Téma: Tigristej

10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 jún. 15. - 21:18:18 10/10 Előzmény Freeman és Kafa
(1225/1365)
10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 jún. 15. - 21:13:59 10/10
(1224/1365)
El kell maszatolni, mintha meg sem történt volna (?), mert Freeman és Kafa kijelentése erõltetve sem megnevettetõ.
1/10
kadred 2008 jún. 15. - 20:40:52 1/10
(1223/1365)
Szálljatok már le Kafa e kijelentéséról. Minap egy kóristalánnyal találkoztam, és vagy ötven métert együtt mentünk az utcán. Egy régi ismerõsöm jött szembe, aki a mostani feleségemet még nem ismeri, de tudja, hogy újra megnõsültem. Megkérdezte, hogy „Csak nem õ a feleséged?” Én akkor nem a Ptk-t vettem elõ, hanem egy jót nevettem. Vagy ti már itt tartotok, hogy mindenbe bele kell kötni, amit Kafa ír?
1/10
kadred 2008 jún. 15. - 20:30:43 1/10
(1222/1365)
Kedves S. Zs. Kenyérke!
Mostantól Wordben írok, és vágólapon át teszem ide a szöveget, mert Romológus még kielemzi, te meg kipécézed az elütéseimet.
Mirõl is volt szó? Ott voltam a Bem moziban. Az alsószentmártoniak is ott voltak körülöttem. Felhozták õket, mint a torgyángyûlésekre a kisgazdákat. Itt a fórumban kiderült, hogy ingyenkópiákat kaptak a filmbõl. Tehát nem spontán fedezték fel, hanem rá lettek irányítva. Ha két dologtól eltekintünk (a film etikátlan elemeitõl, és attól, hogy a film tulajdonosa tudta nélkül osztogatták), még helyeselhetnénk is, hogy az érintettekhez eljutott a film. Nem spontán.
A Beszélõben olvastam, hogy a gyerekek fellelték a Takács könyvét a neten. Spontán. A noteszklónban olvastam egy szóváltást arról, hogy a könyvet nem a gyerekek, hanem tanáraik lelték fel a neten, õk terjesztették és értelmezték. Ez az, amin megütköztem. Mi az, hogy egyik tanár a másik ellen gyerekeket, szülõket, polgármestert vet be? Olvasd el azért a Lacrima Sinmartit! Én a napokban megtettem. Nem olyan rossz, és fõleg nem ad okot ilyen súlyos szakmai etikai vétségre. Az olyan tanárok, akik ezt megtették, akár egy, akár húsz, jobb is, ha már nem tanítanak ott. Én már tisztán látom, hogy a Tigristej általunk kifogásolt elemei annak a harcnak a részeként kerültek be, ami a Lacrima körül zajlott. Van egy gyanúm is. A könyvet nem feltétlenül kell úgy értelmezni, ahogy támadói tették, sõt úgy csak ráerõszakolva lehet értelmezni. Valami még lehet a háttérben vagy a Derdák és a Takács közt, vagy a valami buddhista belsõ villongás, ami végül egyházszakadáshoz vezetett. Érdekes módon ekkor alakul DT új egyháza is.

Nos, Kenyérke, errõl van szó. Logikus, a notesz, a Beszélõ cikke és a film után kikövetkeztethetõ, és belefér a szereplõkrõl kialakult képbe. Elfogultsággal vádolsz a Takácsos-igazgatós oldal felé, pedig nem is ismerem õket. Ahogy látom, te DT és Juli felé húzol. Ismered õket? Én igen. Mi az, ami miatt számodra õk a szimpibbek?
10/10
gyúrás nélkül, vazze! 2008 jún. 15. - 19:58:38 10/10 Előzmény Freeman és Kafa
(1221/1365)
1/10
kadred 2008 jún. 15. - 19:50:49 1/10
(1220/1365)
Én vétkem, én vétkem ... a Romológus visszahívása, nem õ inkonzekvens! Addig-addig kérleltem privátban, még vissza nem jött. Most el ne riasszuk, mert neki nagyon jó meglátásai vannak!
5/10
G. András 2008 jún. 15. - 15:28:42 5/10
(1219/1365)
Kedves Cedex! Ha elárulná, mi a problémája! Akárhogy olvasom keresztbe vagy hosszában, visszafelé vagy elõre, nem jövök rá, mi a baj Kafa kommentjével! Ha nem felelnek meg a tények, cáfolja, de mi ez a kirohanás?
1/10
kadred 2008 jún. 15. - 13:32:01 1/10
(1218/1365)
Ügyes! Úgy látom sikeres a "teremts egy túlsó szélsõséget, és lökd bele az ellenfeled" taktika. Megint Kafa lesz a homofób meg mindjárt cigányellenes rasszista. Na ezt azonnal be kell fejezni! Ha nem volt tényszerû, amit Kafa írt, cáfold Cedex, és biztos vagyok, ha tévedett Kafa, helyesbít! Amit írt, abban semmi se dehonesztáló, azon kívül, hogy valótlan adatokat cáfol. Ha tényleg nem egy házaspár ment csak Borsodba a Tigrisbõl, akkor cáfoljátok! Ha az élettársa nem ment, vagy nincs élettársa, akkor azt is cáfoljátok, ha hihetõ, meghajlunk az igazság elõtt! Más bajotok nem lehet Kafa szövegébel, mert az csak titeket minõsítene, különösen, hogy KAFA írta!
1/10
Freeman és Kafa 2008 jún. 15. - 13:10:16 1/10
(1217/1365)
Áruld el már Cedex, hogy ebben mi sérti a jóérzést! Nem inkább benned van a probléma, hogy betedesen kirohansz olyan miatt, amiben semmi kivetnivaló nincs?
Cedex 2008 jún. 15. - 12:28:20
(1216/1365)
"a volt igazgató élettársa"
http://forum.port.hu/viewtopic.php?post_id=718657&highlight=718657#718657

