7/10
kiskukac63 2012 okt. 15. - 13:04:37 7/10
(2410/2630)
Mindig érdekesek a "mi lett volna, ha" következtetések. Én egy módon tudtam volna elképzelni a halálos vég elkerülését. Behlül még a lépcsõn való felrohanása elõtt értesült arról Firditõl, hogy Adnan Besírnél van (=kiderül minden!)láttuk, hogy a hírre ott totojázott a lépcsõn. De miután Bihterhez rohant, ezzel tulajdonképpen eldöntötte, hogy kockáztat: Besír hátha mégsem vall. Aztán a szobában korán kiderült, hogy Adnan rohan vissza, ordítva Bihter nevét, tehát innentõl a lebukás biztossá vált.Ettõl kezdve Behlül egy módon menthette volna meg a szerelmét szerintem, ha bevallja neki, hogy szereti és Õt választja, mostmár lesz ami lesz. Ez TALÁN visszatarthatta volna Bihtert, hiszen tudjuk, hogy utolsó lehelletéig ezért küzdött. Vsz. mint sokan leírtátok, Behlül ebben a helyzetben nem tudott tiszta fejjel gondolkodni, és Bihter iránti igazi érzéseit pedig annyire elnyomta tudatosan, hogy azok nem bírtak a felszínre törni még egy ilyen tragikus szituációban sem. És hát a könyvben sem az én verzióm volt megírva, a törököknek kell a dráma, a halálos vég, stb.
_Selma 2012 okt. 15. - 12:48:42
(2409/2630)
Annyira szûk volt az idõintervallum és annyira erõteljes ingerek érték a fiút, hogy sztem lehetetlen lett volna a részérõl bármi nagy szerelmi ódát várni, vagy egyáltalán ép ésszel gondolkodni, higgadtan viselkedni (reszketõ kéz).
Ahogy nekem lejött ott nem csak pánikolt, hanem szó szerint halálra rémült a pisztoly, illetve Bihter lázas arckifejezését látva. Ki ne tett volna? Az egész atmoszféra szörnyû volt a szobában.
Sztem nagyon érzékelhetõ volt Bihter elszántsága, a szeme olyan riasztóan fénylett (gratula a make-up-nak, illetve a megvilágításnak, és legfõképp a színésznõnek), hogy esélye sem volt senkinek.

„ha meg cselekszik és ki akarta volna venni a fegyvert Bihter kezébõl, az mondjuk rosszabbul is elsülhetett volna. pl. hogy Behlül kapja a golyót és õ hal meg.”

tovább megyek (persze ez csak erõs túlzás és vicc részemrõl): tegyük fel Behlül neki áll hõsködni és a nagy fight-ban pont akkor sül el a fegyver, amikor Adnan beesik az ajtón, és õt találja el a halálos lövés:) na akkor biztos, hogy a nagy vezeklésben Behlül élve eltemeti magát:))
különben nekem az is gagyi megoldás lett volna, ha esetleg a Behlült találja el:)

Elsõre talán férfiatlannak tûnhet, hogy csak állnak ott, mint az a bizonyos a lakodalomban, hogy malczikaantaika fórumozó társ szavaival éljek, de mégis így jó, hisz így drámai Bihter nagy önfeláldozása a szerelme vélt boldogságáért...
Talán jobban megoldhatták volna a lövés utáni pillanatokat, nekem ott volt egy kis hiányérzetem, sõt találtam egy olyan forgatási fotót, ahol már a halott Bihter mellett térdel Behlül, Adnan meg áll megkövülten továbbra is az ajtóban, na ezt már az eredetiben sem láthattuk, valószínû a vágásnál így látták jónak, hogy ezt már kihagyják és rögtön a temetésekre ugrunk.
bloodofthedragon 2012 okt. 15. - 12:19:53
(2408/2630)
Néhány hozzászólót megnéznék ebben a szituációban:)
alanis 2012 okt. 15. - 11:58:10
(2407/2630)
még szerencse. :)

egyébként erre csak azt tudom mondani, hogyha valaki tényleg öngyilkos akar lenni, azt nem lehet megakadályozni. itt sztem Behlülnek sem ment volna.

tény, komolyabb szituációkat nem tudott kezelni sosem a sorozat egésze alatt a fiú.

viszont a lövéses részbe belegondolva, nem õ az egyetlen, aki lefagyott volna. mert Behlül itt nemcsak tesze-toszának tûnt, hanem leginkább lefagyott, mikor a pisztoly hangját meghallotta. addig csak pánikolt és rohangált, hogy a bácsikája megtud mindent.

