skynet18 2011 júl. 01. - 12:53:24
(176/496)
Ez a film egy f*s!
Még a hihetetlen látvány ellenére is egyszerûen f*s!
Tele csöpögõs amerikai klisékkel, jelentéktelen, gagyi karakterekkel, szánalmas, erõltetett poénokkal!
A film eleje konkrétan nézhetetlen...primitív!
A képminõség és a látványvilág tényleg ott van, de egyszerûen elveszti a jelentõségét annyira gagyi a film maga...
Szerintem ha csináltak volna egy csupán robbanásokkal teli 3D-s dokumentumfilmet jobban élveztem volna!
5/10
Bigpapa 2011 júl. 01. - 12:36:16 5/10
(175/496)
Hehe,ez jó volt.Ezt kéne megfilmesíteni,mert kb. elfért volna egy 2 perces bemutatóban és kb.pont ennyi is a film 154 perce.
5/10
Bigpapa 2011 júl. 01. - 12:33:57 5/10
(174/496)
"20 éves korig szerintem mindenki 8-10 pont között ad erre a filmre, mert bepisálnak a látványtól és nagyjából (tisztelet a kivételnek) az értelmi szintjükhöz ennyi elég is."
Odaírtam,hogy tisztelet a kivételnek.
Én imádom a jó akciófilmeket, a látványos filmeket.De amikor több,mint 2 órán át csak azzal tudnak operálni,hogy zuhannak,esnek,de semmi bajuk nem lesz és ettõl tátsam oválisra a számat..na ne már.154 percbe belefért volna valami normális,kerek történet,amire az imdb-n nem kap 6,7-et (tegnap) ma már 7.0. Nem egy Ponyvaregényt vártam és nem is az amerikai szépséget. De talán,ha a mûfajnál,s Bay-nél maradunk, közelítse már meg a forgatókönyv az elsõ részt.
Az már vér ciki,amikor film közben elkezdtem az álcáknak drukkolni :)

Kane:

hagy döntsem már el,hogy egy filmben mi tetszik,mi nem.Valamit ki kellett ebbõl a fosból emelnem.Amikor írtam,pont a csaj jutott eszembe :D De írtam,hogy kicsit karikatúra,hogy bármi történik, a nõn tökéletes a smink :)

Azt hiszem senkibe nem kötöttem bele, hogy tetszik neki a film,vagy sem. Akkor legyen már nekem is megadatva az, hogy ettõl ne érezzem magam jól.Nekem nem jött be,de senkit sem beszéltem le a filmrõl. Ennyi.
hernyo05 2011 júl. 01. - 11:17:45
(173/496)
A poénok gyengék, John Malkovich szerepeltetése egyszerûen röhejes és értelmetlen. Síri csend volt a moziban, Witwicky (és szülei) szerencsétlenkedése az elsõ részben még vicces volt, de most már a kis srácok se tudtak röhögni rajta, akik bent ültek a moziban. Ezt nem kell erõltetni, egy akciófilm ne ilyen ökörködéssel teljen, az egy Ben Stiller filmbe való.
Akció részt érintve az elsõ órában nem történik semmi(!) [ SPOILER (kivéve Csernobil, de ott is van egy nagy gép, lezúz mindent, kétszáz tonna CGI (ami egyébként profi),mindenki menekül, kb. 30an meghalnak kutyát se érdekli, aztán "mi a fene volt ez?" hangzik) SPOILER VÉGE ] , csak duma duma és duma. Amivel lehetett volna feszültséget teremteni (Holdra szállás, gép felfedezése; stb.) elsietik, a jelenetek össze-vissza vannak kapkodva, rengeteg a felesleges snitt is. Amire lehetett volna építeni, az minimális (SPOILER emberek-álcák árulások SPOILER VÉGE) A legtöbb rész az amerikai hadsereg erejének és technológiájának mutogatásával telik, ahogy Bay szereti, de egy álcát is alig bírnak leteríteni az autobotok nélkül, nem beszélve, hogy még mindig a fogpiszkáló M4-esekkel próbálnak sebet ejteni a 80x nagyobb páncéllal rendelkezõ robotokon. Az invázió 10 perc bummbumm, aztán Chicago romokban. Min izguljak?
