallottál", a filmet most láttad és isteni, viszont frissen megnézve a filmet fogalmad sincs ki az a tenigl. Nemá.