10/10
Helena25 2021 aug. 18. - 19:04:23 10/10 Előzmény alanis
(118/898)
Ez az Irim szörnyű, lehet, hogy nem jó színész, de azt el kell ismerni, hogy nagyon jóképű fiú. Sármos férfi lesz belőle. Műkönnyeket lehetett volna a színészeknek varázsolni, mert tényleg rossz volt hallgatni a vernyákolást. Nagyon erőltetett volt az egész, Arany Málnás alakítás. Nem is egy filmet láttam, ahol tényleg nagyon jól sírtak a színészek. Még a szemük is kivolt vörösödve, most rúzs volt vagy nem, de éelthű volt. Itt, a hang és a kép nem volt szinkronban. A fájdalmat, a szenvedést nem tudták visszaadni, tulajdonképpen csak egy hiszti lett belőle. Endernek is a hibája, hogy ide jutott, leállt egy bűnözővel koketálni, viszont ennek a Musztafának először azt mondta, nem érdekli a téma, nem érdekli, hogy Yildiz apja, aztán mégis? Én úgy veszem észre, hogy Ender szereti a fiát, többször is nekiment Halitnak a fia miatt, de hát ő ugye nem sokat tud tenni, Halitnak nagy hatalma van. Hányszor ment Ender az iskolához, hogy beszéljen vele, például. Törökül hallgatni őket valami borzalom, előrenézegettem, örülök a végének, ahogy megoldották, nem semmi.
alanis 2021 aug. 18. - 11:06:48 Előzmény Helena25
(117/898)
Általában ez van, sorozatoknál főleg. A színészek esetleg hiába képzettek, a sírás a legnehezebb. Nekem nem is ezzel volt a bajom a kórházi jeleneteknél, hanem a sok rinyával, főleg Ender részéről. Ilyenkor bezzeg fontos a fia, amikor Yildizt kell ekézni. Könnyű Yildizt hibáztatni, de magába ugye nem néz. Ha anno nem szúrja ki a csajt, hogy kezdjen viszonyt a férjével, akkor mindez nem történik meg. De a pisztoly elsütésében őnagysága keze is közvetve benne volt. Jól feltűzelte a faggatózással, a pénz ígérgetésével Mustafat. Ez persze nem számít. Most komolyan sajnálom Yildizt, pedig őt sem kell félteni azért.