Bigpapa védelmében: nem jellemzi az értelmi szintet, ha vki a csajt kiemeli a filmben, hiszen kevés más jó van benne.
offtopic
Charles Foster Kane 2011 júl. 01. - 02:49:27
(172/496)
Szamodra a film egyetlen pozitivuma, amit kulon ki is emelsz, hogy "atom jo a csaj". Ennek fenyeben erthetetlen, hogy a te ertelmi szintedet miert nem elegitette ki csak a latvany.
7/10
ercypici 2011 júl. 01. - 01:59:12 7/10
(171/496)
ne haragudj de ezt személyes sértésnek veszem! Én is 22 vagyok, és 8pontott adtam rá .... és nem azért mert "ekkora az értelmi szintem" hanem ez egy akció film!! a látványra megy, kellemes kis poénokkal alap szotoryval... és akkor itt is kell értékelni.. nem kell tõle egy amerikai szépség feelingû életérzést érezned... a helyén kell értékelni a dolgokat... és a maga mûfajában megállja a helyét! persze ha összehasonlítom mondjuk egy harcosok klubjával, valóban nincs mondanivalója, ha összehasonlítom egy Adma Sandler vígjátékkal nem olyan vicces... mert nem is ez a célja, szóval a maga mûfajában szerintem a helyén van, és attól h. ezt gondolom ne legyek már kevesebb értelmi , na meg azért mert fiatalabb vagyok! és nem bunkó akarok lenni, csak ne mások legyenek már hülyék mert neked nem tetszik..
vannak jobb filmek, meg érdekesebbek, meg jobb sztoryjúak is... de azt nem úgy hívják h. akció film....
Vrahno 2011 jún. 30. - 23:26:44
(170/496)
Én meg megnéztem a film bizonyos részeit egy ócska mozis felvételen, úgyis tudom az összes spoiler-t, azokkal meg behelyettesítettem a többit. A beszélgetéseket is ki tudtam következtetni. Nos, jobbat vártam én is. Nem törik meg a moziba nem járásos szokásom.
petimbo 2011 jún. 30. - 23:17:47 Előzmény mozifunner
(169/496)
Ha nem tetszik vagy úgy érzem, hogy a trailer alapján nem érdekel egy film akkor én nem ülök be rá. Ennyi!:DDD
petimbo 2011 jún. 30. - 23:14:56
(168/496)
Õrülök, hogy kikáromkodtad magadat.:DDD Lehiggadtál? Vagy esetleg van még valami ûber nagy baromság, amit még nem írtál le és véletlenül elfelejtettél? Leszakad tõled az arcom!:DDD
hernyo05 2011 jún. 30. - 22:07:33
(167/496)
kb olyan unalmas mint a Crysis 2
5/10
Bigpapa 2011 jún. 30. - 21:41:54 5/10
(166/496)
Gyanús volt ez nekem,már a bemutató alapján is,de basszus,adtam neki egy esélyt. Komolyan mondom, értékelhetetlenül szar ez a film.Úgy egy óra elteltével kezdtem nézegetni a telómat, hogy mennyi van még ebbõl hátra? Aztán az utolsó 30 percben már qrvára fészkelõdtem :(
SPOILER:
Az,hogy összehozták a holdra szállást a tranformerekkel, hogy emberi bedolgozók vannak, aztán ez a ki áruló,ki nem,basszus,azt hittem,kijövök a moziból.Az elsõ rész nagyon állat volt,2x láttam moziban.A második rész elég káoszosra sikeredett,de mondjuk elmegy.De ez.Komolyan,nem vagyok 14 éves,hogy magam alá pisáljak a robotok látványától és nekem ennyi.Ha már a látványra Michael Bay ennyit adott,akkor azt a kurva forgatókönyvet is kidolgozhatták volna jobban.Leszámítva egy két poént, elég gyenge poénokkal akartak operálni.Az a baj,ha nem akartak volna mindenáron megröhögtetni,akkor még jó is lett volna a poén,de már nagyon erõltetett lett némelyik.
Az pedig gondolom csak engem idegesített, hogy egyik szereplõ sem sérült meg.Hajigálták õket a robotok,üvegen estek át és csúsztak le,150-nél repülnek ki a kocsiból,majd vissza,de semmi damage :)) Mint aki a Playstation figurája.Néha felnéztem a jobb sarokba,megy e le az életerõ,vagy valaki beírta a kódot az örök életre?
