Téma: Trója

10/10
marella 2007 dec. 16. - 09:52:59 10/10
(122/482)
Sztem nem rajongóknak való film...Én nem szeretem azt a ficsúr Pitt-et,ezért van az h csak most tudtam magam rászánni,h megnézzem,ami nagy fájdalom nekem:)mert a történet maga anno nagyon megfogott,és nagyon megörültem mikor filmre került sor.de nagy csalódás volt ugyanakkor,h beraknak egy ilyen majmot egy ilyen szerepre...de azt kell h mondjam h pozitív csalódás volt, kivételesen tetszett az alakítása,a többi színésszel meg semmi bajom nincs,bár Orlando talán kicsit gyenge erre a szerepre...
Nekem összességében nagyon tetszett a film,jól szórakoztam,és ez volt a lényeg,h így,h a történetet majdnem hogy kifordították az eredetijébõl,mégis le tudott kötni,nem forgolódtam,izegtem-mozogtam már az elsõ 20 perc után h húúúú,de uncsi...elejétõl végéig élveztem.
de akkor lennék a legboldogabb,ha egyszer megvalósulna,h viszont láthatnám a képernyõn azt amit olvastam...bár csekély esély van rá...
1/10
Semprini 2007 dec. 15. - 21:27:05 1/10
(121/482)
Ennyi erõvel akár be is rakhattad volna a linket, akkor legalább kiderülne, hogy honnan az idézet és ki a szerzõ... Mellesleg igaza van a cikk írójának, a Trója tényleg pocsék film, A Brad Pitt/Orlando Bloom/Eric Bana-rajongóknak való..
10/10
Györgyi 2007 dec. 15. - 21:18:25 10/10
(120/482)
"A Trója monumentalitás látványorgiájával, öreguras tempójával és a feldolgozott téma lecsupaszításának programjával a félévszázada készült hatalmas buktákat idézi, azonban a digitális csúcstechnológia alkalmazása miatt egyben a legújabb idõk terméke. A fõcím Homérosz Iliászát nevezi meg inspirációként, és semmi kétség afelõl, hogy David Benioff forgatókönyvíró valóban elolvasott egy rövid kivonatot az európai irodalom alfáját jelentõ mûbõl, a teljes opusz áttanulmányozására azonban nem volt ideje vagy energiája, ezt jelzi a téma iskolás kifejtése.

Már a cím is megtévesztõ, Petersen direktor ugyanis nem az ókor nevezetes konflitusát tárgyalja, hanem Akhilleusz figurájára, illetve az õt alakító Brad Pitt - kétségkívül imponáló - fizikai adottságainak, kockahasának, borotvált mellkasának és acélos lábikrájának kiemelésére koncentrálva teríti a sztorit. Ez utóbbi szempont, illetve Homérosz eposzának a hollywoodi elbeszélésmód szabályainak figyelmbe vételével történõ átszabása azt eredményezi, hogy izgalomnak, feszültségnek nyoma sincs, mindent a látványnak rendel alá a rendezõ. Ami szép, az elrajzolt karakterek viszont több mint bosszantóak. Akhilleusz neurotikus félisten, Meneláosz és Agamemnon mint két kivénhedt rockerfazon, Párisz zavaros lelkületû kiskamasz, Helena pedig jellegtelen cicababa. Mutatós, mi tagadás, mégis nehezen hihetõ, hogy két világ essen egymásnak miatta."
10/10
Györgyi 2007 dec. 15. - 21:06:10 10/10
(119/482)
"Brad Pitt korhû harci jelmezben látható a most készülõ, Troy címû filmben. A színész elárulta: a trójai harcosokkal ellentétben õ nem fedetlen a bõr és fém ötvözésével készült, combközépig érõ jelmez alatt. Sõt, azt a híresztelést is cáfolta, miszerint számos jelenetben más vádlijával helyettesítették volna az õ kissé cingárabb lábszárait."
1/10
Semprini 2007 dec. 14. - 17:44:31 1/10
(118/482)
Hollywoodban bármiból képesek sz@rt csinálni, legyen az egy remek francia vígjáték (hányat is eltoltak már, atyaég!) Shakespeare-dráma (egyik modernizált förmedvény követi a másikat) vagy klasszikus görög eposz, mindegy, lényeg hogy jó látványos legyen és jó sok sztárt zsúfoljanak bele, aztán a nép tódulni fog. Hát ez a baj, ezt nem szeretem Hollywoodban. Ma már tíz filmbõl minimum hét remake vagy folytatás, esetleg valamilyen régi klasszikus kiherélése, egyszóval kifogytak az ötletekbõl.
Ez a film meg úgy rossz, ahogy van, kár a szót vesztegetni rá.
1/10
efes 2007 dec. 14. - 15:07:13
(117/482)
nyilván te is vártál már a buszra mínusz 20 fokban, szakadó dzsuvában, ugye? kb negyedórát várhattál már, amior te is ezt mondod: basszusvazze itt rohadok már 10 éve...

