Téma: Transformers

8/10
Vrahno 2008 aug. 11. - 12:58:33 8/10
(271/591)
"Nagy hiba volt."

Nem tudom, a bevételi számok azt mutatják, hogy nagy közönség tetszését nyerte el a film. Különben is, ez még csak egy bevezetés volt, az új kezdet felállítása. Nem várhatjuk el az egész világtól, hogy alapból ismerje a koncepciót, a szereplõket, a viszonyukat egymással (bár ezt azért nem igazán sikerült a filmnek bemutatnia, az igaz). Lehet, hogy egy pár(száz) rajongónak nem tetszett, de... de hát nem körülöttü(n)k forog a világ.

"... a jó öreg G1 Starscream mekkora arc volt..."

Jah, én is hiányoltam NAGYON a jellemábrázolást, mert hát ugye Üsti is ragyogott pár másodpercet a filmben, beszélhetett volna még pár további másodpercet a megszabott szereplési ideje alatt, hogy legalább a töredékét megvillantsa annak a személyiségének, amit pl. utólag a képregényekbõl megtudtunk. De miért kell folyton különbségeket keresni a G1-gyel? Ez nem remake.

"Nem nyilvánították ki, de elég csak egy percet megnézni a "filmbõl", rögtön látszik."

Attól függ, melyik perc. De abból a 143 percbõl nem az összes áll robot- vagy kutyapisilésbõl, idétlen szülõkbõl, fogtündérbõl, meg hasonló negatívumokból, úgyhogy ez nem eléggé meggyõzõ érv, bár nem is számítottam olyanra, úgyhogy minek panaszkodok?

S végül említsük meg az eddigi felsorolásokból kimaradt robotokat is:
- Dispensor, a Mountain Dew robot
- Nokia robot
- Xbox 360 robot
- kormánykerék 'bot
- AX9-8946-09SU-1, a "háromujjú" robot, aki a falakat összekarcolta (nem Rozsomák).
9/10
Optimus Prime 2006 2008 aug. 11. - 11:53:58 9/10
(270/591)
Hát a sztori és a dialógusok miatt már ****rá cikizték a rajongók az írókat és Bayt. A régi jó öreg Marvel képregénytõl rohadt messze van a film, az tuti. A készítõk, aka írók a filmet mindenkinek készítették. Ergo úgy akarták, hogy ne kelljen ismerni a Transformeers mitológia elmúlt 24 évét, hogy értsd a filmet. Nagy hiba volt. Starscream jellemábrázolása a Megatronnal történõ két mondatban kifújt, pedig a jó öreg G1 Starscream mekkora arc volt...

Könyv. Igen, van. Mint szinte minden film ez is megjelent regény adaptációként, ami sajna sokkal több TF jellemábrázolást nem ad, de feldobja a filmet ott ahol lapos. Illetve egy-két dolgot helyre tesz. Ajánlom a kiadó Gold Book oldalát, és a film elõzményéit is szintén A.D. Foster-tõl "A múlt árnyai"-t. A karakterek jellemei dettó G1, pedig Foster elárulta sose ismerte a Transformerst semmilyen formába.

És a nevek. Egy elég nagy adatbázis az én honlapomon is van. De sorra:
Optimus Prime - Optimusz fõvezér
Bumblebee - Ûrdongó
Ironhide - Acélfej
Ratchet - Racsni
Jazz - Jazz
Megatron - Megatron
Starscream - Üstökös
Blackout - Kisülés
Barricade - Barikád
Devastator - Pusztító
Bonecrusher - Csonttörõ
Frenzy - Tomboló (a filmben nem hangzott el)
Scorponok - Skorponok (a filmben nem hangzott el)

Zenék sorra:
The Cars: Drive
Marvin Gaye: Sexual Healing
James Brown: I Feel Good
Player: Baby Come Back
Továbbá Bee bejátszásai a Star Trek-tõl kezdve Orson Welles-en át szinte mindenbõl vannak.
sandros5000 2008 aug. 05. - 22:14:42 Előzmény Anyiyta
(269/591)
Köszi az infokat, és neked is Seten.