A végsõ csata maga volt az übernyál. Beúszó amcsi lobogó,nyál zene, az emberek az utcán a rom kocsik tetején állva telóznak,mint ha nem házméretû gépek repkednének...aztán megint az amcsi lobogó.A kocsikon egy porszem nem volt egyszer sem. Optimus meg....olyan,mint a régi Van Damme filmek. Hülyére verik,aztán feltámad és lekaratéz mindenkit. Az elsõ részben még oké,de a harmadikban is ezt elõhozni. Meg lehozni a földre Cybertront...mert kellenek a rabszolgák? Ez vicc ugye? Mire 100 ember meghegeszt valamit,addig egy robot 10.000 db ugyan olyat hegeszt meg. Szóval kb olyan,mint ha a hangyákkal akarnám kiásatni a házam alapját :)Örülök,hogy nem 3D-ben néztem meg,mert így is hiányolom a zsebembõl azt az 1100Ft-ot,amit elbactam erre.Patrick Dempsey kellemes csalódás volt,hogy végre nem a jófiú.
SPOILER VÉGE

Hogy valami pozitívat is mondjak a filmrõl.A csaj atom jó benne. Komolyan,semmi hiba nincs a nõben. Azt hittem Megan Fox hiányozni fog belõle,de eszembe sem jutott.Bár van némi hasonlóság,gondolom nem véletlenül.Csak az kicsit furi,hogy most a csaj seggérõl szól a film,vagy a robotokról?Mert szerintem többet mutatták a csajt.Most ez a Bay új nõje?
A viszont remélem lejött,hogy olyan volt a csaj,mint a Taft reklám: new York...,napsütés.A hajam tökéletes.London ,esõ.A hajam még mindig tökéletes.Berlin,havazás, a Taft még mindig kitart.Szóval épületek dõlnek össze,robban minden, a csak sminkje,haja tökéletes, a rúzsa el nem kenõdött és mindezt 12cm es tûsarokban csinálja végig.

Aki igazi színfolt ebben a filmben az a Mr.Chow (Ken Jeong) a Másnaposokból.A fazon oltári.Komolyan.Oscart neki.

20 éves korig szerintem mindenki 8-10 pont között ad erre a filmre, mert bepisálnak a látványtól és nagyjából (tisztelet a kivételnek) az értelmi szintjükhöz ennyi elég is.De aki tartalmat,értelmes forgatókönyvet is vár egy filmtõl és nem 2 óra tömény amcsi önérzet nyálat,az 6 pontnál nem ad többet. Én kicsit többet vártam,így kap a csaj és Mr.Chow miatt egy 5 pontot.
Mr. D 2011 jún. 30. - 21:39:58
(165/496)
Hát a filmen nagyon látszik, mennyi rossz kritikát kapott a rettenetes második rész, a készítõk igyekeztek megemberelni magukat és tisztességes filmet kiadni, szal nem volt benne olyan sok szánalmas poén, mint a másodikban (bár Sam két kis háziállatrobotját vagy a kínai munkatársat nagyon nem kellett volna erõltetni), és az akciók is sokkal jobban ki lettek dolgozva. Komolyodott is kicsit a dolog (meg is lepett a 16-os besorolás, bár szentem abszolút nem indokolt), jó volt h belevettek egy kis történelmet is, ahogy az X-Men: Az elsõk-ben is a kubai rakétaválságot, úgy itt a NASA holdraszállást. Chicago lezúzása nagyon látványos lett a végén, különösen 3D-ben, nekem a legjobban a toronyház félbetörése nyûgözött le, de a robotharcok is nagyon ütõsre és szájtátósra sikeredtek. Örültem az olyan ismerõs arcok felbukkanásának, mint John Malkovich, Frances McDormand vagy Patrick Dempsey, de nekem a kezdõ Rosie Huntington-Whiteley is tökéletesen megfelelt, persze mint látványelem, de annak sokkal jobb volt mint Megan Fox. A másodiknál tehát fényévekkel jobb, de az elsõt még mindig nem sikerült beelõzni.