ha meg cselekszik és ki akarta volna venni a fegyvert Bihter kezébõl, az mondjuk rosszabbul is elsülhetett volna. pl. hogy Behlül kapja a golyót és õ hal meg.

ezzel a jelenettel nekem inkább egy bajom volt. hogy jóformán semmi sem hangzott el Behlül részérõl. csak nézett és sírt. ok, nem akarta elhinni, hogy Bihter megteszi ill. lefagyott, ahogy már írtam, de számomra ez hiányérzetet hagyott maga után.
_Selma 2012 okt. 15. - 11:37:24
(2406/2630)
„Szerintem - szigorúan magán véleményem - Behlül meg tudta volna akadályozni Bihtert abban, hogy meghúzza a ravaszt, mert ott térdelt Bihter elõtt egy fél méterre, csak egy mozdulat kellett volna és kiveri kezébõl a pisztolyt. De nem tette, ezzel is bizonyítva, hogy mennyire béna és szánalmas alak.”

Behlül nem Jack Bauer a 24-bõl, és a Tiltott Szerelem pedig nem egy akciósorozat:))
_Selma 2012 okt. 15. - 11:31:01
(2405/2630)
Behlült én sem tudtam megutálni, még ha a Nihalos õrülettel el is rúgta a pöttyöst :), valamint a Bihter féle lerázó akciói is helyenként kiverték nálam a biztosítékot. Ami inkább idegesített, az a helyenkénti túlzott bambaság részérõl (is).... sokkal többet kihozhattak volna a karakterbõl, nemcsak külsõleg:D:D
Az egész sorozatra értendõ részemrõl - hogy még ha nem is a leggerincesebb- de én jobban szerettem nézni azt a „bûnös” évõdést az elején, mint ezt a Nihalos szenvedést 50 részen keresztül, de tudom kell a dráma.......

„Adnan pedig elveszi bájos és szûz Denizét, akivel a hálószobát kizárólag alvásra használják, és Adnan már csak ugy tekint a szép és szenvedélyes Bihter emlékére, mint egy szép álomra, ami talán meg sem történt.”
:D:D:D ….. na ne gonoszkodjunk már kérem szépen;) valószínû meg lennénk lepve, hogy milyen lökést adhatnak a sokáig elfojtott vágyak:)))

Ha lúd legyen kövér:D Én Bihter helyében – ha lett volna elég lelkierõm, na és persze egy nagyobb összegû bankszámlám - már terhesen búcsút intettem volna Adnan-nak és Törökországnak.
A pár év múlva visszatérése önálló, sikeres nõként teljesen oké, persze egy miniBehlül-el az oldalán, na ez biztos nagyot szólt volna:) de ezzel a fordulattal azt hiszem, hogy eléggé Dél-Amerika felé vettem, az irányt:)))
zsanmari 2012 okt. 15. - 11:30:01
(2404/2630)
Vajon mi lesz a mai részben?
liliteve 2012 okt. 15. - 10:58:47
(2403/2630)
Teljes mértékben egyet értek veled.!!! A második bekezdésben leírtakat már én is kifejtettem. És amit az elsõben írtál, arra is gondoltam én is...valóban szánalmas alak Behlül. Megállapìthatò, h ledermed ha cselekednie kellene...
Tolkien 2012 okt. 15. - 09:00:15
(2402/2630)
Valaki el tudná mondani mi történik a szereplõkkel a könyv alapján? Firdeust olvastam a topic-ban, és a többiek? Köszönöm elõre is!
10/10
malczikaantaika@gmail.com 2012 okt. 15. - 08:34:22 10/10
(2401/2630)
Szerintem - szigorúan magán véleményem - Behlül meg tudta volna akadályozni Bihtert abban, hogy meghúzza a ravaszt, mert ott térdelt Bihter elõtt egy fél méterre, csak egy mozdulat kellett volna és kiveri kezébõl a pisztolyt. De nem tette, ezzel is bizonyítva, hogy mennyire béna és szánalmas alak. Aztán meg amikor lelõtte magát Bihter Behlül is és Adnan is csak állt, mint az a bizonyos a lakodalomban, miért nem vette egyik sem karjaiba a vérzõ Bihtert??? Amúgy Adnan miért nem volt ott a felesége temetésén - és Bülent is - , miért nem küldött még koszorút sem, amikor Besírnek meg küldött? Félt a botránytól? Hiszen nem derült ki semmi sem!
Egyébként Besír csak annyit mondott, hogy látta Behlült és Bihtert, de , hogy konkrétan mit látott azt nem mondta meg Adnannak, akkor mire fel volt a "dúvad" Adnan õrült kirohanása? (vagy berohanása a házba) A mademaiselle is "jó fej volt", hetek óta kerülgette Adnant, hogy akar vele beszélni, majd annyit mondott, hogy Besír mindent tud, kérdezze meg õt Adnan.
8/10
mamucili 2012 okt. 14. - 21:42:54 8/10
(2400/2630)
Nagyon szépen köszönöm! Fogom látogatni :-)
Illiona 2012 okt. 14. - 20:53:46
(2399/2630)
az pedig hogy hogyan lehetett volna másképpen is vége a filmnek? Én elfogadtam, és megértettem Bihtert, hogy megtapasztalva egy igazi mély szerelemet, enélkül nem akart élni, nem akart Behlül nélkül csak vegetálni akár évtizedeket.

