Téma: Trónok harca

dracoo23 2011 okt. 28. - 02:54:01
(693/2153)
http://www.youtube.com/watch?v=QgGzOx9t5i8&feature=related


Egy kis kedvcsináló még jön a második évad, gyönyörû artworkokkal Westeros világából.
A zene pedig egyszerûen gyönyörû;) Enjoy!
10/10
avsk 2011 okt. 27. - 23:22:59 10/10 Előzmény Assa
(692/2153)
Igen ezekre a szövegekre emlékszem a könyvbõl,de ezek csak utalások volta nem állitások,így egy kicsit megtévesztõ volt: ).Gondolom ezért sem zavarta Lorast,hogy a királyi testörséghez csatlakozva le kell mondania arról,hogy nem házasodik meg soha ,például.
Assa 2011 okt. 27. - 19:20:23 Előzmény avsk
(691/2153)
Attól függ, hány kötetet olvastál el, késõbb egyértelmûbb utalások vannak arra, hogy nemcsak közös volt az érdeklõdésük ilyen téren, hanem egymás felé is irányult.
Pl.:
"Renly kicsiny rózsája" by Oberyn
"elveszem a kardod és olyan helyre dugom, amit még Renly sem talált meg soha" (vagy valami hasonló) by Jaime
Plusz Loras reakciója Viharvégnél szintén elég árulkodó.
10/10
avsk 2011 okt. 27. - 01:04:55 10/10
(690/2153)
Megnézése után kevés kritikát tudok mondani,remekül alakítottak a színészek a szerepüket (kiváltképp örülök annak,hogy Sean Bean-en kívül nem használtak kifejezetten híres színészeket)és kevés olyan szereplõ volt,akit egyáltalán nem úgy képzeltem el,ahogy a könyvben.Viszont,ha kritikát kell mondani arról sem a film tehet,hanem inkább a pénz, amibõl gazdálkodniuk kellett az alkotóknak.Pár csatajelenetet kifejezetten vártam,fõleg azt a részt ahol a 2000 fõ északi sereg megütközik a Lanninsterekkel.Ez kimaradt.A lovagi tornát egy kicsit elnyújtottam volna v. esetleg belekukanthatunk volna Jaime elfogásába (igaz ez nem volt a könyvben de párat így is megváltoztattak).
Más.Én olvastam figyelmetlenül vagy a viráglovag tényleg nem a gyengébbik nem iránt vonzódik. Arról tudtam,hogy Renly is ilyen de,hogy kettejüket eggyütt lássam...háát enyhén szólva meglepõdtem.
10/10
Túrin 2011 okt. 13. - 10:10:36 10/10
(689/2153)
Nem értem, miért moderálták ki a válaszom, de tojok rá. Úgy látszik, a szófosás és a flood mehet, a vita nem.
tanhu 2011 okt. 09. - 15:40:45
(688/2153)
Így kell ezt.A horvátok már kiadták a Sárkányok Táncát.Noha elég béna burkolattal
http://pics.livejournal.com/grrm/pic/000hhrw4
http://pics.livejournal.com/grrm/pic/000hke4s
Kíváncsi leszek mikor és milyen minõségben jön ki Nálunk.Remélhetõleg a "liliputi vedd kezedbe erõsebben úgyis lapjaira hull" minõsíthetetlenséget mellõzni fogják,És kizárólag igényesebb keménykartonos kivitelben jelenik majd meg, ahogy a T.H sorozat elsõ kiadásai, talán 2012 végére...Igyekeztem lassan olvasni,mondhatni nagyon lassan,de sajnos vészesen közeledik a vége.Mindegy a következõ kötetig még kijön egy westeros lexikon)))Rajongóknak kötelezõ, talán lesz hazai kiadása is.Valóban említésre és szemügyre méltó pazar kivitelben...
tanhu 2011 okt. 08. - 23:42:50 Előzmény Túrin
(687/2153)
Nem igazán értem mirõl próbálsz gyõzködni, de te biztosan tudod.Maradjunk ebben.Neked nem javaslom a Sárkányokat mert te biztos kivágtad volna a felesleget,hisz két szóban is elintézhetõ a lényeg...Szerintem Martin csak írjon ahogy Neki tetszik mert Õ tudja is mit miért tesz...és ha így teszi bizoshogy nem én leszek az egyedül aki örömmel veszi szem és szívügyre akár többször is...
10/10
Túrin 2011 okt. 08. - 15:03:02 10/10
(686/2153)
Ja, és mielõtt 20 sorban válaszolnál, egyszerûen csak fogadd el, hogy vannak a tiédtõl különbözõ vélemények is, amelyek igazságtartalma minimum ugyanakkora (esetenként több).
10/10
Túrin 2011 okt. 08. - 14:59:45 10/10 Előzmény tanhu
(685/2153)
Ugyan nem olvastam végig a védõbeszédet, de kb. az elsõ 3 sorból kihámoztam a lényeget, és persze továbbra sem értek egyet.