8/10
Nisu531 2011 jún. 30. - 14:16:42 8/10
(164/496)
Megmondom õszintén, nagyot csalódtam az IMAX-ben. Semmi nagy volumenû vizuális élményben nem volt részem, egy sima 3D ugyanilyen látványt nyújt. Szerintem nem érdemes IMAX-ban megnézni, csak pénzkidobás. Amúgy a film maga jó volt, tetszettek benne az összeesküvés elméletek meg az akciójelenetek. A csavarok mondjuk szerintem kiszámíthatóak voltak, de ettõl függetlenül tetszett. Szerintem a csaj is rendben volt, igaz
***SPOILER*** Mikor meggyõzi Megatront, hogy álljon szembe Õrszemmel, kicsit nevetséges volt.***SPOILER VÉGE***
8/10
9/10
marcy25 2011 jún. 30. - 13:24:10 9/10
(163/496)
Köszönjük! Örülünk, hogy ennyire tetszett...
1/10
mozifunner 2011 jún. 30. - 11:45:40 1/10
(162/496)
Ennyire rossz filmet nem is tudom mikor láttam utoljára... dögunalom volt az egész, humortalan, giccses, csöpögõs, szájbarágós baromság. Ráadásul olyan durván nyomják benne a fogyasztói társadalom fontosságát a sok product placementtel, hogy az már hányingert keltõ. Ha lenne nullás szavazat biztos azt adnék rá.
Rodimus Prime 2011 jún. 30. - 11:12:20
(161/496)
Optimusnak mindig is egy baja volt, hogy másokkal foglalkozott. Nagyon erõs egység õ, de túlságosan jobban érdekli õt az élet védelme és emiatt képes magát beáldozni és figyelmetlenné válni. Amúgy a fõvezéri képességeit és a jó oldalát erõsen kiemelték a filmbõl, de igazán az erejét a kaszabolós résznél mutatta meg, meg a 2. részben némileg az erdõben.
petimbo 2011 jún. 30. - 10:10:02
(160/496)
Rosie szexis feneke IMAX 3D-ben...AHHH!:DDD Elõször gyanús volt nekem, hogy az ajkai nem természetesek. Késõbb találtam róla gyerekkori képeket is, amelyek meggyõztek ennek ellenkezõjérõl.:)
p.joco 2011 jún. 30. - 06:29:23
(159/496)
Szegény Acélfej!:( Komolyan mondom annál a résznél majdnem kimentem a moziból!
Egyébként csillagos ötös a film és alig várom hogy újra megnézzem eredeti hanggal!
7/10
ercypici 2011 jún. 30. - 01:43:52 7/10 Előzmény robicsek2
(158/496)
Nekem nagyon tetszett a történet, csavaros volt, a poénok is jók voltak, a látványt sokkal jobban meg csinálták mint az elõzõ kettõben, ott a nagyon kapkodós volt a kamera a verekedõs jeleneteknél:P a szinkron még mindig borzalmas, szerintem (már bocsánat, nem a szinkronszínészi teljesítménnyel van bajom, csak az angol Megatron meg Optimus hanghoz közel nincs szerintem:P), ami nagyon megrendített ,SPOILER: hogy, Megatron meghalt. Szegény.... tökre bírtam õt, persze a jóknak kell gyõzni, de akkor is!:P És veled értek egyet robicsek2 ,hogy Megatron keményebb mint Optimus, ha Megatron nem segít akkor Sentinel simán kinyírja, és Megatron is kinyírta már, most is õ nyert volna ha nem támadja le ilyen hirtelen szegényt:P. Optimus tök gyenge mindig van valami baja, akkor már Bumblebee is sokkal jobb:) és Acélfejet is sajnáltam:(
Rosie Huntington-Whiteley pedig szerintem is jól játszott, sõt a karakter meg a játék is jobban tetszett Megan Foxénál.... azt hiányoltam, hogy megmondhatták volna mért dobta Samet!:P
Patrick Dempseynek pedig jól állt a gonosz szerep:) azt hittem már itt is megmarad a szépfiú szerepben, tetszett ,hogy mást is mutatott:)
összességében szerintem jó volt nagyon, és 8-ast akartam rá adni véletlen lett 7es:(
Ford Mustang 2011 jún. 30. - 01:32:10
(157/496)
Attól, hogy akaratosak, még nem fogják beengedni, csak ha tényleg nem számít a kor.