hát így...:))
zszoltan 2007 dec. 14. - 15:02:36
(116/482)
OFFTOPIC
Tíz év nekem is soknak tûnt. De kizártnak azért nem tartom. (Hogy ezalatt hány órán keresztül hallatszott messze a kardok csengése, már egészen más kérdés.)

Ha jól tudom, Leningrád ostroma is 3 éven át tartott. (Pedig ott a blitzkrieg-es náci hadigépezet támadott, akik nemigen szöszmötöltek nyílvesszõ- és faló-faragással közben.)
És volt egy százéves háború is... (És ha valaki meg tudja mondani, abban hány hónap telt aktív hadmûveletekkel, azt privát megköszönöm neki.)
6/10
Banán 2007 dec. 14. - 09:29:24 6/10
(115/482)
Még egy gondolat. Egy dologban szerintem viszont a filmnek volt igaza: Kizárt dolog, hogy az ostrom 10 esztendeig tartott volna. El tudjátok ti ezt képzelni? Valóban sokkal rövidebb ideig kellett tartson, mint ahogy azt a film is mutatta.
hutizs 2007 dec. 11. - 13:37:04
(114/482)
Régebben láttam a filmet, és mivel nem nagyon tetszett, most nem néztem meg. Inkább egy jó könyv.
Ahogy visszaemlékszem, egyedül a harci jelenetek fogtak meg, azok szerintem elég jól kidolgozottak, nekem legalábbis hitelesnek tûntek. Na meg persze nagyon látványosak.
Brad Pitt rajongók most ne olvassanak! Valahol azt hallottam, hogy a közeli felvételeken Brad Pitt lába helyett egy dublõr lábát vették, mert Pitt-nek nem volt elég izmos a lába. Tehát amit közeli felvételen láttunk, az nem az õ lába volt.
Én személy szerint nem szeretem Brad Pittet, bár egy színész jó játékát még akkor is elismerem, ha egyébként nem a kedvencem. Na, ez nem ilyen volt.
A filmrõl egyébként csak ennyit: lehet, hogy kevesebb több lett volna. Véleményem szerint a film nem rossz, csak túl hosszú és nem elég cselekménydús, ezért már az unalom határát súrolja.
A jelmezekkel nekem nem volt semmi bajom, a színészek közül pedig Peter O'Toole volt a kedvencem.
Egy dolgot szeretnék még megemlíteni, ami eddig nem hangzott el: ha memóriám nem csal, a végén a kard Aeneas-hoz kerül. (Nem emlékszem, kinél volt elõtte, de megkérdezi a felbukkanó katonát, hogy mi a neve, és utána nyomja kezébe a kardot, innen tudjuk, hogy Aeneas.) Ez véleményem szerint egy jó dolog, hogy így beleszõtték, hiszen ismerjük Aeneas történetét, és abba pontosan beleillik. (Legalábbis szerintem.)
hutizs 2007 dec. 11. - 13:13:02
(113/482)
Paris határozottan gyerekképû ifjúnak van ábrázolva, talán a szép ifjú a helyes kifejezés. Ez Homérosznál is így van.
7/10
mzperiksz 2007 dec. 11. - 10:43:27 7/10
(112/482)
eddig nem néztem meg mert azt gondoltam hogy ez is csak elrontott amerikai változat. DE NEM AZ!!! És ezen nagyon meglepõdtem.. Brad Pitt is nagyon jól játszott. Így már két filmje van ami tetszik. A Hét év Tibetben és ez. Orlando meg olyan szerepet kapott mint eddig. Játsza a hõs szerelmest pedig nem az. Mármint nem hõs.