A Varjak lakomája szintén elfogadható darab, nagyon csúnyán nem lóg ki a sorozatból, de mindenképpen elmarad az elõzõ háromtól (de a Királyoktól és a Kardok viharától tuti).

Egyszerûen több a ballaszt benne, nem véletlenül látszik, hogy Martin eredeti terve az volt, hogy 5 évvel késõbb akarja folytatni a sztorit, és mind a Varjak mind a Sárkányok ezt a köztes idõt próbálja megfogni. Kitûnik belõle, hogy ez a két kötet volt a legnehezebb szülése Martinnak, és ha már nekidurálta magát, sajnos képtelen volt tömörebben fogalmazni, ami idõnként ráfért volna a könyvekre.
Pont ezzel tette ki veszélynek fantasztikus sorozatát, hogy a rétestésztaként nyúló fantasy sorozatok közé süppedjen, ahol a várva várt megoldások és a szálak összefutása az érdektelenségbe süllyed. Nem mondom, hogy ez megtörtént, mert szerencsére túl jó író ehhez, de most már pokoli jó 2 (vagy attól félek 3) záródarabot kell írnia, különben az egész nagy epikus mû össz-értéke sínyli meg.

És mik ezek a ballasztok? Néhány fölösleges nézõpont karakter, ráadásul a Varjakban szakít elõször a saját gyakorlatával, miszerint 7-8 nézõpont karakteren keresztül meséli el az egész sztorit, amelyek legfeljebb könyvenként változnak. Itt simán ki tudtam volna hajigálni 2-3 nézõpontot, ami ugyan ideig-óráig lehet érdekes, de az olvashatóság rovására ment, és a sztorit jelentõs szempontból nem gördítette elõ. A világba való belemélyedés meg üdvös és szép dolog, ha nagyon jól van megírva. Itt meg csak inkább amolyan közepecskén, így mindenképpen átraktam volna ebbõl vagy száz oldalt egy függelékbe (a'la Tolkien), szépen elfért volna ott, úgyis elolvassa az ember, de a regényt nem lassította volna le.
A hangsúlyosabb nézõpont karakterek közül is akadt olyan, akinek a sztorija egyszerûen nem volt olyan érdekes, vagy nem vitte elõre a történetet annyival, mint ildomos lett volna.

Tehát nem rossz a Varjak (igazából a lenyûgözõ Kardok vihara után vártam némi visszaesést), de egy jó szerkesztõ nagyon ráfért volna, amit Martin egoja kevésbé bír el.