Bevallom csak azért szurkoltam, hogy ez a nyivákológép gyerek ne haljon meg, mert Yildiznek végleg annyi lenne. Nem lenne az a furfang, amivel visszakúszhatna az ablakon, ha kirúgnák az ajtón pl. De egy percig nem hiányozna ez a gyerek. Nem tudom eldönteni, hogy maga a szerep ennyire kínszenvedés vagy a színész gyerek ennyire tehetségtelen. A magyar hang sem segít sajnos, inkább ront az egészen.
10/10
Helena25 2021 aug. 17. - 19:47:39 10/10
(116/898)
Belehallgattam az eredetibe, azta milyen férfias hangjuk van a nőknek! Zehra valami kegyetlen, ha nem látom, ki beszél, azt hinném egy férfi, pedig egy szép nő. Hihetetlen. Semmi lágyság nincs a hangjukban. Ez a török nyelv nagyon kemény hangzású, nagyon sajátos. Érdekes a hangszíne, a tempója és olyan ritmustalan. Egyszerűen rossz volt hallgatni, magyar fülnek szokatlan, nekik nem. A magyar szinkronnal élvezetesebb. Régebben olvastam, hogy pályája kezdetén Claudia Cardinale rekedtes, mély hangja nem aratott sikert, ezért a rendezők szinkronizálták. Ebben a sorozatban mindenkinek borzalmas hangja van, még Emiré is lágyabb. Pedig nem mondható, hogy csúnya nőket vonultattak volna fel a sorozatban, és egyikhez sem illik a saját hangja. Ha meghallgatnák magukat magyarul, igencsak meglepődnének, vagy akár franciául, olaszul, bár nem tudom, ezekben az országokban néznek-e török sorozatokat.
10/10
Helena25 2021 aug. 16. - 09:47:12 10/10
(115/898)
Hogy lehet könny nélkül sírni? Amit lerendeztek a legutóbbi részben, amikor Irimet lelőtte Yildiz apja, zokog Halit, könny nélkül, a kórházban icipicit nedves a szeme. Rossz volt még hallgatni is azt a szenvedést. Ha valóban sírt volna a fájdalomtól, kifolyt volna a szeme. Aztán megjelent Ender, dettó. Sír könny nélkül, vergődik. Hát ezt nagyon nem tudták előadni a színészek. A csecsemők sírnak könny nélkül, mert náluk még nem működik az az érzelmi inger, ami a felnőtt emberek esetében igen. Hogy rosszul érezte magát Ender, mert valami történt, de még nem tudta, hogy mi történt a fiával, de ő érez valamit. Ezt nem kellett volna beletenni a filmbe, ez olyan gagyi, sablon, unalmas. Kaya-nak bírka türelme van, és ez a nő kell neki, még idősebb is nála a nő, egy jóképű férfi. Egy gonosz főszereplőnek írjanak egy szerelmi történetet, nekem olyan furcsa. Meg se érdemli Ender, hogy szeressék. Yildizt sem érdekli a szerelem, egy öreg emberrel él egy fedél alatt. Abban a ruhában vacsorázott, amiben egész nap rohangált, nem semmi. Zehranak való férfi inkább Kaya, hogy Enderért legyen oda, amikor az milyen lekezelően beszélt vele, nem is egyszer. Ender azért sokszor túltolja a hisztit, pampog feleslegesen. Jó lehetett szinkronizálni őt. Musztafa az utcán, Emir beszélget azzal a szomszédasszonnyal és kimondja Asuma nevét (nem tudom, hogy kell leírni), és Musztafa megáll. Honnét tudta, hogy a volt feleségéről beszélnek ők ketten, egész Isztambulban egy Asuma él?
alanis 2021 aug. 12. - 11:12:57 Előzmény Helena25
(114/898)
Biztos volt Cenarnak egy alagút hozzáférése a házhoz, ezért ért oda ilyen gyorsan. :))))

Na Alihan hozta a formáját. A két őrült nőszeméllyel jól otthagyta az ifi asszonyt azzal, hogy "Te mindent kibírsz". Azta... na így kell majd gyereket is vállalni egy így nyilatkozó pasival. Jól be van ez is mutatva.

Enderból is előtört az ember, akinek van szíve. Csak jókora falat épített köré az évek során, úh. valahol én nem csodálkozom olyan amilyen.
10/10
Helena25 2021 aug. 11. - 20:18:37 10/10
(113/898)
Ez igen, nagyon szép volt ez az esküvő-meglepi, nagyon megható, tekintsünk el attól, hogy Törpilla nem érdemelte meg, de nagyon ki lett találva. Grat. Viszont érdekes momentum: Yildiz megy Zeynephez, hogy elmondja, Alihan egy nővel van és azonnal menjenek oda, következő képkocka: Cenar otthon van pólóban, melegítőfelsőben, a nővérével beszélget, következő képkocka: Yildiz és Zeynep taxiban ülnek, úton a ház felé, kopognak az ajtón, majd mennek hátra a kertbe, és Cenar ott van a vendégek között kiöltözve. Ezek így egymás után, mindegy, belefér a sok kis baki mellé.
offtopic
zuzuzu777 2021 aug. 11. - 11:55:30 Előzmény alanis
(112/898)
Az igazat megvallva: biztos megérdemelte!
alanis 2021 aug. 11. - 11:15:12 Előzmény zuzuzu777
(111/898)
Ja, hogy a lány! Igen, ő sem volt a kedvencem, igazi kis gazdag csemete, elkényeztetett, könnyen befolyásolható, ítélkező fajta. De a végén szegény túl durva leckét kapott az élettől.
zuzuzu777 2021 aug. 11. - 11:07:01 Előzmény alanis
(110/898)
Nem, nem, a kis mit ugrálsz akarnok lányára gondoltam, nagyon unszimpatikus kívül-belül.
Jellemző a török filmekre, hogy a nők csak 140 vagy 210 centisek lehetnek???

