tobywong 2009 dec. 31. - 15:04:01 Előzmény xbiciklis
(733/953)
Ilyen baromságokon ne legyél fennakadva, rengeteg olyan film van, amiben sok ilyen hiba van. Élvezni kell a filmet, bár én az elsõt sokkal jobban élveztem....
SizeDeGenerált 2009 dec. 29. - 16:26:18 Előzmény xbiciklis
(732/953)
Akit nem visz el az apukája 3x egyiptoba, azt egyáltalán nem zavarja. Ez a film amúgy sem a realitásáról híres... Neked más kategóriában kéne nézelõdnöd.
9/10
slaven 2009 dec. 25. - 01:18:08 9/10
(731/953)
Ez a film sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Úgy akcióban, mint látvány terén. Tipikus olyan film, amin nem kell gondolkozni, csak élvezni. És persze Megan Fox is nagyot dob a látványon.:D
5/10
Vrahno 2009 dec. 22. - 16:49:48 5/10
(730/953)
Az egyik jelenetben meg a tenger látszik a piramisok elõterében, ahonnan a haditengerészet által lerakott egységek percek alatt elérnek a csatatérre. Valamint a virginiai (film szerint washingtoni) repülõgép-múzeumból Arizonába lépnek ki a hõsök. Pár perccel késõbb az afrikai sivatagban látszólag ugyanaz a napszak van.


Ehh, igen, észrevettük páran. Mondjuk úgy, ez egy alternatív Föld. Mission City se létezik, és ezekben a filmekben kábé negyed óránként van naplemente.
xbiciklis 2009 dec. 22. - 13:51:52
(729/953)
Úgy látom senki nem szúrta ki az iszonyatos nagy földrajzi baklövéseket.
Egyiptomból elmennek Jordániába. Rendben van. Sziklába vájt városban, Petra-ban meglelik a mátrix kulcsot. Látják hogy jön a két C-17-es, köröznek és dobják le az emberkéket. Aztán a falu vagy rom ott van a piramisok közelében. Namármost a piramisok kb 500 km-e vannak Petrától. Az életben nem lehet ellátni Petrából a piramisokhoz. Petra a Holt tengerhez van közelebb. Kettõjök között ott van a Sínai-félsziget. Ez hogy a fenébe gondolták? Háromszor voltam Egyiptomban, ne nézzék már hülyének az embert. Amikor Optimusz harcol a Bukottal, az meg Luxorban játszódik a karnaki templomban, szintén legalább 500 km-e a piramisoktól.
5/10
Vrahno 2009 dec. 18. - 22:07:37 5/10 Előzmény Arkagyin
(728/953)
A hivatalos "magyarázat", legalábbis amit én olvastam, hogy egyszerûen kifogytak az egyiptomi felvételekbõl, ahová beilleszthették volna a robotokat. Nem tudom, hogy a végén, a repülõgép anyahajón látni-e leparkolva az Autobotokat vagy valami, de jól jött volna egy olyan rövidke snitt, ahol mutatják õket.
Ûrdongó, Optimusz meg a fõemlõsök nyilván megúszták, és Csatár, Acélfej, Racsni és Sokk is ott voltak mind a Bukott elleni bunyó elõtt. De hová lettek az ikrek és Wheelie? Nem mintha aggódnék értük, de ha Bay annyira oda volt értük, igazán szánhatott volna rájuk még egy kis filmszalagot. Az Arcee hármasikrekrõl sem derült ki, hogy a kék túlélte-e vagy sem (az írók szerint nem, de ez megint csak nincs benne a filmben).

Ezért tetszettek nekem jobban a képregény, a könyv vagy a videojátékok befejezései, mert azokból legalább megtudjuk, hogy pl. az Álcák hova vonultak vissza, és nem érzõdött olyan elkapkodottnak a lezárás. Persze, a filmben anyagi gondok is közbejöttek, tehát ez bizonyos mértékben elnézhetõ. No meg nem is várom el, hogy az átlag moziba járó ezen rágódjon, bizonyára a filmesek is így vélekedtek.
10/10
Arkagyin 2009 dec. 18. - 05:58:26 10/10
(727/953)
Vrahno ebben igazad van, de azt viszont tudjuk, hogy a fõbb szereplõk életben maradtak.
Abban is egyetértek, hogy az ikrek tényleg csak irritálták az óriás robotot, de azt tényleg jó volna tudni, hogy hova tûntek.
5/10
Vrahno 2009 dec. 17. - 16:47:36 5/10
(726/953)
Végül nem a deus ex machinágyú gyõzte le a Pusztítót? Az ikrek eleinte csak irritálták, aztán meg egész egyszerûen eltûntek a filmbõl, akárcsak a szereplõgárda fele.

Látjátok, ezt se komálom. Fingunk sincs róla, melyik szereplõ maradt életben, mert csak úgy el-eltûnnek a film közben valahol. Nincs átgondolva az egész.
10/10
Arkagyin 2009 dec. 17. - 15:35:58 10/10
(725/953)
Szerintem meg ha egy film ekkora bevételt hoz, az nem lehet rossz. Nem ronthatták el, hisz akkor nem nézték volna meg ennyien.
Szerintem a történet az jó volt, a látvány az magáért beszél, de abban igazad van wukovsky, hogy az ikerek egy kicsit idióták voltak. Na meg a végén, hogy ez a két kis vacak legyõzi azt az óriás robotot, az egy kicsit kamu volt.
De ettõl eltekintve szerintem jó lett, s nagyon várom most már a a folytatást, ami remélem még jobb lesz, mint ez.
Addig is már csak 560 napot kell várni, mire a 3. rész a mozikba kerül.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 16. - 12:40:01
(724/953)
És a nagybevételt onnan is szemlélhetjük, hogy mi az, amit így el tudtak rontani :D
5/10
Vrahno 2009 dec. 16. - 12:31:42 5/10 Előzmény Arkagyin
(723/953)
Szóval akkor azt nem olvastad, hogy a film úgy vált hírhedtté, mint a leglehúzóbb kritikákat kapott 400 mil-t hozó film? Szinte minden kritikus gyûlölte, és én is akárhová nézek, mindenütt javarészt utálattal töltött nézõi véleményeket látok. Én is oldalakat tudnék írni arról, hogy mi nem tetszett benne, ha azzal mennék valamire.

