Téma: Tigristej

10/10
editor333 2008 márc. 01. - 00:29:00 10/10
(85/1365)
Tisztelt nakiez, Péter Balog Péter "savanyo" kommentelõ társunk. Õ magát Balog Péternek nevezte, ezek után feltételezem, hogy õ Balog Péter. Tilbert másfelõl. Ahhoz, ahogy mocskolódott itt, a legkevesebb, hogy válaszoljon. Tisztelettel.
nakiez 2008 febr. 29. - 20:33:13 Előzmény zzzümi
(84/1365)
A temetõs jelenet nem a filmbeli, az rendben van, A b*sznak a temetõben szöveg a nagy Takács híres könyvének egyik vihart kavaró része. Azt is nagy vihar követte. Érzitek a különbséget a Tigristej és a Takécs könyve között? Melyik alázza meg a cigányokat?

Kafa te meg ne legyél ilyen betegesen érzékeny! A magyar társadalom évszázadokon át elnyomta a romákat. A pozitív diszkrimináció a legkevesebb, amivel kárpótolhatnak. Élj vele, jogod van hozzá!

=Ki az a Péter?)
10/10
editor333 2008 febr. 29. - 14:57:40 10/10
(83/1365)
Én is örülnék Palacsint és Péter válaszának.
10/10
zzzümi 2008 febr. 29. - 13:42:12 10/10
(82/1365)
Nem értem Freeman és Kafa, mi a torzítás a temetõs részben szerintetek. Az elején borzongató és megrendítõek ezek a meglett emberek ahogy, beszélnek a halottaikkal, ahogy, a lelkükkel belekerülnek a lelkünkbe. Aztán meg jönnek a fiatalok akiknek az élni akarása elsodor mindent, ahogyan, ez az életben van illetve bár lenne mindenhol ilyen szép.
10/10
zzzümi 2008 febr. 29. - 11:47:13 10/10
(81/1365)
Örülnék palacsint ha válaszolnátok. Akkor kiderülhetne hogy, nem csak fröcskölõdni tudtok mert ez még várat magára.
zokasza 2008 febr. 28. - 17:32:18
(80/1365)
Magam már fél éve olvasom a filmes portálokat, de eddig még nem szóltam hozzá ezen. A commentek soxor sokkal durvábbak, nem kell aggódni azért, hogy elduvul a fórum, csak mosolyogni tudok ezen. Azért szóltam hozzá, mert elkezdett érdekelni, én is cigány vagyok, kaposvári. Nem a telepen lakok, hanem a Füredin. Éppen azért kérdeztem amit kérdeztem, amit most még kevésbé értek, valami nagyon bonyolult a dolog amit olvasok, és nem láttam ezt a filmet, de most már nagyon érdekel. Hol lehet megnézni? Fontos és jó dolgokat ír majdnem mindenki és a magánvéleményem, hogy szerintem nem kell ennyire érzékenykedni, mert még visszaüt.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 28. - 17:16:46 1/10
(79/1365)
Megpróbálom fél év után felidézni, mit is mondott SA: "Köszöntem DT-nek, nyújtottam a kezemet, õ szótlanul elfordult." Több ilyen eset volt. Értékeljétek ti, mi ez!

A tigrisbõrös malacok itt a port.hu Tigristej fórumán is itt vannnak. Én tettem fel. Tréfásan mondhatnám, hogy "mi van, rasszisták, a malac nem is emancipált állat"? Ez a "b-nak a temetõben" c. torzítás legújabb tagja. Nem illik megmagyarázni a triviálist, de a zsákmányállat és a ragadozó békés egymáson élése nem esett le?