Van olyan magyar sorozat is, amit lehet, hogy néznék, lehet, hogy nem, de amikor meglátom a színészt, vagy a nevét, átkapcsolok! Az egyik középkorú, a másik vén!

Ami a Yasak elmát illeti, csak címszavakban:
FORDÍTÁS - FERDÍTÉS: tiltott alma, biblia, paradicsom, Ádám és Éva, KÍGYÓ!
Nem is sorolom tovább!
alanis 2021 aug. 11. - 10:52:40 Előzmény Helena25
(109/898)
A kísértésre utal a cím, amivel nap mint nap szembesülnek az emberek. Ebben a sorozatban pedig hatványozottan. Szerelem, pénz, hatalom stb.
alanis 2021 aug. 11. - 10:46:47 Előzmény zuzuzu777
(108/898)
Az idős férjre gondolsz? Na őt nem tudom, hogy találták meg arra a szerepre. Érdekes választás volt. Nekem sem jött be, csak a sztori, meg a többi szereplő. De ezután és az Ezel után évekig semmilyen sorozatot nem néztem. Nem bírom ezeket a nagyon hosszú, végét alig bírja már kivárni az ember sorozatokat. Az eleje mindig érdekes, aztán leesik a színvonal, unalmassá válik és ha az ember nem elég kitartó, abba is hagyja.
10/10
Helena25 2021 aug. 10. - 20:19:27 10/10
(107/898)
Vajon miért ez a sorozat címe: Tiltott gyümölcs, tudja valaki? Hogyan függ össze a cím és a mondanivaló? A cím után ítélve az ember arra gondol, hogy férjezett nő, el a kezekkel tőle. Szerintem a cím kissé megtévesztő, mert itt, ebben esetben nem erről van szó, hatalmi harc folyik egy cégért. Jól gondolom? Részvények szerzése, a szerelemhez nem sok köze van. Egy szerelmes pár van a sorozatban, Zeynep és Alihan, de még ez sem mondható idillikus történetnek. A sokszálú történetet összefogja a rosszindulat. Pedig ebben a témában sokkal több lehetőség van, de, hogy az áskálódásra legyen kihegyezve? A történet érdekes, a párbeszédek itt-ott nagyon jók, sőt szellemesek, csak a karakterekkel van bajom. Nem is egy erős szituáció van és a szálak nincsenek elvágva, meg hazugság hazugság hátán.
Most itt van ez a Kaya, nem akarom elhinni, hogy szereti ezt az Endert. Szerintem Ender tipikusan az a nő, akit nem lehet szeretni, a modora, a beszéde, a tettei nagyon ellenszenvesek. Nincs egy bájos megnyilvánulása, csak az állandó gúnyolodása, cinizmusa.
zuzuzu777 2021 aug. 10. - 11:41:24 Előzmény alanis
(106/898)
Bele néztem, de nekem nem jön be az a törpe, olyan természetellenes a testtartása, mintha vállfára lenne akasztva. A Színészi játékáról nem is beszélek. Tudod - kinek a pap, kinek a papné. Valahol láttam és akkor azt mondtam magamnak, hogy EZ kipipálva!
Most már oda is eljutottam, ha valamelyik színész nem jön be, akkor meg se nézem a sorozatot.
Viszont a szőke fiú Kivanc Tatlitug nagyot alakít egy 80-85 perces filmben a HADI BE OGLUM (magyarul több ferdítése is van.) A partnere a szerelmem: ALIHAN TÜRKDEMIR. Akinek eddig ajánlottam, megköszönte.
zuzuzu777 2021 aug. 10. - 10:55:32 Előzmény alanis
(105/898)
Mint esetleg olvashattad én aztán ráfáztam!
Ezt a Yasak elmát 2018 márciusában kezdtem, de sokszor tartottak "technikai szünetet" és én vártam. (már három és fél év és még nincs vége), de én is makacs lettem, mint a török nők és megvárnám a végét! Ennél valahogy nem tudod ki barkóbázni (ugye a magyar kiejtés szerinti az új helyesírási szabály)
Yemin, az kb. 2019 március és most folytatják a 351-el, de nélkülem. Nem jönnek be ezek a 180 fokos fordulatok a színészeknél. Hol jó vagyok - hol rossz
Hercai, az is 2019 márciusa, de hála Allahnak, kivégeztem 3-4- hónapja. VÉGE lett. Tudtak volna még 20-25 bölümöt beletenni, mert volt egy "5 év múlva", de hála Allahnak a nézők leszavazták.
Amennyiben meghallgatsz egy tanácsot tőlem:
Mindig nézd meg, hogy van-e vége, mert ha nincs, nem is biztos, hogy lesz. Ne is kezdj bele.
Ez sem mérvadó, mert az olasz Elisa di Rivombrosa is átvert. Volt vége, de mégse.
Négy évadosnak indult, az elején megnéztem, minden OK azután az első kettő után, harmadik nincs, no egye fene, akkor legalább az utolsót megnézném, ha fent lenne.
Nem sajnálom, végül is a fantáziámra bíztam és a wiki tartalomjegyzékére.
Még így is nagyon jó volt. Kétszer 26 rövid rész.
Én már régen átálltam a távol keletiekre és az olaszokra!
Amennyiben valaki nagyon megdicsér egy törököt, utánanézek, de csak akkor kezdem el.
alanis 2021 aug. 10. - 07:35:36 Előzmény zuzuzu777
(104/898)
Nők harca... aljasok tudnak az biztos.

