Téma: Trónok harca

10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 17. - 17:53:13 10/10
(13/2153)
Hát figyelj, garancia az semmire sincs. Sajnos azt nem merem megjósolni hogy mindenkinek tuti tetszeni fog. Én olvastam a könyveket, zseniálisak, ezért is vártam már baromira a megfilmesítést. És mivel a látottak hozták a szintet, könyvhûek, a szereplõk zseniálisan jól visszaadják a kerektereket, engem már most megvett kilóra. Aztán hogy másoknak mennyire fog tetszeni mindenféle elõzetes infók híján, azt nem tudom. Sokan akik varázslást meg sárkányokat meg ki tudja még milyen fantasy elemeket várnak azok biztosan csalódni fognak Ez a történet ez nem errõl szól.
Rétestészta viszont tuti nem lesz, hiszen a könyvek alapján készül. Eddig összesen 4 könyv jelent meg, egyenként min 1000 oldalasak. Ez az évad 10 részben dolgozza fel az elsõt. Tehát ha mindet meg is filmesítenék akkor is max 40 rész lenne csak.
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 ápr. 16. - 23:59:11 10/10
(12/2153)
np
volt egy HBO-s játék, ahol lehetett nyerni jegyeket egy premier elõtti spéci HBO-s vetítésre. ez a vetítés volt tegnap az allee-ben. leadták az elsõ két részt, fotóztak, volt ajándék meg tombola meg minden, szóval elég rendesen promózzák minden lehetséges módon a sorit.
10/10
yogibear81 2011 ápr. 16. - 23:39:11 10/10
(11/2153)
Bocsi az off ér , de hol lehet megnézni az elsõ 2 részt ha még a Hobo se adta le?, mi az az allee-s vetités..tudom vidéki vagyok ,de akkor se tom mi lehet az :)
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 16. - 22:19:33 10/10
(10/2153)
Na nekem is volt szerencsém részt venni az allee-s vetítésen, így láttam az elsõ két részt. Zseniális.
Nagyon érdekelne leginkább azok véleménye, akik (még) nem olvasták a könyveket... mert akik olvasták azok nem hiszem hogy csalódni fognak. Ezt az elsõ két rész alapján gondolom, no meg az alapján hogy Martin végig figyelemmel kísérte a forgatást, és õ maga is rendkívül elégedett az HBO által végzett munkával.
És hogy ne kelljen ujra bepötyögnöm, bemásolom azt amit már máshova (junkie) is megírtam. Az én véleményem, kritikám az elsõ két részrõl:

SPOILER!!!!!

"A filmrõl: elsõ körben leszögezem, én nem vártam mozis képminõséget, ebbõl adódóan nem is okozott csalódást hogy a fõcímen meg egyes részeken kimondottan érezhetõ volt a tv-s minõség.
A zenével sem volt különösebb bajom, annyira nem arra koncentráltam, hogy szinte fel sem tûnt hogy milyen. Az sem jó, ha a zene uralja a filmet, valahol a kettõnek összhangban kell állnia, az tény hogy az észrevétlen sem jó, lehet karakteresebbre vehették volna. Na mindegy, a lényeg:
A 6 fõbõl 3 fanatikus (jómagam is közéjük tartoznék), és 3 olyan volt aki nem olvasta a könyveket. Akik olvastuk, egyöntetû vélemény volt, hogy elvarázsolt minket az egész úgy ahogy volt, a színészekrõl csak áradozni lehet, Robb és Havas kivételével telitalálat mind. Talán még Cat-nál képzeltem volna el más színészt, de összességében úgy érzem Robb kivételével a másik kettõvel nem lesz gond a késõbbiekben, mert itt az elsõ két részben elég meggyõzõek voltak a szerepükben. A történet mesélést én nem éreztem lassúnak egyáltalán, és a két részt nagyjából egyformára értékelném. Pontot nem tudok adni, túl elfogult vagyok, és túl elvarázsolt (most még). Az esetleges lassúságot talán majd azok kifogásolják akik nem olvasták a sztorit, hiszen a könyvekhez képest rettentõ gyorsan peregnek az események. A kis Lannister kölyök már fejre olyan hogy legszivesebben megcsapkodná az ember, és a Targaryen bátty is nagyszerûen alakítja a köcsögöt, (SPOILER) még pár pofont lekever a hugának és éljenezni fognak az emberek majd ha eléri a végzete. (Koronázós szövegnél én is hehhentettem egyet LOL!)
A könyvet most nem kezdem el bogarászni, de mintha Khal Drogóék elsõ együttléte nem így lett volna benne(?). Persze sebaj, mert a bemutatott változat talán érdekesebb lett/sz mint amire emlékszem. Én is inkább azon a párton vagyok hogy a kiemelt szerepet kapó erotikus és egresszív jelenetek nem ártanak a nézettségnek, sõt. Erre szerintem szükség is van, hisz alapvetõen maga a történet nem egy pörgõs kaszabolós-akciós valami, inkább jellemekrõl és ármánykodásokról szól, akik számára ez kevés lenne, azoknak talán ezek a dolgok lesznek amik ott tartják õket a képernyõ elõtt… (?)
Még valami: farkasok… hmm… furcsa kifejlett felnõtt farkaskutya-husky szerûségeket látni a képernyõn. Ha már kutya, akkor tettek volna be valami írfarkas keveréket, az nagyobb is, és le lehet cserélni cgi-re ha már a történet szerint is nagyobb, ezeket hogyan cserélik le ha egyáltalán ez tervbe van véve? No mindegy, ez legyen a legnagyobb gond a sorival, és akkor minden rendben is van!
Szerintem sok dolgot kihagytam, ennyi jött most így hirtelen.
A csapat 3 tagja akik nem látták teljesen pozitívan nyilatkoztak, van aki a rögtöni elolvasást is tervbe vette. Szóval reménykedem, hogy jól fog muzsikálni a GOT a tévében!
Egy nagy hajrá neki! Martin bácsinak meg pár extra kávé hogy rápörögjön a következõ 2 könyvre!