Tetszett poén amit reagaltál, és lehet hogy igazad van, én mindig Hawaii-n akartam egyetemre menne...:)
8/10
Vrahno 2008 aug. 04. - 22:43:32 8/10
(268/591)
Az igazat megvallva valamivel magasabbra.

Le van írva egyáltalán valahol, hogy a készítõk valaha is egyértelmûen kinyilvánították, kiket és miket akartak megcélozni? (azon kívül persze, hogy minél tágabb közönséget)
8/10
Vrahno 2008 aug. 04. - 21:45:37 8/10
(267/591)
8 év? Ez új...
Anyiyta 2008 aug. 04. - 18:36:52 Előzmény sandros5000
(266/591)
Autóbotok:Ûrdongó, Racsni, Optimusz fõvezér (Optimus prime) Jazz (Jazz), Acélfej
Õk pedig az Álcák: Megatron, Kisülés, Barikád, Üstökös, Csontörõ, Pusztítás...jah az a kis robotot nem tudom, de nem derül ki a filmbõl, hogy mi is a neve..lehet nincs is neki XD..

Ui: a számnak a címét nemtom sajnos...remélem tudtam segíteni....
6/10
Huánka 2008 aug. 04. - 00:17:22 6/10
(265/591)
Ilyen látvány és sztem viszonylag jó történet mellé sztem berakhatak volna egy kis haljon meg ez meg az,meg egy kis vér itt meg ott,no meg ezeket az ingerlõ dumákat is kikaphaták volna akkor már.
sandros5000 2008 aug. 03. - 19:56:58
(264/591)
Valaki leírná nekem a filmben szereplõ robotok angol nevét és a magyarra fordítottat, vagy küldene egy olyan oldalt ahol ezt meg tudnám nézni. Köszi.

Tudja valaki annak a számnak a címét mikor a srác a camaro mellett áll, és a csajszi elindul gyalog haza.
sandros5000 2008 aug. 03. - 19:53:34
(263/591)
Hát srácok én mindkét oldalt meg tudom érteni, azt is akinek tetszett, azt is akinek nem.
Elolvastam az összes hsz-t, és egy lány mondta hogy még a Sky channelen nézte, ez kicsit megdobogtatta a szívemet, mert én is ott néztem még angolul, dehogy egy lány is, fel is rémlett bennem a gyerekkor, régi szép idõk. De azóta nem nagyon olvastam TF-t, más képregényeket még szoktam a neten, nem is tudjátok törvények után milyen jó kikapcsolódás.

Na filmre visszatérve, hát a story nem nagy valami, van pár idegesítõ klisé, a számteches csajszi bomba csaj, magassarkúban, bezzeg ahova én jártam egyetemre, ott nem ilyenek volt a számtechesek. Voltak benne vicces jelenetek jó zenék, na igen és egy rakás effektet, de végén én sem tudtam hogy ki kivel van és kicsit követhetetlen volt a végsõ akció jelenet. Szerintem azért egyszer nézhetõ film, de azt én is erõs túlzásnak tartom hogy a világ legjobb filmje és azért örülnék ha a fiatalok sem mondanék ezt.
Az viszont tényleg igaz hogy gyerekesre sikerült a film, és tudatosan kerülték az emberek gyilkolását, jóformán csak a sivatagos katonasrácot mutatták ahogy kivégzik.

