10/10
mathers 2009 aug. 16. - 15:04:26 10/10
(673/953)
Nekem a 2. tetszik jobban :) 3 naponta megnézem mindig. A poénok azé jók benne. Az ikrek meg a poénjai, inkább a legalacsonyabb korosztálynak szánták. Mondjuk engem nem zavartak és megjegyzem 22 éves vagyok.
7/10
Bsmarcona 2009 aug. 16. - 11:52:28 7/10
(672/953)
Jó film lenne, de tele tették ilyen hülye poénokkal így elvesztette a komolyságát.
Pedig nagyon vártam, de csalódtam benne.
Az elsõ jobban tetszett.
offtopic
wukovsky 2009 aug. 15. - 22:05:46 Előzmény Obi1
(671/953)
Igen, az olajköpés is az, de ezzel próbálták emberire venni a robotfigurát, amitõl talán jobb azonosulást reméltek :$


Igen, az az a korosztály, ami egy nézõhöz min még két nézõt rendel hozzá, ergo jó lesz a kassza :)

Az elsõ rész a inkább még a 6-30-as korosztályt célozta, hiszen nem volt ennyire infantilis alkotás, ez már egyértelmûen a 6-16, de inkább a 6-12 a fõprófilja :$
3/10
Obi1 2009 aug. 14. - 12:37:26 3/10 Előzmény mathers
(670/953)
Nem nagyobb hülyeség a vérköpés, mint a kenõolajköpés(ehh..)..
És igen, ez gyerekfilm, tetszik vagy sem. Leginkább a 6-16 éves korosztályt célozták meg.
9/10
weakmind 2009 aug. 14. - 12:36:22 9/10
(669/953)
Szerintem is egyértelmûen gyerekfilm ugyanúgy ahogy az elsõ is az volt, de épp ezért ennek megfelelõen kell pontozni. Gyerekfilmnek ugyanis nemrossz:) 10/7 kb.
10/10
xzibit2009 2009 aug. 14. - 07:41:33 10/10
(668/953)
EZ NEM GYEREKFILM!
Akár melyik korosztálynak való!
10/10
mathers 2009 aug. 14. - 01:00:47 10/10
(667/953)
Egyedül csak azt kéne felérni ésszel, hogy ez nek egy akciófilm. Hanem fiataloknak és kicsiknek egyaránt készült. A film nem a 40-50 közötti embereket célozza meg. Hanem úgy 6-tól 30-ig. Ez gyerekfilm. Az elsõ rész is az volt. A kritikába meg olvasom, hogy nem vért köp a robot, hanem kenõolajat. Egy robot, hogy köphetne vért??????? Úristen. Milyen emberek vannak...
5/10
Vrahno 2009 aug. 11. - 21:37:31 5/10 Előzmény wukovsky
(666/953)
Én is hasonlóképp vélekedek. Mennyi munka, menni pénz és idõ, de milyen kevés lelket adtak bele.
offtopic
wukovsky 2009 aug. 10. - 21:17:15 Előzmény mathers
(665/953)
A pontszám semmit nem jelent, ha minden moziszéken lenne egy pontozó, és minden nézõ pontozná a végén a filmet, akkor számítana valamit :$

Így viszont a forgalmazó regisztrál 500 acc-ot, szavaz, és máris magas a pont, errõl ennyit :D

