Téma: Trainspotting

zsofijaj 2007 júl. 04. - 22:35:09
(15/135)
Nagyon szeretem ezt a filmet. Kicsit csodálkozom, hogy csak 18 hozzászólás volt eddig, míg ennél sokkal rosszabb - de újabb? nagyszabásúbb? még híresebb? butább? - filmeknél százával is írnak.
Dehát ezt nem nagyon meri senki kritizálni..:)
Ewan McGregor sárgafogú mosolya a kocsi elõtt a legjobb pillanat szerintem.
csigusz92 2007 máj. 06. - 21:20:34
(14/135)
nagykedvenc különösen szórakoztat a skót akcentust benne
ezen kívûl zseniális poénos eccerûen jó és kötelezõ darab
Bov 2007 máj. 01. - 19:43:23
(13/135)
Nekem is nagyon tetszett (kiv. a 'kutyát-lövõs rész')
annyira más, mint a többi drogos film.. a befejezés, kezdés minden nagyon ott van!
Redfield 2007 febr. 01. - 20:44:23 Előzmény Indigo
(12/135)
Próbáld ki a mondjuk heroint! Szimulációban persze, ahogy bármely más drogot, pl.: ópium, morphium, marijuana, kokain, extasy, LSD, peyote, stb... ugyanis nagy tudományos áttörés történt, van az interneten egy kicsinyke program, ami lehetõvé teszi, hogy ingyenesen, legálisan, és biztonságosan kipróbáld ezeket, vagy legalábbis a hatásuk alá kerülj. Hogy hogyan? Hanghullámokat hallgatsz, amik, ha relaxált vagy, és fül, vagy fejhallgatón keresztül nyomod, elmetrükköt hajtanak végre rajtad. Én a kokaint és a füvet már sikeresen teszteltem, valamint az Atombombát is, ami nem kicsit szólt... :)!!!! <a target="_blank" href="http://www.i-doser.com" title="www.i-doser.com">www.i-doser.com</a>
Indigo 2007 jan. 28. - 21:14:54
(11/135)
A Trainspottingban az a nagyszerû, hogy nem akar oktatófilm lenni, nem akarja tanárbácsisan a szánkba rágni, hogy a drog rossz, nem akar erõltetett drámával traktálni minket, ehelyett látunk egy lazán, szatirikusan mesélõs filmet, amin ráadásul nevetni is lehet, ám közben mégis ledöbbensz... Egyszerûen zseniális az egész film, a forgatókönyv, a kiváló szereplõk és a rendezés teszi mestermûvé a filmet. Számomra teljesen egyértelmû, ha "drogos film", akkor Trainspotting.
Athelas 2007 jan. 14. - 23:57:35
(10/135)
Eredeti, tartalmas, jó színészek, kiváló fényképezés, szuper zene, mit mondjak még, hogy tovább fényezzem?! :D Olvassátok el a regényt is!
uorsi 2007 jan. 14. - 21:29:20
(9/135)
Érdekes, gondolkodtató, figyelemre méltó film! Nem szeretem az olyan filmeket amelyekben a drogot egy vonzó dolognak mutatják be, tele mû, álcázott 'feelinggel'... ha értitek mire gondolok... ez a film meg épp azér jó, hogy elrettentsen még annak a gondolatától is, hogy droghoz nyúljúnk..
Drogos filmekkel kapcsolatban itt egy valódi magyar dokumentum film amelyet ajánlok, hogy minél több fiatal megnézze: garatnált, hogy nem nyúl droghoz ezután a film után:

<a target="_blank" href="http://www.kareszvegakarata.hu/" title="http://www.kareszvegakarata.hu/">www.kareszvegakarata.hu</a>

A filmtárbana találjátok meg : mosolygó kék szemek néven...
huti 2006 okt. 02. - 21:20:30 Előzmény Newcastle United
(8/135)
egyetértek
mollo888 2006 aug. 14. - 15:55:50
(7/135)
Ezt nem vitatom. Ezért is szeretem a brit filmeket.
Newcastle United 2006 aug. 14. - 15:39:20
(6/135)
Szerintem azért az is nagyban hozzájárult a kultfilmmé válásához, hogy elsõként nyúlt hozzá ilyen szokatlanul õszintén ehhez a kényes témához. A maga jellegzetes brit stílusa pedig csak még nagyobbat dobott rajta. Viszont ha pár éve készül a film, nem biztos, hogy ekkorát szólt volna.
mollo888 2006 aug. 14. - 14:07:25
(5/135)
Nagyon jó film ez a Trainspotting!! Bár még nem láttam az említett konkurens filmet, bárotkodom azt mondani, hogy igenis nagyszerû ez az alkotás is, kellõen hiteles, remek színészi alakításokkal, a zene és az operatõr precíz munkája pedig egyedi hangulatot ad az egész filmnek.
Timon 2006 aug. 14. - 01:28:42 Előzmény Newcastle United
(4/135)
Egyetértek veled, számomra is a Rekviem egy álomért az etalon a drogos filmek kategóriájában, mégpedig azért, mert sokkal realistább, sokkolóbb és a végén mindenki - aki droghoz nyúlt - elnyeri a méltó büntetését. A Trainspotting összeségében egy jó film, viszont sztem egy-két helyen nem igazán valósághû.
királylány 2006 aug. 13. - 21:17:23
(3/135)
Igen!!! Nagyon jó, páratlan film. Nincs még egy ilyen. Éredekesek ezek a skótok!!:)
10/10
DasH1 2006 aug. 05. - 21:55:55 10/10
(2/135)
Nah hát igen igen ez nem semmi! Egyik kedvenc filmem. Hogy miért tetszik ennyire? Igazából talán az atmoszférája, szereplõi, és az gyakorolt rám nagy hatást, hogy ebben a filmben tudok a legjobban azonosulni a fõszereplõvel és az õt érintõ környezetével - pedig nem vagyok herkás. :)
Begbie pedig egy állat! Aki nem látta még szerintem feltétlenül nézze meg, drogos elõítéletek ide vagy oda, ez egy remek film, jó zenékkel (Lou Reed - Perfect Day, Underworld - Born Slippy !!! ), és egy elgondolkodtató, ámde mégsem túl lélekbúvár és sokkoló sztorival.
Newcastle United 2006 jún. 30. - 11:40:49
(1/135)
15-16 éves koromban láttam elõször, akkor nagyon tetszett. Fél éve néztem meg másodjára, de már nem jött be annyira. Ha drogos film akkor az Egy rekviem egy álomért a legjobb e kategóriában. Az aztán jól ábrázolja a pokol mélységeit.