De mint mondtam, Martin jó író, bõven javíthat még, és bízom is benne, hogy javít.
tanhu 2011 szept. 27. - 19:39:32 Előzmény Seemann
(684/2153)
Ennyi badarságot régen olvastam egyszerre.Erre mondják azt,hogy semmit sem tud de azt is rosszul.Az erénycsõszös vaskalaposságnál csak egy rosszabb van, a mikor mindezeket vallásként tériti is valaki.Akinek nem tetszik az érzékiség, vagy a vér, vagy a kizárólagosan általa beszûkült szerinte banális párbeszéd annak javasolható az alulmúlhatatlan anyátok közt,ami csak egy fokkal jobb mint a nyaló világ vagy a heti gennyes ami ugye nem egy szint,ám valóban banális párbeszédekkel fûszerezett emészthetetlen retekklub szemét...
Westerosban mellesleg keverednek a korok annak ellenére,hogy fanthistórikus történet,jó hogy nem kezded el azt fikázni, hogy a lovak miképpen vannak felszerszámozva.Egyébként meg akinek hiánya van a sorozatot illetõen azoknak ott a könyv.Amibõl kiderül az is hogy a történet valóban avval a záróképpel ér véget,mármint az elsõ kötet ami kb. a filmben is látható volt...Itt nem a filmbõl készült a könyv...és Ned Starknak is annyi meg egy bambi....)))igaz ezt meg is kell tudni emészteni,bármilyen nehéz is...
tanhu 2011 szept. 27. - 19:25:02
(683/2153)
Találtam egy kiváló lengyel fantisorozatot mindenkinek ajánlom aki a jót szereti,a Wiedzmint, magyarul Vaják címen jött ki, a regényt hamarosan elolvasom de ha ilyen qrva jó a film és megbukott akkor bele sem merek gondolni milyen kitûnõ lehet az Andrzej Sapkowskit dícsérõ könyvsorozat!A képregényhez is volt szerencsém.Legalább ilyen minõség illenék a Trónok Harca comicshoz is nem az a szánalom amit volt pofájuk a képünkbe vetni...
tanhu 2011 szept. 27. - 19:18:33 Előzmény Túrin
(682/2153)
A varjaknak éppen ez az erõssége, ami többszöri olvasásra is az egyik legjobb darabja a daloknak,csak lassan odafigyelve kell olvasni,és ami nem volt egészen kerek ugyanilyen komótos tempóban noha sokkal fordulatosabban bontódik ki a Sárkányok Táncában, ami a végkifejlet kiváló alapozású elõjátéka.Az utolsó köteteket még jobban ki kell érdemelni, mert a sorozat elõzõ darabjai szinte sodorták magukkal az olvasót annyira torokszorítóan izgalmasak voltak,ezekben meg éppen az a jó, hogy ugyanilyen igényességgel tárulnak fel a dolgok kevesebb monumentális csatajelenettel,és annál több emberi tényezõvel,ha úgy tetszik megannyi önszembesülõ sakkjátszmával ami mesteri.Mondom ezt a Sárkányok végéhez közeledvén,ez a fentezi csúcsa,kihagyhatatlan többszörösen is igen élvezetes csemege, amit emészteni kell alaposan,úgy adja meg magát az olvasónak,akár egy vonakodó ám a szeretkezés mûvészetében legjártasabb jéghegynek ható,ám belül nagyon is izzó szeretõ)))Ki kell érdemelni,türelemmel,ésszel és szívvel,és nem kevés ráfordított idõvel,és merészséggel,mert ímmel-ámmal sohasem ismerhetõk meg erényei és értékei...
10/10
Rhaegar 2011 szept. 19. - 23:12:45 10/10 Előzmény Túrin
(681/2153)
Elhiszem.
Mindenki csak jó véleménnyel van ezekrõl a könyvekrõl.
10/10
Túrin 2011 szept. 18. - 21:10:14 10/10
(680/2153)
Bármennyire is kiváló adaptáció, a könyv azért teljesebb. De ha mondjuk a Trónokra 1 pontot adnál, akkor a Királyok csatája 1,5, a Kardok vihara pedig sztem 3! :D A Varjak lakomája azért kicsit visszavesz a tempóból, nem mindig elõnyére.
10/10
Rhaegar 2011 szept. 18. - 21:06:25 10/10 Előzmény *Ancsu*
(679/2153)
Áprilisig még ki kell bírni sajnos.
Ez van.

Úgy karácsony tájékán szerintem újra megnézem az 1. évadot.
Márciusban meg újra, csak hogy képben legyek a 2. évad kezdete elõtt. :)

A könyvet is el kéne kezdeni olvasnom, de arra sajnos nem nagyon jut idõm, pedig biztos, hogy megéri.
10/10
Túrin 2011 szept. 18. - 20:51:11 10/10
(678/2153)
Bocs, az elsõ bekezdés is idézet, nem az én véleményem. Ráadásul azt be sem akartam idézni.
10/10
Túrin 2011 szept. 18. - 20:50:30 10/10 Előzmény Seemann
(677/2153)
Általában az ilyen jellegû sorozatok évadjait le szokták megfelelõen zárni, sajnos ez itt nem sikerült. Gondolom az érdeklõdést ilyen eszközökkel kell ébren tartani, azonban egy kompakt, egész évad után az ember úgyis megkedveli az adott sorozatot annyira, hogy megajándékozza bizalmával. Sajnos, ezt itt nem sikerült összehozni. Ilyen befejezés egy évadnak, ne csináljuk már. A sárkányos jelenet nem volt rossz, de hol maradt a csata, a végkifejlet? Ilyen rossz szájízzel ritkán zártam évadot....

"Egyébiránt van egy-két hibás rész a szériában: 1. keverik a korokat. És most nem a különbözõ típusú királyságok közötti külsõ megjelenésbeli eltérésekre gondolok, nyilván egy nomád vezér hordája különbözik az északi királyságtól, tárgyhasználatban, építményekben, ruhákban stb... Ettõl függetlenül is keverik sajnos, elég durván az ókort, a középkort, egészen a "reneszánsz"-ig, de még késõbbi korok elemei is elõfordulnak a nagy katyvaszban."


