Mesi98 2014 aug. 11. - 15:43:42
(213/313)
Nem olyan régen sikerült eljutnom végre a moziba és megnézni a filmet. HIHETETLENÜL nagyot csalódtam. Talán leírni sem tudom, hogy mekkorát...

Már a beharangozó idején is sejtettem, hogy nem ez lesz a kedvenc filmem, de amit kaptam..... nos még a vártnál is kevesebbet kaptam.

A Transformers elsõ két része azért is fogott meg, mert minden volt benne, amiért az ember moziba jár: szerelem, akció, dráma, fantázia. A harmadik résznél érezni lehetett, hogy valami elcsúszott, de nem feszegettük a témát. Ebben most biztos vagyok!!

A jelen filmre visszatérve: utáltam. A dramaturgia egyenlõ a nullával. A régi szereplõket kiéltük, oké. De minek kell feléleszteni egy teljesen más környezetben az alapvetõen lezárt dolgokat??!

Száz szónak is egy a vége, jobbat vártam. Ha valaki a régebbi Transformers-ek hangulatára vágyik, csalódni fog. Lehet, hogy aki még nem látta az elsõ részeket élvezné..
4/10
1/10
offtopic
Atesz1987 2014 aug. 11. - 15:38:32 1/10
(212/313)
Én nem tudom neked milyen gyerekkorod volt, de ha én játszottam, a játékaimnak személyiséget adtam, eljátszottam velük egy történetet, persze volt csihi puhi, de nem céltalanul. Te most full komolyan minden játékoddal csak törtél zúztál, mindenféle kitalált szituáció nélkül? Vagy hogy képzeljük ezt el? :D Ti a játszótéren csak úgy simán birkóztatok? Nem játszottátok el, hogy a Dragon ball szereplõi vagytok, vagy katonák, vagy hasonló? Érdekes gyerekkorod lehetett. Sajnálom, hogy én világosítalak fel, de a normális gyerekek nem tördelik össze a játékait céltalanul, csak mert az jól néz ki.

Pontosan tudom mi az a scifi-akció, említettem is a hsz-emben, hogy az ilyen filmek láttán aggódom a jövõjéért. Manapság is jelennek meg emészthetõ darabok, mint például az Avatar, vagy a Star Trek új részei, vagy a Marvel filmek, Elysium zárt világ, Oblivion, stb stb... Na persze ezek között is sok a feledhetõ alkotás, de legalább elmesélnek valamit, és még a legbárgyúbb, leggagyibb karakter is összetettebb, mint akármelyik ebben a filmben.

Ez a te biztosan jobban nyomnád duma már általános iskolások között is ciki. Esetleg az óvodában még vitatkoznak úgy a gyerekek, hogy "szar a Schumacher" "igen? Akkor vezess jobban", de felnõttek között ez már elég gagyi érvelés. Fõleg, hogy te is leszóltad az Indiana Jonest, meg a többi klasszikust. Ha annyira szar, csinálj jobbat! :D Pfff...

