Téma: Tigristej

GuyFawkes 2008 márc. 18. - 16:47:12
(205/1365)
Nyugodj már le. Kafa, aki minden adandó alkalommal megfenyegette a fórum rettegõ közönségét, hogy mindjárt távozik, távozott, csak még elõtte tett egy felajánlást. Rögtön megkontrázta kadred aki szintén távozása rettentõ következményeivel ijesztget, majd megjelentél te romológus, aki minden ok nélkül mondatonként ötször megsértõdsz, ráfogod mindezt egy szerencsétlen látogatóra, olyan összefüggéseket vezetsz le az írásából amiknek nyoma nincs, elkezdesz fenyegetõzni hogy távozol, közösen szekáljátok cserypetert hogy aggyápénzt, végül elkezded fikázni a fórumozókat hogy õk csinálják a csatateret. Ne játsszad az eszedet.
romologus 2008 márc. 18. - 16:35:06
(204/1365)
Belenéztem a fórum hozzászólásaiba! Elképedtem! Ilyen gyönyörû filmhez hogy tartozhat ilyen ocsmány fórum? Látom, a moderátor is észrevette! Milyen lehetett, amit lemoderált, ha ami fennmaradt az is ilyen? Mindkét oldal egyforma! Szégyen! Az ösztöndíj felajánlásakor teremtõdhetett volna meg az egység újra azért a szép ügyért, amirõl a film is szól. Tényleg mindenkire lõttók, aki csak mozog, még én is kaptam, pedig a filmet csodálva jöttem ide. Pont a film állítólagos védõje esett nekem.
Én azt javasolnám, hogy a kaotikus mindenki mindenki ellen háború helyett vegyétek már észre micsoda képmutatók vagytok! Szájjal kiálltok egy ügyért, aztán ahelyett hogy összefognátok, acsarkodással szétromboljátok. Vegyétek már észre! Össze kell fognotok minden vélt vagy valós sértést félretéve!
GuyFawkes 2008 márc. 18. - 15:45:57
(203/1365)
Egy film alkotói azok, akik a filmben mûvészi alkotó munkát végeznek. Ebben a filmben a rendezõ-operatõrön kívül ilyen még a zeneszerzõ (biztosan õ a zzzümi) és a vágó (õ lehet a cecelégy), erre nem gondoltál, Takács? Hogy õk acsarognak minden bozótból terád? Zümmögõ Kutyák Happy Dead Band?
tenigl 2008 márc. 18. - 10:06:30
(202/1365)
Talán emlékszik még rá a tisztelt lakosság, hogy elsõ hozzászólásomban nyomatékosan kértem mindenkit, ne a film rendezõjének személyét, hanem a filmet értékeljék. Kutyáknak (pontosabban: "bozótból névtelenül acsarkodó kutyáknak")a különbözõ blogokon ellenem névtelenül áskálódó "dicsõ" hadat nevezem. Szederkényi Júliát személyesen nevezem meg, tekintve, hogy õ is nevét adja véleményéhez. Szerencsés fejlemény, hogy egy-két vitéz már alá is írja leveleit. A filmnek mellesleg nincsenek alkotói, egy alkotója van, maga Szederkényi Júlia. Amennyiben persze kiderül, hogy a "cecelégy" "zzümi" és más sokatmondó álnevek mögött a film stábja rejlik - amit kötve hiszek - nyugodtan magukra értelmezhetik a fenti dicstelen metafórát.

Takács
romologus 2008 márc. 18. - 08:23:35
(201/1365)
Megnéztem újra az éjjel. A közszolgálati TV-ben kellene vetíteni, annyira alapfilm!
Én is felajánlok az ösztöndíj alapítványba! Ez nem pumpolás volt, hanem egy szép kérés! Csery úr! Nem csak a számítógép elõtt kell a film mondanivalója mellett kiállni! Örülni kellett volna annak, amiben mindkét oldal egyet ért. Nem beleköpni kell abba a kevésbe, amiben mindkét oldal egyet ért! Ebbõl a gesztusból kiindulhatott volna a megbékélés! Ezzel a látszat ellenére a filmnek árt! Én igazán benne vagyok a téma sûrûjében. Tudom, hogy az ilyen összekapások, mint ez a fórum, igazi helyzetben egységgé válhatnak. Ne akadályozza Csery úr!
romologus 2008 márc. 17. - 18:51:10 Előzmény cecelégy
(200/1365)
Köszönöm a válaszokat! Ma este még egyszer megnézem! Ez egy alapfilm!
A kutyázás eléggé borzalmas! Ki tette?
1/10
cecelégy 2008 márc. 17. - 17:13:16 1/10 Előzmény romologus
(199/1365)
Volt még egy kérdésed! A kutyák úgy jönnek ide, hogy az egyik szerepló (találd ki melyik) itt a fórumon kutyáknak nevezte a film készítõít és akik a filmet védték.
1/10
cecelégy 2008 márc. 17. - 17:10:10 1/10
(198/1365)
Az intézményjegyzékben a hivatalos székhely szerepel. Az Komló. Ott is van oktatás. Alsószentmártonban van a központ. Oda nem kaptak hivatalos székhelyengedélyt.
romologus 2008 márc. 17. - 12:13:50
(197/1365)
Újra megnéztem a filmet! Egyszerûen magávalragadó! Különösen jó, amikor az iskolát építik!