Kezd eldurvulni a fórum. és egy második front is nyílik, a DT TTL notesszagú frontja, ami csak úgy vagdossa a vétleneket. Az eredeti Tigristej témában meg mintha megegyezés kezdeni születni. Ezért úgy döntöttem, csak akkor fogok ezentúl kommentezni, ha az már végképp nem tûrhetõ tovább. Ezt magamtól teszem, de elég hathatós érveket is kaptam.
zokasza 2008 febr. 28. - 17:07:26
(78/1365)
A kép nagyon édes és különös. Nagy asszociációs teret nyit. Az lehet csak a baj vele, ha tényleg egy cigány falu iskolájának az igazgatója rakta fel.De lehet, hogy ilyen laza ember, és ilyen humoros, közvetlen és játékos a kapcsolata a gyerekekkel.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 28. - 17:05:37 1/10
(77/1365)
Úgy kell hangsúlyozni ZZümi, ahogy tetted. Minden benne volt, ami kell. Most csak a szentmártoniaknak kell ugyanezt érthetõvé tenni, ezt járom körben kezdetek óta. Örülök neki, hogy dûlõre jutottunk.
domingomingo 2008 febr. 28. - 15:52:18 Előzmény Freeman és Kafa
(76/1365)
A "komolyságotokat" egy mondatotokat leszámítva gondolom. Ez a mondat a "Derdák megfutamodására" vonatkozó, hogy ti. Derdák a "Somogyi nagyságától megrettenve" nem állt volna szóba vele. Szeretném a vállalt elfogultságotok számlájára írni, hogy nem értitek, ha Derdáknak semmi kedve nem volt a kialakult helyzetben Somogyival fraternizálni. Ha viszont Somogyi fûzte ez esethez ezt a magyarázatot, ez vagy az önértékelésére, vagy az értelmi képességeire vet rossz fényt.
10/10
zzzümi 2008 febr. 28. - 14:30:26 10/10
(75/1365)
Hogyan kéne még hangsúlyoznia a rendezõnek hogy, az általa rendezett filmet õ rendezte ergo õ látta amit õ látott? Írja rá? Rá van írva. Aki rendezni akar másikat mert mást lát az rendezzen másikat, nem? Azt számon kérni bármely alkotón hogy, mért nem úgy lát ahogy én látok? Milyen dolog? Azt lehetett volna számon kérni ha bárkit becsapott volna vagy rossz színben tüntetett volna valamit ami pedig jó. Én is végigolvastam megint a kommenteket és ez a romos ház dolog még nevetségesebb. A filmben ugyan nincs egy darab romos ház se, palacsint mégis ezt hajtogatja mint egy papagáj. E közben õ írja hogy, a "Takács csak ül a rádülõ házában és várja haza a feleségét." Most akkor romos a ház vagy nem romos, melyik az és mi köze ehhez Szederkényi Juliának? Mintha õ tehetne róla. Építse fel a házat vagy küldje haza a feleséget? Nem értem hogy, mit kéne még vajon tennie.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 28. - 13:33:03 1/10 Előzmény zzzümi
(74/1365)
Pedig egyszerû! Nem tisztem palacsint magyarázgatása, de nekem valami olyan jön le, hogy a pár hónapot ott forgatással töltõ miért akarja jobban tudni, milyen is Szentmárton, mint az ottaniak, vagy akár egy részük. Ha nem így van Palacsint, írd meeg nyugodtan. Visszaolvastam a kommenteket, tényleg van ilyen kihallása. Nem eléggé hangsúlyos, hogy ez csak SZ.J. által látott Szentmárton. A "esszémbõl" kiderül, hogy ez miért is zavaró.
10/10
zzzümi 2008 febr. 28. - 08:13:31 10/10
(73/1365)
Tényleg mély a tartalma és magas a színvonala a kettõvel ezelõtti esszédnek. Nagyon tetszik. Csakhogy a palacsinta toporzékolásához semmi köze! A film semmi olyat nem mond hogy a szentmártoniaknak vagy teneked, vagy a cigányoknak ez legyen a jó vagy az legyen a jó. Viszont felmutatja hogy épp, olyanok vagy még olyanabbak mint a többi ember a legjobb formájában. A filmben olyan szeretettel és az összes szakmai trükköt felvonultratva ennek érdekében hogy, az egészen elvadult ember is szeretni kezdi tõle õket. El tudod te képzelni milyen szakmai tudás kell ahhoz hogy, valaki az oktatásról pláne cigányoktatásról csináljon filmet ami nem dögunalom hanem sõt leesett állal nézi mindenki mert úgy pörög végig, a végére meg szinte repül? A végére azt érzi egyszerûen a nézõ hogy imádom ezeket a csajokat meg fiúkat meg egyáltalán ezeket az embereket és egy szó se igaz azokból az elõítéletekbõl amiket szoktak rájuk mondani. Erre meg megkergül a falu és, én persze nem hiszem el hogy az egész falu. Aki ide ír azok hajtogatják ugyanazt a hülyeséget amirõl üvölt hogy az ellenkezõje az igaz és ez bizonyítható. És bizonyítva is van itt ezeken az oldalakon több kommentben. Akkor is hajtogatja az ellenkezõjét és veri a mellét megállás nélkül hogy neki joga van ám bármin megsértõdni. Ha ezen nem lehet mert, már mindenki azt mondja hogy ennek az ellenkezõje igaz, akkor azon. Ha azon se lehet mert, arra is mindenki látja hogy hülyeség, nincs is a filmben amirõl beszél akkor amazon. És akkor beszáll a másik is büszkén hogy neki is joga van ám megsértõdni úgyhogy, akkor most õ is megsértõdik, de az egész falunak joga van ám úgyhogy nehogy a "Pestiek" megmondják hogy õk nekik semmi okuk megsértõdni. Az okot leszarják, ha nincs ok akkor nincs ok, nem is kell. A lényeg hogy joga van hozzá. Én nem vagyok pesti egyébként de csak a vicc kedvéért kérdezem meg hogy, ennyit "pestizni" hogy aki pesti az fogja be a száját és ne mondjon semmit, az nem rasszizmus? Aki pesti az kussoljon és menjen a sarokba mert én akkor és azon sértõdök meg amin akarok?
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 28. - 00:10:44 1/10
(72/1365)
És nem vagyunk mindentudóak. Takáccsal nem tudjuk magunkat összehasonlítani, mert nem ismerjük, de nem is kell. Somogyi kvalitásai sem a mindenttudásban merülnek ki. Nem vagyok vallásos, de az õ vallásosságáról Jézus szavai jutnak az eszembe: gyümölcsérõl ismerni a jó fát. És r*hadtul leszidott, hogy írni mertem róla. Igaza volt.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 28. - 00:04:53 1/10
(71/1365)
Ja és még valami. Én különösen vigyázok, hogy a bérletem nálam legyen, mert az ellenõr mindig velem kezdi.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 27. - 23:56:04 1/10
(70/1365)
(Kafa vagyok, csak nem volt kedvem Frímentõl külön is regisztrálni,)

