Téma: Transz

perry 2013 júl. 14. - 11:00:08
(40/100)
:) Mivel egyikünk sem próbált ebbõl a szituációból kijönni, maradjunk abban , hogy azért mert nem volt náluk konzervnyitó :)
ReignMan 2013 júl. 14. - 07:33:10
(39/100)
A mateklecke fogalmát csak hasonlatként értem egy olyan filmre, amelynek világos a története, csak az apró részletek nem logikusak, nem reálisak. Inkább tûnt a srác skizonak, mint hipnotizáltnak... Nekem már az elején problémát okozott a tény, hogy 6 ukrán tengerészgyalogos nem tud kijönni egy kisteherautóból (még ha vezetõ nem is ül bent), mert mögéjük parkolt egy kispolszki.
perry 2013 júl. 14. - 02:21:48
(38/100)
azt nyújtja ami a dolga szórakoztat.
offtopic
perry 2013 júl. 14. - 02:20:59
(37/100)
Boyle-re visszatérve már jelentõs rendezõ.
Az ártatlan szobalány hasonlatoddal nekem meg az a bajom , hogy a "szobalány" nem ártatlan.
Arról megint nem én tehetek , hogy a matematikai logika nem az erõsséged.
Nekem minden más ez a mozi, csak nem tipikus krimi, mert ha olyat akarok nézni akkor a jó öreg és részemrõl nagyra tartott Alfred Hitchcock klasszikus filmjeit nézem.
Azt én sem GONDOLOM , hogy ez a legjobb rendezése, nekem a Transz-al sincs semmi bajom,
ReignMan 2013 júl. 13. - 19:51:14 Előzmény perry
(36/100)
Nekem csak az a bajom a leírtakkal, hogy pl. a Mementoban már láttunk hasonlót, ha jól emlékszem, Woody Allen-nek is volt hasonló filmje és elsõ megnézés után bennem mélyebb nyomokat hagytak, mint a Transz. Persze nyomozó módjára végig lehet menni a filmen és percrõl perce összeállítani a kis részleteket, de nekem ez akkor is túlbonyolított, mint egy mateklecke, nem mint egy szórakoztató film. A végén sem jött a várt fordulat, amirõl írnak, tipikus krimi befejezés, amikor az 'ártatlan szobalány' a tettes. Én minden Boyle filmet láttam már, több közülük a kedvencem, de nem ettõl lesz nagy rendezõ. 7/10
ReignMan 2013 júl. 13. - 17:42:16
(35/100)
Miért adták a fõszereplõ srác szinkronhangjának a DiCaprio-ét? Nincs elég szinkronszínész?
8/10
stomachh 2013 júl. 13. - 10:46:56 8/10
(34/100)
A film elsõ fele rablós akciómozi (de a második sem unalmas), a film második felében a kezelések során már rátérünk más gondolati síkokra is. Már néha nehezemre esett észben tartani, hogy mi a valóság, mi az álom, mik a gondolatok, észnél kellett lenni, vannak csavarok. Nem egy Inception, de jó. A képi megvalósítás nagyon szép, a színészek jól alakítanak. Ja, és a nõi fõszereplõ Rosario Dawson meztelen testét is lehet látni benne egészen tisztán és kicsit sem takarva, Danny Boyle a rendezõ megmutatta nekünk akkori barátnõjét, valami ideológiát is rittyentett mellé, hogy ne legyen átlátszó a történet, de érdekli a fenét mert piszok jól néz ki a csaj. :)
Egy jól megrendezett, okos forgatókönyvre és remek színészi játékra alapozott, agyalós kis rablósmozit kaptunk. Nagyon élveztem, tetszett. Legyen egy 8/10.
10/10
Bogyeszmogyesz 2013 júl. 13. - 08:52:14 10/10
(33/100)
Nagyon jó kis film, nem csalódtam a rendezõben!! Fordulatos, izgalmas, szóval szuper lett nagyon!
perry 2013 júl. 11. - 23:08:57
(32/100)
Bizony kérem itt a tudatmódosítás tipikus esete forog fenn Boyle módra.
