1/10
newmoonlight 2017 aug. 12. - 16:51:04 1/10
(41/81)
Hol is kezdjem?
Talán ott, hogy a fogyatékkal élõk gegbõl történõ \"felhasználását\" pont kinéztem ebbõl a \"Tilla\"-nevû médiacsótányból. Biztos, hogy egy másodpercre sem meditált azon, hogy azok a poénnak szánt beszólások, hogy \"mikor voltál nõvel\", meg \"mikor fogtál utoljára nõi mellet\" mennyire sérthetik a filmet esetleg megnézõ \"érintettek\" önérzetét. Tilla ilyesmivel nem bíbelõdik. Egy \"poénért\" az anyját a ravatalozón...
Az \"alkotásról\" annyit, hogy (fogcsikorgatva) egy órát bírtam végignézni. De ezt is csak azért, hogy ne elhamarkodottan alkossak róla véleményt. (Az -gondolom- nem várható el egyetlen nézõtõl se, hogy 60 perc után fedezze fel egy történet élvezhetõségét.)
Életem egyik legsanyarúbb 60 perce volt. Se dramaturgia, se fokozatosság, se történet, se párbeszédek, se operatõri munka, se rendezés, se feledhetetlen színészi játék, se egy premier plán, se egy emberi mimika, se egy kifejezõ szemvillanás, se semmi. Innen-onnan összelopkodott, idegesítõen sután megvalósított pillanatképek. Nulla. Olyan \"tillás\" semmi az egész.
A történet (ha lehet annak nevezni) nulla. Se felvezetés, se okok, se magyarázat, se ész és értelem. Egy balesetben lerokkant tûzoltó, aki hirtelen hidegvérû, profi bérgyilkossá válik. MICSODAAAA? Mit? Miért? Hogyan?
Mintha valakinek adnának egy halom pénzt és azt mondanák, hogy költsd el valamire, amire messzirõl, hunyorított szemmel azt lehet mondani, hogy egy film, van rá két heted, de még véletlenül se legyen élvezhetõ a végeredmény.
Egy másodpercre sem volt olyan érzésem, hogy wow, na ezt én ne tudnám megcsinálni. Egy hiteltelen, lelketlen, cselekménytelen, katyvasz, amiben annyi ellentmondás volt, hogy bele sem kezdek a felsorolásukba, mert tovább tartana, mint maga a film.
Ha egy szóval kellene jellemeznem az egészet,, azt mondanám, hogy KÍNOS.
Tilla-Tilla, maradtál volna a kaptafánál és röhöghetnél továbbra is fülig érõ szájjal a felettébb színvonalas mûsoraidban az aprópénzedért a semmin. Az való neked, nem a filmrendezés. Azt hagyd meg szépen azoknak, akik értenek is hozzá...
8/10
doktormacko1 2017 jún. 30. - 22:19:24 8/10
(40/81)
8 / 10 Nekem tetszett.
8/10
beo71 2017 jún. 19. - 14:40:03 8/10
(39/81)
Nem azért jó, mert magyar, bárhol játszódhatna, a magyarosh pillanatok csak hozzá tesznek a filmhez. Jól alakítanak a szereplõk, Thúróczy Szabolcs kiemelkedõen jó. Emlékezetes. Jó nézni, jó érzés tudni, hogy lehet egy történetet Magyarországon is profin leforgatni. Én a végére még el tudtam volna képzelni egy csavart, de összességében jól szórakoztam. 8/10.
1/10
petikee69 2017 jún. 15. - 12:49:17 1/10
(38/81)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, én se bírtam végignézni. Kicsit több, mint 30 perc után kapcsoltam ki. Pedig mennyi akartam szeretni! Barátnõmmel mindig azon vitázunk, jók-e a magyar filmek; én mindig mellette, õ pedig ellen érvel. Véletlenül belebotlottam ebbe, gondoltam király film lesz, nézzük meg.