És igen, a Vissza a jövõbe trilógia, vagy a Robocop (a régi), de még az Indiana Jones is színvonalasabb alkotások még mai szemmel is. Tudom, hogy neked elég a vizuális orgia, hogy elélvezz, de nekem, és még sok más embernek ez édes kevés. Egy történeten akarunk izgulni. Bele akarjuk élni magunkat a szereplõ helyzetébe. Szurkolni akarunk a fõhõsnek. Érzelmeket akarunk látni a képernyõn. Még akkor is, ha egy több millió dolláros nyári blockbuster akció-scifi vizuális orgiás filmet vetítenek. A pénzemért a látványon túl elvárom a többit is. De semmi gond, a következõ Tranfosmersz filmnél majd szavazhatunk a pénztárcánkkal, meglátjuk hogyan ítélkezik a közönség.
10/10
TitusLivius 2014 aug. 11. - 14:59:25 10/10
(211/313)
Már ne is haragudj, de az ilyen demagóg hülyeségek ellen talán szedj valami vitamint, vagy egyszerûen csak emelkedj felül magadon, az is segíthet. bedbojs, vissza a jövõbe meg robotzsaru mint pozitív példa, Transformers 4 meg 1/10 ??!! Hát biztos velem van a baj valóban.... Sehova nem süllyed ez a mûfaj, ahol korábban már ne járhatott volna, ez ugyanis az akció sci-fi kategória...... Újat mondtam ? Nem hiszem. A kezedbe adnék egymillió dollárt, hogy hozz ki egy negyedik-ötödik részt bármely filmbõl az amerikai pitén felül :) , amely minden téren felülmúlja a korábbi epizódokat, ad is valamit és megtölti a kasszát az apróval... biztosan jobban nyomnád mint Michael Bay, vagy Peter Jackson ?! Akkor errõl ennyit. Le lehet görnyedni rodinbe, ha azt akarod kihüvelyezni, hogy az általad említett film-borzadályok (indiana jones...komolyan, ne már) elkészültekor milyen mennyiség / minõség - elképzelés / lehetõség arány formálta-szorította az alkotót és az alkotást, az elvárásokat, az élményt és az ízlést. Dramaturgia, cselekményszál, logikai vezérfonal ? Amikor gyerekként elsõnek fogtál ilyen játékot a kezedben, akkor felolvastattad vele a révai nagy lexikont, vagy miszlikre zúztad a kamion hûtõrácsával a csomagolást ? Ne válaszolj, gyanítom elõbbi....
1/10
Atesz1987 2014 aug. 11. - 11:27:17 1/10 Előzmény TitusLivius
(210/313)
A hozzád hasonlók miatt süllyed egyre mélyebbre ez a mûfaj. Mindegy, hogy nincs történet, nincsenek karakterek, dramaturgiai szempontból 0 a film, a lényeg, hogy látványos legyen. Én csak egyet nem értek. A kettõ miért is zárná ki egymást? A Star Wars, az Indiana Jones, A Vissza a jövõbe, a Bad boys, a Terminátor, a Robotzsaru, és még sorolhatnám, mind mind korának leglátványosabb blockbusterjei voltak, és ma kult filmek. Pedig egyik sem rendelkezik Shakespeare-i drámával, mindegyik elõre kiszámítható, egyszerû történet, faékegyszerûségû karakterekkel, és még is imádjuk, és újra nézzük õket a mai napig. Én már a Tûzgyûrûnél is megrémültem, hogy hová tart a scifi-akció-látvány mozi, de ez még annál is rosszabb... (a Tûzgyûrû nézése közben legalább nem gondolkodtam rajta, hogy mekkora baromságok vannak benne, csak 20-30 perccel késõbb, mikor mentünk haza). Szerintem ha lett volna néhány szerethetõ karakter, meg egy bugyuta, de legalább izgalmas történet, akkor sem lett volna kevésbé látványos. A kritikákat megfogalmazók sem vártak igazán nagy dolgokra, de amikor a dramaturgia már olyan szinten szar, és bántóan gyenge, hogy már a látvány élvezhetõségét is lerombolja, akkor nagy a baj. A legelkeserítõbb az, hogy más embereknél, mint például te is, még ezzel az ócska filmmel sem érték el azt az ingerhatárt, amikor már annyira szar a körítés, hogy nem tudod élvezni a látványt. Nagyon nagy baj az, hogy a kollektív ízlés még egy ennyire szar filmet is szeretni tud.
10/10
TitusLivius 2014 aug. 07. - 13:44:21 10/10
(209/313)
ATOMKIRÁLY MOZI VOLT !!! Igaz nem úgy ültem be rá, mint a jelek szerint itt a legtöbben tették, hogy majd shakespeare-i párbeszédek és oscar díjra jelölt forgatókönyv mentén végig mozisznoboskodom a három órát, színházi látcsõvel keresgélve a CGI nyomait, hogy aztán nagyot csalódva dúlva-fúlva pocskondiázzam mindenféle demagóg monológokat idekarcolva. EZ A TRANSFORMERS ! ÉBRESZTÕ !! Zúzást akarunk látni, rombolást, új-ütõs fém-titanium kreációkat, rakétás-lézeres-autobahnos üldözéseket, hiperrealisztikus transformálódásokat :) , várospusztítást, apokalipszist !!!! Megvolt? Megvolt! Igaz, a kis hülyegyereket lecserélték végre egy épkézláb fõhõsre, Stanley Tucci is hatezerszer volt jobb mint az a szerencsétlen, idegesítõ J.T. ügynök, a történet végre igazán eredeti volt, de sebaj, fanyalogjatok ezen is..... Tényleg, az elsõ rész sokkal jobb volt, az aztán..ajj,ttyû,huhúú !...2x5 perc akció között két órán át bámulhattad, hogy a szerencsétlen Sam valami utolsó lúzerként próbál csajozni.... Ez a mostani rész a látványról kellett szóljon, azt pedig nagyon odatették dínobotostól-anyahajóstól-kínai gangostól !!! Jöhet a következõ !
6/10
Atis88 2014 júl. 26. - 21:46:58 6/10 Előzmény lajosbp
(208/313)
Azért néztem meg az elsõ 3 után mert reméltem, hogy ad valami újat ez a film, hiszen mégis csak másképp fogtak hozzá ennek mint az elõzõ szériának. De nem sikerült újítani neki.
3/10
pepeninho 2014 júl. 26. - 11:14:17 3/10
(207/313)
Borzalmas, rettenetes, kiábránító, pocsék, fos, ocsmény, bárgyú, szánalmas, kretén, szar és kész!

