10/10
rocsikzoli 2011 júl. 05. - 15:35:02 10/10
(236/496)
Nem gondolom, hogy vérciki, mert

1. A saját filmjébõl vett át néhány másodpercet.
2. Megvolt rá az oka, ugyanis, mint máshol is olvasható,

"...akció közben elszakadt egy fém kábel és félig átvágta egy szerencsétlen nõnek a fejét, aki fél oldalára megvakult és le is bénult emiatt. A forgatás aznapra leállt, nem maradt idõ felvenni a hiányzó jeleneteket, így tudták ILM-ék pótolni..."

Ha nem hiszed, hír is volt anno róla :)
Norbi108 2011 júl. 05. - 15:24:48
(235/496)
Sziasztok!

Nem szoktam kommentelgetni a filmekhez, most egy ÉGBEKIÁLTÓ NAGY BÉNASÁG apropóján írok (ami a T3-hoz kapcsolódik), de errõl majd késõbb. Addig leírom az eddigi Transformerses élményeimet. :)

Én is vártam a filmet, és ahhoz képest, hogy sokat fogadkoztak a készítûk, hogy ez milyen jó lesz...hát szerintem nem lett az.

Az elsõ rész nagyon tetszett. Abban volt élet, voltak karakterek, jó poénok. Volt történet, kibontakozás, konfliktus (harc) megoldás, egyszóval kerek történet volt megfelelõ arányokkal. Úgy éreztem, hogy kialakul köztem és a szereplõk között egyfajta viszony, és magával ragad a történet. (Persze eredeti hanggal az igazi, imádtam a robotok hangját, fõleg Optimusét :)

A második látványos volt, de igazából csalódtam a filnmben. Végig csak háborúztak. Mikor kijöttem a moziból, annyira besokalltam a hangoktól és a gyors vágásoktól, hogy egy jó ideig zúgott a fejem. Persze egyszer-kétszer azért nézhetõ.

A harmadik részben azt gondoltam, hogy visszatérnek a gyökerekhez. De sajnos a gyökerek õk voltak és nem ez történt :) Persze kinek mi tetszik, ezt megértem, én már a 30-hoz közelebb vagyok mint a 20-hoz, és olyan filmek voltak számomra az etalon (legalábbis az akciófilmeket tekintve), mint pl. a Terminátor 2, vagy a Bérgyilkosok.

Szóval ez a 3. rész is a szokásos ultrapörgõs, kapkodós, folyton rohangálós-kiabálós féle modern hollywood-i akció volt. Én személy szerint nem szeretem az ilyet, de úgy látszik erre megy a világ. 2005-ben a Bay által rendezett Sziget pl. még egész normális tempójú, kidolgozottabb karaktereket felvonultató film volt.
Nekem egy nagy összevisszaság volt ez a film. Mindenki kapott pár kockát, de minek. Nekem a kínai fickó nem jött be, ahogy a kis poénkodó robotok sem igazán. A szülõk jelenetei szánalmasak voltak. És az akció. Nos én azért többet vártam. Nekem nem tetszett igazán a város felett lebegõ repülõ robotok lövöldözése. Inkább több közeli és hosszabb robot-karatét néztem volna :)
A ház ledöntése sem fogott meg. Ok, látványos, de ettõl még nem lesz jó egy film.

Az új lánnyal nem volt problémám, bár a történeti átvezetés nulla volt. Összességében maradhatott volna Fox, ha már õ szerepelt eddig, bár a filmbõl ez a vonal nem olyan fontos számomra. Az érdekes volt, hogy nem sikerült szimmetrikusra feltölteniük szilikonnal a lány száját. Ha szembõl nézed, akkor a felsõ ajkának a jobb oldala vastagabb, mint a bal :)
Az áruló fickó meg olyan béna volt, hogy végig küzdött a rossz oldalon a robotokért, de azok szóba sem álltak vele. Nem volt kapcsolat. Ez olyan bénának tûnt szintén.

Na, és ami szerintem vérciki!!!