De egy lehetséges Befejezés: Bihter öngyilkos egy hajón a tengeren, de a hullája nem kerül elõ, vagy elõkerül, és azt hiszik az Bihter, de õ titokban elmegy Amerikába, vagy a Távol Keletre, és éli az életét, sikeres. azután 4-5 év mulva mégis találkozik azzal a Behlüllel, akit már Nihal el sem tud viselni.
Adnan pedig elveszi bájos és szûz Denizét, akivel a hálószobát kizárólag alvásra használják, és Adnan már csak ugy tekint a szép és szenvedélyes Bihter emlékére, mint egy szép álomra, ami talán meg sem történt.
Illiona 2012 okt. 14. - 20:40:24
(2398/2630)
Behlül szerintem talpraesett, helyén van a szive és az esze is, biztosan tud pénzt keresni a jövõben, és bármibe fog, sikeres lesz. Csak éppen a szerelem, ami már nem lesz mégegyszer ugyanilyen, mint Bihterrel.
Én végig szimpatizáltam vele, és megértettem azt, hogy mindenáron meg akarja úszni ezt az egészet.
Arról nem tehet, hogy Bihterrel egymásba szerettek, az ösztönök, a kémia, a végzet mind akaratunktól független tényezõk. Számukra nem volt semmilyen jó megoldás. Bihter nem kötõdött különösebben a Ziyagil család tagjaihoz, neki kilépni nem lett tétje semmi.
De Behlül megfelelniakarása Adnan felé az elsõ perctõl kezdve erõs volt. Pedig ez azért ennyire nem volt indokolt szerintem. Az igaz, hogy anyagilag sokat adott Behlülnek, de volt mibõl, és valószinû Adnan is csak örökölte a vagyont. Vagyis nem jelentett neki semmi lényegesrõl való lemondást, áldozatot az, hogy Behlült magához vette. Ami nem anyagi természetû: Behlül ott szeretetet és törõdést, jó nevelést kapott. Ez már tényleg érdem Adnan részéréõl, de Behlül ezért adott vissza is szeretetet, és törõdést minden családtag felé. Bülentnek õ volt az egyetlen pajtása, és õ volt az egyetlen a házban éveken keresztül aki a vidámságot, az élet napos oldalát jelentette.
Az hogy Adnan Behlült a fiának tekintette, és a fiaként tekintett rá Adnan részérõl biztosan igy volt, igy érezte. De kívülállóként azért én ezt nem tekintem egyértelmûen annak. A gyermekünket "feltétel nélkül" szeretjük, és elfogadjuk. Olyan amilyen. És nem várjuk el tõle hogy a másik labilis gyerekünknek alárendelve akár boldogtalanul élje le az életét.
Adnan ismerte B nõkkel valõ laza viszonyait, és tudta a saját lánya pszichológusnál eltöltött számos óráit is.
és mégis Behlülre parancsolt rá, hogy igenis élete végéig csak az lehet amit Nihál kigondol a zavaros elméjével, és Nihált természetesen elfelejtette megkérni, hogy gondoskodjon a vagány Behlül boldogságáról akár a saját boldogtalansága árán is!!!
Ez volt az a momentum, amikor kétségbe vontam azt hogy Adnan mennyire is tekintette a saját fiának Behlült.
És ezért tartottam Behlül háláját és megfelelniakarását túlzottnak.
offtopic
handi99 2012 okt. 14. - 20:13:20
(2397/2630)
8/10
mamucili 2012 okt. 14. - 19:54:57 8/10 Előzmény aaanita447
(2396/2630)
Igen, én nézem a Végsõ akaratot, a kábelszolgáltatónk automatikusan feltette október 1-tõl az rtl2-t, a film nekem is nagyon tetszik, de még nem találtam hozzá tartozó fórumot, ismerõst viszont igen. A tanítónõ (Zeineb) anyukáját a Tiltott szerelem Sajeste asszonya játsza és láttam a filmhez tartozó képet Beren Saatról is.