Déjà-vu... nem is olyan régen olvastam ugyanezt a retorikát, de egy másik internetes oldalon. Akiben van egy csöpp jóérzés, az nem fecsérel többé idõt erre a fórumra.
1/10
Freeman és Kafa 2008 jún. 15. - 10:32:34 1/10 Előzmény romologus
(1215/1365)
Igen érdekes, hogy "õk" csak ritkán megy egyedül, szinte mindig egy teli autónyi slepp kíséri, különösen a számára kínos helyzetben. Szereti a seregszemléket is, meg a különféle ünnepélyes alkalmakat. A folyton táncmulatság a filmben lehet, hogy ebbõl, azaz "belõlük" fakad.
Nekem különösen tetszett, hogy a nyugat több száz évvel elõttünk van. Különösen az indiánrezervációk említése ellenére is. Mivel õk nem szociológus, csak a végzettségük, nem is tudhatja, hogy a rabszolgaság eltörlése, a színesbõrûek választójogának megadása tekintetében ezek a sokszáz évek fordítva vannak. Meg azt sem tudják õ, hogy Franciaországban emberéletek ezreit követelte a homogén monista nemzetállam megteremtése az occitán, gaszkonyi, breton és korzikai mozgalmakat tekintve nem is olyan sok sikerrel, hogy Elszász és Lotaringia esetét ne is említsem. Én nem szeretnék olyan országban élni, a barátaim csak maradjanak svábok, én cigány, inkább az együttélés javítására törekszem, és élvezem a SOKFÉLESÉG AJÁNDÁKÁT! És ha azok, akiknek érdeke ellentétetek szítani etnikai alapon eltûnnek, nem is lesz ez olyan lehetetlen.
1/10
kadred 2008 jún. 15. - 09:19:03 1/10 Előzmény Freeman és Kafa
(1214/1365)
Igen Kafa, megint csak ott vagyunk, hogy a végefõcímben még a szóközök sem igazak. Mivel Juli a szalagavatót - ami már a bemutató elõtti héten volt - leszámítva nem járt Szentmártonban, megvan az információinak forrása. Az õket tömegesen követõ egy fõ, a miépes kötõdés, a buddhista Szörnyeteglajos, aki még kukkol is, minden visszaköszön "tõlük".
1/10
Freeman és Kafa 2008 jún. 14. - 20:38:55 1/10
(1213/1365)
Akkor én is itt vagyok. Az elsõ megjegyzésem az, hogy a filmben is, a Beszélõben is téves az eltávozott pedagógusok száma, és a valódi okok megnevezése nélkül megtévesztõ is a film "gyászjelentésének" a felsorolása. Megtette pl. Júlia, hogy GYED-re ment kismamát távozónak tüntetett fel, vagy a nem tanár dolgozókat is tanárként írta. Egyébként a Kistigris elõzõ három évében is ekkora fluktuáció volt, sõt az elsõ évben még ennél is nagyobb, tehát csak részben írható az igazgatóváltás rovására. Ha a konkrét adatokat nézzük, a volt igazgatón kívül csak egyetlen egy tanárházaspár ment át az Ambedkárba, õk is csak hónapokkal késõbb. Sõt, a feleség inkább csak a GYED-re való jogosultságát szerezte meg onnan. Tehát az egy tanár nem olyan tömeges mesterkövetés. Mentek viszont a pedagógiai asszisztensek, bár nekik még ilyen képesítésük sem volt. Összesen ketten, egyikük a volt igazgató élettársa. Hát ennyit arról, hogy a többesszámból és a kollegáik jó részébõl, akik 500 km-t vállaltak, mi az igazság. Egyébként az az egy tanár sem költözött Borsodba.
romologus 2008 jún. 14. - 19:46:25
(1212/1365)
Rendben van, itt vagyok! Hát a cikk a Beszélõben valóban önmagáért beszél. Köszönöm Varánusz, sokkal közelebb kerültünk a Tigristej címû film megértéséhez! Elkezdtem gyüjteni a cikkel kapcsolatos észrevételeimet, de ha leírnám, hosszabb lenne, mint maga a cikk. Ha úgy alakul, apránként leírhatom.