Nagy csalódás volt. Rengeteg felesleges káromkodás....de az még egy dolog, mert a párbeszédek nagyobb része érthetetlen. Többször vissza kellett tekerni egy-egy adott részre, hogy értsem, mit motyognak, és legtöbbször teljesen mindegy volt, hallottam-e, vagy sem. Egy ilyen alapgondolatból sokkal többet ki lehetne hozni.
A sztori meg...tipikusan sokat akar a szarka. Most akkor ez egy bedepizett ex-tûzoltó, vagy egy gengszterfilm, vagy egy szerencsétlen kamasz, vagy mi?
Ez alapján valóban nem jók a magyar filmek
3/10
sawyerx 2017 jún. 07. - 17:04:00 3/10
(37/81)
Bár tetszett, hogy ledöntik a tabukat a filmben, mégsem értem a végére. Körülbelül fél óránál kapcsoltam ki, nem azért, mert "magyar", sõt, lelkesen álltam neki, még a film elõtt hallottam egy interjút a rádióban a fõhõssel, hanem mert ez a rendezés egy kalap szar.
Az 5.1-hez képest a hang nagyon gyenge, sok a motyogás, a párbeszédek már önmagukban idegesítettek, pedig nem vagyok egy prûd gyerek: "ki a faszom vagy te? te kis csicska. ki a geci jön? kurva szar helyen vagytok. ki ez a köcsög? te mi a lófaszt dumálsz? ideküld egy ilyen rokkant faszt? ugyanakkora köcsög vagy, mint õ."
Attól lesz majd menõ valaki, ha öncélúan telikáromkodva sértegeti a másikat, feszül egyik a másiknak, meg folyik a vér. A Kontrollban mûködött, az Üvegtigrisben volt értelme, de ez a film az amerikai tucatfilmek másolata, gyenge megvalósítással, túljátszással, Tillát magyar Tarantinonak nevezni pedig... ne vicceljünk már :D
Talán egyszer a fogyatékosok miatt végignézem, de ez így nagyon gyenge. Azt a gengszter bandát a film elsõ fél órájában akkor szedték össze a gettóból?
vakkond 2017 ápr. 22. - 12:03:37
(36/81)
Paródiának elmegy.
10/10
luci87 2017 márc. 22. - 16:55:15 10/10
(35/81)
Eddig is kedveltem T.Szabolcsot,de most tenyleg nagyot alakitott.Nagyon izgalmas,megrazo film volt.
6/10
pihes 2017 márc. 20. - 14:52:35 6/10
(34/81)
Vannak igazi életképek, hogyan is élik a mindennapjaikat, ezek az emberek.
1-2 szerencsétlen helyzet, teljesen humorosan elõadva.
Mindent összevetve, nem rossz kis film. Amit tudtak, kihoztak belõle...
2/10
NorbiB 2017 márc. 19. - 21:45:08 2/10
(33/81)
Túlértékelt.
magyar. :(
9/10
caomilla4 2017 márc. 19. - 16:42:35 9/10
(32/81)
Durván indul, de aztán minden a helyére kerül. Nagyon tetszett, volt mondanivalója, van benne humor, nagyon jók a karakterek. 10/9
9/10
JuditIvett 2016 nov. 30. - 07:31:54 9/10
(31/81)
Nekem nagyon tetszett. Minden szereplõ nagyon jól alakított. Jó a sztori, van mondanivalója a filmnek. Gratulálok az egész stábnak!
Edmond Dantes 2016 aug. 31. - 17:00:13 Előzmény Edmond Dantes
(29/81)
Friss: Magyarország ezt a filmet nevezi Oscarra 2016-ban