oké mondjuk a Gyûrûk Ura kivétel. Da nem a kivétel erõsíti a szabályt. AZértékelésem? 7/10
Állatbarát 2007 dec. 10. - 19:07:59
(111/482)
Pont így vagyok Brad Pittel. Tényleg nagyszerû volt. Bár a Ha eljön Joe Black címû filmben is tetszett.
gemini22 2007 dec. 10. - 16:58:51
(110/482)
Mondjuk az is igaz, hogy az ókorban a férfi-férfi szerelem egyáltalán nem volt ritka, a megítélése egészen más volt, mint napjainkban. Elképzelhetõ, hogy akár Achilleus és Patroklosz között is több volt mai értelemben vett barátságnál. A másik, hogy van ahol barátként, van ahol rokonként említik õket, vagy akár mindkettõ helytálló.
6/10
Banán 2007 dec. 10. - 16:40:30 6/10
(109/482)
Az új értékelésem így: 6/10.
6/10
Banán 2007 dec. 10. - 16:39:30 6/10
(108/482)
Igazad van. Megnéztem aztán, hogy mit ír az IMDB, és az kijelenti, hogy az eposztól, ill. az eredeti történettõl való eltérések NEM bakik - legalábbis szerintük. Szépen felsorolják a külöbségeket. Achilles (vagy Akhilleusz, ha úgy teszik) azonban nem volt buzi, ahogyan azt az IMDB-ben a 'Trójá'-t leírók sejtetik. Patroklosz a haverja volt, de nem volt köztük természetellenes viszony.
zinaida 2007 dec. 10. - 16:32:16
(107/482)
Megmondom õszintén sok szempontból nagyon vártam a filmet annak idején a moziban. Vártam mint lány;) és vártam olyan szempontból, hogy mikor tanultuk képtelen voltam követni, hogy ki kivel van, melyik isten melyik oldalon, stb. Na, ezt sikerült is helyretennie a filmnek.

De életemben soha ennyit nem röhögtem filmen a moziban mint ezen, pedig nem szoktam visszafogni magam. Tényleg attól féltem, hogy ki fognak vezetni a terembõl.
Szétröhögtem magam Paris arckifejezésétõl, aki a történet minden pillanatában majd összecsinálta magát. Akhileusztól, aki próbált nagyon marcona lenni. És a faló körül heverõ halott katonáktól, akikrõl a Jorgosz Travel ottfelejtett utasai jutottak az eszembe. Azt már nem is említve, hogy két hét alatt lezavarták a 15 éves trójai háborút. De paródiának azért eszméletlen!:)
Dantes 2007 dec. 10. - 12:50:44
(106/482)
Nekem nem tetszett. Történelmi film az Illiász feldolgozása, és köszön viszonyban sincs az Illiászszal.
10/10
marella 2007 dec. 10. - 12:49:44 10/10
(105/482)
Én nagyon szerettem a sztorit,mikor még az iskolában tanultuk,sztem én voltam az egytlen ezzel az osztályban:)
Nem "szakértõi" szemmel néztem,és nekem nagyon bejött a film,annak ellenére h sorozatban feltûntek a kisebb-nagyobb eltérések.viszont mégis megfogott,bár amúgy is imádom a történelmi filmeket..mileõtt fejemet vennék, tudom h a történethez csak alapjaiban van köze:)
A címmel egyetértek,h mást kellett volna adni!a szereplõk közül Orlano nem tetszett,nagyon gyerekes,nem is tudom h tudott beleszeretni Heléne:)karakteresebb figura kellett volna!nah,de mindegy,számomra szuper film!!
zszoltan 2007 dec. 10. - 12:38:47
(104/482)
Pár tucat hsz-sal korábban már írtam, de tényleg eléggé elveszett már, ezért újra megemlítem a film végén (vagy elején?) olvasható kiírást: INSPIRED by Homer's "The Iliad".
Viszont ha már úgy esett, hogy csak IHLETet adott az Iliász, akkor valóban illett volna egy olyan 'legendás' címet kitalálni hozzá, amelyik nem kelti azt az érzetet a film elé leülõben, hogy most Trója történetét fogjuk látni.

(Ne vedd ezt személyed elleni támadásnak, csak a hsz-odról jutott ismét eszembe, hogy mennyi embert becsapott a rosszul választott címe, és egy 'hitelesebb' filmet vártak emiatt. Amúgy a történettel szerintem nem az a baj, hogy nem hiteles, hanem hogy mindentõl függetlenül gyenge lett.)
6/10
Banán 2007 dec. 10. - 11:05:59 6/10
(103/482)
Az értékelésem: 5/10.