A film nem rossz, de nem is jó, és messze nem hozta az elvárásokat. És itt nem a bevételi elvárásokra gondolok, abban tényleg rekordokat döntöget, viszont az "igényesebb" nézõknek, akik többet vártak mint egy CGI orgia, és Megan Fox "szépsége", nos náluk is rekordot dönt. Ennyi pénzbõl, és ilyen jó alapokból, hogy lehet ilyen keveset, és gyalázatosat kihozni :D
offtopic
hErO 2009 aug. 10. - 16:17:32
(664/953)
Sok kicsi sokra megy.(ld Pókember)
10/10
mathers 2009 aug. 10. - 16:05:56 10/10
(663/953)
Látjátok vki 100-szor is megnézi ezt a filmet csakhogy vmi lényegtelen hibát beírjon :) Amúgy már ezzel leállhatnátok. Lényegtelen. Már semmibe veszünk titeket. A pontszám alapján is ráébredhetnétek, hogy nem sokat értek ezzel :)
danid 2009 aug. 10. - 15:01:52
(662/953)
Jennifer's Body magyar premier-október-29
offtopic
wukovsky 2009 aug. 09. - 12:14:35 Előzmény Cullangka
(661/953)
Egy egyszerû közgazdaságtani számítás, amit úgy hívnak, hogy jelen érték. Minden idõk egyik legjobb elsõ heteit Errol Flynn produkálta az akkori viszonyok között :D Ha jelen értékre számolnánk, illetve sok minden közre játszik még, mozik száma, hány moziba jut el az elsõ héten, vagy nem is tudom, hogy számolják pontosan ezt az elsõ hetet :$

Ami tény, hogy nem dollárban kellene számolni, mert ez így semmit nem jelent, ha a tényleges teljesítményre lennénk kiváncsiak, akkor nézzük azt, hogy hány eladott mozijegy :$ Az a tényleges teljesítményt mutatja :$
10/10
Cullangka 2009 aug. 08. - 23:41:19 10/10
(660/953)
szerintem nagyon jó film, bevételi rekordokat dönt de azért az is kicsit matematika, h kiszámítsák, hogy a transformers 2 bemutatójával 58.6 milliót szedett össze (1 hónapja tartott 722 milliónál) ami 11 éve felállított rekordot döntötte meg amit a titanic tartott 52.7 millióval... de arra nem gondolnak hogy 11 éve kb 5x ennyit ért a pénz? akkor azt mondanám, h rekord ha 200 millióval nyitott volna... de sztem így nem annyira... bár ez mind1 mert imádom ezt a filmet (csak kicsit idegesít ez:))
5/10
Vrahno 2009 aug. 08. - 15:51:43 5/10
(659/953)
Fantázia nem is kell hozzá, hogy észrevegyük, ha valaki elront egy alapvetõ, elsõs szintû matematikai mûveletet, nem javítja ki senki, és teljesen jogosan hibaként kezeljük.

Ami abszurd, hogy mennyire le lettünk ragadva a témánál... :S ... úgyhogy lépjünk tovább.
5/10
Vrahno 2009 aug. 08. - 14:54:56 5/10
(658/953)
Ezt hogy értsem? Egyértelmûen kijelentik (már ha jól emlékszem :P), hogy hat tárgy jön fel. Amit lent hagytak, nem nagyon tud feljönni. Vagy felfelé menet találkoztak egy bálnával, netán Paddles-szel, a kevésbé ismert Dinobottal?

De mondok egy másikat: Morshower Tábornok azt állítja, 9000 öl mélyre merült az a bizonyos öt tárgy. Hol ilyen mély az óceán? A Szent Lõrinc-árokban nem, de még a Mariannában sem.
De ez tényleg csak mellébeszélés a részemrõl, mert a lényeg:

"A lényeg, hogy sokaknak tetszett a film!"

És sokaknak meg nem. És nyugodtan meg lehet jegyezni, hogy vannak hibái. Mert vannak bõven, és ezeket beismerni nem valamiféle árulás a film ellen.
Mint mondtam, örülök annak, ha valakinek tetszett a film, valamennyire nekem is bejött, de nem értem, miért ütközik ekkora ellenállásba valaki, ha valami kifogása van ellene, neaggyisten olyan "jelentéktelen" részleteken rágódik, hogy az egyébként érdekes szereplõk nagy hányadát szinte teljesen elhanyagolták és hogy a gyermeteg szintû történet tele van megmagyarázatlan dolgokkal. Ez nem egy rajongói oldal.
10/10
xzibit2009 2009 aug. 08. - 08:24:02 10/10 Előzmény Vrahno
(657/953)
De az átlagos nézõt ez nem érdekli, hogy 5 vagy 6 robot merült le és jött vissza.

Ez sz*rrágás"!