….és most bõ 2 hét várakozás… :S"
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 16. - 22:12:59 10/10
(9/2153)
Lost? Jesszusom hogy jön ez ide. Amúgy tévedtél.... szerencsére... ;)
10/10
yogibear81 2011 ápr. 16. - 19:39:54 10/10
(8/2153)
Losthoz sztem ne hasonlitsd..teljesen más tészta..ott már tényleg a legutolsó bõrt is lenyuzták szerencsétlen szigetrõl :) , de mint már emlitettem volt szerencsém olvasni a könyveket ,és elhiheted hogy szó sincs unalomról..legalábbis eddig ..remélem az utolsó 3 könyv se megy át rétestésztába..bár Martin bácsi igencsak lassan késziti a befejezõ könyveket ..A filmet meg majd meglátjuk 2 nap mulva..:)
10/10
maszkmester 2011 ápr. 16. - 00:44:20 10/10
(7/2153)
Most volt szerencsém látni az allee-ban tartott premier elõtti vetítésen részt venni.Az HBO kitett magáért, egy érme volt a jegy, kaptunk promóciós anyagot, és posztert.
A film zseniális, mint ahogy itt valaki megemlíti feltették a lécet, így van, nagyon jó volt.Kíváncsi vagyok a többi részre.
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 09. - 10:44:36 10/10 Előzmény yogibear81
(6/2153)
Láttad a prológust? Tök jó verkfilmek is vannak fennt már a neten.
Bizony, magas a léc, a könyvek hihetetlen jók, de bizakodó vagyok.
Martin maga mondja azt, hogy az HBO nagyon jót alkotott... ez már jelent valamit, nem? :)
A szereplõk nagy része szerintem jól eltalált. A Lannister ikrek talán a legjobbak... nagyon-nagyon várom!!!
10/10
yogibear81 2011 ápr. 09. - 01:08:57 10/10
(5/2153)
Üdv!

Nekem volt szerencsém olvasni az elsõ 3 kötetet, hát a Hobosok felköthetik a gatyájukát, ha a sorozat csak feleannyira jo lesz mint a könyv akkor tuti nagy siker lesz..én már tülkön ülök..:)
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 08. - 13:15:23 10/10 Előzmény andesz89
(4/2153)
Elég nagy felhajtást nyom köréje most az HBO, már csak emiatt is csodálkozom hogy itt még szinte sehol senki...
andesz89 2011 ápr. 06. - 17:52:56
(3/2153)
a könyvet még nem olvastam de az elõzetes felkeltette az érdeklõdésem és a HBO minõségi sorozatokat csinál.remélem ez is jó lesz!
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 06. - 15:44:56 10/10
(2/2153)
A premier rész kódolatlanul kerül adásba 18-án a magyar HBO-n.
És akit érdekel hogy mi is a történet (mert a port eddig nem sokat írt róla):
http://index.hu/kultur/media/2011/04/03/maffiozok_kozepfolden
10/10
Marcipáncica_ 2011 ápr. 06. - 15:22:06 10/10
(1/2153)
Vártam már ezt a topicot!:)
A prológust 2 napja mutatta be az HBO. Ime: http://gameofthrones.hbo.hu/gotvideo
Lebilincselõ fantasy sorozat lesz, akik olvasták G.R.R Martin könyveit azok
már epekedve várják, akik még nem olvasták azoknak kötelezõen ajánlott, mind a könyvek
mind a sorozat!