7/10
Newcastle United 2007 szept. 11. - 10:27:47 7/10 Előzmény felh
(7/167)
Ha az MGM volt az a csatorna - mostanság többször játsza - ne sajnáld a pocsék szinkron miatt. Nekem eredetiben volt hozzá szerencsém. Noha néhol kissé túlságosan is moralizáló volt, még így nagyszerûen felépített alkotás.
felh 2007 júl. 20. - 17:40:45
(6/167)
Végre leadta az egyik csatorna,... én meg lemaradtam róla :(((...
felh 2007 febr. 05. - 16:57:43 Előzmény ondok
(5/167)
Szerintem is remek film. Még gyerekként láttam és teljesen lenyûgözött. Ezért mentem el a színházba is.
llorincz 2007 febr. 05. - 14:44:27 Előzmény ondok
(4/167)
Elõször 3 éve láttam ezt a filmet. Egy tréningen vetítették oktatási céllal. Amúgy van is egy rövidített változata direkt erre a célra. Fantasztikusan lenyûgözõ film. Nem kis színészi alakítást láthatunk benne.
Viszont már nagyon régen vadászom ezt a filmet, de még csak angolul sikerült megszereznem. Van valaki aki esetleg fel tudná venni magyarul. Lehetõleg digitális formában. Annak nagyon megköszönném. :D :D
10/10
ondok 2007 jan. 01. - 17:26:48 10/10 Előzmény neutrinoo
(3/167)
Szerintem is minden idõk egyik legjobb filmje,nálunk is több szinházi adaptációja volt felejthetetlen színészekkel / Balázs Samu,Agárdi Gábor,Gregus Zoltán stb./
neutrinoo 2006 dec. 17. - 00:28:17 Előzmény Timon
(2/167)
Életem egyik legszuggesztívebb fimjei közt van.Hihetetlen erõvel szögezett a kép elé.Az elöttem szólóhoz ,akivel teljesen egyetértek annyit tennék hozzá,hogy ez a film az emberi elõítéletek feletti nagy gyõzelem iskolapéldája.A 12 különbözõ helyrõl,és társadalmi rétegbõl származó ember jól leképezte a különféle emberi típusokat.Élvezet volt látni,hogy az amúgy a saját életükben rendkívûl magabiztos,de korlátolt emberek,hogy omlanak össze a kétkedõk érvei alatt lassan,de bíztosan.Igen jól szemléltette azt,hogy a kétkedés a kritkus gondolkodásmód sokkal emberibb tulajdonság,mint az amikor azt gondoljuk magunkról,hogy képesek vagyunk mindent megítélni.Továbbá azt is ,hogy felelösségünk adott körûlmények közt nem csak addig terjed ameddig nem zavar minket a megszokott életvitelünkben.
A rendezõ,és az operatõr no meg a forgatókönyvíró egy viszonylag egyszerû helyzetbõl,és egy szûk térbõl mestermûvet hozott ki felhasználva minden dramaturgia,és fénykézesi elemet amit csak lehetett.
Timon 2006 okt. 14. - 16:34:58
(1/167)
Kiváló film, páratlan dialógusok, a fokozódó feszült légkör és a nagyszerû színészek a zseniális filmek soraiba emelik. Az egész történet egy térben játszódik, mégis rendkívül izgalmas, ahogy az események egyre inkább fordulatot vesznek a meggyõzõerõ, és a bizonyítási teóriák hatására.
Ahogy az itteni kritika is jól rávilágít, egy idõ után egy konkrét ügy során felvetõdõ kérdések általánosan az emberre is vonatkoztathatóvá válnak.