Én már a 2. résznél azt éreztem, hogy rossz irányba tart a sorozat ami ebben az epizódban teljesen ki is csúcsosodott. Hittem ezt, hogy a szereplõk lecserélése megmentheti a Transformerst, de nem sikerült. Zéró párbeszéd, a dramaturgia a béka segge alatt. Nem is értem, hogy ezt miért erõltetik. Dehogynem tudom, hiszen a kellõ hypeolásnak köszönhetõen ez is kasszasiker lesz....

Mark, miért kellett ezt elvállalnod? Mennyit kaptál? Megérte??? Szerintem már szerencsétlen Wahlberg is megbánta, hogy ezt bevállalta. Ha a következõ részt is vállalja akkor eladta a lelkét. Õ az egyik kedvenc férfi sznészem, de a Pain and Gain és most ez.......könyörgöm ne!!!

2 pozitívumot tudnék kiemelni. Az egyik a látvány,a másik pedig a jó poénok, amik egyébként már sajna szintén a film élvezhetõségének rovására mennek néha.

3 pont és csak az ellenségeimnek ajánlom!
Pitymalik 2014 júl. 22. - 22:56:14 Előzmény Atesz1987
(206/313)
Itt a vége fuss el véle.Ez már fölösleges rész.
1/10
Atesz1987 2014 júl. 21. - 11:15:24 1/10
(205/313)
Tegnap ment az HBO-n a G.I.Joe - Megtorlás. Jobb híján az volt a háttérzaj netezés közben. Na, az is egy fájdalmasan bárgyú film, de ehhez képest egy görög dráma. Nincsenek benne komolyabb karakterek, mint amit egy 8 éves gyerek elképzel játék közben, de legalább voltak valamilyenek. Ebben az ótvaros, fos filmben semmi más nincs, csak vizuális effekt. Hát aki erre élvez, úgy kell neki. Hihetetlen, hogy sikeres lehet egy olyan film, ami még egy G.I.Joe szintû film történetét, és karaktereit sem tudja megközelíteni (hangsúlyozom, már az is egy 8 éves gyerek szintjét tükrözi). Ha ez a közízlés, akkor már tényleg nagy a baj...
Pikacsu 2014 júl. 19. - 18:09:42
(204/313)
Senkit nem zavar, hogy az új álcák szikra nélkül mûködnek, **spoiler** és az ûrlény robottol nem "magot" hanem bombát kapnak? Ez nem zavaró? Teljesen normális?