Persze, mondhatnám azt is , hogy lépten - nyomon ma is, holnap is manipulálnak itt és ott alsó és felsõ és magán szinten.
Ezek után már nem is meglepõ, hogy a Transz is ezt teszi, jön - megy és azt "mondja" én kérlek szépen most úgy össze zavarlak , hogy arról koldulsz.
Lejátszom neked többször is ugyanazt, majd kicsit csavarok és módisítok, hozzá teszek elveszek belõle, aztán meg okoskodjad
ki magadnak amit jónak látsz, ha egyáltalán látsz valamit a sok bizonytalan információból.
Mert ugye mûkincsrablást láttunk már dögivel példának okáért Zéta nénivel és Sire Connery bácsival , meg aztán pszichomókus
filmet is akár csak a Temetetlen múlt, Az éj színérõl nem is beszélve.
Boyle viszont jól összerázza a kettõt és ettõl furcsa mód valami fojtott lélektani krimi jön ki a csõ végén. Ettõl aztán a film más lesz mint a tucatárúk ebbe a szakmában , egyedivé válik magán viselve mindazokat a jegyeket melyek a tisztelt úrra jellemzõek.
Túl valóságosnak tûnik ez a világ, mégis az állandóan és jól adagolt szürreális rendezõi ötletek megfoghatatlanná és bizony zavarbejtõvé teszik a filmet.
Próbáljuk logikusan felépíteni a látványt már, már letesszük egy dramaturgiai helyzet mell a voksunkat, választunk, hogy így fog történni és akkor puff tökre más következik be.
Ráadásul zavarba ejtõ, hogy nem kapjuk meg a jól belénk épített kliséket ami úgy kell nekünk mint egy falat kenyér, a kiszámíthatóságot, na kedves nézõ ezt itt felejtsd el, vagy nyugodtan rinyáljál: ez itt egy nagy kulimász aminek se fül , se farka.
Boyle klasszikus rablási története szinte visszafelé bonyolódik, mivel a fõhõs amnéziája - elõször erre gyanakszunk -
átvált valami egészen másba és tényleg szövevényes gondolatsorokat kapunk bogozás végett, de egy filmet tényleg nem érdemes és nem is etikus elmesélni megnézése elõtt.
Az igazán zseniális húzás az, hogy valójában senki sem az aminek az elsõ pillanatban gondjuk, a jellemek állandóan formálódnak, átalakulnak. Míg az egyiknél megszokjuk , hogy durva egyszerre csak angyali lesz a másikról meg azt gondoljuk, hogy õszinte és kiderül , hogy õ a legnagyobb manipulátor, és ez bizony 3 embernél már hatféle jellem átalakulást feltételez így aztán lehet bogozni.
Persze talán ez is az egyik gond ahhoz, hogy mindkét jellem hiteles legyen azonos minõséget kell létrehozni ez maradéktalanul Casselnél például egy nagyon erõs gengszter figurát láthatunk és kevésbé jó érzelmes figurát.
Rosario Dawson estében nagyon jó lélekbúvár nénit és egy kevésbé pregnáns bûnözõt.
Az igazi telitalálat James McAvoy aki kápráztató amint a szerep rétegeit kibontja az esendõségtõl a hidegvérû gyilkosig, nekem már Wantedben is nagy meglepetés volt, itt meg aztán egyesen lenyûgözött az alakítása.
Végül pedig nem meglepetés de Boyle aprólékos, kliséktõl mentes rendezése, az, az átgondolt színészvezetés ami a filmjeit jellemzi a Transzban is létrejön, rabul ejt logikai fejtörésre késztet és egy percig nem engedi aszabjára gondolkodásunk fonalát.