Tiltott szerelem = Aşk-ı Memnu
Én sem szeretem a véres filmeket, de először csak belenéztem, aztán valahogy beszippantott. Abban az időben még nagyon üdítőnek tűnt az a kevés török sorozat a sok dél-amerikai borzalom mellett. Ma már ebből is dömping van. Nem egyszerű kiválasztani, mi jó, mi tetszik stb.
zuzuzu777 2021 aug. 09. - 23:45:03 Előzmény alanis
(103/898)

Ez van! Ők hárman mindig egymás ellen vannak, de úgy, hogy cserélgetik a harmadikat, aki ellen pont szövik a cselt! (hú, jó magyarra sikeredett)
Yildiz + Ender Sahika ellen
Yildiz + Sahika Ender ellen
Sahika + Ender Yildiz ellen.
Azért olyan is előfordult, hogy hárman fogtak össze, de akkor nem nő, hanem férfi ellen!


A többihez úgy tudnék esetleg hozzászólni, ha az eredeti címet is megadnád, mert tudod: fordító-ferdítő.
Írod az Ezelt, azt biztos, hogy nem láttam!
Általában először megnézem a wikit és utána döntök.
Nem szeretem azokat, ahol sok vér folyik.
zuzuzu777 2021 aug. 09. - 23:34:25 Előzmény Helena25
(102/898)
Humor az nincs, de élvezem a filmet.
A Yemin is érdekesebb volt, de nagyon ellaposodott és a 350. bölümnél abba is hagytam!
A "piszkoskodás" nem marad abba, mert az is lehetett volna a címe, hogy:
"A három piszkoskodó grácia"
Tarts ki, megéri. Már alig várom a szeptembert és a 111. bölümöt!
alanis 2021 aug. 09. - 20:59:32 Előzmény Helena25
(101/898)
Endernak volt 5% részvénye, amit válás után Halittól kapott. Alihannak ez az 5% kellett, hogy többségbe kerüljön Halittal szemben a cégben. Csak nem számított arra, ami a gyűlésen történt, még pedig hogy a nővére a 20% részvényét átadja az exének, amit addig ő kezelt. Na már itt feleslegessé is vált a házasság egyből, amit Alihanék kötöttek, mert nem értel el semmit.

Miután ez megtörtént, Alihan is belátta, hogy ez a házasság nyűg a számára, szabadult volna foggal körömmel. Ender pedig itt kezdett el kapaszkodni, kaparni. Itt is látszott, hogy a pali ami a nőket illeti, baromi naiv. Míg a nő lubickolt, ő szenvedett, sok mindent elnézett, csak nyugi legyen. Az elején beígérte a támogatását Halittal szemben, amiből ugye a nagy kibékülés után már semmi sem valósult meg. Emiatt (is) rágott be de nagyon Ender, mert ő semmit sem profitált a házasságból, Alihan semmit sem teljesített, amit ígért.