A mély igazságról:

Cigánynak lenni, azt hiszem itt ezt nem kell részleteni, mivel jár. Vannak, akikben negatív elõítéletek vannak, és megkeserítik az életünket. Vannak, akik ugyanolyannak tekintenek minket, mint bárki mást, és nem érdekli õket cigáényságunk. Ilyen emberekkel nagyon jó érzés együtt lenni. Van, aki szabadon beszél arról, hogy cigány vagyak, és ezt valami kulturális, genetikaivagy más értéknek tekinti, amitõl a világ teljesebb. Ilyen ember mellett büszke vagyok, és büszke vagyok minden másra, a magyarságra és mindenre, amitõl a világ teljes lesz.
És vannak akik valami olyan szemmel néznek ránk, mintha valami testi hibánk lenne, ezért sajnálni, pátyolgatni, túlzásban segíteni kellene minket, ha akarjuk, ha nem. Az ilyenekbõl sokszor annyira elegem van, hogy inkább eltöltenék egy órát a Magyargárdával, mint velük. Nincs semmi testi, lelki hibánk, ugyanolyanok vagyunk, mint bárki más. Nem kérünk megalázó különleges bánásmódot. Nem plusz pontszám kellene nekünk a felvételin, amivel csak a még nem rasszistákat is ellenünk hangolják, hanem olyan iskolák, ahol a kulturális különbözõségünkbõl elõnyt kovácsolnak. Útálom, ha sajnálnak, mert nincs miért sajnálni. Utálom, ha valakinek azért vagyok szinpatikus, mert cigány vagyok, anélkül, hogy tudna rólam bármi mást, amitõl valóban szimpatizálhatna velem. Cigány vagyok, de nem egzóta! A pozitív diszkrimináció solkszor többet árt nekem, mint a negatív. És ezek az önkéntes cigofilek valami egészen elképesztõ cigánykép alapján akarják megmondani helyettünk, mi is kelljen nekünk, mit is szeressünk. Ezért értem meg Palacsintát.
Valami furcsa tréfája a természetnek egy másik kisebbségbe is besorolt. Azzal még több ilyen bajom van. Egyszerûen ezzel a tulajdonságommal teljesen el kell bújnom, és nem az intoleránsok, hanem a túltoleránsok elõl. Ne akarjanak már minket megszégyeníteni mindenféle majomkodással! Ne keltsék rólunk azt a képet, mintha perverz disznók lennénk, és emiatt kell minket szeretni. Nem kell minket szeretni, egyszerúen csak béékén kellene hagyni minket a magán életünk szúk keretei közt, és sem gyûlölettel, sem túltolerálással kirángatni minket onnan!