Egy kicsit visszatérve a Tiltott szerelemre: pénteken teljesen ledermedtem, amikor a tv2 nem adta le a film végét, törökül már elõre megnéztem, de mivel ezt nem értem, érdekelt volna magyarul. Nagyon mérges voltam, ezért nem is írtam a fórumon, csak olvastam a hozzászólásaitokat. Örömmel tölt el, hogy ilyen kulturált "beszélgetés" folyik ezen az oldalon, senki nem piszkálja a másikat, nem hurrogja le a más vélemény miatt. Köszönet KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAIM!
Amennyire én végig Bihtert tartottam a fõbûnösnek, a végére nagyon megsajnáltam, hiszen õ vesztette - mint azt már elõttem is írtátok - a legtöbbet. Adnan csak Behlülön kéri számon a történteket - bár amig a házhoz szalad Bihter nevét kiabálja -, mintha a felesége ott sem lenne, aztán a temetésre sem megy el... Persze, Behlül vétke jobban fájt neki. De lehet, hogy náluk a házasságtörés olyan fõbenjáró bûn, ami után már nem ember az asszony. (Na ez elég furán hangzik, de nem jut eszembe más :-()
Kár, hogy nem az m1 adja ezeket a török filmeket, hiszen ezek tartalmas, nézhetõ filmek, nem gagyi dél-amerikai sorozatok. Ott reklám nélkül nézhetnénk és remélhetõleg korrektebbül járnának el a "vágásokkal", nem beszélve arról, hogy az m1-et mindenki eléri.
7/10
kiskukac63 2012 okt. 14. - 18:06:51 7/10
(2395/2630)
Jól értelmezem a szavaidból, hogy Neked így, a levágott utolsó 5-10 perc nélkül is kerek a filmsorozat vége?! :))
(Fõleg úgy, hogy láttad az eredeti változatot!)
7/10
kiskukac63 2012 okt. 14. - 18:04:19 7/10
(2394/2630)
Behlült végig Adnan tartotta el, nem is akármilyen szinten! Egyszer, még a sorozat elején örökölt pénzt egyetlen rokonától, valami távoli nagybácsitól, amit autóra költött. Azt aztán nemsokára Ezel szépen széttrancsírozta, utána kapta azt a sport BMW-t Adnantól. Behlül szerintem "egyszál semmiben" távozott a villából! Diplomája volt, éhenhalás vsz. nem fenyegette, akárhová bujdokolt is el, munkája biztosan akadt!
Lina88 2012 okt. 14. - 17:35:09
(2393/2630)
Megnéztem a képújságban, 17.15-kor kezdõdik, úgyhogy reménykedhetünk!
liliteve 2012 okt. 14. - 16:14:04
(2392/2630)
Igen, nekem is a drámaisàg tetszett benne többek között. Persze a romantikus énem mindvégig reménykedett azért, h beteljesül Bichter és Behlül szerelme. De onnantól kezdve, h Behlül nem volt hajlandó felvállalni az érzéseit, egyre kevesebb esélyt láttam erre.

Szóval jó ez a befejezés, de lássuk be, míg Bichter vesztett ezen a legtöbbet, az életét. Mert a többiek, mégha súlyos sebeket is szereztek, kaptak, azért idõvel tovább èlhetik az életüket. Mind Nihalnak, mind Behlülnek és persze még Adnannak is még van erre a lehetõsége.

Amit nem értek, többen írtak, h Behlül földönfutóvá vált. Na most, ha õ Adnan üzlettársàmak a fia, akkor gondolom a szülõk pénzt is hagytak rá. Vagy ezt rosszul gondolom?
10/10
csikosi 2012 okt. 14. - 14:45:35 10/10
(2391/2630)
JA!
Törökül.
TUTI jó már láttam!
Pusz