A házat szerintem csak azért kellett lepasszolni a nőnek, mert különben fedél nélkül maradt volna. Nem kellett új díszlet, újabb házkeresési mizéria mint korábban. Alihan akkor már nagyon nyűglődött Zeynep miatt, ráadásul ő a sorozat elején szállodában lakott, úh. ez nem okozhatott az íróknak nagy fejtörést.

Hogy Zeynep meg sem említi, elváltam, mehetünk az oltár elé.... ez sajnos az írók hibája. Erre nekik kellett volna gondolniuk. Ez hiba valóban, de nem ez az egyetlen....
10/10
Helena25 2021 aug. 09. - 20:35:04 10/10 Előzmény alanis
(100/898)
Hát azért vannak elég sokan, akik idegileg gyengék, de még sem kerülnek elmegyógyintézetbe, ha oda került valóban, nem tudom. A kis Törpike ezt látta is, hogy idegbeteg fajta ez a csávó, gondoljunk csak arra, ahogy ők ketten megismerkedtek, aggreszív, hirtelen haragú. Tehát a valós életben ez sohasem történhetett volna meg. Persze nem kell a WC-zésüket mutatni, de a válás, azért több mint egy WC-zés, de hogy egy mondatot ne mondjanak, vagy hogy ne menjen aláírni, mert az elég súlyos dolog volt a kényszerített házasság. Törpike csak azt hajtogatja, hogy férjhez megy Alihanhoz, de hogy el kellene válni, vagy már szerencsére el is váltam, milyen rendes volt Dündar apja stb. Ehhez hasonló mondatok azért kellenének. Nem az, hogy hiányzik ez a momentum, hanem az, hogy adnia kellene magát, nem kellene úgy tenni, mintha semmi nem történt volna.
Alihan és Ender házassága nekem akkor sem okés. A részvényes részét sem értem, nem magyarázták el, miért lett nekik több részvényük, nem is volt erre utalás, semmi haszna nem lett Alihannak. Semmi következménye nem lett ennek. Érdekházasságot kötöttek, az igaz, mondták is, de a szabályok ezek szerint még sem voltak letisztázva, ha Ender szórakozni tudott vele, időt húzni, a lakást kicsikarni. Egyáltalán nem volt kidolgozva ez a történet és teljesen logikátlan. A válással hogy alakultak a részvények, mindketten vitték a sajátjukat, gondolom. Nagyon gyenge pontja ennek a sztorinak, hogy Alihan nővérét rászedte Ender, elvéve tőle részvényeit. Ennyire ökör ő se lehet, nem hiheti el Endernek, hogy az öccse vele fog megöregedni. Ilyen mondatok, értelmetlenségek mire jók? Tesz egy súlyos lépést, és előtte nem kommunikál a testvérével?
alanis 2021 aug. 09. - 19:51:36 Előzmény Helena25
(99/898)
Hogy Dündar idegileg gyenge, voltak jelei korábban nem is egy. Volt, amikor hangosan számolva nyugtatta saját magát, nehogy kitörjön. Máskor meg ordított, fegyverhez nyúlt. Szóval az a fiú nem volt százas lássuk be.

Halit – Yildiz kapcsolata beteges. Ha pár rész erejéig tartana, még csak-csak, de hogy 40+ részen keresztül.... az írók sem normálisak.

Ha Zeynepet és főleg a rózsaszín ködfátyolos szerelmet kiveszem az egyenletből, lássuk be még a legreálisabb házasság Alihan és Ender között született a sorozatban. Ezt hívják érdekházasságnak. Szerződést kötöttek, érzelmek nélkül, szabályok letisztázva.

Lehet, jó lenne a folytonosság, de pl. hogy Zeynep házasságának az érvénytelenítését nem mutatják, nekem nem hiányzik. Azt se mutatják, wc-re járnak, pedig az is megtörténik. Oké említés szinten szóba hozhatták volna „most voltam aláírni, szabad vagyok drágám” mielőtt oltárhoz állnak, ami ugye már csak idő kérdése.