Ennyi az egész mélység a palacsintában.
10/10
zzzümi 2008 febr. 27. - 22:04:05 10/10
(69/1365)
Az én hozzászólásaimban is mély igazság van Kafa!!! Ma délelõtt mondtam az ellenõrnek a Donátusnál ghogy van bérletem de sajnos nem hitte el mert nem volt. Palacsinta hozzászólásaiban pont ez a mély igazság ami az enyémben volt. Ne már hogy megmondják nekem hogy igazat mondok vagy sem!
domingomingo 2008 febr. 27. - 21:50:27
(68/1365)
Komolyabbnak tûntök, Freeman és Kafa, annál hogy mindentudónak higgyétek magatokat. A tudásotok és a tapasztalataitok is nagyon különbözõk Takácsétól, mint ahogy az övéi is az új igazgatóétól. A hittörténeti mûveltség ráadásul mindkét esetben ráfogások története. Több/kevesebb szellemmel. Vagy hinni kell, vagy pedig, akinek ez nem kenyere, belemenni abba, hogy kedve van-e a ráfogások végtelenségét tanulmányozni. Ha kedve van az embernek ehhez, képben lesz, ha képessége is van, kis szélhámossággal bármit mondhat, akkora a hittudományi merítések variabilitása. Ez az ember természetét alapjában nem befolyásolja, aki ragadozni vagy rombolni akar, ragadozik vagy rombol.
1/10
Freeman és Kafa 2008 febr. 27. - 21:17:22 1/10
(67/1365)
Nem egy súlycsoport valóban, az igazgató vagy 60 kilóval könnyebb. Viszont mûveltségben, emberségben, szakmai felkészültségben, pedagógiai érzékben, mély hitében még nem láttam párját. Az õt régóta ismerõ Derdák pl. ezt tudva megfutamodott még a találkozástól is tõle, amikor a buddhista egyház kinyilvánította, hogy õ a jelöltje. Nem ismerem a Takácsot, de nem hiszem, hogy semmibe venné.

Palacsint szövegében van valami mély igazság. Ezt egy hosszabb posztban meg is akarom majd írni. Cigányként én is nagyon tapasztalom ezt. Mi helyettünk tényleg sokszor el akarják dönteni, mi is a jó nekünk.
1/10
kadred 2008 febr. 27. - 21:05:59 1/10
(66/1365)
Azért itt a port.hu-n ennyi hozzászólással nemigen találni dokumentumfilmet! Ha lekörözzük a barátokköztet, tarthatnánk egy bulit a Bem moziban. És remélem az a bizonyos Takács felkéri egy táncra Júliát!
Félre a tréfát, nekem tetszik ez a fúrum. AZ egy-két gusztustalanságba hajló kommentet kivéve egészen hasznos lesz a filmes mesternek, együtt alkotunk vele. Nem gondoltam volna, hogy ez lesz belõle. Elárulom, hogy különbözõ neveken látott filmekrõl írok itt, és legtöbbször ez én kommentem marad az egyetlen.
Ja, és reklámnak sem rossz. Lehet, hogy ha ez növeli a forgalmat, kérek részesedést? :)