A lényeg, hogy sokaknak tetszett a film!
danid 2009 aug. 08. - 02:08:53
(656/953)
http://data.hu/get/1618937/YouTube_-_Megan_Fox__Shia_LaBeouf_Love_Affair_HD.avi.html én és egy barátom készitete a videót érdemes megnézni jó mulatást hozá
5/10
Vrahno 2009 aug. 07. - 21:39:38 5/10
(655/953)
Ah, én nem nevezném "õket" igényteleneknek, illetve nem mindenkit, akinek tetszett, mert jó pár igen is igényes és értelmes személyrõl tudok, akiknek sikerült abszolút élvezniük a produkciót. Gondolom itt, hogy õk másként álltak hozzá, és a pozitívumokra koncentráltak, és bizonyára nem vártak el sokat eleve a filmtõl, csak puszta kikapcsolódást.

Én ellenben végig magas(ka) elvárásokat állítottam, mert amit hallottam/olvastam/láttam a filmbõl az elõzetesek és egyéb hírek alapján, az tetszett. Fõleg amikor egy fórumra valaki összefoglalta a könyvadaptációt, ami sokkal összeszedettebbnek és rendezettebnek érzõdött az elõzõ történetéhez képest.
A forgatókönyv sajnos azóta változott, kevesebb olyan rész került bele, amit vártam vagy amire kíváncsi voltam, ellenben több olyan, amire már nem (például meg volt magyarázva, hogy miként lehet egy Álca emberi kinézetû, Röptûz megöli egyik régi Kutató-társát, Megatron feléleszti a seregét, és még az ikrek is megmentik két kínai kisgyerek életét).

Naszóval nem gondoltam egy pillanatig se, hogy "ajjaj, komolyan ezt a vackot vártam?", csak miután megtörtént a premier Japánban, és beleolvastam a jelentésekbe.

Aztán elvárásaim leestek, és egy kicsit élvezni tudtam a filmet, miután láttam. Néhány része, pontosabban azok, amelyek a TF-ekre koncentráltak, kimondottan tetszett, de összességében több negatívumot tudnék mondani, mint pozitívumot. Mi több, talán ez az elsõ alkalom, hogy egy film nézésekor úgy gondolom, hogy a gyönyörû effektekbe ölt pénz és erõ (meg számítógép... szó szerint bele"ölt" számítógép) szinte pocsékba ment a rossz történet miatt. Igen, itt az alulhasznált Pusztítóra gondolok, akit akár ki is hagyhattak volna a filmbõl, persze akkor nem mutogathatták volna annyit az elõzetesekben, hogy becsalogassák a népet...
offtopic
wukovsky 2009 aug. 07. - 21:05:34 Előzmény Vrahno
(654/953)
Ugyanezek a bajaim nekem is, alapvetõen nagyon vártam a filmet, nem nagy elvárásokkal, mert mindig kicsit pesszimistán állok hozzá, és így nem csalódhatok, de így pesszimistán hozzá állva is óriásit csalódtam, a már korábban említett dolgok miatt. Nagyon nagyon sok filmet megnézek, és nem kötök bele, mert mindegyiket a kategóriájában, a költségvetésében, a ráfordított idõben, és a hozzá várható szinten értékelem, sajnos a TF2 nagyon gyatrán teljesít a saját kategóriájában, és nem a jegy eladásokra gondolok, hanem arra, hogy a jegyet megváltott nézök hogy jönnek ki.

Egy barátomék most szerdán nézték meg, megkérdeztem, hogy tetszett. Hát jó volt, jó volt. Ennyi, nem úgy, hogy azt a Kurv@, micsoda film volt, huuuuu, és ez a jelenet, az a jelenet, mint az elsõ rész után. Huuuu, amikor elkezdett görkorizni, amikor bujkáltak a házkörül, amikor Ürdongó, és a rendõrautó verekedett, amikor harcoltak a városban. Hát semmi ilyet nem említettek a filmbõl. Amikor én bele mentem, akkor kiderült, hogy annyira nekik sem tetszett, csak Õk nem támasztanak olyan magas "ígényeket", mint pl én.

De erre csak azt tudom mondani, hogy ezek szerint én(mi) igényes vagyok(unk), mások meg igénytelenek akkor, és ez nem rám(nk) nézve kellemetlen.