Elmentek egy számítástechnika boltba, kértek tápegységet, az üzletvezetõ kijön és ad néhány dinamitrúd köteget. Nem fogtok semmit mondani? Oké, ennyi? Végül is gyufát is kellett volna venned.
Ottofan1 2014 júl. 14. - 15:27:44
(203/313)
Ekkora agyrohasztó hülyeséget rég láttam, az égvilágon semmi értelem, szinte minden dolog véletlenszerûen történik.
Random robotok ütik egymást, random emberek lövik õket. A film végén már akkora káosz lett az egész, hogy csak na. De ennek ellenére azt kell, hogy mondjam, hogy ennyire szórakoztató filmet rég láttam, végre egy film amely nem Battleship-szerû, hogy alig van akció, hanem itt tényleg kb. 3 óra tömény akció.
Michael Bay végre megkapta a lehetõséget, hogy maximálisan kiélhesse magát.
Stúdiófõnök: Michael, itt van 210 milla csinálj bellõle valami látványosat
Michael: Hát, jóvan és muszáj, hogy összefüggjenek a történések?
Stúdiófõnök: Nem
Michael: És Robotdínók lehetnek benne?
Stúdiófõnök: Nem!
Michael: Nóóóó létszi...
Stúdiófõnök: Na jól van ,de aztán sok pénzt hozzon.
Szerintem így nézhetett ki.
A tûzokádó robotdínókat pedig életben egyszer látni kell.
shoc 2014 júl. 13. - 14:16:33
(202/313)
"borkasztik" véleményét tudom én is közvetíteni azok felé akik tanakodnak a film megtekintésén.

A kritikák elolvasása után elvárások nélkül ültem be a filmre.
Egész jó volt, humoros látványos. Az elsõ rész hangulatát idézte.
Az eleje és a vége tetszett igazán. A kínai lakótelepes részek királyak voltak.

A filmzene, walhberg, a kommandósfõnök megjelenése, a fotózás, az elsõ rész stilusa miatt kifejezetten kellemes élménnyel jöttem ki a moziból.

Az 1. rész: 90%.
A 2-3. rész: 20-30%
A 4. rész: 65-70%
borkasztik 2014 júl. 11. - 21:41:55
(201/313)
Most értem haza a moziból. Igazából nem is akartam megnézni, mert rengeteg rossz kritikákat olvastam itt és alapból a 2. 3. nem is tetszett, úgy mint az elsõ sõt a 3. már kifejezetten nézhetetlennek találtam. Egyszóval nagyon féltem, de ehhez képest én nagyon kellemeset csalódtam benne , persze pozitívan. Én ezt tartanám igazi 2. résznek az elsõ után. A többit kivágnám a szemétbe.

A végén én is felhoznám negatívumnak hogy nagyon túlzsúfolt volt már, komolyan elvesztettem a fonalat most mivan xd. De ettõl eltekintve én tényleg rosszabbra számítottam. Felüdülés volt az új fõszereplõ, nem voltak olyan idegesítõ agyon poénkodott alakítások tõle mint amit a "Sam" karakterétõl láttunk.
Csak gratulálni tudok, végre kicsit magukra találtak. Az elsõ rész után már a végén komolyan azt hittem soha nem találnak vissza a régi mederbe. Megint érzékeltem azt a finom kis titokzatosságot a földönkívüli életforma és az emberek világ a között.
Számomra ez volt a 2. rész. Várom a folytatást
10/8
10/10
rob83 2014 júl. 11. - 19:02:34 10/10
(200/313)
Nagyon különböznek a vélemények a filmel kapcsolatban,de ez nem baj.