Az index-en ma megjelent egy cikk és benne egy videó, ami szerint Bay a Sziget autós jeleneteibõl vett át több képet is a filmhez. Ez elég hihetetlennek tûnt, de megnéztem a videót, és elég jól látszik, hogy ugyanaz minden, csak a robotok oda vannak cgi-ve.
Hát ez mekkora nyomorult dolog!!!
Itt a link: http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2011/07/05/michael_bay_mar_autos_uldozest_is_lusta_forgatni/

Szóval lehet vitatkozni, hogy mennyire jó az új Transformers, de én max 5 pontot tudok rá adni, de csak mert bírom a robotokat.
És én tényleg pozitívan mentem be a filmre, próbáltam magam elõtt jobb színben feltüntetni az egyes jeleneteket, de be kell vallanom, hogy néhány tényleg tetszett, de a legtöbbet nem élveztem.

További jó filmezést! :)

Üdv, Norbi
10/10
sityu83 2011 júl. 05. - 15:16:20 10/10
(234/496)
Sikerült megnéznem a filmet. Tetszett bár nekem még mindig a 2. rész a favorit. 3 dolgot hiánzoltam belõle, de ebbõl 1 csalódás is volt és egy dolog bántott. Ami bántott, h Racsnit megölték. Amiket hiányoltam:
1. a transformers-es jelenet lehetett volna még fõleg harcos rész
2. Megatront 1 kezemen meg tudom számolni hányszor láttam. A 2. részben legalább sûrûn feltünt és mikor feltünt, mindenki bekulázott és futott, kir merre látott.
3. ami egyben csalódás is volt, a fõszereplõ csaj. Nem csúnya, de a széptõl is messze van. Megan Foxxnak a nyomába sem ér.
Amit viszont nem igaán értek, h Optimus az autobok fõvezére, de mégis mindig majdhogynem alulmarad a csatákban. Az elsõ részben, ha Sam nem öli meg Megatront, Megatron megöli. A kettõben csak egy álca segitségével tudta megölni. A háromban, meg a másik autobot fõvezér ölte meg majdnem. Ha nincs Megatron, megöli. Valamiért szerencséje van mindig.

Ezektõl eltekintve viszont tetszett a film. Nem bénom, h megnéztem. Lehet ma is elmegyek megnézni.
offtopic
robicsek2 2011 júl. 05. - 13:07:44 Előzmény miénkittatér
(233/496)
Úgy látszik akkor rám is hatással volt valami film :) :)
petimbo 2011 júl. 05. - 12:28:12 Előzmény rocsikzoli
(232/496)
Nekem tetszett, elvégre a valóságban is hasonlóan keresnek az emberek munkát: állásinterjú itt, állásinterjú ott.:D
10/10
rocsikzoli 2011 júl. 05. - 00:15:56 10/10
(231/496)
Végül is az emberek közül Sam volt az egyedüli, akiben Optimus mondhatni teljes mértékben megbízott, az Álcák általa férkõzhettek az Autobotok közelébe.