http://444.hu/2016/08/31/till-attila-filmjet-kuldi-az-oscarra-magyarorszag
5/10
s-man 2016 aug. 13. - 22:30:08 5/10
(28/81)
Most láttam, de nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e.
A fõszereplõ nagyon jól alakította a szerepét, a mellékszereplõ igazi kerkesszékesek is kitettek magukért, bár nyilván tõlük nem lehet komoly színészi alakítást várni: õk hozzák magukat. Õket azért illeti elismerés, hogy (f)elvállalták magukat a filmen.
Ha ez a film vígjáték azért, mert vannak benne néha poénok, akkor a Bruce W. Die Hard-összese és Stallone feláldozható filmjei is akcióvígjátékok :)
Ennyire zárt a kerekesszékben élõk világa: csak kerekesszékes barátaik vannak, ráadásul a fõhõs élete szerelme pedig egy roma mentõsnõ...már szinte vártam, mikor jönnek a maguk nemét szertõk, hogy teljes legyen a speciális kisebbségek palettája...
Ez így túlságosan szájbarágósan sok volt nekem, amit nem indokolt a történet.

De nem derült ki, miért hagyta el élete szerelme a fõhõst, pedig ez egy elég komoly motiváció volt nála, hisz még bunyózott is miatta...

A forgatókönyvíró még tanulha pár dolgot a valóságról:
- egy deréktõl lefelé béna ember hiába edzi magát és kap merevtõt a lábaira soha nem tud majd járni, mert képtelen a lábizmait mozgatni (ezt legalább a gyógytornásznõjének tudnia kellene)
- egy "páncél-szájkosaras" kutya hiába tudja betörni egy autó ablakát, utána a szájkosárban nem tud harapni így a bent ülõket sem tudja szétmarcangolni
- ha valaki fuldoklik (mert nem kap levegõt) nem köhögni fog (hogy a maradék levegõt is kiadja a tüdejébõl)
- akinek elszorítják a nyaki verõereit (ruha nyakának szorításával, mint a cselgáncsban, vagy kötéllel) egy percen belül elájul és nem kezd kötélmászásba
- aki ismeri a GPS nyomkövetõt, talán az ultrahangos kutyarisztót is ismeri (nem kell poroltóval szenvedni)
- Ford Fairlane után szabadon: akinek pisztolya van nem koptatja az öklét (itt: nem hagyja hogy megszurkálja az, akinek csak kése van)
- egy mûtõasztalon fekvõ srác fejében a képzelet és valóság játékai itt egy érdekesebben kitalált történeteben vannak:
http://www.imdb.com/title/tt0099871/?ref_=nv_sr_3

Szerencsére vannak új magyar filmek és nem is annyira rosszak, de legalábbis ezen a sztorin még jócskán dolgozni kellett volna (TV mûsorok vezetése helyett inkább még sokat ülni felette) és eldönteni, hogy mi is akar lenni ez a film,
és ha megvan, akkor olyanra csinálni.
Így ez egy "se nem citrom se nem narancs" valami lett.
Edmond Dantes 2016 júl. 18. - 17:12:27
(27/81)
Tarantino magyarított változatban megérkezett Budapestre. Mint A tanú magyar narancsa, kicsit sárgább, kicsit savanyú, de a miénk. Tarantino véresen komolytalan, véresen parodisztikus, (képzavar következik:) önmagába harapó farkú filmjeihez képest T i l l a alkotása akciófilmbe ágyazva tisztelettudóan és tiszteletreméltóan és tényleg véresen és halálosan komolyan veszi egy súlyosan hátrányos helyzetû réteg, a mozgáskorlátozottak, kerekesszékhez kötöttek sorsát. Mert magyar filmnek, tudjuk, mindig van "mondanivalója", szimbolikus vagy direkt "üzenete", ennek is. A befejezés slusszpoénját, noha mindvégig szinte a szemünket üti ki, csak "visszamenõleges hatállyal" = az utcán fejtettem meg, némi külsõ segítséggel. Nem vagyok biztos benne, hogy mindenki 1/1 azonnal összerakja a cselekmény helyes megfejtését, pedig anélkül "nem megy" a dolog. Nem osztom teljes mértékben az elõttem többnyire csak alkalmi, egyszeri-kétszeri hozzászólók fenntartás nélküli lelkesedését, szívük joga, ám mindenképpen és magasan átviszi a "nézhetõ" kategória lécet. A fõszereplõ Thuróczy Szabolcsot tehetsége, kvalitásai alapján eddig zömmel mint Pintér Béla és társulata egyik erõsségét ismertük; mostantól remélhetõleg jóval többen ismerik majd e belterjes körön kívül is.
okinom 2016 máj. 16. - 19:13:06 Előzmény vandorbab
(26/81)
Igen jól írod Béna volt.. csak nem abban az értelemben...:) Zseniális a film..:)
9/10
vandorbab 2016 máj. 07. - 17:54:54 9/10
(25/81)
Till Attila - jobban teljesít! (Na jó, ez így béna volt! )
Hálás vagyok a teljes gárdának ezért a filmért!
10/10
Kokas Bálint 2016 máj. 06. - 13:56:24 10/10
(24/81)
Jó film! Nagyon sokan lehurroghatnák, csak azért mert magyar, de ez tényleg jó. Ott van benne a dráma és a komédia egyszerre, az akció és a romantika szintén. Nagyon jól bemutatja a mozgássérültek világát. A nézõben folyamatosan ott van a kérdés: merjünk e nevetni. Igen: merjünk, mert õk is nevetnek magukon! :)
10/10
Gigóca 2016 máj. 05. - 01:41:58 10/10
(23/81)
A kirándulós jelenet szövegéért egyszerûen újra és újra megnézném. :)) És a többit sem tekerném át! ;-)
cochabamba 2016 máj. 05. - 00:08:16
(22/81)
Jókis film, érdemes megnézni de... nem az a színvonal amit a Liza hozott...

A sztori jó, a poénok is jók! de... Fenyvesi Zoltán nem színész, Till Attila pedig maximum közepes rendezõ (de inkább gyenge).
Tillt nem akarom leoltan nagyon mert õ írta a filmet és amúgy tényleg jó...

Az külön fura volt a film közben hogy kevesen nevettek a poénokon, erõsen gyanítom hogy abból a hülye okból hogy azt hitték ez a film a kerekesszékesek nehézségeirõl szól.. pedig egyáltalán nem arról... sõt pont az a lényeg hogy attól hogy vki kerekesszékes, még bármi megtörténhet vele...