Még egy kérdés. Megnéztem a hivatalos intézményjegyzéket. Ilyen iskolát, hogy Kis Tigris nem találtam Alsószentmártonban. Komlón van egy Kis Tigris Gimnázium és Szakiskola. Amikor ezek a tanárok elmentek, megszûnt az iskola? Mi lett az új épülettel? Hova járnak most a gyerkek iskolába? Komlóra?
romologus 2008 márc. 15. - 23:53:32
(196/1365)
Próbálom megérteni Csery urat. Nem értem, mi az a teniglkutyázás? Nincs filmben sem, fórumban sem. Talán segítene megérteni, ha tudnám. Az meg nem sajtótörténeti érdekesség, hogy melyik oldali médiát tartja valaki nem megfelelõnek. Mndkét oldalról vannak jó és rosz példák. Ha úgy gondolja, hogy csak az egyik napilap olvasói cigányellenesek, távozom a fórumról!

Köszönöm Cecelégy válaszát. A tánc fergeteges volt. Már értem, hogy került Alsõszentmártonba.
romologus 2008 márc. 15. - 23:11:02
(195/1365)
Megnézem a filmet. Tetszik. Kifejezem tetszésemet. Erre a filmet állítólag védõ bácsika letámad. Mi van itt? Hol az alkotó? Védjen már meg! Minek is jöttem ide! Paranoid fórum!
10/10
cserypeter 2008 márc. 15. - 21:53:17 10/10
(194/1365)
Nem vagyok sem elvakult, sem politikailag elkötelezett. "Romológus", Ön is írja, "a fél ország cigányellenes" a "napi kontaktusok meghatározott szintjén". Ebben sincs semmi vád, mint ahogy az én írásaimban sem. Nem "lõttem" senkire. Egy minden kompetens érdeklõdõ által ismert sajtótörténeti közhelyet idéztem. Ön erre engem le "kioktató bácsikáz". A "bácsika" egy beszélgetésben sértés, sõt ostoba sértés, lekezelõ, ha nem is vetekszik "tenigl" "kutyázásával", aki vitapartnereit kutyákként kezeli. Ez tette számomra világossá az erõvonalakat már akkor, amikor nem is láttam még a filmet. A Tigristej-filmnek pedig nagyon örülhet mindenki, aki ezt az ügyet fontosnak tartja, mert ilyen fiatalos és mégis felelõs, érzékeny megközelítésben nem találkoztunk vele. Remélem, hogy a legtöbb televízió a mûsorára tûzi.
1/10
cecelégy 2008 márc. 15. - 20:18:14 1/10
(193/1365)
Úgy látszik cserypeter mindenkre lõ, aki mozog. Ne csodálkozz azok után, ami itt van!