A többesszám használata valóban jelentéssel bír. Lehet egyrészt a személyiség határainak kitolása, megnagyobbítása, hogy ezzel is nagyobbnak, jelentõsebbnek tûnjön. Lehet elbújás is, a felelõség szétmaszatolására, vagy akár mindkettõ: jelentõs akar lenne, de felelõség nélkül. Egy harmadik ok is közrejátszhat, annak a képzetnek a keltése, hogy sokan állnak mögötte. Ezt támasztja alá, hogy mozgalomról beszél, aminek egész társadalmi csoport a szövetségese. A rendszerváltás elõtt gyerek voltam, de azért vannak emlékeim hasonló szövegekrõl. Tényleg azok csengenek vissza.
Leginkább a politikai-ideológiai tartalmakra hegyeztem ki a figyelmemet, de nem akarok egyenlõre többet írni.
1/10
kadred 2008 jún. 14. - 16:22:47 1/10
(1211/1365)
Soha ilyen intenzív levelezésbe nem kezdtünk e fórumon megismert kedves ismerõseimmel. Szerintem már csak picin múlik, hogy Romológus is visszatérjen, ahogy Kafa is már megszólalt, amint elszakadt nála a cérna annak hatására, hogy a másik pólus, ha nem is itt a fórumon, de megszólalt. Hogy ne görgesse le a kommentáradat, újból idelinkelem a sokat eláruló cikket:

http://beszelo.c3.hu/cikkek/en-mar-teljesen-letettem-az-allamrol

Olvassátok! Érdemes! Tökéletesen a képbe illik. Ki is elemeztük, és ha némaságot fogadott barátaim is elõjönnek, közkincs lehet a tanulsága. Mert az állam és törvény felett álló többesszám elsõszemély bizony kissé túldimenzionálta magát. Egymagának legszorosabb szövetségese a baloldali értelmiség. Micsoda idõket idéz! És a munkásosztály a vele szövetséges parasztsággal? Azt nem értem csak, ha ti egymagad, megbíztátok a buddhista egyházat az iskola fenntartásával, mit piszmogtok annyit az állammal. Válsátok le, mondjuk magatokkal! Mind az egyen ti lennétek az az állam, amitõl az elfogadott támogatásai ellenére viszolyogtok. Belülrõl a törvényalkotásból, sõt az elõkészítésbõl sem sikerült felszámolni, hát akkor vegyétek át a szerepét, úgy csak egymagatokat kell felszámolnotok.
5/10
G. András 2008 jún. 14. - 11:11:54 5/10 Előzmény varánusz1
(1210/1365)
A legprimitívebb összesküvéselméletes írások szólnak a harmadik birodalom, a Waffen SS és a tibeti buddhizmus meg más keleti filozófiák kapcsolatáról, a kristélykoponyáról meg ilyesmikrõl. De még azok sem a keleti oldalt okolják, hanem az azokat veszélyesen félreértelmezõ nácikat. Ez a megközelítés teljesen új, és nagyon kilóg a lóláb. Ilyen alapon maga Derdák Tibor is fasiszta, mert barátja Szederkényi Júliának, aki sváb származású, és ugye a svábok ... Ugye milyen nevetséges lenne a mondatot befejezni! Nemcsak nevetséges, veszélyes is. Meg kellene követni a buddhistákat!
1/10
cecelégy 2008 jún. 14. - 10:11:06 1/10
(1208/1365)
1/10
cecelégy 2008 jún. 14. - 10:06:25 1/10
(1207/1365)
1/10
kadred 2008 jún. 14. - 09:42:31 1/10
(1206/1365)