Egy nem történelem alapú fantasyban ennyi keverés sztem elmegy. Mellesleg a valóságban sem voltak a ruházatban-páncélzatban olyan éles határok húzva az egyes korok között, mitn azt sokan feltételezik. Rengeteg volt a párhuzamosság, az atavizmus.

"A párbeszédek néha egészen banálisak("ha mindegyik sárkány nevét helyesen soroltam, kaptam érte cukorkát...", nevetséges)"

Én igazán banális párbeszédre nem emlékszem belõle. Bármely hasonló jellegû sorozatban nagyságrendekkel több gyengécske sor van, itt viszont ütõs párbeszédekbõl van bõven. (Jó példa a Katedrális,amit kb. 10 perc után abbahagytam, annyira bosszantottak a banális párbeszédek, és a még banálisabb rendezõi megoldások, fõleg a Trónok után.)


"Baratheon király ábrzolása nem volt megfelelõ."

Sztem az egyik legjobban eltalált filmbeli karakter.

"Azért a könyvben valamennyire királyi, itt viszont hieteltelenül csak az ivászatára, dagadtságára, és baszhatnékára fókuszáltak rá. Ilyen fejjel egy lókupec, vagy max. egy bohókás strázsamester szerepére lehetne valakit betenni, de tutifix hogy nem királynak."

Amennyi királyi, vagyis inkább a korábbi méltóság kopott fénye kellett bele, az pont megvolt. Több meg a könyvben sincs belõle. Teljesen elhízott, lezüllött alak, erre többször is kitér Martin. Továbbá ajánlom különbözõ kastélyokban való festmények nézegetését különbözõ királyokról. Valósakról. Ha ez a fickó max. strázsamester lehetett volna a képe alapján, akkor több valódi király max. lovászfiú.


"A szexjelenetek sûrûsége és erõssége már a Rómában sem tetszett, ott is ezzel akarták hitelessé tenni az egyszerû nézõ szemében a szériát, szerintem már ott is nevetségesen és együgyüen durván és gusztustalanul sült el az egész. Néha egészen céltalannak és önmagáért valónak éreztem az ilyen betéteket."

Valóban, kicsit sok fölösleges szex volt benne, na nem mintha ne lenne jó elmerengeni a kis vörös ribanc ringó mellei látványán, aki biztos valamely producer valakije lehetett, de ez 2011, meg az HBO, ha ennyi csöcs és punci kell a nagyobb népszerûséghez, hogy ez a sori tovább folytatódjon, én bizony nem fogok berzenkedni.

"A vér és az erõszakosság naturális ábrázolása bõven elég lenne, szerencsére sikerült is, bár harcból, esetleg tömegjelenetekkel bíró csatákból több lehetett volna."

Sajnos ennyire volt keret. Ráadásul Rob legfontosabb csatáját a könyvben is csak elmesélik utólag, nincs külön jelenet hozzá.
Inkább annak kéne örülnünk, hogy sem a karakterek személyiségét, sem a cselekmény vonalát nem erõszakolták meg.
De kétségtelen, hogy a Királyok csatájához több nagyjelenetre, CGI-re és pénzre lesz szükség.
tanhu 2011 szept. 12. - 19:26:58
(676/2153)
Jövõ április,május.Remélhetõleg ennek jó lesz a szinkronja is,mert a Trónok Harcáé alulmúlhatatlan,különösen ha egy ilyen nagyon sok kis szálból szõtt roppant csavaros remekmûrõl van szó,aminek párbeszédeibõl nem átalltak olykor lecsapni, ami teljességgel érthetetlen,és megöli a filmet...Ahol egyetlen mondatnak is lehet olyan jelentõsége ami meg se fordult a fejedben.Mindazonáltal,hogy addig se unatkozz ki ne hagyd a könyveket.Szerintem a film úgyis élvezhetõ,ha olvastad mindet.Bár apró eltérések azért vannak
10/10
BorosiBrigi 2011 szept. 12. - 09:51:34 10/10
(675/2153)
Ezzzzzz annyira de annyira jó sorozat!!!!!!!!!!! Csak egy hiba van vele kapcsolatban. Túl gyorsan elfogyott az a 10 rész!!!! Remélem minél hamarabb lesz folytatása, mert rettenetesen jó!!!!
9/10
*Ancsu* 2011 szept. 08. - 12:29:05 9/10
(674/2153)
Kár, hogy ilyen hamar kivégeztem az elsõ évadot :) Szerettem az elejétõl a végéig... bár a Khalt nagyon sajnálom, hogy meghalt... Izgatottan várom a folytatást, bár ahogy olvasom, elég sokat kell még rá várni. De van amire érdmes... Nálam 10/9