Lehet persze szeretni , vagy nem érteni, esetleg logikátlannak tartani ez minden nézõ szíve joga, egy bizonyos én élveztem ezt a mozit.
Anonymus007 2013 júl. 10. - 00:43:23
(31/100)
Végre egy jó film!!! Már kezdtem azt hinni, hogy nem csinálnak már jó filmeket. Olyan filmet amiben van pörgés, fordulat (sok-sok fordulat!) és nem tudod kitalálni mi a vége. Ez a film elhiteti, hogy tudod mi a vége (többször is) de meglepõdsz, mert nem az! :D Ez olyan film aminél figyelni kell, sõt többször is érdemes megnézni. :) 10/10
szghost 2013 júl. 09. - 23:26:58
(30/100)
Ez a film nagyon rendben volt! Elejétõl a végéig! Fokozatosan volt felépítve, és szépen bontakozót ki a történet lényege! Személy szerint egy percig sem éreztem a film közben, hogy unatkoznék, vagy hogy nem köt le. Számomra az idei év eddigi legjobb filmje!
10/10
szivecske8987 2013 júl. 09. - 12:44:40 10/10
(29/100)
Nagyon tetszett. Az elején nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége, de megérte végignézni. Szerintem is esélyes az év filmjének! Nekem Rosario Dawson játéka tetszett a legjobban. :)
One 2013 júl. 09. - 01:30:29
(28/100)
Micsoda ?!

A 127 ora az utobbi soksoksok ev legjobb monodramaja peldaul..
wavrekordz 2013 júl. 08. - 11:16:26
(27/100)
Danny Boyle megint jól átvágott... azt hiszed kapsz valamit, próbálsz értelmet keresni, de hiába, a film végére csak a csupasz punci marad meg :P
Már nem szeretem ezt a rendezõt, mert hülyének nézi a nézõt és úgy is kezeli. A 28 nappal késõbb óta botrány, amit mûvel.
10/10
Hellas 1903 2013 júl. 07. - 16:37:56 10/10
(26/100)
Tõkéletes film, eddig az Év filmje !
ewfan89 2013 júl. 06. - 22:28:57
(25/100)
Zseniális film!!! Azért mókás, hogy ha a fenti kis fülnél összeolvassátok ,akkor kijön a TranszPORT! :D
10/10
alan 2013 júl. 06. - 17:08:18 10/10
(24/100)
Fantasztikus film! 10/10 Csak ajánlani tudom!
N0rman 2013 júl. 04. - 00:17:17
(23/100)
Nálam rossz pont egy filmnél ha lehangoló, de ez semmiképpen nem az. Én 10-bõl 10-et adok neki, szerintem fantasztikus, annyi szemetet adnak ki unalomból, végre látszik hogy van aki még filmet csinál. Nem értem mi bajotok a végeredménnyel, én kifejezetten örültem neki hogy végre egy film aminek nem találtam ki a végét. :D
filmszeretõ 2013 júl. 04. - 00:09:55
(22/100)
Ez a film is zsenialisra sikerult. Ez a ficko nem tud hibazni. A sok fanyalgo meg nezze a halalos iramban 100-at mert az valo neki. Kritikan aluli, az emberek korlatoltsaga. No mindegy a film szuper, kivalo alakitasokkal, kepi vilaggal, zenevel, tortenettel. Kell ennel tobb? Azt hiszem nem. Es a mai gyenge filmek kozott igazan feludules volt latni ezt a jo filmet. Utoljara a Killer Joe fogott meg, a tobbi meg harmatgyenge probalkozas. Egy szo mint szaz a filmet csak ajanlani tudom, de vin disel es dolph lundgren rajongok keruljek, mert nekik artani fog.
zotya94 2013 jún. 27. - 15:21:42
(21/100)
Nem értem mióta rossz pont egy filmnél ha lehangoló? ha unszimpatikusak a karakterek? ha erkölcstelen? Lassan ott járunk hogy a Salo, avagy Szodoma 120 napja egy szar film..