Azzal viszont egyetértek, hogy a munkakeresés nagy részét kivághatták volna, felesleges töltelék.
7/10
maaszvt 2011 júl. 04. - 22:16:16 7/10
(230/496)
Ui: A csaj dögös ;)
7/10
maaszvt 2011 júl. 04. - 22:14:26 7/10
(229/496)
Megpróbálom pontosabban megfogalmazni a véleményem a történetrõl és az azon belüli "zagyvaságról".
Az, hogy most miért került megint veszélybe a föld, az még követhetõ volt, de szerintem erõltetett volt az, ahogyan a fõhõs gyereket újra középpontba helyezték, a szüleit is csak visszaerõltették csak hogy felbukkanjanak néha, a volt 7-es szektor szuperügynökrõl nem is beszélve (bár neki külön örültem, mert a port.hu-s stáblistán nincs feltüntetve és azt hittem nem is játszik ebben a részben)
offtopic
Matt Vampire 2011 júl. 04. - 19:48:46
(228/496)
Kösz, akkor úgy fogom megnézni (:
miénkittatér 2011 júl. 04. - 19:48:05
(227/496)
Én 8 évesen a Gyilkos Robotokat láttam és nem érzem úgy, hogy komolyan befolyásolta a lelki világomat.A mellkasom mondjuk nagyon szõrös lett,nem tudom hogy ennek van e köze ahhoz, hogy Tom Selleck volt a fõhõs a filmben.
10/10
rocsikzoli 2011 júl. 04. - 19:37:30 10/10
(226/496)
Érdemes, az Avatar óta a legjobb 3D-s látványfilm.
10/10
rocsikzoli 2011 júl. 04. - 19:37:00 10/10
(225/496)
Ha látta az elsõ két részt, nem lesz gond. Szinte mindenhol ugyanolyan besorolást kapott, csak nálunk nem, az utolsó 1 óra intenzív akciói miatt.
offtopic
Matt Vampire 2011 júl. 04. - 19:32:42
(224/496)
Kérdés: Érdemes 3D-ben megnézni, vagy elég a sima vetítés is?
Yzma 2011 júl. 04. - 19:27:18
(223/496)
Szeretném kérdezni, hogy mennyire durva a film: 8 éves gyerek megnézheti?
Alucard87 2011 júl. 04. - 18:18:52
(222/496)
"Viszont totál nem értem hogy megatron miért nem volt benne" Sztem nézd meg újra a filmet, mert benne volt. Miért hagynák ki az egyik fõ gonoszt a filmbõl?
10/10
rocsikzoli 2011 júl. 04. - 17:21:40 10/10
(221/496)
Ezek szerint te figyelmesen nézted meg az elsõ két részt. Az elsõben Optimus elmeséli, miután megérkeztek a Földre, hogy mi történt a Cybertron bolygóval.

Szerintem egyáltalán nem volt zagyva a film története, a 2. részét fényévekkel túlszárnyalta. Történetvezetésben legalább megpróbálták az elsõ rész példáját követni. Eddig mindenki azzal jött, hogy milyen gyenge a történet, papírzsebkendõre elfért biztosan a forgatókönyv, most, amikor van egy aránylag normális 1,5 órás bevezetõ, meg az a baj...
Rolle 2011 júl. 04. - 16:34:18
(220/496)
Cybertron a bolygójuk neve amúgy:):)
Am nekem tetszett, történet is rendben volt nem tudom milyen zagyvaságokról beszéltek!
ufo54 2011 júl. 04. - 16:13:59
(219/496)
Na akkor én is leirnám a véleményemet..Tegnap néztük meg és vegyes érzésekkel jöttünk ki.

Az elsõ kettõ nekem nagyon tetszett,nagyon megfogott,de ebben a 3.részben 40 percig ment az összevisszaság,nem értettem mivan,de a barátnõm se,a film kicsit olyan kotyvasztott,a robotokat most igen jobban lehetett látni mint az elsõ kettõben harcoláskor,de túl gyermeteggé tette a beszélgetéseik és a mondataik,illuzióromboló volt hogy gyermeteg a szinkron és ahogy beszélnek,több komolyság kellett volna hogy tekintélye legyen a robotoknak,de mindegy.

Ûrdongót sajnáltam amikor megakarták ölni,,viszont felnéztem rá amikor kinyirt két robotot is,õ is bebizonyitotta hogy erõs is tud lenne,még ha nagyon is imádjuk õt.Viszont totál nem értem hogy megatron miért nem volt benne és ki az isten az a cybertron aki idáig az elsõ kettõbe benne se volt,nevetséges.Izgalmas volt meg minden,de nekem nem tetszett annyira mint az elsõ kettõ.
9/10
Jancsi14 2011 júl. 04. - 14:34:09 9/10
(218/496)
sztem itt nem lehet... de cinemacity.hu-n tudsz. Kiválasztod a várost http://www.cinemacity.hu/cinemas.php --> ott a filmet --> utána meg h meik vetítésre akarsz menni, aztán onnan már egyszerû;D
7/10
maaszvt 2011 júl. 04. - 10:42:03 7/10
(217/496)
Hááát... akiknek tetszett az elõzõ két rész, azokat ez is le fogja kötni és a látvány sem utolsó, de szerintem elég nagy zagyvaság kerekedett ki ebbõl a részbõl, nagyon erõltetett a történet... 7/10