Nem azt mondom, hogy annak van igaza, aki utálja, csak azt, amit a többiek már elõttem leírtak: a jó bevétel nem egyenlõ a jó filmmel.
offtopic
wukovsky 2009 dec. 16. - 11:04:56 Előzmény Arkagyin
(722/953)
Nos, a film azért hozott óriási bevételt, mert a sok kisgyerket el kellett vinni rá, ami akár csak a pókembernél itt is megdobta a jegyeladásokat, és attól, még, hogy egy film sok pénzt hoz, nem lesz jó film.


Habár nézõ pont kérdés, a 0-12 éves korosztálynak ez óriási élmény lehetett. De afelett egy normális mûveltséggel, és inteligenciával megáldott ember sokkot kapott.

Az ikrek engem kikészítettek, akár csak a fõhõs anyja. Megan ugyan azt, hozza, mint az elsõ részben, csinos, és van pár villanása, ahol Õ a harcos istennõ, az elsõ részben ez akkor volt,a mikor a vontató autóra rákötötte ûrdongót, most meg, amikor a kis robot megköcsögöli a lábát. ennyiben ki is merült.


Sokat akart a szarka, de nem bírta a farka eset pedig végképp bedöntötte számomra afilmet, annyi robotot sorakoztattak fel, hogy a végén már nem, hogy azt nem tudtam, ki kivel van, hanem azt sem, hogy ki kicsoda. Elvesztem a sûrûjében.


A dávid góliát párharcon pedig már csak sírni tudtam, az igazi deservator széttaporta volna azt a két kis félkegyelmû idiótát
10/10
Arkagyin 2009 dec. 16. - 06:46:48 10/10 Előzmény sandros5000
(721/953)
De elhiheted, hogy azt olvastam.
sandros5000 2009 dec. 15. - 19:13:44
(720/953)
Az elsõ mondatoddal van baja, azt nem hiszem hogy máshol olvastad.
10/10
Arkagyin 2009 dec. 15. - 17:51:04 10/10
(719/953)
Neked meg mi bajod van haver? Én csak azt írtam ide, amit olvastam.
3/10
Obi1 2009 dec. 15. - 16:31:45 3/10
(718/953)
Ehhez tényleg kéne hozzáfûznie bárkinek bármit is? Öreg, ezzel a hozzászólással kb. a szegénységi bizonyítványodat állítottad ki. Most jöjjön valaki a légy meg az ürülék kapcsolatának példájával?
10/10
Arkagyin 2009 dec. 15. - 16:04:17 10/10
(717/953)
Nos szerintem meg aki rossz véleménnyel van errõl a filmrõl, az elmehet a francba. Tegnap olvastam, hogy az amerikai filmipar 10 milliárd dollárt keresett ebben az évben, s ennek a legnagyobb részét ez a film hozta. Csak Amerikában 405 millió dollár bevételt hozott. És ez csak Amerika volt.
Úgyhogy, ha valami nagyon szar lenne, az nem keresne ennyit.
7/10
zolibtr 2009 nov. 29. - 10:07:28 7/10
(716/953)
az elsö resztol elmarad
6/10
Henci8 2009 nov. 27. - 18:48:11 6/10
(715/953)
Nohát sikerült megnézni. Nem pont akkor amikor a premier volt, de nem is baj! Óriási várakozás és nagyon gyenge kivitelezés. Röviden ennyi a Transformers 2. Sajnos. Nagyon sajnálom.
Az okok egyszerûek. Elsõ számú, amit már olvastam mástól is, hogy ez nem a jó és rossz földönkívüli robotokról szól, hanem egy újabb "amerika lezúz mindenkit" filmet kaptunk. Ez egyben egyébként felháborító is.
A másik fontos ok, hogy a színészi teljesítmény egyenlõ a nullával. Megannak momentuma nem volt, Shia pedig, akire az a nemes feladat jutott, hogy vigye el a hátán a filmet, sajnos nem tudta ezt teljesíteni. Az abszolút melléfogás pedig a 'fiú' anyjának kiborulása volt. Borzalom. Álhumor, eröltetettség és minden ami nem hiányzik egy ilyen filmbõl. A két iker robot poénkodásáról nem is beszélve... jjaajjj...
Ami pozitívumként felhozható, az a látvány és a sok új robot megjelenése. Bár a végén a nem tudom én hány darabból álló monstrumra semmi szükség nem volt és nem is derült ki hogy most ez micsoda.

Mindentõl függetlenül látni kell a filmet, de amíg az elsõ részt többször is ajánlom ezt csak egyszer!!

10/6
10/10
Roberto016 2009 nov. 23. - 20:58:20 10/10
(714/953)
Van ebben is meg a másikban is 1 pár furcsaság de alapjába véve szuper film, igaz fõként a fiatalabb korosztálynak.Színészek szerintem jók Shia nagyon jól alakít ebben is és az elsõ részben is a magyar hangja pedig jópofa:D
(nekem egyébbként a kedvenc filmjeim közé sorolandó.)