Maddox mondtad hogy menõ lány béna srác story lerágott csont, és ebben igazad van, de én valahogy mégsem bánom hogy ezt általában beteszik az amerikaiak, pedig azért a való életben biztos hogy nagyon ritkán fordul elõ, de legalább az ember próbálkozik hátha bejön, nekem nem jött be, fejbe vágtak egy ajtóval és nem jöttem össze a csajjal, de legalább megpróbáltam.
Lényeg az ember ne mondja az ember ezt úgysem fog sikerülni, nekem ezt mondta az edzõm, és ezt nem felejtem el.
Anyiyta 2008 aug. 02. - 09:26:30 Előzmény blackman
(262/591)
sztem ezt a könyvet a nagyobb könyves boltokban lehet megvenni, de ha esetleg nem találnád meg akkor sztem a neten is meg lehet rendelni..vagy nemtom, én minden esetre kölcsönztem.....2 nap alatt kiolvastam..sztem nagyon jó mindkettõ...
blackman 2008 júl. 29. - 18:05:24
(261/591)
Melyik könyvesboltba lehet ezt a könyvet megvenni? Valaki segítsen,mert tudatlan leszek!! Please :DDDD
8/10
offtopic
pozsizsuzsi 2008 júl. 29. - 18:00:54 8/10 Előzmény Moldávia bánata
(260/591)
Na most már áruld el, a Túrót Te kreáltad?
Moldávia bánata 2008 júl. 29. - 16:48:53
(259/591)
Maddox, kezd elegem lenni, hogy az ilyen mestermû filmeket csak fikázni tudod!
Botrááááány!
8/10
Vrahno 2008 júl. 28. - 13:46:52 8/10
(258/591)
Nocsak, Shia-t megint letartóztatták? Nem gondolja valaki, hogy kezdi túlzásba vinni ezt a szabálysértõs dolgot? Hanyadik alkalom ez? Criminals are NOT hot... :/
8/10
Vrahno 2008 júl. 27. - 20:20:17 8/10
(257/591)
Gyerekes, gyerekes, azért mégsem egy gyerekfilm (okkal kapta azt a PG-13-ast).
TaurusHUN 2008 júl. 27. - 15:58:57
(256/591)
Nem rég jött a hírm hogy bizony a rendzõ (M. Bay) megkérte a kedves fõszereplõ csajszit, hogy min. 5 kg-ot kell híznia a Transformers 2-re. Tehát lesz második rész, persze ez kasszasikereknél várható. Azonban úgy néz ki lehetséges egy kis vihar lesz/van kialakulóban a második rész körül, ugyanis a filmet 2 stúdió csinálta ( a Paramount és a Dreamworks), melyek közt most nem valami nagy az egyetértés. Pontosabban Steven Spielberg és társa (a Dreamworks vezetõi) nem nagyon jönnek ki a Paramount új vezetõségével, így feleppent a hír, hogy Dreamworks "szakít".
Reméljük ez nem lesz hatással a T2. részre.
lemezek01 2008 júl. 27. - 14:34:51
(255/591)
Engem csak az zavar az egészben,hogy aodott egy vélhetõen nem kis kölcségvetésû,látványban gazdag film,aminek az élét elvették ezekkel a képregénybõl vett stigmákkal.
9/10
Optimus Prime 2006 2008 júl. 27. - 13:26:38 9/10 Előzmény lemezek01
(254/591)
Hát igen, most képzeld el többnyire 5-12 éveseknek készült. És igen volt már belõle 3 kiadó által kb 1000 szám képregény, 13 rajzfilmsorozat, ami 4 éve meghaladta az 500 epizódot, mindezt márcsak a fan ficek tudják túlszárnyalni számban. Mert az elmúlt 24 év igen gazdag volt.
A nevek dettó onnan vannak. Akárcsak a szereplõk.
lemezek01 2008 júl. 26. - 12:19:26
(253/591)
No igen,nagyon ovodás,de csak egyes betétek,amúgy nézhetõ sztem még felnõtt fejjel is
blackman 2008 júl. 26. - 12:18:21
(252/591)
Igen,szerintem is annak való,aki gyerek,vagy gyerek a szive mélyén.Mint én! :DDDD