Nekem az elsõ résznél is jobban tetszett ez a rész.Egyik rész sem a nagy színészi játékokról szól hanem az akcióról és a látványról.Azt hiszem ebben nem volt hiány.

Én a magam részérõl várom a folytatást. Csak azért is 10/10
1/10
Atesz1987 2014 júl. 10. - 20:46:34 1/10
(199/313)
Borzalmasan rossz film... Szeretem az akciót. Megnéztük, és imádtuk az összes Marvel filmet, az új Star Trek filmeket is szerettük. Még az Expendables 1-2 is jó film. Ez a film egyszerûen sok. Olyan, mintha egy vizuális effektekért felelõs diák diplomamunkája lenne. A sztori egyszerre követhetetlen, még is elõre kiszámítható, iszonyat sablonos, rohadt lapos, és a klissék csimborasszója. A karakterek gyalázatosak. A kigyúrt Mark Wahlberg mint felfedezetlen zseni, aki csupa haszontalan, nem mûködõ vackot mókol össze, és egy drónnal feltöri egy top secret cég biztonsági rendszerét. OMG... Az autobotok egyre bugyutábbak, és szerethetetlenek. Optimus már megint maga az istencsászár aki az elõzõ filmek mintájára egy kiválasztott, és csak õ csinálhatja, és csak õ tudja, és csak egyedül, és majdnem legyõzik, de még sem, és a végén egy szar monológgal elrepül a naplementében. Ûrdongót ennél jobban már nem is lehetne porig alázni. A többi emberi szereplõnek nincsenek tulajdonságai. Teljesen lapos, feledhetõ, gagyi, és hiteltelen figura. Gyalázat. Az effektek tényleg látványosak, de ez már túl sok. Kicsit több karakter, több sztori, több keret történet, kevesebb távolba meredõ szereplõ, és lassított robbanás, és egész normális film lehetett volna. De így gyalázatosan szar.
molnar_bence 2014 júl. 07. - 22:51:43
(198/313)
Mark Wahlberget csak dicsérni lehet, sokkal jobb karakter volt mint Sam Witwicky..az õ személye számomra nagyon idegesítõ volt, néhol már elviselhetetlen. Egy ilyen tökös fickó kell a fõszerepbe, aki láthatóan szereti a családját. Mellesleg a zene még mindig fantasztikus, és gratula az Imagine Dragons-nak a fantasztikus számért.

Jobb, mint az elõzõek: 10/7
8/10
bercesnagy 2014 júl. 07. - 13:26:47 8/10
(197/313)
Szerintem Mark Wahlberggel a fõszerepben sokkal ütõsebbre sikeredett ez a rész mint az elõzõek. Akciódus, látványos és szórakoztató film. Aki szereti az akciófilmeket azt szerintem nem éri csalódás, aki viszont többre vágyik vagy sok neki 160 percnyi akció, annak nem ajánlom. 8/10
4/10
rot 2014 júl. 06. - 00:16:51 4/10
(196/313)
Mielõtt megszólnátok, nem, nem tudtam, hogy ilyen hosszú a film, mielõtt beültem a moziba! :P
4/10
rot 2014 júl. 06. - 00:05:27 4/10
(195/313)
Nagyon finomra akarták csinálni ezért jól felengedték és jól el is sózták! Kell még CGI? Nesze! Megkapod, hogy bele is fulladsz! :P Engem még ez a (hozzátenném, bitang jó!) látvány sem kötött le annyira, hogy a második óra után ne kezdjem el nagyon unni. Tudom, ízlések és pofonok... Hát nekem ez már sok volt.
1/10
Teréz anyu 2014 júl. 05. - 22:42:01 1/10
(194/313)
Számomra nézhetetlen kategória, ijesztõ, hogy mennyire nem számít már senkinek semmi tartalom, csak a látvány.