A szatmári cigánytánc úgy került a filmbe, hogy a Kis Tigris országos beiskolázású iskola. Az ország más részébõl is vannak tanulók.
romologus 2008 márc. 15. - 19:51:34
(192/1365)
Nézze, maga annyira elvakultan politikailag elkötelezett, hogy nincs mirõl tárgyalnunk! Elõbb döntse el, hogy kikiáltja-e a fél országot cigányellenesnek, vagy nem! Ilyen kutatásokat végeztem! Szerencsére nem fekete-fehér az eredmény. Bizonyos értelemben alig van igazi rasszista cigányellenesség. Más értelemben meg még a romák is cigányellenesek. Magát is tudnám úgy kérdezni, rasszistának hoznám ki.
Mégis meghatározható a cigányellenesség egy napi kontaktusokkal meghatározott szintje. Ebben tényleg a fél ország cigányellenes. De kapaszkodjon meg! A jobb és baloldal egyformán!
Ne menjünk bele a politikai pártok dolgába! A filmben sem láttam pártoskodást. A volt igazgató dologról hallottam. A filmben ennek a dolognak sincs nyoma. Lehet, nem néztem eléggé. Jó film, gratulálok!
Szeretnék az alkotóval társalogni, nem kioktató bácsikákkal!
10/10
cserypeter 2008 márc. 15. - 19:35:23 10/10
(191/1365)
Ez igazán tipikus e fórumot tekintve. Ön azt írta, én "a fél országot cigányellenesnek kiáltom ki", amihez hasonlót sem írtam. Erre én azt válaszoltam, Ön maszatol, és hogy a Magyar Nemzet nem párt. Mire Ön közli, hogy én vádaskodok. Megfogalmaz tehát teljesen bizonyítatlan, viszont durván sértõ vádakat, majd ahogy az ember felhívja a figyelmét a gondolatmenete homályosságára, rám süti, hogy én vádaskodok. Közölném viszont Önnel a most következõket, ha már ebbe belementünk, akkor is, ha Önnek ezt jobban illenék tudnia. A magyar társadalom legalább fele bizonyos mértékig cigányellenes. Nézze meg a kutatásokat. Nem attól cigányellenes, hogy én a szélsõjobboldallal kokettáló sajtóorgánum stílusát összehasonlítom "kadred" támaindító írásának stílusával, akkor sem, ha a hasonlóság nyilvánvaló. Az inkriminált írás pedig nem cigányellenes, hanem a Tigristej címû film, annak a "kadrednek" nem tetszõ szereplõje és a rendezõje ellen intéz hasonló kirohanást. Ez tény.
romologus 2008 márc. 15. - 19:13:55
(190/1365)
Tíz éve egytemista voltam! Itt csak maga vádaskodik! A Magyar Nemzet pártközeli lap. A Népszabadság is. Mindkettõt olvasom. Ismerem. Néha mindkettõ újság elragadtatja magát. Egyik sem romaügyben.
Nem szabad egyik pártnak sem engedni, hogy kisajátitsa a romaügyet! Ne nézzen kérem hülyének, én megélem naponta, amit maga csak az internetrõl olvas!
10/10
cserypeter 2008 márc. 15. - 19:02:52 10/10
(189/1365)
A sajtót is olvasni kell, nem csak ezt a fórumot. A Magyar Nemzet írásai fenn vannak az interneten is. A Magyar Nemzet nem párt, hanem napilap. Önök vagy nem ebben az országban élnek, vagy nem olvasnak ilyesmit az írásaik szerint. Pedig mielõtt vádaskodni kezdenek ilyesmivel, illene. Romológusnak pedig "szakmához" is tartozik. A társadalomhoz van köze talán a szakmájának. Tíz éve ez egyetemistától nem lett volna még kérdés.
1/10
kadred 2008 márc. 15. - 18:58:22 1/10
(188/1365)
Ön írta Péter! Menjen ön is vacsorázni! Esetleg tisztázza a romológussal, miért is esett a torkának. Így csak ketten maradunk!
1/10
kadred 2008 márc. 15. - 18:55:12 1/10
(187/1365)
Most esett le Péter, a "stílus". Az a dolga, hogy mindenkit letámad, akármelyik oldalon is van a filhez képest?

Megyek vacsorázni. Holnapi viszont látásra!
10/10
cserypeter 2008 márc. 15. - 18:54:13 10/10
(186/1365)
Nem írja, "kadred", hogy mi van a "volt igazgató"-val. Az, hogy Ön valami égbekiáltó bûnt tulajdonít neki, az elsõ írásától kezdve nyilvánvaló, de hogy konkrétan micsodát, azt nem írja, és az internetrõl sem derül ki. Ne forgassa a szemét a lemoderálással, lehet úgy is írni konkrétumot, hogy ne legyen személyeskedõ valami. Akkor is érti, aki ezt szeretné megtudni. Sikkasztás történt valahol, lopás történt, csalás, korrupció, befolyással üzérkedés, nemi erõszak, kiskorú megrontása, nyugodtan lehet a Btk-t és Ptk-t idézni, csak nem kell nevet írni. Nem lehet megint tudni, hogy mire akar utalni, mert újra ködösít.